• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bemutatkozó

Sziasztok
Nevem Jakab Zsombor, Erdélyből Csíkszeredeából vagyok, 30 éves. Köztisztviselőként dolgozom. 20 évvel ezelőtt láttam egy akváriumot ami nagyon megtetszett nekem. Ennek az lett a következménye hogy én is beszereztem egy 54 literes akváriumot kezdetleges felszereléssel három aranyhallal és két tarka páncélos harcsával. Ezután került bele néhány növény. Persze az idők során átalakult az akvárium majd végleg abba is maradt ez a hobbi. Ezután próbálkoztam tengeri malaccal, hörcsöggel de úgy érzem hogy számomra csakis az akvárium az igazi. Ezért egy kevés fórumozás után újra üzembe helyeztem az akváriumot. Remélem még sokat tudok tanulni a fórumról és tőletek tapasztaltabb akvakertészektől a jó tanácsaitok révén.
Tisztelettel Zsombor.
Szia!
Üdvözöllek a fórumon. Jó kis közösség alakult itt ki. Nyugodtan kérdezhetsz ettől a társaságtól, mindig normál hangnemben válaszolnak, segítenek.;):)
Egy fő tanácsom van az akvarisztikához: Türelem és semmi kapkodás.(y)
 
Nos, köszönöm szépen a befogadást, az illemnek megfelelően írnék néhány sort magamról, illetve a kezdetekről.

A nevem Zsiga Szilveszter, 31 éves vagyok, felszolgáló és autószerelő. Dunakeszin lakom barátnőmmel, igazából ha tőle nem kapom ajándékba az akváriumot, akkor lehet, hogy még mindig csak csodálnám ezeket a miniatűr víz alatti világokat...
Mindig is érdekelt az akvarisztika, a díszhalak, a zöld minden árnyalatában pompázó, szebbnél szebb növények. Viszont sosem éreztem magamban elég bátorságot, hogy belevágjak... ...egészen addig, amíg másfél évvel ezelőtt életem értelme meg nem lepett egy 100 literes, ívelt homlokú, teljesen felszerelt medencével.
Izgatottan láttam neki az első lépéseknek, úgymint aljzat beszerzése, díszek, növények és egyéb kiegészítők összeválogatása. Mígnem végre hosszas olvasgatás, utánajárás és jónéhány álmatlan éjszaka után végre eljutottam oda, hogy feltölthettem vízzel és elindíthattam a saját akváriumomat... :)
Akadtak kisebb-nagyobb nehézségek, már az elejétől, de eddig komolyabb baj nélkül üzemel, él, épül-szépül a medence. Alapvetően a halakra fektettem a hangsúlyt, rengeteg féle, színesek, különlegesek, hétköznapiak... Viszont az elmúlt hetekben rengeteget bújom a fórumokat és egyéb oldalakat, ugyanis egyre jobban szeretném a hangsúlyt a növényekre fektetni. Odáig is hajlandó volnék elmenni, hogy akár szívesen beszereznék egy hasonló méretű tartályt, hogy kiélhessem kertész hajlamaimat. No persze, a halacskáimtól nem szabadulnék meg, de azt hiszem, a jónéhány csíkféle igen hamar átrendezné a terepet, nélkülem is.

Itt a fórumon annyi csodás akváriumot láttam, hogy én egyszerűen egyelőre nem merek képet felrakni az enyémről. Ezúton is gratulálok Mindenkinek a munkákhoz...

Köszönöm még egyszer a lehetőséget, már most naguon sokat tanultam. ;)

Tisztelettel,
Zsiga Szilveszter
 
Üdv a fórumon @aquanistan sok sikert az akvakertészkedéshez. Odafigyeléssel és persze kompromisszumokkal össze lehet hozni egy halas növényes akváriumot. Olvasd sokat a fórumot mert szinte minden kérdésedre választ találsz, ha valamire mégsem kérdezz bátran valaki mindig válaszol.:)
Algamentest.
 
Sziasztok!
Zsolti vagyok, 34 éves, Budapesten élek. Gyerekkoromban édesapámmal közösen több akváriumunk is volt, de az egyik 240l-es teljes tartalma a szobában kötött ki (elengedte a ragasztó), így családi nyomásra befejeztük ezt a hobbit. Nagyon régóta szeretnék saját akváriumot, amióta megtaláltam ezt a fórumot, azóta pedig tudom, hogy növényes akváriumot szeretnék. Hamarosan, ha minden összeáll, indítok is egy 60x30x36-ost. Az akvárium már megjött, itt áll üresen, a bútor elkészült, a többi tervezés/beszerzés alatt. Naplót indítok róla.
Rengeteg információt, segítséget találtam itt a fórumon, köszönöm mindenkinek.
 
