• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Carbo, Excel, Liqui - algaírtó, növénytáp

Amiben a problémát látom (így utólag), az az hogy a Seachemnek elég félrevezető a marketingje az Excelről szerintem. Én 2 héttel ezelőtt simán vettem volna (végül is nem vettem) és öntöttem volna az akváriumba azzal a tudattal hogy a növények szén igényét fedezem. Ha a weboldalon fel lett volna tüntetve, hogy például mellékhatásként csökkenhet a biofilm, akkor kapásból azt mondom, hogy a garnélás akváriumomba nem teszek, hagy legyen minél több biofilm amit ehetnek.
Garnélás akváriumba nem ajánlott. Ez nincs leírva a Seachem leírásban(a cég részéről ez egy hiba). Mivel a garnélák elég kényesek, mindenki a saját felelőséggel, önt Excel-t a garnélásba.

Arról sem nagyon ír a Seachem, hogy esetleg a véletlen túladagolással vigyázzunk mert baj lehet. (Mezei vásárlóként honnan kellene tudnom, hogy ha véletlen beleborítom kinyír mindent?) Csak annyit említ meg, hogy a Vallisneria levelei elmállhatnak, de az is csak ideiglenes, aztán majd rendbe jön. Hát nem tudom...
Szerintem, eléggé le van írva, és egyértelmű is. A csomagolás oldalán le van írva, hogy mennyit kell adagolni, és mikor.

Első használatkor vagy jelentős 40% -os vízcsere után használjon 1 kupakkal 5ml-t minden 40l-re.
Ezután használjon 1 kupakot 200 litere naponta. Kisebb adagolásnál vegye figyelembe, hogy minden kupak menet körülbelül 1 ml.


Szerintem ez elégé érthető.
 
Garnélás akváriumba nem ajánlott. Ez nincs leírva a Seachem leírásban(a cég részéről ez egy hiba). Mivel a garnélák elég kényesek, mindenki a saját felelőséggel, önt Excel-t a garnélásba.


Szerintem, eléggé le van írva, és egyértelmű is. A csomagolás oldalán le van írva, hogy mennyit kell adagolni, és mikor.

Első használatkor vagy jelentős 40% -os vízcsere után használjon 1 kupakkal 5ml-t minden 40l-re.
Ezután használjon 1 kupakot 200 litere naponta. Kisebb adagolásnál vegye figyelembe, hogy minden kupak menet körülbelül 1 ml.


Szerintem ez elégé érthető.
Fene se tudja. Más márkáknál és termékeknél külön felhívják a figyelmet, hogy ne adagold túl. Ennél ez nincs feltüntetve.
 
Fene se tudja. Más márkáknál és termékeknél külön felhívják a figyelmet, hogy ne adagold túl. Ennél ez nincs feltüntetve.
De ennek a leírás alapján, nem egyértelmű, hogy ha többet öntesz, mint a mi le van írva, az túladagolásnak számít?

Ez meg a flóra vagy a fauna világa bánya, na meg a pénztálcád.:)
 
Egyébként akkor, hogy mindenkit összezavarjunk... ugye az adagolás excel esetében 1ml / 40 l. Ha “nagyon” növényes az akvárium, akkor másfélzserese adagolható max. (Carbo esetében azt hiszem 1ml / 50 l de GA ajánlás 1 ml / 20 liter, talán ez utóbbit használja mindenki. Túllépés nem javasolt utóbbihoz képest) a tesztek amiről sokat beszéltünk, tartalmaztak egy olyan részt, amikor az illető túladagolta ezen szereket. Dupla dózisnál semmi, de tripla illetve 4szeres dózisnál már látszott az élőlényeken, azonnali vízcsere stbstb. ( most ezen ne akadjunk fel, en sem kínoznám szegény állatokat, fogadjuk el tényként ). A kérdés: carbo esetén sejthető hogy a max adagolás 1ml/20 l körül van, ezt nagyon max dupla dózisig léphetjük túl. Excel esetében viszont alapból 1ml/ 40 liter megy, de vízcsere után adható 5ml/40 liter, tehát 5szörös koncentráció és ez gyári ajánlás, elméletileg ez sem okozhat bajt, ami nekem furcsa. Akkor elméletileg minden nap adhatnánk 5ml/40l-t, és nem lehet e baj. 24 óránként eltűnik a koncentráció, tehát olyan mint ha lett volna egy nagy vízcsere. Vagy az a helytálló amit én mondok, vagy mégis csak van ebben a cuccban valami ami felhalmozódik hosszútávon, amit csak vízcserével tudok kiszedni... aztán lassan sztem tényleg kiveséztük ezt 😅
 
