• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Betta splendens - Sziámi harcoshal

Sziasztok! Kicsit úgy érzem cápival egyik bajból esünk a másikba. Szerencsésen kihevertuk az úszó hólyag problémákat. Azonban az elmúlt 1.5 héten nem voltam itt és automata etette, és tegnap mintha azt vettem volna észre, mintha egy kicsit meg lenne puffadva, lustább és egy (elnézést a csodálatos megfogalmazásért) kakifonalat húz magával. Lehetséges, hogy túl etetés miatt szorulasa van? Mai nap folyamán megint el kell utaznom és csak vasárnap jövök vissza. Szerintetek koplaltassam most 4 napig? @mmccannon emlitetted korábban, hogy ennyi időt bőven ki bír kaja nélkül. Ami miatt aggódok, hogy a törpe razbórák hogy bírnák ezt az időszakot. Ha "kicselezem" capit, ma tudok úgy etetni, hogy csak a razborak egyenek belőle.
Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat.
 
Sziasztok! Kicsit úgy érzem cápival egyik bajból esünk a másikba. Szerencsésen kihevertuk az úszó hólyag problémákat. Azonban az elmúlt 1.5 héten nem voltam itt és automata etette, és tegnap mintha azt vettem volna észre, mintha egy kicsit meg lenne puffadva, lustább és egy (elnézést a csodálatos megfogalmazásért) kakifonalat húz magával. Lehetséges, hogy túl etetés miatt szorulasa van? Mai nap folyamán megint el kell utaznom és csak vasárnap jövök vissza. Szerintetek koplaltassam most 4 napig? @mmccannon emlitetted korábban, hogy ennyi időt bőven ki bír kaja nélkül. Ami miatt aggódok, hogy a törpe razbórák hogy bírnák ezt az időszakot. Ha "kicselezem" capit, ma tudok úgy etetni, hogy csak a razborak egyenek belőle.
Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat.
Koplaltasd nyugodtan, 4 nap alatt semmi baja nem lesz kaja nélkül. Ha tényleg szorulása van, főtt borsót szoktak nekik adni, egy kis falatnyit, kinyomva a héjából. Razbórák is bírják, a múltkori 1 hetes karácsonyi szünetben a munkahelyi akva minden lakója túlélte.
 
Sziasztok! Kicsit úgy érzem cápival egyik bajból esünk a másikba. Szerencsésen kihevertuk az úszó hólyag problémákat. Azonban az elmúlt 1.5 héten nem voltam itt és automata etette, és tegnap mintha azt vettem volna észre, mintha egy kicsit meg lenne puffadva, lustább és egy (elnézést a csodálatos megfogalmazásért) kakifonalat húz magával. Lehetséges, hogy túl etetés miatt szorulasa van? Mai nap folyamán megint el kell utaznom és csak vasárnap jövök vissza. Szerintetek koplaltassam most 4 napig? @mmccannon emlitetted korábban, hogy ennyi időt bőven ki bír kaja nélkül. Ami miatt aggódok, hogy a törpe razbórák hogy bírnák ezt az időszakot. Ha "kicselezem" capit, ma tudok úgy etetni, hogy csak a razborak egyenek belőle.
Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat.
Amíg 2+ hónapig kórházban voltam nem ettek a halaim. Néhány nap kihagyás nem a világ, szóval teljesen felesleges az etető.
 
Sziasztok! Kicsit úgy érzem cápival egyik bajból esünk a másikba. Szerencsésen kihevertuk az úszó hólyag problémákat. Azonban az elmúlt 1.5 héten nem voltam itt és automata etette, és tegnap mintha azt vettem volna észre, mintha egy kicsit meg lenne puffadva, lustább és egy (elnézést a csodálatos megfogalmazásért) kakifonalat húz magával. Lehetséges, hogy túl etetés miatt szorulasa van? Mai nap folyamán megint el kell utaznom és csak vasárnap jövök vissza. Szerintetek koplaltassam most 4 napig? @mmccannon emlitetted korábban, hogy ennyi időt bőven ki bír kaja nélkül. Ami miatt aggódok, hogy a törpe razbórák hogy bírnák ezt az időszakot. Ha "kicselezem" capit, ma tudok úgy etetni, hogy csak a razborak egyenek belőle.
Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat.
Hát sziasztok. Sajnos cápinak valószínűleg nem csak szorulasa volt... Most mikor visszaértem, egy Amano rákok által megcsócsált csontváz fogadott... :( nem tudom, hogy én rontottam-e el valamit, vagy valami olyan dolog támadta meg, amivel akkor se tudtam volna mit kezdeni, ha itt vagyok, de az biztos, hogy nagyon gyors lefolyású dolog volt. 5 nap alatt a kis levertségből jutottunk el ide. Azt hiszem, hogy egy darabig, most maradnunk a jelenlegi állatoknál... Picit megviselte a családot cápi elpusztulása. Egy, búcsú kép róla amikor még jól volt:( :cry:
DSC_1478.jpg

Ui.: a razbórák és az Amanok hiánytalanul megvannak és jól vannak.
 