Sziasztok!
Harmat Eszter vagyok, Pesten élek a párommal. 7 éve volt/van akváriumom az a tipikus belső szűrős kavicsos akvarium. Próbáltam a halaimnak megadni mindent amit lehetett (állitolag szinkiemelős sera tápot vettem a boltban bár most már kétségeim vannak), kuzdottem az algákkal vettem az allítolagosan legjobb fénycsöveket, táptalajokat, mert vakon hittem az eladonak, hogy ennél többet nem tehetek...sajnos az algàk mindig győztek és amikor 2 éve Pécsről felköltöztem Pestre ott kellett hagynom az akvariumot. Szüleim folytatták a gondozást (megetették a halakat, náluk ez már felér a gondozással:)) én meg amikor hetvegere haza tudtam ugrani kipucoltam tapoztam stb, hiába mondtam el nekik milyen táp kell hany naponta mennyi ml, mindig elfelejtették...ebből úgy fél éve lett elegem és úgy döntöttem, hogy nekem kell egy akvarium Pesten, a Pécsit meg ugy rontjàk el ahogy akarják. Persze azert még most is én takarítom...Mivel a pécsit halakkal egyutt kicsit nehezkesen tudtam volna felhozni ezért uj akvarium berendezésére szántam el magam. Gondoltam nézek valami jó kis szettet veszek valami hiperszuper belsőszűrőt es hú de jo lesz minden. Szerencsémre valahogy erre az oldalra keveredtem és 4 hónapja minden nap szabaidőm nagy részét forumböngészéssel töltöm. Volt egy holtpont a CO2 rendszer megértésénél (be kell vallanom azt a sok kütyüt még most sem értem, hogy működik, de tényként kezelem szükségét):D Azóta már 4x jártunk a boltban, első vizitnél leesett az állunk az akvariumok láttán!!!

Egy hete sikeresen elinditottuk az új akvariumunkat a párommal. Időközben annyi képet és videót dugtam az orra alá, hogy beadta a derekát. Szeretném minél előbb megnyitni a naplót róla, csak előtte gondoltam röviden leírom eddigi akvarisztikai előéletemet, bár nem sikerült túl rövidre.

Köszönöm, hogy itt lehetek és köszönöm, hogy minden topikhoz annyi hozzászólás van, hogy még csak kérdeznem se kellett egyet sem!!!:)
 
Sziasztok!
Harmat Eszter vagyok, Pesten élek a párommal. 7 éve volt/van akváriumom az a tipikus belső szűrős kavicsos akvarium. Próbáltam a halaimnak megadni mindent amit lehetett (állitolag szinkiemelős sera tápot vettem a boltban bár most már kétségeim vannak), kuzdottem az algákkal vettem az allítolagosan legjobb fénycsöveket, táptalajokat, mert vakon hittem az eladonak, hogy ennél többet nem tehetek...sajnos az algàk mindig győztek és amikor 2 éve Pécsről felköltöztem Pestre ott kellett hagynom az akvariumot. Szüleim folytatták a gondozást (megetették a halakat, náluk ez már felér a gondozással:)) én meg amikor hetvegere haza tudtam ugrani kipucoltam tapoztam stb, hiába mondtam el nekik milyen táp kell hany naponta mennyi ml, mindig elfelejtették...ebből úgy fél éve lett elegem és úgy döntöttem, hogy nekem kell egy akvarium Pesten, a Pécsit meg ugy rontjàk el ahogy akarják. Persze azert még most is én takarítom...Mivel a pécsit halakkal egyutt kicsit nehezkesen tudtam volna felhozni ezért uj akvarium berendezésére szántam el magam. Gondoltam nézek valami jó kis szettet veszek valami hiperszuper belsőszűrőt es hú de jo lesz minden. Szerencsémre valahogy erre az oldalra keveredtem és 4 hónapja minden nap szabaidőm nagy részét forumböngészéssel töltöm. Volt egy holtpont a CO2 rendszer megértésénél (be kell vallanom azt a sok kütyüt még most sem értem, hogy működik, de tényként kezelem szükségét):D Azóta már 4x jártunk a boltban, első vizitnél leesett az állunk az akvariumok láttán!!!

Egy hete sikeresen elinditottuk az új akvariumunkat a párommal. Időközben annyi képet és videót dugtam az orra alá, hogy beadta a derekát. Szeretném minél előbb megnyitni a naplót róla, csak előtte gondoltam röviden leírom eddigi akvarisztikai előéletemet, bár nem sikerült túl rövidre.

Köszönöm, hogy itt lehetek és köszönöm, hogy minden topikhoz annyi hozzászólás van, hogy még csak kérdeznem se kellett egyet sem!!!:)





Üdv a fórumon és sok sikert az akváriumhoz. Várjuk a naplót és azért kérdezz bátran ha valami nem tiszta, segítünk.
Algamentest.:)

.
 
