• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Betta splendens - Sziámi harcoshal

Elképzelhető, hogy megöregedett a bettám? Már több mint egy éve, hogy nálunk él. Kifejletten vettük egy kis üzletben, akkor beteg volt az egyik szeme, de sikerült hamar meggyógyítani. Feltűnt, hogy egyre többet pihen. Elég sokat alszik, hol valamelyik növényre fekszik le, hol a talajra. Mindig lámpaoltás után. Tegnap este megijesztett amikor hazaértünk, mert a vízfelszínen fészkelődött be a növények közé és mozdulatlan volt mint egy hulla. Kicsit megmozgattam a növényt és nehezen ébredt fel, de utána mintha semmi nem történt volna. Ezelőtt is látszott amikor aludt, de már manapság nem kel fel annyira hamar sosem például amikor a szobában felkapcsoljuk a lámpát.
Egyébként a színe rendben, amikor megy a világítás aktív, eszik rendesen. A buborék fészek építést viszont már régen láttam és a háta sem olyan íves mint volt.
Még fiatal vagy, Ádám.
Ha annyi idős leszel, mint én, akkor Te is úgy fogsz felkelni, mint a Bettád. :D

Komolyra fordítva a szót, igen, a halaknál is megfigyelhető a korosodás bizonyos jelei. Értem ezt a "libidójukra" is. ;)
 
Szerintetek egy 27L-es kockában elviselne maga mellett egy betta egy kis csapat páncélos harcsát? Agyalok az őszi projekten. :unsure:
Persze utoljára jönne a betta, és tudok olyan helyet ahonnan kis fiatalt tudnék venni, szóval talán mire felnőne és átváltana "agresszorba", már megszokná a szitut. 🤷‍♂️
Nekem volt bettám a fenti "összeállításban".
Működött, igaz kaja közben volt egy kis kergetőzés 😁.
Lámpaoltás után viszont az sem.
A harcsák sötétben is megtalálják a bajszukat.
 
Szerintetek egy 27L-es kockában elviselne maga mellett egy betta egy kis csapat páncélos harcsát? Agyalok az őszi projekten. :unsure:
Persze utoljára jönne a betta, és tudok olyan helyet ahonnan kis fiatalt tudnék venni, szóval talán mire felnőne és átváltana "agresszorba", már megszokná a szitut. 🤷‍♂️
Szerintem nem az agresszió a fő probléma. Borzasztó kevés a bruttó 27 l. Főleg ha dekoráció is van. Nem raknék bele még egy csapatnyi halat.
 
Nálunk is szóbakerült egy második kis akvárium - természetesen főleg egy hím betta igényeire szabva :) Algaevők közül tapasztalat alapján kiket viselnek el gond nélkül? Amano garnéla?
 
Nálunk is szóbakerült egy második kis akvárium - természetesen főleg egy hím betta igényeire szabva :) Algaevők közül tapasztalat alapján kiket viselnek el gond nélkül? Amano garnéla?
Én 37 literben simán tartottam mellettük neocaridina rákokat is. Gyönyörűen szaporodtamk. Persze durván dzsungeles volt. Amanokat nem bántották, mert akkorák voltak a rákok, mint valami anyahajó.
 
Utoljára módosított:
Nálunk is szóbakerült egy második kis akvárium - természetesen főleg egy hím betta igényeire szabva :) Algaevők közül tapasztalat alapján kiket viselnek el gond nélkül? Amano garnéla?
Hal függö, hogy kiket viselnek el.

Volt olyanom, ami még a par hetes neocaridinákat sem bántotta.
A mostani sajnos nagyon brutális, kettö, nem teljesen kifejlett, de azért felnött neocaridinánál nagyobb amanot széttépett. Gyülöli a csigákat, ha csak úgy nyugodtan matatok az akváriumban, már fújja is fel magát, hogy takarodjak, mert különben elpusztit. Utalt mindent és mindenkit.

Volt olyan, amelyik a csigákat addig terrorizálta, mig meg nem döglöttek, aztán megzabálta (nagy faunus csiga volt).

Ha a kereskedésben más élölényekkel együtt van, megfigyelheted, hogyan viselkedik. Ha szerencsés vagy, kifogsz egy nyugodtat. (🧐 Aki egyébként elete során bármikor megvadulhat.)
 
Hal függö, hogy kiket viselnek el.

Volt olyanom, ami még a par hetes neocaridinákat sem bántotta.
A mostani sajnos nagyon brutális, kettö, nem teljesen kifejlett, de azért felnött neocaridinánál nagyobb amanot széttépett. Gyülöli a csigákat, ha csak úgy nyugodtan matatok az akváriumban, már fújja is fel magát, hogy takarodjak, mert különben elpusztit. Utalt mindent és mindenkit.

Volt olyan, amelyik a csigákat addig terrorizálta, mig meg nem döglöttek, aztán megzabálta (nagy faunus csiga volt).

Ha a kereskedésben más élölényekkel együtt van, megfigyelheted, hogyan viselkedik. Ha szerencsés vagy, kifogsz egy nyugodtat. (🧐 Aki egyébként elete során bármikor megvadulhat.)
Bezzeg az enyémet még tükörrel sem sikerült a legminimálisabb agresszióra se bírni 🤣
Az amanok meg a red cherryk is tökéletes biztonságban vannak mellette, a többi balról nem is beszélve...
 
Bezzeg az enyémet még tükörrel sem sikerült a legminimálisabb agresszióra se bírni 🤣
Az amanok meg a red cherryk is tökéletes biztonságban vannak mellette, a többi balról nem is beszélve...

A macskák is inkább a masik akváriumból isznak. Bubi 39.0 (vagy mi is a neve?) mindenre igy felfújja magát, mint egy sárkány.
Ha egy fött cukkiniszeletet bedobok a csigáknak, azt is megtámadja, amig lesüllyed.

Ha tehetné, saját magát is szétcincálná.
 
Sziasztok!
Ismertek olyan megbízható tenyésztőt vagy üzletet, ahol van esély rá, hogy tudok venni koi bettát? A GA-ban is láttam azt hiszem 2x igen szép példányokat, de foglalva is voltak. Hol és hogy érdemes érdeklődni ez ügyben? Természetesen nem azonnal kell, de el szeretném indítani a folyamatot:)
 
Sziasztok!
Ismertek olyan megbízható tenyésztőt vagy üzletet, ahol van esély rá, hogy tudok venni koi bettát? A GA-ban is láttam azt hiszem 2x igen szép példányokat, de foglalva is voltak. Hol és hogy érdemes érdeklődni ez ügyben? Természetesen nem azonnal kell, de el szeretném indítani a folyamatot:)
Szia!
Egyre többen keresik, úgyhogy az utóbbi időben folyamatosan tartunk belőle 4-5 darabot. Jelenleg egyik sincs foglalva. :)
 
Back
Oldal tetejére