Szerintem, eléggé le van írva, és egyértelmű is. A csomagolás oldalán le van írva, hogy mennyit kell adagolni, és mikor.
Első használatkor vagy jelentős 40% -os vízcsere után használjon 1 kupakkal 5ml-t minden 40l-re.
Ezután használjon 1 kupakot 200 litere naponta. Kisebb adagolásnál vegye figyelembe, hogy minden kupak menet körülbelül 1 ml.

Szerintem ez elégé érthető.
Igen, az adagolás egyértelmű és érthető. Én arra gondoltam, hogy a túladagolás veszélyeire nem hívja fel a figyelmet. Nézd meg például a Dennerle tájékoztatását:
INFORMATION ABOUT THE INGREDIENT GLUTARALDEHYDE
[...]
For the active ingredient glutaraldehyde, the old rule applies: It's the dosage that makes something toxic. In a concentrated form, glutaraldehyde is a hazardous substance – hence the appropriate symbol on the label. At a dosage of 3 ml in 100 l of aquarium water, the active ingredient is diluted to a factor of 33,000. This concentration is enough to considerably promote plant growth, but it is so low that the aquarium inhabitants cannot be negatively affected.
[...]
A safety buffer is incorporated into the dosage. Even an accidental double dose has no negative effects. However, you should follow the recommended dosage, proven in practice, and must not use too much Carbo Booster Max.

Vagy például a Green Aqua weboldalát:
FIGYELEM: Ez a termék veszélyjeles termék, kérjük kezelje fokozott óvatossággal.
 
Igen, az adagolás egyértelmű és érthető. Én arra gondoltam, hogy a túladagolás veszélyeire nem hívja fel a figyelmet. Nézd meg például a Dennerle tájékoztatását:


Vagy például a Green Aqua weboldalát:
De mért kell felhívja a figyelmet a túladagolásért , ha le van írva hogy kell adagolni. Ami egyértelmű. Olyan mint egy szabály, figyelj oda és tartsd be, és akkor nem lesz gond.
Ne hogy azt híd hogy Seachem party vagyok, mert nem.
A Dennerle, az egy másik cég, aki másképen látja a dolgokat. A 2 cég 2 külön kontinensen van és különböznek a szokások, az hogy mit kell leírni és mit nem, mi a elvárás és mi nem.
Ha nem vagy megelégedve a Seachem leírásával,mert itt nem fogsz eljutni 1-ről 2re, akkor tegyél panasz feléjűk.

szerk.
Ha nem vagy megelégedve a termék leírásával, akkor nem kell használni. Keressél egy olyan terméket, ami megfelel a igényeidnek.
 
Utoljára módosított:
Ha nem vagy megelégedve a Seachem leírásával,mert itt nem fogsz eljutni 1-ről 2re, akkor tegyél panasz feléjűk.

szerk.
Ha nem vagy megelégedve a termék leírásával, akkor nem kell használni. Keressél egy olyan terméket, ami megfelel a igényeidnek.
Csak a véleményem akartam leírni, nem akarok eljutni egyről a kettőre. :) De több hozzáfűznivalóm már nekem sincs a témához.
 
Sziasztok! Elnézést ha buta kérdés lesz de keresőben nem találtam rá választ. Szóval a kérdésem az lenne hogy az Easy Life Easy Carbo meg tud romlani? Pár éve nagyon jutányos áron vettem 4 litert csak aztán abbahagytam ezt a hobbit mostanában viszont újra kezdtem. Lejárat dátum van rajta azt már 2 évvel túlleptük. De meg tud ez romlani tudok kárt tenni az élőlényekben ha elkezdem használni? Válaszotokat előre is köszönöm!
 