Csak röviden magamról: Rakonczai Róbert vagyok, Májusban töltöm a 18-at,Zalaegerszeg mellett lakom és Zalaegerszegen járok gimnáziumba. Apa régen foglalkozott halakkal hobbi szinten és pár éve vettünk 4 akváriumot(2 30literes,2 70 literes),csak mert pont bementünk az akvarisztikába,ahol a frissen leselejtezett akváriumokat árulták és "nem árt,ha van itthon akvárium" címszóval elhoztuk. Ezekenek 2x vettük hasznát, egyszer a 70 literesbe aranyhalivadékokat neveltünk és a 30-asba egereket tartottunk. Kb 2 hete úgy döntöttem,hogy az egyik 70 literest meg szeretném tölteni élettel, ebben szerencsére kapok segítséget, igaz a projekt lassan halad,de igyekszem,terveim szerint még a héten megveszem a szükséges felszerelést,hogy az állatok nélküli járatást minél előbb elkezdhessem. :D
 
Csak röviden magamról: Rakonczai Róbert vagyok, Májusban töltöm a 18-at,Zalaegerszeg mellett lakom és Zalaegerszegen járok gimnáziumba. Apa régen foglalkozott halakkal hobbi szinten és pár éve vettünk 4 akváriumot(2 30literes,2 70 literes),csak mert pont bementünk az akvarisztikába,ahol a frissen leselejtezett akváriumokat árulták és "nem árt,ha van itthon akvárium" címszóval elhoztuk. Ezekenek 2x vettük hasznát, egyszer a 70 literesbe aranyhalivadékokat neveltünk és a 30-asba egereket tartottunk. Kb 2 hete úgy döntöttem,hogy az egyik 70 literest meg szeretném tölteni élettel, ebben szerencsére kapok segítséget, igaz a projekt lassan halad,de igyekszem,terveim szerint még a héten megveszem a szükséges felszerelést,hogy az állatok nélküli járatást minél előbb elkezdhessem. :D
Üdv itt Robi!
A képen Te melyik vagy?
Na jó, ma se bírok magammal, elnézést :)
 
Sziasztok!

Megmondom őszintén, nem találkoztam még olyan fórummal, ahol ilyen bemutatkozó topic lett volna és ráadásul ennyi bejegyzés is lett volna benne. Csak ámultam. Mivel szeretnék hasznos tagja lenni ennek a nem is olyan kicsi csapatnak, gondoltam én is bemutatkozom...

Boros Gergő vagyok, 30 éves, Budapesten lakom és Kedvesemmel közösen akvakertészkedünk. Én nekem lassan 10 éve van akváriumom, 9 éven keresztül gondoztam egy 112 literes, halas akváriumot, volt benne 4 sziámi alganyaló márna, akik mindenhova elkísértek, és még most is élnek, bár már nem én vigyázok rájuk. Pár hónapja költözések és életmódunk miatt el kellett adnom ezt az akváriumot, de szerencsére ismerőshöz került, így időnként láthatom. Hiába "csak" halak, nagyon kötődöm egy-egy példányhoz. Jó látni, hogy megfelelő tartással ennyi időt is képesek élni. Lenyűgöz az a látvány, ami egy szép akváriumban tudok csodálni, akár órákon keresztül is. :ROFLMAO: Pár éve találkoztam a Green Aqua-val és leesett az állam, hogy mit ki lehet hozni egy akváriumból. Megfordult a világ és szép lassan halas akváriumból, növényeset szerettem volna, de végül a 112 literesbe ezt már nem tudtam megvalósítani. Most pár hete elindítottunk egy kis 30 literes nano tankot, iwagumi stílusban. Terveink szerint garnélák, ottó halak és zöld törpe razbórák fogják alakítani a kis világunkat, ami már most is rabul tud ejteni minket, alig várom hogy benépesedjen és elérjék a növények is a tervezett fejletséget.

A napokban szeretnék elindítani egy naplót, nagyon kíváncsi vagyok a véleményekre, hogy mások miként látják a kis szépségünket! ;)

És még egy gondolatot engedjetek meg! Nagyon hálás vagyok, hogy ez a kis közösség ennyire aktív, évek eltelte után is. Rengeteget tanultam a témák olvasgatásával, szinte nincs olyan dolog, amit kérdeznem kellett volna. Indításnál adódott egy kis technikai problémám, eléggé el is kenődtem, hétvége volt így nem is tudtam hirtelen hova forduljak. Eszembejutott, hogy itt nem csak olvasgatni lehet :p, így megírtam a problémámat és 15 perc alatt kaptam választ és megoldotta a hibát, ezért én tényleg nagyon hálás vagyok! :notworthy: Igyekszem majd viszonozni, értelmes hsz-ekkel! :D

Szép napot nektek! :happy:
Geri
 
Sziasztok!