Hát sziasztok. Sajnos cápinak valószínűleg nem csak szorulasa volt... Most mikor visszaértem, egy Amano rákok által megcsócsált csontváz fogadott... :( nem tudom, hogy én rontottam-e el valamit, vagy valami olyan dolog támadta meg, amivel akkor se tudtam volna mit kezdeni, ha itt vagyok, de az biztos, hogy nagyon gyors lefolyású dolog volt. 5 nap alatt a kis levertségből jutottunk el ide. Azt hiszem, hogy egy darabig, most maradnunk a jelenlegi állatoknál... Picit megviselte a családot cápi elpusztulása. Egy, búcsú kép róla amikor még jól volt:( :cry:
View attachment 92356

Ui.: a razbórák és az Amanok hiánytalanul megvannak és jól vannak.
Sajnos néha a betták csak pár hónapig maradnak meg akváriumainkban. Ne érezd magad miatta rosszul, hiszen te a legjobb tudásod szerint mindent megtettél érte.
Ha picit közelebb laknál, adnék neked egy Cápi 2.0-t, itt nagyon nem kellenek senkinek a kisbettáim...:rolleyes:
 
Hát sziasztok. Sajnos cápinak valószínűleg nem csak szorulasa volt... Most mikor visszaértem, egy Amano rákok által megcsócsált csontváz fogadott... :( nem tudom, hogy én rontottam-e el valamit, vagy valami olyan dolog támadta meg, amivel akkor se tudtam volna mit kezdeni, ha itt vagyok, de az biztos, hogy nagyon gyors lefolyású dolog volt. 5 nap alatt a kis levertségből jutottunk el ide. Azt hiszem, hogy egy darabig, most maradnunk a jelenlegi állatoknál... Picit megviselte a családot cápi elpusztulása. Egy, búcsú kép róla amikor még jól volt:( :cry:
View attachment 92356

Ui.: a razbórák és az Amanok hiánytalanul megvannak és jól vannak.
Ahogy mi is, úgy az állatok is csak "kölcsönbe" kapták az életet, és ne örökre.
Szomorúság rendben, de tudnod kell, hogy mind Cápi, mind Te megadtatok egymásnak, amit csak lehetett.
Cápi egy kedves, üde színfoltot, míg Te biztosítottad számára a neki megfelelő élettért.
Többet nem tehettél, a messzi távolból igyekeztünk segíteni, és Te a legtöbbet megtettél, amit egy szerető, gondos gazdi megtehetett.

A legjobb gyógyszer egy Cápi 2.0. Tapasztalatból írom.
 
Jaja.
Nekem volt amelyik pár hetet bírt ki olyan akvában ahol mindenki más vígan elvan, volt.
Volt olyan aminek sajna vagy a spin beömlő vagy saját maga tövig lezúzta/ rágta az összes úszóját egy nap alatt (míg melóban voltam).
 
Sziasztok! Tisztaban vagyok az altalanos elo elesegekkel bettak szamara de egy olyan erdekes kerdesem lenne, hogy kisebb molyokat megehetne? Kulfoldi forumon azt olvastam, hogy persze ragadozo eletmodja miatt de azert nem vagyok benne biztos, hogy nincs benne rizikofaktor. Csak kivancsi vagyok a velemenyetekre. :D
 
Sziasztok! Tisztaban vagyok az altalanos elo elesegekkel bettak szamara de egy olyan erdekes kerdesem lenne, hogy kisebb molyokat megehetne? Kulfoldi forumon azt olvastam, hogy persze ragadozo eletmodja miatt de azert nem vagyok benne biztos, hogy nincs benne rizikofaktor. Csak kivancsi vagyok a velemenyetekre. :D
Milyen betta?
Full moon, dragon kb. nem éri utól a kishalakat.
 
Sziasztok! Tisztaban vagyok az altalanos elo elesegekkel bettak szamara de egy olyan erdekes kerdesem lenne, hogy kisebb molyokat megehetne? Kulfoldi forumon azt olvastam, hogy persze ragadozo eletmodja miatt de azert nem vagyok benne biztos, hogy nincs benne rizikofaktor. Csak kivancsi vagyok a velemenyetekre. :D
Válaszom határozott nem.
A szárnyakat fedő "szőr" fulladást okoz.
 
Hat amiben kimutatjak, hogy a halak megfulladnak a molyoktol vagy lepkektol.
Azt nem tudom, honnan szedték az állatorvosi pathológiai kurzusán. Annyit tudok, amit ott tanultam: a hazai molyok legtöbbje olyan pathológiás elváltozásokat okoz, mint a platánfa szösze. Kopoltyúredők begyulladnak. Krónikus esetben az állat elhullásához vezet. A platánnak viszont konkrét negatív tapasztalataim vannak. Ezért voltak lefedve a kinti medencék.
Ez kistestű trópusi halakra vonatkozik, mert a halgazdaságokban - a platán - nem jellemző, hogy gondot okoz, kivéve, ha egy egyed valamilyen, már meglévő légzőszervi megbetegedéssel él. (Pl. Arapaya, Arowana, nagytestű sügérekre nem jellemző)
Ha Neked más információid vannak, örömmel olvasnám, mert a tanulást - akvarisztikában - nem adom fel.
 
