• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bemutatkozó

Igaz, ha ebbe bele vág az ember akkor sose tudja abba hagyni.
Nekem sikerült, 16 éven át nem volt. :) Most azért lett, mert a "kéne egy állat, hogy szokja jobban a közelségüket a gyerek" versenyből a kutya kiesett, a hörcsög kb. annyira sem interaktív, mint a hal, a tengerimalacot az asszony nem akarta, a kaméleonhoz meg sáskát is kellene tartani... úgyhogy, a javaslatomra lett hal meg garnéla. Mondjuk a gyerek a terra-akva után azt mondta, hogy az új akváriumban inkább kígyót tartsunk, de nem. :D
 
Mondjuk a gyerek a terra-akva után azt mondta, hogy az új akváriumban inkább kígyót tartsunk, de nem. :D
Az a baj a kölkökkel, hogy interaktív állatkát akarnak elsősorban. És ha megkapják, az rögtön lecsökkenti a halak, garnélák esélyeit kb. a nullára. 2 gyerekem van, az akvárium előtt 1-2 percet töltenek hetente, a kerti tó körül meg órákat békásznak. Még szerencse, hogy az akvárium (is) az én hobbim. 😃
 
Az a baj a kölkökkel, hogy interaktív állatkát akarnak elsősorban. És ha megkapják, az rögtön lecsökkenti a halak, garnélák esélyeit kb. a nullára. 2 gyerekem van, az akvárium előtt 1-2 percet töltenek hetente, a kerti tó körül meg órákat békásznak. Még szerencse, hogy az akvárium (is) az én hobbim. 😃
Nem volt akkora hülyeség az a Tamagochi. ;)
 
Sziasztok!
Végre megtaláltam ezt a topikot is, úgyhogy már csak udvariasságból is bemutatkozom.
Hirsch Adriennek hívnak, 29 éve láttam meg a napvilágot és Budapest 22. kerületében élem lokálpatrióta napjaimat.
Foglalkozásom boncmester, de eredeti szakmám szerint grafikus vagyok. Kölyökkorom óta saját kútfőből, szabad kézzel rajzolok, anno számítógépen, mostanában már csakis tradicionális eszközökkel. Főleg fantasy és horror/violence vonalon mozgok, de a papírra vetett lényeim sokszor álmomban jelennek meg.
Egyedülálló kutya- és halgazdi vagyok, gyerek nincs (nem is lesz). Két amerikai staffordshire terrier bőven elég. 😄
Az akvarisztikával édesapám ismertetett meg 12 éves koromban. Akkoriban ő indított el egy emlékeim szerint 120 literes (vagy nagyobb) medencét. Megtanította, hogy a műnövény nem növény, a buborékoló kincsesláda/nehézbúvár nem dekoráció hanem vásári kabaré, az akvárium pedig élőhely és nem halászlé. A mai napig emlékszem a hatalmas kék gurámi párra, akik kezdettől fogva uralták az akváriumot, és minden más köréjük lett kialakítva.
Nálam jelenleg két, darabonként 50 literes low-tech (budget?) tartály üzemel, de legszívesebben az egész lakást telepakolnám halakkal. Még a szomszédokat is.
Álomhalaim között van márványsügér, kékszemű pleco, törpe gömbhal...
Nagy kedvenceim a Coryk és a betták.
Köszönöm, hogy itt lehetek, és tanulhatok a nagyoktól. 😊
 
