• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Betta splendens - Sziámi harcoshal

Szia!
Én igyekszem minden 2. nap fagyasztott ( bliszteres) kaját adni a bettámnak.
Egy kockát 8 részre vágok.Az 1/8 felét adom oda a bettának, a maradékot a töpe coriknak, amanoknak, csigáknak egy másik akvába.
A betták - tapasztalatom szerint - a szúnyoglátvát jobban szeretik mint az artémiát.
Köszi szépen a gyors választ. Ma este kirpóbálom :) Esetleg még annyi kérdés, hogyha már neked van tapasztalatod: Szúnyog lárvából mindegy, hogy melyik (fekete,fehér,vörös)?
 
A legpraktikusabb, es higenikusabb, hogyha beszerzel kicsi lezarhato dobozt, abba feldarabolsz 2-3 kockät, ös etetöskor mindig kiveszel egyet.
Ami meg jobb lenne, hogyha friss, elö eleseget kapna. Ha van sürü növenyzeted, akkor beönthetsz heti egy kis zacsi vizibolhät. Azok nagyreszet persze gyorsan megeszi a betta, de valamennyi megmarad, es a halnak izgalmas a levelek között nasit keresni.
Megjobb, hogyha beszerzel egy nagyobb fecskendöt, mely egy kupakkal zärhato (patikaban 100-200 ft). Ebbe beleszippanthatsz egy zacsko elö eledelt, es napi szinten fecskendezheted az akvariumba.
Nem mindegy, hogy mivel etetsz. Tubifex peldaul nagyon hizlalo, csak ritkan adhato.
A vörös szunyoglärva belgyulladast okozhat, szinten nem erdemes tul gyakran ezzel etetni.
A legjobb, hogyha valtozatosan kap a halad mindenfelet (szunyoglärväk, artemia, bolha, tubifex).

Toväbbä erdemes heti egy "ehezes napot" bevezetni.
 
Köszi szépen a gyors választ. Ma este kirpóbálom :) Esetleg még annyi kérdés, hogyha már neked van tapasztalatod: Szúnyog lárvából mindegy, hogy melyik (fekete,fehér,vörös)?
Én fehéret és vöröset adok , illetve artémiát. Viszont minden második nap kap ezekből, és minden alkalommal csak az egyik félét.
A többi nap hikari betta bio goldot eszik.( like szintén, szerintem az a legjobb betta kaja, a 3 féle általam kipróbáltból)
A szúnyoglátvával kapcsolatban: szerintem elég csak vöröset venni illetve azzal etetni, felváltva artémiával. 1 kocka kb. 16 etetés. A fagyasztott kaják lejárati ideje elég hosszú (ha friss gyártásút tudsz venni akár 1,5 év).
A német állateledel bolthálózat XXL üzleteiben van fagyasztott kaja ott a lejáratot le is tudod ellenőrizni.
 
Én fehéret és vöröset adok , illetve artémiát. Viszont minden második nap kap ezekből, és minden alkalommal csak az egyik félét.
A többi nap hikari betta bio goldot eszik.( like szintén, szerintem az a legjobb betta kaja, a 3 féle általam kipróbáltból)
A szúnyoglátvával kapcsolatban: szerintem elég csak vöröset venni illetve azzal etetni, felváltva artémiával. 1 kocka kb. 16 etetés. A fagyasztott kaják lejárati ideje elég hosszú (ha friss gyártásút tudsz venni akár 1,5 év).
A német állateledel bolthálózat XXL üzleteiben van fagyasztott kaja ott a lejáratot le is tudod ellenőrizni.
Köszi szépen mindenkinek a válaszokat.
Egy olyan kérdésem van még, hogy szerintetek lehet-e, hogy az amano rákok félnek a betta-tól? (lehet,hogy csak én vagyok paranoiás,de) Úgy látom, hogy mióta bekerült az akváriumba a betta, azóta az amano-k sokkal inkább bújkálnak a növényzet között, csoportba verődve. Másik oldalról, viszont két rák is most vedlett, lehet, hogy emiatt bújkálnak?
Azt egyszer sem láttam, hogy a betta megtámadott volna egy amano-t.
Előre is köszi a választ, ha van valakinek ilyen tapasztalata :)
 
