• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Betta splendens - Sziámi harcoshal

Bettának a ph 6.5 megfelel? Mi a tapasztalatotok?
Attól függ.
Ha WF, akkor igen.
Ha tenyésztőtől, vagy boltból veszel, akkor inkább a pH 7,0-7,4 értékhez vannak szokva. Iszonyat lassan és ménkű sok türelemmel hozzászoktathatod. Arra nagyon kell ügyelned, hogy ne okozz pH-sokkot, tehát max. 0,1-es lépésekben csökkentsd a pH-t.
 
Attól függ.
Ha WF, akkor igen.
Ha tenyésztőtől, vagy boltból veszel, akkor inkább a pH 7,0-7,4 értékhez vannak szokva. Iszonyat lassan és ménkű sok türelemmel hozzászoktathatod. Arra nagyon kell ügyelned, hogy ne okozz pH-sokkot, tehát max. 0,1-es lépésekben csökkentsd a pH-t.
Köszi a választ. A jelenlegi halam miatt kérdeztem, ami a naplómban is szerepel. Pár hónapja lágyítottam a vizet és most elkezdtem a CO2-t feljebb venni a növények miatt. Így most ugye savasabb lett (pH 6.8 volt eddig).
 
Köszi a választ. A jelenlegi halam miatt kérdeztem, ami a naplómban is szerepel. Pár hónapja lágyítottam a vizet és most elkezdtem a CO2-t feljebb venni a növények miatt. Így most ugye savasabb lett (pH 6.8 volt eddig).
Akkor érvényes, hogy a változást lassan, 0,1 léptékkel hajtsd végre.
 
Sziasztok!
Egy 50 literesbe, tudnátok belső szűrőt ajánlani bettához? Sajnos csak egy Eheim pickup 160 van elfekvőbe, az viszont hegyi folyót csinál belőle.
 
Köszönöm! A sarok Oase-t én is néztem (tetszik a bele illeszthető fűtés), a "csőrös" kiömlőjűektől tartok, hogy módosítás nélkül nagyon megcibálná.
 
Utoljára módosított:
Köszönöm! A sarok Oase-t én is néztem (tetszik a bele illeszthető fűtés), a "csőrös" kiömlőjűektől tartok, hogy módosítás nélkül nagyon megcibálná.
Mindkettőnek szabályozható az áramlás erőssége.
Mivel 50 literről van szó, azért nem fojtanám vissza. Inkább ráapplikálnék egy esőztetőt, úgy tuti, hogy rendesen megforgatná a vizet, és nem alakulna ki pangás.
ATMAN-JKA-IF304-AKVARIUMI-BELSO-SZURO-(JK-ANIMALS).jpg
 
Sziasztok!
Egy 50 literesbe, tudnátok belső szűrőt ajánlani bettához? Sajnos csak egy Eheim pickup 160 van elfekvőbe, az viszont hegyi folyót csinál belőle.
A saját kérdésemet kicsit tovább csavarva kérdezném a nagyérdeműt, hogy kinek milyen szűrővel mekkora vízben van Betta és milyen megoldást használ az áramlás kordában tartására ( ha használ)?
 
Szerintem 1-1,5 éves lehet a kis bumbi.
Kb. egy hete jelent meg rajta.
Ahogy idösödnek, veszithetnek szinükböl.
Lehet, kisebb sérülés is. Sajnos nem tudok neked konkrétumot mondani, de szerintem, amig rendesen eszik, és uszik, addig nincs nagy gond. Esetleg érdemes lehet a következö hetekben kicsit jobban figyelni a víz minöségére.
 
@mmccannon @bamboocha46 Köszi a válaszokat!
Kajál, úszkál, kergeti a többieket kajaidőben, szóval a viselkedése alapján nincs nagy gond (remélem).
Azt figyeljed, hogy akár széltében, vagy vastagságában nő-e az a folt. Ha igen, akkor dolgunkat megkönnyítendő, 2-3 fotót lőjj, és azt töltsed fel.
Azért kérem, mert
- több szögből jobban fel lehet mérni a kiterjedtségét,
- az iridofórák és a fény összjátéka egyetlen képnél tévedésre adhat okot.
 
Azt figyeljed, hogy akár széltében, vagy vastagságában nő-e az a folt. Ha igen, akkor dolgunkat megkönnyítendő, 2-3 fotót lőjj, és azt töltsed fel.
Azért kérem, mert
- több szögből jobban fel lehet mérni a kiterjedtségét,
- az iridofórák és a fény összjátéka egyetlen képnél tévedésre adhat okot.
Köszönöm, figyelni fogom!
 
Back
Oldal tetejére