Azt nem tudom, honnan szedték az állatorvosi pathológiai kurzusán. Annyit tudok, amit ott tanultam: a hazai molyok legtöbbje olyan pathológiás elváltozásokat okoz, mint a platánfa szösze. Kopoltyúredők begyulladnak. Krónikus esetben az állat elhullásához vezet. A platánnak viszont konkrét negatív tapasztalataim vannak. Ezért voltak lefedve a kinti medencék.
Ez kistestű trópusi halakra vonatkozik, mert a halgazdaságokban - a platán - nem jellemző, hogy gondot okoz, kivéve, ha egy egyed valamilyen, már meglévő légzőszervi megbetegedéssel él. (Pl. Arapaya, Arowana, nagytestű sügérekre nem jellemző)
Ha Neked más információid vannak, örömmel olvasnám, mert a tanulást - akvarisztikában - nem adom fel.
Nálam már volt, hogy vízbedöglött háztartási molyt megzabálták a halak. Azt hiszem endler guppik.
Azért rendszeresen nem ezt ették, de néha néha lement a torkukon, és nem döglöttek meg.
Életem egyik legundorítóbb időszaka volt, amikor egy kéthetes nyaralás után arra jöttem haza, hogy a plafonon hemzsegtek a molykukacok. Azok is potyogtak az akváriumba,a halak még össze is vesztek rajtuk. (nyilván ök nem voltak szárny-porosak, ezt csak írtam, mert annyira örülök hogy már nincsenek molyaim...igaz, azóta inkább ételt sem tartok itthon)

Szerintem néha néha egy még nem feltétlenül okoz gyulladást, de a rendszeresen ezzel való táplálás kerülendö. Kicsit olyan, mint a fehér szúnyoglárva (vagy melyik az amelyiknek kampója van, és bélgyulladást okozhat).

De ez nyilván csak egy iszonyú apró megfigyelés... Amióta láttam egy bettát egy kifejlett Faunus ater csiga komplett testét megenni, és túlélni, azóta nem is tudom elképzelni, hogy a betták egyáltalán képesek megfulladni...
 
Azt nem tudom, honnan szedték az állatorvosi pathológiai kurzusán. Annyit tudok, amit ott tanultam: a hazai molyok legtöbbje olyan pathológiás elváltozásokat okoz, mint a platánfa szösze. Kopoltyúredők begyulladnak. Krónikus esetben az állat elhullásához vezet. A platánnak viszont konkrét negatív tapasztalataim vannak. Ezért voltak lefedve a kinti medencék.
Ez kistestű trópusi halakra vonatkozik, mert a halgazdaságokban - a platán - nem jellemző, hogy gondot okoz, kivéve, ha egy egyed valamilyen, már meglévő légzőszervi megbetegedéssel él. (Pl. Arapaya, Arowana, nagytestű sügérekre nem jellemző)
Ha Neked más információid vannak, örömmel olvasnám, mert a tanulást - akvarisztikában - nem adom fel.
Koszi! :) Pont a tanulas miatt erdekelt volna engem is, szivesen olvasok ilyesmiket, azt hittem elerheto online valahol.
 
Koszi! :) Pont a tanulas miatt erdekelt volna engem is, szivesen olvasok ilyesmiket, azt hittem elerheto online valahol.
Sajnos nem. De ha belegondolok, akkor valószínűnek tartom, hogy ott más alfajok pottyannak a vízbe.
Ugyan nem ismerem a "moly-szösz" funkcióját, de mivel mi mérsékelt égövben lakunk (mondjuk a napokban ezt erősen megkérdőjelezem 🥶), itt főleg szőrösek élnek, hogy ne fázzanak.
 
Elképzelhető, hogy megöregedett a bettám? Már több mint egy éve, hogy nálunk él. Kifejletten vettük egy kis üzletben, akkor beteg volt az egyik szeme, de sikerült hamar meggyógyítani. Feltűnt, hogy egyre többet pihen. Elég sokat alszik, hol valamelyik növényre fekszik le, hol a talajra. Mindig lámpaoltás után. Tegnap este megijesztett amikor hazaértünk, mert a vízfelszínen fészkelődött be a növények közé és mozdulatlan volt mint egy hulla. Kicsit megmozgattam a növényt és nehezen ébredt fel, de utána mintha semmi nem történt volna. Ezelőtt is látszott amikor aludt, de már manapság nem kel fel annyira hamar sosem például amikor a szobában felkapcsoljuk a lámpát.
Egyébként a színe rendben, amikor megy a világítás aktív, eszik rendesen. A buborék fészek építést viszont már régen láttam és a háta sem olyan íves mint volt.
IMG_6495[1457].jpg
 
Back
Oldal tetejére