Attól, hogy nem látod, még simán piszkálhatja. Viszont a garnélák páncélja vedlés után még puha, ilyenkor el szoktak rejtőzni. Ez is lehet az oka.
Okés, köszi szépen. Remélem majd újra elő merészkednek. Bár ha nem, akkor nem tudom milyen megoldás lehet :(
 
Köszi szépen mindenkinek a válaszokat.
Egy olyan kérdésem van még, hogy szerintetek lehet-e, hogy az amano rákok félnek a betta-tól? (lehet,hogy csak én vagyok paranoiás,de) Úgy látom, hogy mióta bekerült az akváriumba a betta, azóta az amano-k sokkal inkább bújkálnak a növényzet között, csoportba verődve. Másik oldalról, viszont két rák is most vedlett, lehet, hogy emiatt bújkálnak?
Azt egyszer sem láttam, hogy a betta megtámadott volna egy amano-t.
Előre is köszi a választ, ha van valakinek ilyen tapasztalata :)
Nekem volt olyan koronás bettám, ami az összes amanot "kiűzte" az akvából. Fent lógtak a skimmeren.
A mostani - szintés koronás bettám - egyáltalán nem bántja a garnélákat.
 
Na, lehet én aggódtam kicsit túl. Ma amikor hazaértem, akkor elöl szaladgált egy. Jobban bele gondolva régen is volt ilyen, hogy napokig nem láttam őket.
A másik dolog viszont, hogy Cápi (half moon betta), eléggé határozottan kifejezte, hogy az artémiát nem kedveli. Adtam be egy nagyon keveset tesztelésként. Bekapta, majd kiköpte. Ezek után ráugrott mégegyszer, majd újra kiköpte. Ezek után pedig rá sem hederített :D Szerintem akkor következhet a szúnyoglárva :D
 
A betták válogatós, finnyás dögök tudnak lenni. :D Én még párszor megpróbálkoznék az adásával. Nem tudom lemosod-e, mielőtt odaadod, én pl mindig átöblítem, csipesszel szoktam adagolni, hogy a víz ne kerüljön az akvába.
 
Na, lehet én aggódtam kicsit túl. Ma amikor hazaértem, akkor elöl szaladgált egy. Jobban bele gondolva régen is volt ilyen, hogy napokig nem láttam őket.
A másik dolog viszont, hogy Cápi (half moon betta), eléggé határozottan kifejezte, hogy az artémiát nem kedveli. Adtam be egy nagyon keveset tesztelésként. Bekapta, majd kiköpte. Ezek után ráugrott mégegyszer, majd újra kiköpte. Ezek után pedig rá sem hederített :D Szerintem akkor következhet a szúnyoglárva :D
Semmi baj. A következő 4-5 napban ne adj semmit. Utána meg csak artémiát. Hidd el, rá fog jönni az ízére.
 
Semmi baj. A következő 4-5 napban ne adj semmit. Utána meg csak artémiát. Hidd el, rá fog jönni az ízére.
Hm, köszönöm szépen a tippet. Megpróbálom majd akkor. Elméletileg neki lenne jobb, ha szeretné :D

A betták válogatós, finnyás dögök tudnak lenni. :D Én még párszor megpróbálkoznék az adásával. Nem tudom lemosod-e, mielőtt odaadod, én pl mindig átöblítem, csipesszel szoktam adagolni, hogy a víz ne kerüljön az akvába.
Úgy csináltam, hogy a bliszter kb 1/16-át felengedtem egy kis akvárium vízzel, hogy kiengedjen, majd abból tettem csipesszel az akváriumba.
 
Semmi baj. A következő 4-5 napban ne adj semmit. Utána meg csak artémiát. Hidd el, rá fog jönni az ízére.
Na bejött amit mondtál, kellet neki egy kis rászoktatás. Most már nagyon vígan eszi. Ettől függetlenül vettem fehér szúnyoglárvát is, hogy minél változatosabb legyen a menüje.