Lénárt Zoltán vagyok, 39 éves, közgazdászként dolgozom, Szabolcsban élek. Akvarizálásom most lépett a harmadkorba.

Gyerekként természetesen rácuppantunk néhány évre az akvarisztikára két akváriummal, egy aranyhalassal meg egy vegyesfelvágottal, igazi DIY szűrőkkel, zakatoló orosz levegőztetővel, stb. Be szép idők is voltak.

2009-ben albérletben éltem, és hirtelen felindulásomban kidobtam a TV-t a lakásból (azért nem szószerint, lett volna téma a l.telepen), úgy döntöttem, hogy akváriumot fogok nézni esténként, és elkezdtem a netet bújni, hogy milyen irányt vegyen a hobbi. Először a sügereket favorizáltam, de egyszercsak rátaláltam Nigro blogjára, és beszippantott. A lehetőségek még elég korlátozottak voltak akkor, tehát olyan félig növényes aksival kezdtem a másodkort. Jó másfélévig fejlesztgettem a rendszert. Ekkor jött egy új munkahely, költözés, és valahogy úgy alakult hogy nem indítottam újra az akváriumot.

Tavaly év végén viszont újra elkezdett bennem motoszkálni, hogy kell valami zöld a lakásba, csak az adottságai nem igazán kedveznek a szobanövényeknek. A fórumban körbenéztem, és tapasztam hogy az elmúlt öt évben óriási fejlődés ment végbe a növényezésben magyarországon.

Az új akvárium indításához most már lassan minden meg lesz, és eljön a harmadkor :). Csak akkor indítom el, ha minden feltétel adott egy jó növényeshez, nagyobb kompromisszumok nélkül. Majd szeretnék indítani egy naplót. Ami eddig körvonalazódott, és meg is van: ADA style bútor (festés alatt), 65 x 36 x 36 (még nem opti, de szép szálcsiszolt), tetratec ex 1200 bio szűrőanyaggal, nagynyomású co2 beszerzés alatt (korábbit sajnos továbbadtam egy rossz pillanatomban), egyenlőre 2x24w T5 Duo Pro, tropica táptalaj, tropica általános talaj, lily pipe befolyó, GA tápozás. Köves-fás scape-et akarok, jó dzsungeleset nem teljesen koncepció nékül, de szeretnék minél több növényt kipróbálni az első (második) scape-ben.

Tegnap a céges gépen találtam képeket a 2010-es akiról, azt hittem végleg elvesztetem őket. Feltöltök egyet nosztalgiából (majd nem röhög).

Egyébként szeretném a Szabolcsi, Debrecen környéki kollégák ismeretségét is keresni, mert Hajdúböszörményben és Kisvárdán is melózom.

Üdv
Zoli
 
Lássuk, hogy veszem-e a hogyan illesszünk be képet című akadályt elsőre?

IMG_1541.JPG




2009 .... A long-long time ago

Táptalaj már van a sóder alatt, pogo, riccia, rotala, anubias, illetve saját tenyésztésű alga, 3 x 18w T8, élesztős co2

Azért élőben verte a kereskedelmi csatornákat......:whistle:

Z
 
Sziasztok!
Biri István vagyok 30 éves. Hajdúböszörményben lakom és itt is dolgozok egy műanyag fröccsöntő üzemben.
6 éve akvarizálok. Egy 100 literes akváriummal kezdtem nagyon diy tetővel és bútorral most egy 240 literes van amit már szakember csinált. Növényeim mindig voltak míg bele nem szerettem a sügerekbe. Kb 1 hónapja döntöttem úgy, hogy növényes akváriumot szeretnék. Még hosszú az út,hogy olyan akváriumom legyen mint itt vannak.
 
Üdv a fórumon és az akvakertészek között. Sokan sügéreztek itt a fórumon mint például én is de tovább fejlődtünk.:)
 
Helló! Krisztián Enrico vagyok, 14 éves. Egy szlovákiai kis "faluban"élek (értsd 50lakos). Mindig is volt akváriumom (aszthiszem 2hónaptól tovább nem bírtam vízi élőlények nélkül) .A nagymamám szerettette meg velem ezt a a hobbit. Elkövettem mindenféle hibát. Most jelenleg két akváriumom van(egyiket most fogom üzemelni,másik átalakul biotóppá) .természetesen még sok állatom van (kutya,macska,papagáj,tyúk,liba,hörcsög, tengerimalac, még emuk is vannak :D ). Jövőre (vagy mikor lesz hely, pénz) tervezek egy minimum 500literes akváriumot,az hogy mi lesz benne még nem tudom :D .
 
Back
Oldal tetejére