Köszönöm, kipróbálom a tanácsokat. A világításom pont kevés elvileg, az áramlás viszont ugyan úgy lehet probléma. Tudnál segíteni pontosan a carbózás mit takar? Ezt már olvastam több helyen is, de azt még nem sikerült megtalálom, hogyan is kell alkalmazni. Gondolom Easy Carbo drasztikus használatát jelenti. De mennyire drasztikus? Vízcserék hogyan? Halak garnélák maradhatnak?

köszönöm bárki is válaszol.
A carbos tema miatt athoztam ide, olvasd at ezt a par oldalt.
Ha kiveheto novenyek vannak, ITT van egy tipp, de ez Excelre vonatkozik ami tomenyebb is mint az EasyCarbo es amit mi hasznalunk keverek, meg tomenyebb az ajanlottnal, ezert csak sajat felelossegre. ;) Itt is olvasd el a ket oldalt, tobb hasznos javaslat is van benne, nem csak carbozas temaban.
 
Köszönöm, én is gondoltam az áthelyezésére, csak itt minden mindennel összefügg, egyik témából a másikba táp-alga-carbó-fény-víz—.... a sor végeláthatatlan és összefüggő majd saját magába visszakanyarodó. Mindenhol újra felvázolni a fél/teljes akvárium paraméterezést...így meg a topicban már nagyjából benne van. Ezért nem itt tettem fel. Köszönöm hogy áthelyezted nekem. Te tudod így mi volt az előzmény :). és más is vissza tudja keresni. Mondjuk ez nekem is eszembe juthatott volna :)
vegig olvasom a javasolt topikokat. Thx
 
a sor végeláthatatlan és összefüggő majd saját magába visszakanyarodó. Mindenhol újra felvázolni a fél/teljes akvárium paraméterezést...így meg a topicban már nagyjából benne van.
Az is megoldás lehet, ha indítasz egy saját naplót, ott az elején összeírod az akvárium paramétereit (technika, víz, visszasózás, tápozás, növények, állatok stb.) így te is jobban nyomon tudod követni a változásokat

szerk.: közben látom, hogy a napló már ketyeg, akkor ez a javaslat tárgytalan :D
vegig olvasom a javasolt topikokat. Thx
Szívesen, hasznosak is voltak? :).
 
Nekem sajnos ez nem megy olyan gyorsan. :) Három lurkó kering körülöttem. És hosszú a topic, de igyekszem :)
 
Vajon miért kellhet vízcsere után magasabb dózist adagolni? Ha valóban lebomlik egy napon belül, akkor a vízcsere napja is csak egy normál nap.. Vagy ez is csak a felhalmozódás elméletét erősíti!?
Egyébként valaki adagol úgy, hogy emelt adagot ad vízcsere után? Ez már nem sok tényleg a garniknak?
 
Az is megoldás lehet, ha indítasz egy saját naplót, ott az elején összeírod az akvárium paramétereit (technika, víz, visszasózás, tápozás, növények, állatok stb.) így te is jobban nyomon tudod követni a változásokat

szerk.: közben látom, hogy a napló már ketyeg, akkor ez a javaslat tárgytalan :D

Szívesen, hasznosak is voltak? :).
Természetesen hasznosak. Abban segíts kérlek jól gondolom-e, hogy a napi adagot akkor nem csak beleöntöm az akváriumba, hanem injekción keresztül a szűrő leállítás után az adott helyre öntöm be és az ott áll valameddig, majd kb 30 perc után a szűrő ismételt bekapcsolásával az áramlás fogja onnan bekeverni a vízbe? Tehát nem kell és nem ajánlatos pluszban adagolni?
Ha valóban lebomlik egy napon belül, akkor a vízcsere napja is csak egy normál nap.. Vagy ez is csak a felhalmozódás elméletét erősíti!?
Az Easy Carbo 6 óra után bomlik le elvileg. És itt jön igen a másik dolog, én csináltam azt is, hogy napi kétszer öntöttem bele, 1x nap elején 7 órakor a többi táppal és 2. Alkalommal villany kapcsolás előtt Délután 1-2 körül. De mivel nem voltam biztos én sem a dolgomban ezzel leáltam, nehogy kinyírjam a bucet vagy a Cubat. @tsokee szerinted?
 
