• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bemutatkozó

Sziasztok!

Ádámnak hívnak, 27 éves vagyok és Érden lakom, Informatikát tanultam és ezzel is foglalkozom. Nagyjából 14 éves korom óta van akváriumom, amit az óta is üzemeltetek, ez egy 60l-es vegyes társas Low-Tech akvárium, ami inkább halas, mint növényes. Sajnos eleinte inkább több kudarccal mint sikerrel üzemelt, ami betudható a kevés és nem éppen elégséges információnak (kis díszálatbolti eladótól származó tanácsok) és az én trehányságomnak, hogy nem informálódtam máshonnan is, de hát akkoriban még fene se gondolta, hogy rosszul is elsülhet valami!:(
Azóta persze ez sokat változott, hála az internetnek és az ilyen remek közösségeknek, mint ami itt is kialakult, sok hasznos infóhoz jutottam! (y)
Április óta vagyok tag az oldalon, de csak most jutottam el az első hozzászólásomig, elnézést érte! Idáig afféle csendes megfigyelőként bújtam a fórumot.
Viszont terveim közt szerepel egy nagyobb Low-Tech akvárium beüzemelése (160-200l körüli), aminek később nyitok majd egy naplót is a részletekkel, amihez szívesen várok majd észrevételeket, tanácsokat és kritikákat is! ;)

Elnézést ha kicsit hosszabb lett a bemutatkozásom!
Örülök, hogy rátok találtam és hogy itt lehetek! :)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Ádámnak hívnak, 27 éves vagyok és Érden lakom, Informatikát tanultam és ezzel is foglalkozom. Nagyjából 14 éves korom óta van akváriumom, amit az óta is üzemeltetek, ez egy 60l-es vegyes társas Low-Tech akvárium, ami inkább halas, mint növényes. Sajnos eleinte inkább több kudarccal mint sikerrel üzemelt, ami betudható a kevés és nem éppen elégséges információnak (kis díszálatbolti eladótól származó tanácsok) és az én trehányságomnak, hogy nem informálódtam máshonnan is, de hát akkoriban még fene se gondolta, hogy rosszul is elsülhet valami!:(
Azóta persze ez sokat változott, hála az internetnek és az ilyen remek közösségeknek, mint ami itt is kialakult, sok hasznos infóhoz jutottam! (y)
Április óta vagyok tag az oldalon, de csak most jutottam el az első hozzászólásomig, elnézést érte! Idáig afféle csendes megfigyelőként bújtam a fórumot.
Viszont terveim közt szerepel egy nagyobb Low-Tech akvárium beüzemelése (160-200l körüli), aminek később nyitok majd egy naplót is a részletekkel, amihez szívesen várok majd észrevételeket, tanácsokat és kritikákat is! ;)

Elnézést ha kicsit hosszabb lett a bemutatkozásom!
Örülök hogy rátok találtam és, hogy itt lehetek! :)
Szia Ádám!
Jó ötlet volt részedről ,hogy csatlakoztál ide a fórumhoz,olvass sokat hidd el megéri,de egyet ne feledj.Ha belekezdesz az akvárium megépítésébe(mármint a tényleg növényes vonalban)
kegyetlenül bedarál az akvarisztika,mint hobbi;):)
 
Kösözönöm! Azt teszem, napról napra olvasom a naplókat és a többi topicot. Attól félek én is, belekezdek, és kegyetlenül megindulok a "lejtőn"! :D
 
Sziasztok!
Sebestyén Lacinak hívnak,37 éves vagyok és Budakeszin lakom.2013 ban regisztráltam itt az oldalon de eddig csak olvasgattam és próbáltam tanulni a "nagyoktól" :).Közbe persze volt egy 200 literes akim de az csak inkább halas akva volt mint növényes.De most elhatároztam magam hogy szeretnék egy igazi növényes akváriumot :)Az inspiráció terén nem volt hiány mert itt szebbnél szebb akváriumok vannak minden stílusba.Reményeim szerint a jövő honap végére sikerül beszereznem a technikákat meg a tereprendezési dolgokat aztán jöhet a legózás,hogy milyen legyen a hardscape.Igazából az elképzelés már megvan csak meg kellene valósítani és utánna rendesen működtetni.De szeritem azzal nem lesz gond hogy kezdő vagyok mert itt mindent megtalálok ezen a fórumon ami a segítségemre lehet!;)Na jó köszönöm a lehetőséget a bemutatkozásra és remélem hamarosan jelentkezem egy új akvárium naplójával :D
 
Sziasztok,
Belovai Péter a nevem és hát ami engem illet az ,hogy jelenleg szakács mesterséget tanulom és ebben is dolgozom. E mellett igyekszek időt fordítani a sportra , név szerint kézilabda ami szeretek is űzni. Segít elrugaszkodni a mindennapoktól , más rész nagyon jó személyiség fejlesztő is., na meg persze az adrenalin :)
DE a másik nagy hobbi amit szeretek , szeretnék csinálni az a akvarisztika ami mindig is érdekelt. A családban páran ugyan csak hódolnak, e világnak és én is szeretném szélesíteni ezt a kört. Volt már egy pár kompozícióm, de volt egy kis szüneteltetés sajnos :(
Már nagyon hiányzik és újult erővel akarok belevágni növényes stílusú ágazatba,
ami az elmúlt év során egyre nagyobb érdeklődéssel tanulmányozok és követek.
Ezen az oldalon sok hasznos tapasztalat, infó , és segítség oszlik meg és remélem én is megoszthatom tapasztalataimat és ha kell kapok segítséget vagy akár ha tudok én is segítek.
Dióhéjban ennyit magamról . :):):)
 
