• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Betta splendens - Sziámi harcoshal

Szia!
Nekem nincs ilyesmivel tapasztalatom, de szerintem hagyhatod egy pár napot gyógyulgatni ha eszik rendesen meg jól van amúgy.
Később meg majd meglátod hogy szükséges még egy kezelés vagy nem.
De ez az én véleményem majd mások akik okosabbak nálam meg
 
Szia!
Nekem nincs ilyesmivel tapasztalatom, de szerintem hagyhatod egy pár napot gyógyulgatni ha eszik rendesen meg jól van amúgy.
Később meg majd meglátod hogy szükséges még egy kezelés vagy nem.
De ez az én véleményem majd mások akik okosabbak nálam meg
Köszi a választ! Egyelőre nekem is ez az álláspontom.
 
Én várnék vele hagy erősödjön a hal. Közben legyen neki jó idő 26-27°C, tiszta víz és finom menü. Néhány nap múlva, ha nincs javulás megismételheted.
 
Én várnék vele hagy erősödjön a hal. Közben legyen neki jó idő 26-27°C, tiszta víz és finom menü. Néhány nap múlva, ha nincs javulás megismételheted.
Köszi a választ. Ezek rendben is vannak, egyedül a finom menü, ami még kérdéses számomra. Szokott mindig találni valami ennivalót, ami miatt nem nagyon merek mesterséges tápot adni neki. Így is kissé kövér szerintem. Valamelyik nap is láttam, hogy bedugja a fejét a talajba és valamit kiszedett (Cyclopsok vannak/voltak). Valamit becserkészik állandóan, figyel, hirtelen lecsap majd nyammog. Milyen tápot ajánlanál, ami jó minőségű? A Hikari haltáp - Betta Bio-Gold -al szemezek mindennaposra, ami most van itthon Tetra Betta Granules inkább SOS-nek vettem, mert nem volt jobb a kis halasüzletben.
Szerk.: Mára még tisztább lett a szeme, remélem elindult a gyógyulás útján.
 
Milyen tápot ajánlanál, ami jó minőségű? A Hikari haltáp - Betta Bio-Gold -al szemezek
Szia, jó hír hogy jobban van, drukkolunk, hogy meggyógyuljon! :)
A bio-gold tökéletes, jól kitalált táp. és az ajánlott adaggal nem is tudod túletetni őket, meg azzal te is jobban látod, kb. mekkora mennyiség javasolt nekik 1-1 nap. Ami még nagy kedvenc és szintén jó minőség, a Vibra bites, imádják. :)
 
Szia, jó hír hogy jobban van, drukkolunk, hogy meggyógyuljon! :)
A bio-gold tökéletes, jól kitalált táp. és az ajánlott adaggal nem is tudod túletetni őket, meg azzal te is jobban látod, kb. mekkora mennyiség javasolt nekik 1-1 nap. Ami még nagy kedvenc és szintén jó minőség, a Vibra bites, imádják. :)
Köszi szépen! :) Akkor szerintem ez a kérdés el is dőlt.
 
Segítséget szeretnék kérni. Pár napja vettünk egy bettát. A "legcsumpisabbat" választottuk szándékosan, mert mindig megsajnáljuk őket, amikor a kis "ZS" kategóriás halas boltba tévedünk. Az első nap feltűnt, hogy az egyik szeme nem fénylik annyira mint a másik. Hagytunk neki időt, hogy miként fog változni a helyzet, de inkább csak romlott. Tegnap olvastam utána a dolognak, hogy ez a "cloudy eye" vagy esetleg "popeye" betegség lehet. Kidülledést nem véltem felfedezni egyelőre, így vettem adalékmentes sót és egy kis karantén dobozkába kevertem 1L/1g sót, amiben félórát fürdőzött. Én úgy látom, hogy mára javult a szeme, néha felcsillan a homály mögött a piros fényvisszaverődés és véleményem szerint lát is vele, ha ott matatok az üvegnél. A kérdésem, hogy készítsek neki még sófürdőt, vagy most hagyni kell regenerálódni, ha romlást nem vélek felfedezni?
Egyébként a hal rendkívül aktív és étvágya is van.
View attachment 79591View attachment 79592
Mára meggyógyult a szeme. A sófürdő nagyon bevált szerencsére. A hal színe is sokkal csillogóbb, fényesebb :) Tegnap reggel buborékokat produkált az egyik sarokba. Remélem jobban érzi magát.
 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.

