• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bemutatkozó

Sziasztok!

Laci vagyok, 31 éves, nős, 2 gyerekes szoftvermérnök, villamosmérnök.
Gyermekkoromtól kb 18-19 éves koromig volt akváriumunk, mindig nagyon szerettem.

Pár hete örökbe fogadtam egy 110L akváriumot is néhány tetrával, neonhallal és ancival. Nem volt épp zökkenőmentes a költözésük sajnos..
Nekiláttam a tanulásnak és a növényesítésnek. Sok segítséget jelent nekem ez a fórum, rengeteg mindenre kapok választ ahogy olvasgatom.
Azóta néhány hal elhullott és a darakór is megjelent. Ennek kapcsán nagyon sok segítséget kaptam a hal betegséges topicban.
Reméljük most már stabilizálódik az állapotuk és bővíthetem az állományt.

Úgy tűnik a gyerekeinknek is nagyon tetszik. Lelkesen segítenek a karbantartásban is (még nagyobb felfordulást csinálni).
Mentünk sokszor ezelőtt is akvarisztikákba nézelődni (madáreleséget venni :) ) most sajnos a covid miatt nem megyünk családostul.
Engem sokkal jobban lenyűgöznek a "takarítók", pl. ancik, coryk, garnélák, csigák, mint a "sima halak".
Valószínűleg egy akváriumunk lesz még egy jódarabig (ez is hirtelen jött kiadás), úgyhogy ügyesen kell összeállítani.
Szia Laci!

Üdv a fórumon! A többiek már sokat írtak a naplóírás előnyeiről, és én is csatlakozom hozzájuk. Nekem nagyon sokat segítettek a tanácsaikkal, biztatásukkal. Szerintem velem együtt sokan kíváncsiak az akváriumodra, ha van időd, vágj bele!

Sok sikert!
 
Utoljára módosított:
Köszönöm szépen a meleg fogadtatást! Nagyon jó ez a közösség. Fogok naplót is indítani, bár az enyém nem egy kiállítási darab, de legalább tanulok belőle. Olvasgatom a tieiteket is, nagyon szép mindegyik. tanulságos a fejlődésük és az egyes problémák megoldása.
senki sem kiállítási darabbal kezdi...
amikor regisztráltam, én is a naplókat olvasgattam legtöbbször, nagyon jó volt látni, hogy hova fejlődött egy-egy akvárium, rengeteget tanultam belőle... 😊
 
senki sem kiállítási darabbal kezdi...
amikor regisztráltam, én is a naplókat olvasgattam legtöbbször, nagyon jó volt látni, hogy hova fejlődött egy-egy akvárium, rengeteget tanultam belőle... 😊
Az akváriumok fejlődnek, öregednek, a fórumozók fiatalodnak 😄, ugye Béla? Akarom mondani Tamás. 🤭

*minden csoda 3 napig tart, de ma még ezt meg lehet/kell lovagolni 😇
 
Sziasztok!
Bár kicsit késve, de csak illene bemutatkoznom.
Balázs vagyok, 16 éves. Jelenleg egy Debreceni építőipari technikumba folytatom tanulmányaim, később pedig cél az egyetem. Bár itt eddig mindenkinek tegeződve köszöntem ezt nem szánom tiszteletlenségnek. Ha valaki mégis úgy érzi, hogy nem kapja meg így a kellő tiszteletet akkor szóljon én szívesen magázódok is. Illetve természetesen a tiszteletet mindenkinek megadom, ahogy azt illik is.
Bár a mostani a második akváriumom még kezdőnek mondanám magam. Az előző akvárium pár évvel ezelőtt egy vegyes halas akva volt. Gyakorlatilag minden hibát elkövettem amit egy teljesen kezdő elkövethet. Azért ne úgy képzeljétek el mint egy haltemető annyira nem volt vészes, de azért lehetett volna sokkal jobb is. Az akkori 12-13 éves koromhoz képest szerintem elfogadható volt, teszem hozzá, hogy azt is nagy részében egyedül csináltam. Egy pár éves kihagyás után ez a második akváriumom egy garnélás/növényes lett. A hibákat ezúttal nem követtem el, amit lehetett és kellet másképp csinálni azt most a megfelelő módon csináltam. Rengeteget olvastam, többek között itt is. Sok új és hasznos dolgot találtam. Így a megszerzett tudással olyan akváriumot hoztam létre amivel nagyjából megvagyok elégedve.
A befogadást és az eddigi illetve az ezutáni segítségeket köszönöm szépen!
 
