• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Carbo, Excel, Liqui - algaírtó, növénytáp

viktorlantos

Alapító
Admin
MSDS létezik hozzá, vagy teljesen "barátságos", ha lenyelem / magamra öntöm / szembe megy?
A folyékony szapant sem nyeljük le. Ettől még nincs hozzá MSDS és ráírják, hogy barátságos és a bőrödet is simogatja. Költői volt. :)

A hivatalok előírják mire kell publikus biztonsági lap és mire nem. A gyártóknak csak ezekhez a korlátokhoz/szabályokhoz kell igazodniuk.

Csabesz

Kertész szaki
Sziasztok.
Át olvastam az itt le írtakak, ki elemeztétek rendesen. De akkor a növények tekintetében melyik termék preferálható jobbnak?

Victor

VIP kertész
Seachem Excel-lel probált már valaki algát irtani ? Hasonló feles higítással próbáltam használni pár ecsetalgás levélen mint a carbo-t , de nemigazán látom a hatását így napokkal később se.

Utoljára módosított:
Sziasztok!
Arra gondoltam, kipróbálom az Excelt a hosszabb hatása miatt. EasyCarbo-ról való átállásnál kell figyelni valamire?
Vagy csak egyik nap még ezt adom, másik nap meg már a másikat?

Meskó

VIP kertész
Szia!
Garnélák, kisebb halak mellé én fokozatosan adagolnám. Amikor átálltam, és beleraktam a 0,7 ml-t (30 liter), ki akart ugrani az összes garnéla. Vízcsere, egy nap pihi, legközelebb fél adaggal kezdtem, aztán fokozatosan emeltem. Pár nap alatt hozzászoknak, de elsőre szerintem sok(k) volt nekik. Elhullás akkor nem történt.

Sziasztok!
Arra gondoltam, kipróbálom az Excelt a hosszabb hatása miatt. EasyCarbo-ról való átállásnál kell figyelni valamire?
Vagy csak egyik nap még ezt adom, másik nap meg már a másikat?
Én nem variáltam, egyik napról a másikra álltam át. Arra figyelj, hogy más az adagolása!

Én nem variáltam, egyik napról a másikra álltam át. Arra figyelj, hogy más az adagolása!
Ok, köszi. Úgy néztem, hogy 200 l-hez lehet adni 5 ml-t és max. a gyári ajánlás 1,5x-eséig lehet elmenni.
Én a 100 l-emhez 2 ml-vel indulnék, amit később esetleg felvinnék 3 ml-re...

A Liqui Carbóval kapcsolatban egy dologra szeretném felhívni a figyelmeteket.
A Liqui Káliumot is tartalmaz, és ugye más tápban is benne van. Erre figyelni kell, mert hosszútávon a halaknál enye mérgezés étvágytalanságot, az aktivitás csökkenését idézi elő. Súlyosabb esetben légzőszervi és kardiovaszkuláris megbetegedéshez és elhulláshoz vezet.

Volt egy időszak, amikor elmondhattam, hogy ja, akvakertészkedni kezdtem. A milyen növényeid vannak kérdésre meg annyit mondhattam, hogy kb. 80% alga, a fennmaradó meg vízinövény.
Tréfát félre, ilyenkor direkt carbo kezelést szoktak alkalmazni. Úgy tettem én is, aminek végeredményeképpen rövid időn belül 30 Oryzias woworaem hullott el.

Néhány tetemet felboncolva a legszembetűnőbb a kopoltyúredők sötét elszíneződése volt, ami egyértelmű jele egy másodlagos bakteriális szepszisnek.

A Liqui Carbóval kapcsolatban egy dologra szeretném felhívni a figyelmeteket.
A Liqui Káliumot is tartalmaz, és ugye más tápban is benne van. Erre figyelni kell, mert hosszútávon a halaknál enye mérgezés étvágytalanságot, az aktivitás csökkenését idézi elő. Súlyosabb esetben légzőszervi és kardiovaszkuláris megbetegedéshez és elhulláshoz vezet.

Volt egy időszak, amikor elmondhattam, hogy ja, akvakertészkedni kezdtem. A milyen növényeid vannak kérdésre meg annyit mondhattam, hogy kb. 80% alga, a fennmaradó meg vízinövény.
Tréfát félre, ilyenkor direkt carbo kezelést szoktak alkalmazni. Úgy tettem én is, aminek végeredményeképpen rövid időn belül 30 Oryzias woworaem hullott el.

Néhány tetemet felboncolva a legszembetűnőbb a kopoltyúredők sötét elszíneződése volt, ami egyértelmű jele egy másodlagos bakteriális szepszisnek.
Nocsak biologus is van kozottunk aki boncol megallapit okokat okozatot

A tegnapi Liqui Carbós bejegyzésem után ma 13:30-kor felhívott Veréb Gábor, következményeket kilátásbahelyezve, hogy miért írok valótlant, ill. támadom hátba őt.

Dióhéjban:
Állítása szerint, tudja, hogy bejegyzésem hátterében egészen más áll, és azt semmilyen körülmények között nem fogadta el, hogy
a) saját tapasztalatomról írtam;
b) a hal szervezetében felhalmozódott Kálium élettani hatását az állatorvosi egyetem munkatársa ismertette velem;
c) egyáltalán létezik olyan hal, amelyre az élettani elváltozások igazak lennének, mivel ő maga 1982 óta tenyészt halakat.

Nos, a fentiek tükrében a 2018. május 19-kén 23 óra 31 perckor e fórumban közölt bejegyzésemben leírtak:
1) Kizárólag saját halaimmal történt esetről szól.
2) A pathológiai vélemény az általam post mortem diagnosztika céljából átadott tetemek feltárása alapján született.
3) A felhalmozódás esetleges élettani következményeit figyelmeztető szándékkal osztottam meg.

A tegnapi Liqui Carbós bejegyzésem után ma 13:30-kor felhívott Veréb Gábor, következményeket kilátásbahelyezve, hogy miért írok valótlant, ill. támadom hátba őt.

Dióhéjban:
Állítása szerint, tudja, hogy bejegyzésem hátterében egészen más áll, és azt semmilyen körülmények között nem fogadta el, hogy
a) saját tapasztalatomról írtam;
b) a hal szervezetében felhalmozódott Kálium élettani hatását az állatorvosi egyetem munkatársa ismertette velem;
c) egyáltalán létezik olyan hal, amelyre az élettani elváltozások igazak lennének, mivel ő maga 1982 óta tenyészt halakat.

Nos, a fentiek tükrében a 2018. május 19-kén 23 óra 31 perckor e fórumban közölt bejegyzésemben leírtak:
1) Kizárólag saját halaimmal történt esetről szól.
2) A pathológiai vélemény az általam post mortem diagnosztika céljából átadott tetemek feltárása alapján született.
3) A felhalmozódás esetleges élettani következményeit figyelmeztető szándékkal osztottam meg.
Jó, jó, de ki az a Veréb László??? :wideyed:

Oldal tetejére