Múltkor volt arról szó, hogy esetleg maradnak dolgok egy nap után is a vízben, ezen gondolkoztam kicsit. Az adagolásra való kérdésem csak a vízcsere utáni adagra vonatkozott.
A szűrőt pedig emiatt ne kapcsold ki fél órára, elég lesz arra kb. 5 perc is!
 
Utoljára módosított:
Természetesen hasznosak. Abban segíts kérlek jól gondolom-e, hogy a napi adagot akkor nem csak beleöntöm az akváriumba, hanem injekción keresztül a szűrő leállítás után az adott helyre öntöm be és az ott áll valameddig, majd kb 30 perc után a szűrő ismételt bekapcsolásával az áramlás fogja onnan bekeverni a vízbe? Tehát nem kell és nem ajánlatos pluszban adagolni?
Örülök, ha segített! :) Igen, jól gondolod, nem kell pluszban adagolni.
Az Easy Carbo 6 óra után bomlik le elvileg. És itt jön igen a másik dolog, én csináltam azt is, hogy napi kétszer öntöttem bele, 1x nap elején 7 órakor a többi táppal és 2. Alkalommal villany kapcsolás előtt Délután 1-2 körül. De mivel nem voltam biztos én sem a dolgomban ezzel leáltam, nehogy kinyírjam a bucet vagy a Cubat. @tsokee szerinted?
Felesleges időszakosan adagolni, fény kapcsolása előtt öntsd bele a napi adagot (javaslat: az Excel lehet, hogy drágább, de hosszú távon sokkal gazdaságosabb, mivel kevesebb is kell belőle, és 24 órás az EasyCarbo 6 órájával szemben). A bucéban nem nagyon tudsz ennyivel kárt tenni, sokkal durábbat is kibír, tanúsítjuk ;) A cuba már érzékenyebb.
A szűrőt pedig emiatt ne kapcsold ki fél órára, elég lesz arra kb. 5 perc is!
Helyi kezelésre vonatkozott, amit írt, 10-15 perc azért ajánlott szokott lenni.
 
Örülök, ha segített! :) Igen, jól gondolod, nem kell pluszban adagolni.

Felesleges időszakosan adagolni, fény kapcsolása előtt öntsd bele a napi adagot (javaslat: az Excel lehet, hogy drágább, de hosszú távon sokkal gazdaságosabb, mivel kevesebb is kell belőle, és 24 órás az EasyCarbo 6 órájával szemben). A bucéban nem nagyon tudsz ennyivel kárt tenni, sokkal durábbat is kibír, tanúsítjuk ;) A cuba már érzékenyebb.

Helyi kezelésre vonatkozott, amit írt, 10-15 perc azért ajánlott szokott lenni.
Easy Carbo-ból tekintve, hogy elvileg 6 órán belül elbomlik, így reggel is megkapta a napi adagot és dél után is. Tehát nem feleztem, hanem 2x ment bele, még van easy carbo addig megy az, aztán már be van készítve az excel. Átállok teljes Seachem tápozásra. Még a tápgolyókat is azt vettem, hátha jobban össze dolgoznak majd. Azok hamarosan mennek be.
 
Örülök, ha segített! :) Igen, jól gondolod, nem kell pluszban adagolni.

Felesleges időszakosan adagolni, fény kapcsolása előtt öntsd bele a napi adagot (javaslat: az Excel lehet, hogy drágább, de hosszú távon sokkal gazdaságosabb, mivel kevesebb is kell belőle, és 24 órás az EasyCarbo 6 órájával szemben). A bucéban nem nagyon tudsz ennyivel kárt tenni, sokkal durábbat is kibír, tanúsítjuk ;) A cuba már érzékenyebb.

Helyi kezelésre vonatkozott, amit írt, 10-15 perc azért ajánlott szokott lenni.
Nem akartam rosszat, csak én 5 percet tanultam és a fél óra kicsit soknak tűnt. ;) Egyébként neked mi a véleményed a vízcsere utáni emelt adagról?
 
Back
Oldal tetejére