Sziasztok!
Bár kicsit késve, de csak illene bemutatkoznom.
Balázs vagyok, 16 éves. Jelenleg egy Debreceni építőipari technikumba folytatom tanulmányaim, később pedig cél az egyetem. Bár itt eddig mindenkinek tegeződve köszöntem ezt nem szánom tiszteletlenségnek. Ha valaki mégis úgy érzi, hogy nem kapja meg így a kellő tiszteletet akkor szóljon én szívesen magázódok is. Illetve természetesen a tiszteletet mindenkinek megadom, ahogy azt illik is.
Bár a mostani a második akváriumom még kezdőnek mondanám magam. Az előző akvárium pár évvel ezelőtt egy vegyes halas akva volt. Gyakorlatilag minden hibát elkövettem amit egy teljesen kezdő elkövethet. Azért ne úgy képzeljétek el mint egy haltemető annyira nem volt vészes, de azért lehetett volna sokkal jobb is. Az akkori 12-13 éves koromhoz képest szerintem elfogadható volt, teszem hozzá, hogy azt is nagy részében egyedül csináltam. Egy pár éves kihagyás után ez a második akváriumom egy garnélás/növényes lett. A hibákat ezúttal nem követtem el, amit lehetett és kellet másképp csinálni azt most a megfelelő módon csináltam. Rengeteget olvastam, többek között itt is. Sok új és hasznos dolgot találtam. Így a megszerzett tudással olyan akváriumot hoztam létre amivel nagyjából megvagyok elégedve.
A befogadást és az eddigi illetve az ezutáni segítségeket köszönöm szépen!
Isten hozott Balázs a fórumon, hidd el itt minden plyan szükséges infót meg fogsz kapni ami a célod eleréséhez szükséges :)

Üdv itt ebben a remek közössegben! Keep going
 
Sziasztok!
Bár kicsit késve, de csak illene bemutatkoznom.
Balázs vagyok, 16 éves. Jelenleg egy Debreceni építőipari technikumba folytatom tanulmányaim, később pedig cél az egyetem. Bár itt eddig mindenkinek tegeződve köszöntem ezt nem szánom tiszteletlenségnek. Ha valaki mégis úgy érzi, hogy nem kapja meg így a kellő tiszteletet akkor szóljon én szívesen magázódok is. Illetve természetesen a tiszteletet mindenkinek megadom, ahogy azt illik is.
Bár a mostani a második akváriumom még kezdőnek mondanám magam. Az előző akvárium pár évvel ezelőtt egy vegyes halas akva volt. Gyakorlatilag minden hibát elkövettem amit egy teljesen kezdő elkövethet. Azért ne úgy képzeljétek el mint egy haltemető annyira nem volt vészes, de azért lehetett volna sokkal jobb is. Az akkori 12-13 éves koromhoz képest szerintem elfogadható volt, teszem hozzá, hogy azt is nagy részében egyedül csináltam. Egy pár éves kihagyás után ez a második akváriumom egy garnélás/növényes lett. A hibákat ezúttal nem követtem el, amit lehetett és kellet másképp csinálni azt most a megfelelő módon csináltam. Rengeteget olvastam, többek között itt is. Sok új és hasznos dolgot találtam. Így a megszerzett tudással olyan akváriumot hoztam létre amivel nagyjából megvagyok elégedve.
A befogadást és az eddigi illetve az ezutáni segítségeket köszönöm szépen!
Szia! Örülünk, hogy itt vagy! A te korosztályodnak meg különösen örülünk, mert ez azt jelenti, hogy még van, illetve lesz utánunk is valaki, aki a természetet annyira szereti, hogy lehetőségeihez képest az otthonába viszi a fő helyre. 🙂
 
Szia! Örülünk, hogy itt vagy! A te korosztályodnak meg különösen örülünk, mert ez azt jelenti, hogy még van, illetve lesz utánunk is valaki, aki a természetet annyira szereti, hogy lehetőségeihez képest az otthonába viszi a fő helyre. 🙂
A természetet mindig is szerettem és fontosnak is tartom. És így, hogy egyre több helyen pusztul ki az eredeti természet még különlegesebbé válnak ezek az aprócska üvegbe zárt "természetek". Bár sokkal jobb lenne ha a valós természetet óvnánk. Egyébként szerintem sok korombeli is hasonlóan gondolja ezt, és szívesen tart vagy tartana akváriumot vagy bármilyen más állatot. Így remélhetőleg az akvarisztika sose hal ki teljesen.
 
Back
Oldal tetejére