Június 12- én "kirepült fiokaimat" agresszivitas miatt 3 napja elkülönítettem egymástól. Az egyik mára fészket épített.

Ez az első adag kisbettám, így nem tudom, hogy ez milyen gyakran fordul elő.
Ez annak a biztos jele, hogy ő fiú?

IMG_20190811_220724.jpg
 
Azért a nálam történt dolgok nem túl gyakori esetek, nem kell etalonnak venni. :D
Volt nálam egy megtépett hím egy karantén medencében, hogy tudjam gyógyszerezni ParaGuarddal. Nagyon szépen visszanőtt az uszonya nagy része, gondoltam kicsit feldobom a lakhelyét, hogy ne legyen olyan sivár. Kaptam néhány nő anubiast, amit előzőleg carboban fürdettem, sajnos túl sokáig, és elég csúnyán kikezdte őket. Betettem egy éjszakára a garnélákhoz, hogy leegyék, ami nagyon rothadt, majd másnap beraktam a bettához. Ő is falatozott ezekből, ami fura, mert kapott rendesen kaját, és pár órán belül mérgezés tünetei léptek fel. Aztán 2 nap alatt elpusztult. De nem hiszem, hogy nagyon elterjedt lenne a bettáknál a növények fogyasztása.
 
Azért a nálam történt dolgok nem túl gyakori esetek, nem kell etalonnak venni. :D
Volt nálam egy megtépett hím egy karantén medencében, hogy tudjam gyógyszerezni ParaGuarddal. Nagyon szépen visszanőtt az uszonya nagy része, gondoltam kicsit feldobom a lakhelyét, hogy ne legyen olyan sivár. Kaptam néhány nő anubiast, amit előzőleg carboban fürdettem, sajnos túl sokáig, és elég csúnyán kikezdte őket. Betettem egy éjszakára a garnélákhoz, hogy leegyék, ami nagyon rothadt, majd másnap beraktam a bettához. Ő is falatozott ezekből, ami fura, mert kapott rendesen kaját, és pár órán belül mérgezés tünetei léptek fel. Aztán 2 nap alatt elpusztult. De nem hiszem, hogy nagyon elterjedt lenne a bettáknál a növények fogyasztása.
Köszönöm a gyors válaszodat, nem steril (másik aksibol athozott) növény okozhat kárt bennük?
 
Köszönöm a gyors válaszodat, nem steril (másik aksibol athozott) növény okozhat kárt bennük?
Erről meg pont @tsokee -ék tudnának mesélni. :D Amúgy a nagykönyv szerint akár állat, akár növény, érdemes karanténba rakni, mielőtt betesszük a saját akváriumunkba. Léteznek szerek, amikben megfürdetve az adott növényt, állatot, kikerülhetjük a legtöbb betegséget, vagy épp nem kívánatos élőlényt. A betták érzékenyek, igazából bármilyen kórokozót behurcolhatsz azokkal a növényekkel. Én csak csapban szoktam lemosni a növényeket, ha ismerőstől, megbízható helyről van, akkor néha még azt sem, pedig kéne.
Állatoknál, mielőtt beteszem őket az akváriumba, a Seachem Paraguard-ot használom minden esetben (garnéláknál és csigáknál nyilván nem, de a kúrára előírt adag pl rájuk sem veszélyes), de van, aki egy gyenge sós fürdőt ad az újoncoknak. Ha jól rémlik a Neptunnak is van ilyen betelepítés előtti gyors fertőtlenítője, annak kicsit barátibb az ára, mint a ParaGuardnak, de nem tudom mennyire hatásos.
 
De nem hiszem, hogy nagyon elterjedt lenne a bettáknál a növények fogyasztása.
Oh dehogyisnem!
A bettak nagyon kivancsi allatok. Ha uj novenyt teszek be, a bettak tuti hogy megkostoljak... (Eddig ca 20 bettam volt, ebbol legalabb 15 raharapott a novenyekre.)
Erdekes, hogyha benovenyesitett akvariumba kerul uj betta, akkor csak hosszan megnezegetnek mindent, de nem kostoljak Meg.

