• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Betta splendens - Sziámi harcoshal

Kérdés: betta leendő akváriumában a gyerek szobájában olyan 24 fok van (nyáron szerintem felmegy 25-re is majd), rakjak be fűtőt neki? Vagy elvan 24 fokon simán?
 
Kérdés: betta leendő akváriumában a gyerek szobájában olyan 24 fok van (nyáron szerintem felmegy 25-re is majd), rakjak be fűtőt neki? Vagy elvan 24 fokon simán?
Elvan 24 fokon is, de ott mar annyira nem erzi jol magat, passzivabb lesz, nem fog annyit mozogni, emiatt valoszinuleg a gyerkocnek sem lesz annyira izgi -> esetleg piszkalni fogja hogy mozogjon mar -> stressz faktor.
Mi egyszer felejtettuk el nyaron karbantartas utan visszadugni a futot, szinte semmit sem mozgott a hal, 23,5 fok volt 25 helyett. Miutan rajottunk mi a baj es visszakapcsoltuk, felelenkult. Eheimnek van ez: https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-thermopreset-50w-fix-akvariumi-futo.html
Viszonylag kis helyet foglal es fixen tartja neked a 25 fokot.
 
Jaja, ezt terveztem megvenni én is... mert sejtettem a lelkem mélyén hogy kevés lesz a 24 fok neki... :(
 
Sziasztok! A jövőbeni akváriumomba szeretnék majd egy Betta Splendens-t (szerintem half-moon lesz de még nem biztos). Próbáltam eléggé sokat utána járni, de eléggé ellent mondó információk vannak a neten.
Van arra szerintetek esély, hogy egy 40 literes akváriumba (50x25x33) valami más hallal együtt megfér? És ha igen, akkor milyen opciók vannak?
 
Sziasztok! A jövőbeni akváriumomba szeretnék majd egy Betta Splendens-t (szerintem half-moon lesz de még nem biztos). Próbáltam eléggé sokat utána járni, de eléggé ellent mondó információk vannak a neten.

Van arra szerintetek esély, hogy egy 40 literes akváriumba (50x25x33) valami más hallal együtt megfér? És ha igen, akkor milyen opciók vannak?
Szia,
Azért vannak ellentmondó infók, mert teljesen a hal természetétől függ. Kifoghatsz egy passzív, senkivel sem foglalkozó, de akár egy pszichopata tömeggyilkos példányt is. Ez csak akkor derül ki, ha élesben bevállalod az összeeresztést. Van, aki garnélákkal, nanohalakkal is együtt tud élni 30-60 literben is, de akad olyan is, aki még a csigákat, otokat vagy a nála nagyobb halakat is terrorizálja.
 
Sziasztok,

Bubi 2.0 borzasztó apukának bizonyul... A petek feszekbe kopkodese során a talajrol felszippant 8-10 darabot, de 3-4 darabnal többet nem kop a fészekbe.
Egy ejszaka alatt igy redukalodott a 100+ feher gobocske szama 20-25 re... Bubit kivettem.

Lenne pár kérdésem:
-Ket kis sperma mar uszkalgat, de csak ritkan tudnak a felszinig úszni (15 cm magas). Csokkentsem a vizoszlop magasságát??
- meg lehet állapítani hogy az adott petek megtermékenyítettek, ill. Életképesek-e?
77918

ibuB (lany betta) sokkal tapasztaltabbnak tűnik. Arra gondoltam hogy az esetleges kov. Probalkozasnal a nasztanc végeztével a fiut vennem ki, es a lanyt hagynám bent, hogy a lehullo peteket visszakopje. Ez működőképes?

A ket lany közül Bubi csak az egyiket hajlandó olelgetni ( es sajnos nem azt, amelyiket en szeretnem). Akarmilyen uton-modon ezen tudok valtoztatni? Ha meg parszor osszerakom azzal, amelyik neki bejön, akkor utána tobb esely lesz arra, hogy a nekem tetszovel is osszeivik?

Most a hanfeszek alapjaul úszó novenyek + belógó levelek szolgáltak, de olvastam mar hungarocellrol. Van vkinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Jelenleg 28 fokos vizben próbálkoztam, azt olvastam, hogy ugyan ilyen körülmények kozott tobb ido, mire elusznak( 36-48 ora) cserebe egészségesebb egyedeket kapok. Van ennek akarmifele alapja?


Köszönöm előre is a válaszokat! :)
 
Sziasztok,

Bubi 2.0 borzasztó apukának bizonyul... A petek feszekbe kopkodese során a talajrol felszippant 8-10 darabot, de 3-4 darabnal többet nem kop a fészekbe.
Egy ejszaka alatt igy redukalodott a 100+ feher gobocske szama 20-25 re... Bubit kivettem.

Lenne pár kérdésem:
-Ket kis sperma mar uszkalgat, de csak ritkan tudnak a felszinig úszni (15 cm magas). Csokkentsem a vizoszlop magasságát??
- meg lehet állapítani hogy az adott petek megtermékenyítettek, ill. Életképesek-e?
View attachment 77918

ibuB (lany betta) sokkal tapasztaltabbnak tűnik. Arra gondoltam hogy az esetleges kov. Probalkozasnal a nasztanc végeztével a fiut vennem ki, es a lanyt hagynám bent, hogy a lehullo peteket visszakopje. Ez működőképes?

A ket lany közül Bubi csak az egyiket hajlandó olelgetni ( es sajnos nem azt, amelyiket en szeretnem). Akarmilyen uton-modon ezen tudok valtoztatni? Ha meg parszor osszerakom azzal, amelyik neki bejön, akkor utána tobb esely lesz arra, hogy a nekem tetszovel is osszeivik?