Ezen kívül azt vettem észre, hogy igazán kis magamutogató :D A hálószobából is rálátok a nappaliban lévő akváriumra. Amikor bent vagyunk a hálóban, akkor általában hátul, a sűrű növényzetben úszkál/pihenget. Ellenben, amikor valaki kijön a nappaliba, akkor villám sebességgel úszik előre a front üveghez és kezdi magát mutagatni, meg nézelődni, hogy mi is történik. Mondjuk, nagyon jól teszi, mert így igazán lehet benne gyönyörködni:
DSC_1478.jpg DSC_1511.jpg
 
Na bejött amit mondtál, kellet neki egy kis rászoktatás. Most már nagyon vígan eszi. Ettől függetlenül vettem fehér szúnyoglárvát is, hogy minél változatosabb legyen a menüje.

Ezen kívül azt vettem észre, hogy igazán kis magamutogató :D A hálószobából is rálátok a nappaliban lévő akváriumra. Amikor bent vagyunk a hálóban, akkor általában hátul, a sűrű növényzetben úszkál/pihenget. Ellenben, amikor valaki kijön a nappaliba, akkor villám sebességgel úszik előre a front üveghez és kezdi magát mutagatni, meg nézelődni, hogy mi is történik. Mondjuk, nagyon jól teszi, mert így igazán lehet benne gyönyörködni:
View attachment 85119 View attachment 85121
Örülök, hogy sikerrel jártál. 👏
Amúgy azért jön elő, mert megtanulta (kognitív képességek), hogy az az akván kívüli, fura, pikkelytelen lény mindig valami fincsit szokott bedobni az akvába. Szóval felismer, egy bizonyos fokig. ;)
 
Sziasztok!
Kezdő akváriumunk (Eheim aquastar 54l) egyetlen lakója egy betta, bő egy hónapja van velünk. Tegnap vettem észre, hogy az uszonyából hiányzik egy darab. A szűrő mellett vettem észre egy kisebb darabot, kisebb mint amekkora hiányzik. Félhold betta elég nagy uszonyokkal. Szerintetek létezik, hogy a szűrő elkaphatta az uszonyát és leszakított belőle? Elég sokat szokott a szűrő környékén úszkálni.
 
Sziasztok!
Kezdő akváriumunk (Eheim aquastar 54l) egyetlen lakója egy betta, bő egy hónapja van velünk. Tegnap vettem észre, hogy az uszonyából hiányzik egy darab. A szűrő mellett vettem észre egy kisebb darabot, kisebb mint amekkora hiányzik. Félhold betta elég nagy uszonyokkal. Szerintetek létezik, hogy a szűrő elkaphatta az uszonyát és leszakított belőle? Elég sokat szokott a szűrő környékén úszkálni.
Elk´pezelhetö, hogy a szürö beszippantotta, de az is lehet, hogy egy hegyesebb tärgyba beleakadt, és akkor szakadt le.
Pár hónap alatt vissza szokott nöni, de néha nem lesz olyan szép, mint eredetileg.
Mekkora a sodrás az akváriumban? Ha a szürö mögé bújik a betta, az sokszor azért van, mert a többi helyen túl nagy a vízsodrás.
 
Köszönöm a választ!
Először az akvárium falára fújattam a szűrőt, de így nem nagyon volt keringés és "porosak" voltak a növények levelei, meg beindult az algásodás.
Kitakarítottam, megmetszettem a növényeket és a szűrő most kb. a hosszabbik fallal párhuzamosan fúj. Így most van keringés és sodrás is, láthatóan nem tetszik neki, de egyelőre így jónak tűnik a szűrés.
Az akváriumot átnéztem, nem találtam semmilyen éles tárgyat, amibe beleakadhatott.
Gondoltam rá, hogy egy hálós anyaggal befedem a szűrőt, van erre bevált megoldás?
 
Gondoltam rá, hogy egy hálós anyaggal befedem a szűrőt, van erre bevált megoldás?

Garnélák védelmében szoktunk a szüröre pillanatragasztoval szunyoghälot ragasztani, vagy harisnyät...Több megoldäs is van.
Ha nagyon nagy a betta uszonya, akkor szetszakadhat a vizsodrástól is.

Esetleg visszafordithatnád a szüröt a fal fele, es beszerezhetnel egy skimmert, ami idözitövel müködik, es csak napi 5-6 alkalommal kapcsol be par perce (ezzel leporolja a növenyeket).

Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?
 
Back
Oldal tetejére