Sziasztok!
Végre megtaláltam ezt a topikot is, úgyhogy már csak udvariasságból is bemutatkozom.
Hirsch Adriennek hívnak, 29 éve láttam meg a napvilágot és Budapest 22. kerületében élem lokálpatrióta napjaimat.
Foglalkozásom boncmester, de eredeti szakmám szerint grafikus vagyok. Kölyökkorom óta saját kútfőből, szabad kézzel rajzolok, anno számítógépen, mostanában már csakis tradicionális eszközökkel. Főleg fantasy és horror/violence vonalon mozgok, de a papírra vetett lényeim sokszor álmomban jelennek meg.
Egyedülálló kutya- és halgazdi vagyok, gyerek nincs (nem is lesz). Két amerikai staffordshire terrier bőven elég. 😄
Az akvarisztikával édesapám ismertetett meg 12 éves koromban. Akkoriban ő indított el egy emlékeim szerint 120 literes (vagy nagyobb) medencét. Megtanította, hogy a műnövény nem növény, a buborékoló kincsesláda/nehézbúvár nem dekoráció hanem vásári kabaré, az akvárium pedig élőhely és nem halászlé. A mai napig emlékszem a hatalmas kék gurámi párra, akik kezdettől fogva uralták az akváriumot, és minden más köréjük lett kialakítva.
Nálam jelenleg két, darabonként 50 literes low-tech (budget?) tartály üzemel, de legszívesebben az egész lakást telepakolnám halakkal. Még a szomszédokat is.
Álomhalaim között van márványsügér, kékszemű pleco, törpe gömbhal...
Nagy kedvenceim a Coryk és a betták.
Köszönöm, hogy itt lehetek, és tanulhatok a nagyoktól. 😊
Isten hozott. Én maximum csak névben vagyok Nagy és sokat nem is tudsz tanulni tőlem, de vannak itt tényleg rendkívül szakavatott akvakertészek. Hölgyek is!! Ha tápozási kérdésed lenne, @evavigh a beszámítási pont, halas kérdésben @mmccannon -t keresd, bármi egyébben pedig @star67 a fórum lelke. Az urakat és a többi hölgyeményt nem sorolom fel, mert nagyon sokan vannak. :D
 
Isten hozott. Én maximum csak névben vagyok Nagy és sokat nem is tudsz tanulni tőlem, de vannak itt tényleg rendkívül szakavatott akvakertészek. Hölgyek is!! Ha tápozási kérdésed lenne, @evavigh a beszámítási pont, halas kérdésben @mmccannon -t keresd, bármi egyébben pedig @star67 a fórum lelke. Az urakat és a többi hölgyeményt nem sorolom fel, mert nagyon sokan vannak. :D
Köszönöm szépen!
Minél több a szakavatott karakter egy fórumon, annál jobb. Itt pedig pláne. 😀
A húzónevekért külön köszönet!
 
Nagyon szépen köszönöm!
Én sem vagyok magasabb. Az ekkora emberek nem kicsik, csak nem valók kosárlabdázónak. 👌
Bocs, de versenyszerűen kosaraztam (meg teniszeztem is). :ROFLMAO:

Kosárlabdában kifejezetten nem hátrány, ha az irányító aprócska és mozgékony, center poszton ugyanez már picit problémásabb! 😁

Üdv közöttünk!
Tapasztalatból mondom, ahol 2 akvárium már van, ott hamarosan lesz több is! ;) Ezek az üvegek gombamód képesek szaporodni!
 
Kosárlabdában kifejezetten nem hátrány, ha az irányító aprócska és mozgékony, center poszton ugyanez már picit problémásabb! 😁

Üdv közöttünk!
Tapasztalatból mondom, ahol 2 akvárium már van, ott hamarosan lesz több is! ;) Ezek az üvegek gombamód képesek szaporodni!
Köszönöm az üdvözlést! 😊
Teljesen igaz! Amióta a két kicsi 50-es egymás mellé került, már keresem a megfelelő helyet egy szép hosszú medencének, hogy mi bírná el, mi élhetne benne, milyen technikával működne...
Úgy látszik, ha ez a hobbi egyszer valakit megfertőz, az nem szabadul tőle. 😄
 
Kosárlabdában kifejezetten nem hátrány, ha az irányító aprócska és mozgékony, center poszton ugyanez már picit problémásabb! 😁
Khmmm, 60+ cm súlypontemelkedéssel bedobó poszton játszottam. ;)

Úgy látszik, ha ez a hobbi egyszer valakit megfertőz, az nem szabadul tőle. 😄
Ugyan nem szerepel az ICD-10-ben, de valójában az ún. Aquae Virus az, ami a pathológiás akvarizálást okozza. Én már csak tudom, le is százalékoltak. :p
 
Khmmm, 60+ cm súlypontemelkedéssel bedobó poszton játszottam. ;)


Ugyan nem szerepel az ICD-10-ben, de valójában az ún. Aquae Virus az, ami a pathológiás akvarizálást okozza. Én már csak tudom, le is százalékoltak. :p
Ez komolyan terjed ezek szerint. 🤔 Ha egyszer gazdag leszek, egy akváriumban fogok élni, amíg le nem málik rólam a búvárruha.
De komolyan, egyre több és több ötlet érik bennem, hogy esetleg hová lehetne még tartályt elhelyezni. Ijesztő. 😁
 
Back
Oldal tetejére