Nalam sokszor a novenyevoknek szant spenotért olyan küzdelem szokott lenni a bettak kozott hogy csak na...
 
Oh dehogyisnem!
A bettak nagyon kivancsi allatok. Ha uj novenyt teszek be, a bettak tuti hogy megkostoljak... (Eddig ca 20 bettam volt, ebbol legalabb 15 raharapott a novenyekre.)
Erdekes, hogyha benovenyesitett akvariumba kerul uj betta, akkor csak hosszan megnezegetnek mindent, de nem kostoljak Meg.

Nalam sokszor a novenyevoknek szant spenotért olyan küzdelem szokott lenni a bettak kozott hogy csak na...
Az oké, hogy megkóstolja, de nem kéne a halálig zabálnia magát vele. Ő konkrétan tépte a növényt percekig, mintha napok óta nem kapott volna semmit. :(
Az algatabiért eddig minden bettám odavolt, ha azt adok be a pandáknak, muszáj lekötnöm a figyelmét valami más kajával, különben pukkadásig eszi magát vele. : D Most szegény Nyolcaska a lesüllyedő békalencséknél szokott bepróbálkozni etetésnél, de ki is köpi őket.
 
Sziasztok! Bekerült az akváriumba egy betta. Jelenleg Dennerle Betta Booster-t vettem neki eleségnek, azonban GA-ban azt javasolták, hogy valami fagyasztott kaját is kapjon mert az jó lesz neki. Ebből kifolyólag elmentem az aquafauna-ba (mert az közelebb van mint a GA) és ekkor szembesültem a problémával, hogy a fagyasztott kaják, csak "irgalmatlan nagy" kiszerelésben kaphatóak. A legbarátibb kiszerelés a bliszteres kiszerelés volt, de még ebben is 1 bliszter rengeteg a betta-nak (amúgy a tropycarry artémia rák-ot javasolták, amely elméletileg 98%-ban artémia rák, a maradék pedig lazacolaj, vitamin premixek, lonomiks). Van valakinek valamilyen bejáratott módja, hogy hogyan lehet egy darab bettát jól etetni fagyasztott eleséggel?
Jelenleg arra gondolok, hogy kiszedek egy blisztert, azt szét töröm apró darabokra amennyire tudom, abból kiveszek egy kicsit felolvasztani, a maradék meg megy vissza a fagyasztóba egy zacskóban. (Aztán valószínűleg soha nem fog elfogyni, de majd félévente a maradékot kidobom és veszek újat, vagy oda adom valakinek aki el tudja használni.)
 
Sziasztok! Bekerült az akváriumba egy betta. Jelenleg Dennerle Betta Booster-t vettem neki eleségnek, azonban GA-ban azt javasolták, hogy valami fagyasztott kaját is kapjon mert az jó lesz neki. Ebből kifolyólag elmentem az aquafauna-ba (mert az közelebb van mint a GA) és ekkor szembesültem a problémával, hogy a fagyasztott kaják, csak "irgalmatlan nagy" kiszerelésben kaphatóak. A legbarátibb kiszerelés a bliszteres kiszerelés volt, de még ebben is 1 bliszter rengeteg a betta-nak (amúgy a tropycarry artémia rák-ot javasolták, amely elméletileg 98%-ban artémia rák, a maradék pedig lazacolaj, vitamin premixek, lonomiks). Van valakinek valamilyen bejáratott módja, hogy hogyan lehet egy darab bettát jól etetni fagyasztott eleséggel?
Jelenleg arra gondolok, hogy kiszedek egy blisztert, azt szét töröm apró darabokra amennyire tudom, abból kiveszek egy kicsit felolvasztani, a maradék meg megy vissza a fagyasztóba egy zacskóban. (Aztán valószínűleg soha nem fog elfogyni, de majd félévente a maradékot kidobom és veszek újat, vagy oda adom valakinek aki el tudja használni.)
Szia!
Én igyekszem minden 2. nap fagyasztott ( bliszteres) kaját adni a bettámnak.
Egy kockát 8 részre vágok.Az 1/8 felét adom oda a bettának, a maradékot a töpe coriknak, amanoknak, csigáknak egy másik akvába.
A betták - tapasztalatom szerint - a szúnyoglátvát jobban szeretik mint az artémiát.
 
Back
Oldal tetejére