Sziasztok ! Bereczki Csaba a nevem Nagyvaradi vagyok,37 eves es kb. 10 eves koromtol akvarizalok . Eddig meg nem sikerult osszehoznom egy novenyes akváriumot,de vegre 27 ev varakozas utan ugy nez ki, hogy lassan osszejon a dolog. Jelenleg egy 60x30x30 -as aksim van ,nagynyomasu co2,2x24w osram daylight, kulso szuro .Ezek mind sajat keszitesuek.Sokat tanultam a forumbol. Koszonom. Udv.
 
Sziasztok ! Bereczki Csaba a nevem Nagyvaradi vagyok,37 eves es kb. 10 eves koromtol akvarizalok . Eddig meg nem sikerult osszehoznom egy novenyes akváriumot,de vegre 27 ev varakozas utan ugy nez ki, hogy lassan osszejon a dolog. Jelenleg egy 60x30x30 -as aksim van ,nagynyomasu co2,2x24w osram daylight, kulso szuro .Ezek mind sajat keszitesuek.Sokat tanultam a forumbol. Koszonom. Udv.
Üdv a fórumon és hajrá! :)
 
Sziasztok!

Boda Imrének hívnak, 37 éves vagyok, Pécsen lakom. Élelmiszeriparban dolgozom. Rajtam kívül feleségem és két kislányom csodálják még néha-néha a növényes akvarisztika szépségeit, no meg a garnélákat és csigákat. 9-10 évesen szüleimtől kaptam egy 40 l-es akváriumot, így kezdődött a hobbi utáni érdeklődésem. Kisebb-nagyobb megszakításokkal mindig volt akváriumom. Aztán egy nagyobb szünetet a feleségemtől ajándékba kapott 160 l-es akvárium tört meg. Először társas medence lett, majd ennek berendezésekor bukkantam rá a fórumra. Egy év olvasgatást (és co2 rendszer beszerzését) követően rendeztem be az első, majd tavaly februárban a második növényes akváriumom. Jó 2,5 év csendes olvasgatást követően már-már kötelezőnek éreztem, hogy regisztráljak, és itt csendben meg is köszönném a sok hasznos dolgot, amit a fórum aktív szereplői eddig tudtukon kívül nyújtottak. Üdvözlettel; Imre
 
(y) Rendben! És tényleg,...mindjárt kettő! Jól néznek ki! Hol tartod őket?
A képek egy év eltéréssel készültek, eddig ez a kettő kimondottan növényes akvárium készült. A nappalit és a konyhát választja el, ezért kicsit nehéz a berendezése, hogy mindkét oldalról mutatós legyen.
 
Sziasztok
Nevem Jakab Zsombor, Erdélyből Csíkszeredeából vagyok, 30 éves. Köztisztviselőként dolgozom. 20 évvel ezelőtt láttam egy akváriumot ami nagyon megtetszett nekem. Ennek az lett a következménye hogy én is beszereztem egy 54 literes akváriumot kezdetleges felszereléssel három aranyhallal és két tarka páncélos harcsával. Ezután került bele néhány növény. Persze az idők során átalakult az akvárium majd végleg abba is maradt ez a hobbi. Ezután próbálkoztam tengeri malaccal, hörcsöggel de úgy érzem hogy számomra csakis az akvárium az igazi. Ezért egy kevés fórumozás után újra üzembe helyeztem az akváriumot. Remélem még sokat tudok tanulni a fórumról és tőletek tapasztaltabb akvakertészektől a jó tanácsaitok révén.
Tisztelettel Zsombor.
 
Sziasztok
Nevem Jakab Zsombor, Erdélyből Csíkszeredeából vagyok, 30 éves. Köztisztviselőként dolgozom. 20 évvel ezelőtt láttam egy akváriumot ami nagyon megtetszett nekem. Ennek az lett a következménye hogy én is beszereztem egy 54 literes akváriumot kezdetleges felszereléssel három aranyhallal és két tarka páncélos harcsával. Ezután került bele néhány növény. Persze az idők során átalakult az akvárium majd végleg abba is maradt ez a hobbi. Ezután próbálkoztam tengeri malaccal, hörcsöggel de úgy érzem hogy számomra csakis az akvárium az igazi. Ezért egy kevés fórumozás után újra üzembe helyeztem az akváriumot. Remélem még sokat tudok tanulni a fórumról és tőletek tapasztaltabb akvakertészektől a jó tanácsaitok révén.
Tisztelettel Zsombor.


Üdv a fórumon Zsombor, sok sikert az akvakertészkedéshez.:)
 
Képek vannak, de a tudás az nincs meg, hogy feltegyem ide.. Nem tudom, az alábbi formába elérhető lesz-e?

Voalá ;)

V1CgFlGnoflym2f6cmc9o16DI8KwGvI7vi6Biw5k7glu23MuBe7wk08VRuhVIc11bY58q0H0a1Nv16U61R5Uk67760y0v55o8mUn
 
Back
Oldal tetejére