• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Carbo, Excel, Liqui - algaírtó, növénytáp

Átállok teljes Seachem tápozásra.
Merész vállalkozás :)
 
Egyébként valaki adagol úgy, hogy emelt adagot ad vízcsere után? Ez már nem sok tényleg a garniknak?
Sosem adagoltuk így, mindig csak a napi mennyiség, vízcsere után is (megjegyeznénk, hogy durván 2 éve egyáltalán nem adagolunk Excelt, csak helyi kezeléseknél vesszük elő ;)). Ha jól rémlik, @SMAdrián kolléga vízcserénél az emelt dózist adja.
Nem akartam rosszat, csak én 5 percet tanultam és a fél óra kicsit soknak tűnt. ;)
Világos, csak nem volt egyértelmű, hogy a napi szintű adagolásra, vagy a helyi kezelésre vonatkozik-e. ;) Amikor áztató fürdőben kezeljük a növényeket, akkor is 10-15 percig áznak, de ez is függ az oldat töménységétől, növénytől, mennyire bírja a kezelést.
 
Sosem adagoltuk így, mindig csak a napi mennyiség, vízcsere után is (megjegyeznénk, hogy durván 2 éve egyáltalán nem adagolunk Excelt, csak helyi kezeléseknél vesszük elő ;)). Ha jól rémlik, @SMAdrián kolléga vízcserénél az emelt dózist adja.

Világos, csak nem volt egyértelmű, hogy a napi szintű adagolásra, vagy a helyi kezelésre vonatkozik-e. ;) Amikor áztató fürdőben kezeljük a növényeket, akkor is 10-15 percig áznak, de ez is függ az oldat töménységétől, növénytől, mennyire bírja a kezelést.
Napit szoktam én is, csak elgondolkoztam mi lenne ha.. a garnélák miatt amúgy is necces lett volna, de le is beszéltem magam róla.
Elég furcsa amúgy is a gyári adagolása, pl. kevés növényhez miért két naponkénti adagolást ír, miért nem napi fél adagot!? Ez is arra utal, hogy valami csak maradhat a vízben a 24 órás lebomlás után is..
 
Utoljára módosított:
Nem akartam rosszat, csak én 5 percet tanultam és a fél óra kicsit soknak tűnt. ;) Egyébként neked mi a véleményed a vízcsere utáni emelt adagról?
Nem tudom én itt nagyon kezdő vagyok. Amikor elkezdett sötét árnyalatot váltani a cuba és a kövön meg a bucen is felfedeztem a fekete pöttyöket, akkor csináltam, hogy napi szinten 2x adtam a napi adagot. Aztán a carbo tüdrdőzésnél is így kezdtem el. Csak volt egy kis problémám az Amanokkal, akkor vissza álltam normálra, de kiderült, hogy valószínűleg nem ez volt a probléma. Illetve úgy látszik semmi problema nem volt igazából
 
Ennyit es eddig ;)
Olvasd majd tovabb is, Luigiek nem ilyen tomenyen hasznaljak mint mi.
Köszi. Rémlett, hogy tőletek olvastam valahol :)
Adriántól vett PRL es akvában nem bírok a fonállal, így szétszedem, újrarendezem, és csak a bucékat és Anubiasokat pakolom vissza, de biztosra szeretnék menni :)
Ha jól olvasom akkot a fonálra a peroxid jobb, ezt próbáltátok esetleg töményebben is rövidebb ideig?
(garnélák nem lesznek a közelben :) )
Az a terv, hogy a növényeket kiszedem, be a tömény cuccba, utána, a szükséges idő után átöblítem RO val
 
Köszi. Rémlett, hogy tőletek olvastam valahol :)
Adriántól vett PRL es akvában nem bírok a fonállal, így szétszedem, újrarendezem, és csak a bucékat és Anubiasokat pakolom vissza, de biztosra szeretnék menni :)
Ha jól olvasom akkot a fonálra a peroxid jobb, ezt próbáltátok esetleg töményebben is rövidebb ideig?
(garnélák nem lesznek a közelben :) )
Az a terv, hogy a növényeket kiszedem, be a tömény cuccba, utána, a szükséges idő után átöblítem RO val
Allatok nelkul bucekra, anubiasokra mehet tomenyebben. Akar keverheted excellel is ;)
A kis leveluekkel viszont finoman, azok erzekenyek, ugyanugy a white/pinto/milky way anubias is erzekenyebb.
 
Allatok nelkul bucekra, anubiasokra mehet tomenyebben. Akar keverheted excellel is ;)
A kis leveluekkel viszont finoman, azok erzekenyek, ugyanugy a white/pinto/milky way anubias is erzekenyebb.
Mennyi az a "töményebben" :) ?
És mennyi időre?
Mondjuk 1 literhez 5 ml excel és 1 ml peroxid?
10 perc?
Gyakorlatilag csak Anubias és buce ami megőrzésre kerül :)
 
Mennyi az a "töményebben" :) ?
És mennyi időre?
Mondjuk 1 literhez 5 ml excel és 1 ml peroxid?
10 perc?
Gyakorlatilag csak Anubias és buce ami megőrzésre kerül :)
Ezt inkabb dontsd el te ;)
lehet próbálkozni töményebb oldattal is, vagy hosszabb áztatási idővel, de csak saját felelősségre
Ha jol remlik, @dexkill is mas aranyokkal (tomenyebben) alkalmazza sikeresen, raadasul o allatokkal.

Szerk.: ja, meg is van: https://akvakertesz.hu/threads/hasznos-tippek-roeviden.7514/post-463715
Sokkal tomenyebb az o receptje, de o egy allat :D bar tudja, mit csinal. ;)
 
Ezt inkabb dontsd el te ;)

Ha jol remlik, @dexkill is mas aranyokkal (tomenyebben) alkalmazza sikeresen, raadasul o allatokkal.

Szerk.: ja, meg is van: https://akvakertesz.hu/threads/hasznos-tippek-roeviden.7514/post-463715
Sokkal tomenyebb az o receptje, de o egy allat :D bar tudja, mit csinal. ;)

Annyit tennék hozzá, hogy az excelt/carbot nem keverném a H2O2-dal, mert az egyik redukálószer, a másik oxidálószer, szóval egymásra találnak pillanatok alatt és egymással reagálnak. Külön-külön viszont hajrá.

Merítéses lemosásnál @Luigi13 receptjét használom: 10 ml carbo / 1 l víz. Az időt nem mérem, 3-5-8 percig vannak benne (legyen 3-4 perc, azzal nem lövök mellé. Buce-król pucoltam le így caloglossa-t, érdes békanyálat és néha ecsetet.

H2O2-ban nem fürdetek, azt fecskendővel és csővel nyomatom be a célterületre. Most tavasszal volt olyan hét, amikor minden nap kezeltem valahol érdes békanyálat. 3%-os oldat, 1 ml oldat / 20 l netto víz alapon adagoltam (240 névleges térfogatú akva, kb 200 l víz), tehát 10 ml-t álló szűrő mellett. Az érdes békanyálat csodásan elviszi, a garnélák pedig mennek a pezsgőfürdőbe - és valószínűleg túlélik, legalább is, amikor elhajtom őket, visszamennek, tetemek pedig nincsenek. Buce-kon és aubiasokon, valamint dekorelemeken használtam eddig.
 
Back
Oldal tetejére