Most a hanfeszek alapjaul úszó novenyek + belógó levelek szolgáltak, de olvastam mar hungarocellrol. Van vkinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Jelenleg 28 fokos vizben próbálkoztam, azt olvastam, hogy ugyan ilyen körülmények kozott tobb ido, mire elusznak( 36-48 ora) cserebe egészségesebb egyedeket kapok. Van ennek akarmifele alapja?


Köszönöm előre is a válaszokat! :)
Szia. Szerintem ne vedd ki az apukát. A természetben az utódokra ő figyel. Gyakorló apuka, még nem elég tapasztalt, következő alkalommal biztos jobban fog neki menni. A kicsiket is ő segíti a felszínre, amíg maguktól nem tudnak. Nem saját tapasztalat, én is csak olvastam. @tsokee -ék sikeresen neveltek fel már bettákat (gyönyörű fehéreket), érdemes olvasni a naplójukat.
 
Köszönöm a gyors választ; sajnos mar 2 alkalommal felzabalta az összesen, ezert gondoltam, hogy most parnak adok eselyt, hatha apuka nelkul is elusznak.

A negy evszakot regebben olvasgattam, de most egy par honapig nincs ra időm 😕
 
Köszönöm a gyors választ; sajnos mar 2 alkalommal felzabalta az összesen, ezert gondoltam, hogy most parnak adok eselyt, hatha apuka nelkul is elusznak.

A negy evszakot regebben olvasgattam, de most egy par honapig nincs ra időm 😕
Szia.

Nálam amelyik az elején megette utána is ezt csinálta. Persze a legszebb plakat koi hímem volt ilyen rohadék.
Próbáltam levegőztetni, válogatni az elvett ikrákat de általában bepenészedtek.

Ha 2-3 próba után sem lobban fel a szerelem én nem erőltetném tovább a dolgot. Nem minden pár szimpi egymásnak. Szintén tapasztalat, innen is hello a red dragon plakatjaimnak.

Én futóka levelet használok habfészek segítségnek de nem mindegyiknek kell. Buborék fóliával is volt sikerem.

Az összeszokott párjaimnál anyu is segít felvinni az ikrákat. Olvastam valakinél hogy bennt is hagyja ha nincs gond, én még nem próbáltam. Egyébként azért is felzabálhatja az ikrákat mert terméketlenek. Valamelyik hal lehet meddő.
 
@tsokee Köszi szépen a gyors választ. Akkor úgy érzem, majd maximum akkor derül ki, ha beköltöznek.
Sok halfajjal békességben, jól együtt tartható, de a vízhőmérsékletet vedd figyelembe, mert a Betta a legtöbb halnak ideális vízhőmérsékletnél melegebben érzi jól magát (24-28°C ).
 
Egyszer megpróbáltam én is. Egy ívásból 153 db Bettám nőtt fel. Nem mindegyik hím egyed jó apuka, (ahogy az embereknél sem, bocs:)). Úgy gondolom, egy Betta hím akkor apukának való egyed, ha csak úgy nőstény nélkül "hobbiból" is építget fészket, persze, ha van mi alá.:) A habfészek építés és gondozás a hím dolga.
Nálam így történt a dolog nagyjából: az apuka egy 40x20x20-as aljzat nélküli akváriumban 26 fokos vízben volt elkülönítve. Volt benne egy-két szál hínár, egy fél kókuszdió búvóhelynek (anyukának legyen hova elbújni apuka elől) és levegős szivacsszűrő, hogy a lehető legkevésbé mozgassam a vizet. A habfészekhez egy téglalap alakú vajas doboz fedelet tettem a vízbe a szűrővel átellenes oldalra. Rövid időn belül elkezdte a fészeképítést. Az anyukát külön tartottam és "hizlaltam" főleg fagyasztott kajával. Amikor már szép gömbölyű volt beraktam a fiúhoz. Ezt hétvégére időzítettem, hogy "felügyelhessem" az eseményeket. Nem emlékszem pontosan, talán 24-48 óra kellett a szerelem beteljesüléséhez. Amikor apuka már elzavarta anyukát, őt ki is vettem. Apuka innentől kezdve szorgalmasan pakolgatta a fészekbe a lepotyogó kicsiket és pótolta a bubikat. Jól "dolgozott". Amikor kikeltek a kicsik és elúsztak, kivettem apukát is és kezdődött a sórák "kúra". Érdemes megpróbálni, különleges látvány a párzásuk és az egész nevelési folyamat.
 
Segítséget szeretnék kérni. Pár napja vettünk egy bettát. A "legcsumpisabbat" választottuk szándékosan, mert mindig megsajnáljuk őket, amikor a kis "ZS" kategóriás halas boltba tévedünk. Az első nap feltűnt, hogy az egyik szeme nem fénylik annyira mint a másik. Hagytunk neki időt, hogy miként fog változni a helyzet, de inkább csak romlott. Tegnap olvastam utána a dolognak, hogy ez a "cloudy eye" vagy esetleg "popeye" betegség lehet. Kidülledést nem véltem felfedezni egyelőre, így vettem adalékmentes sót és egy kis karantén dobozkába kevertem 1L/1g sót, amiben félórát fürdőzött. Én úgy látom, hogy mára javult a szeme, néha felcsillan a homály mögött a piros fényvisszaverődés és véleményem szerint lát is vele, ha ott matatok az üvegnél. A kérdésem, hogy készítsek neki még sófürdőt, vagy most hagyni kell regenerálódni, ha romlást nem vélek felfedezni?
Egyébként a hal rendkívül aktív és étvágya is van.
betta_szem.jpgbetta_szem2.jpg
 
Back
Oldal tetejére