• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bemutatkozó

Jelenleg a világítást duplázom (30l) 9watt ledről 18wattra (6500k).
Ledes világításnál a leadott fény mennyiségére figyelj. Ebben hatalmas szórás van a felvett áramtól függetlenül (W/lumen nagy szórást mutat)
Arra figyelj a 30 literre 1800-2000 lumen ha jut, az már nagyon sok növénynek megfelel. Ahogy nő a literek száma, a lm/l érték kissé csökkenhet, ugyanúgy, mint a hagyományos világításnál a W/l is.
 
Üdvözlök mindenkit!
A mai nap sikerült csatlakoznom eme jeles fórumhoz.
Köszönhetően @viktorlantos segítségének. Az eddigi problémáimmal a GA-t boldogítottam, konkrétan @Nigro személyében. Köszönöm Attila.
Misi vagyok, Debrecenben élek és dolgozom.
Akvarisztikai előéletem a mindenki által ismert üveg, kavics, belsőszűrő, kevés növény, sok hal verzió. Természetesen ez az állapot rövid ideig tartott, mert az alga, mint növény nem tetszett és a halak sem bírták a kritikán aluli életkörülményeket.
Az elmúlt év karácsonyára kedves családom - nejem, három gyerek - megleptek a régi akvárium újraindításával. Ez akkor nagyon jól esett. De...
Nem akartam a régi csapdába esni, ezért a neten keresgéltem olyan fórumot, amely megfelelő útmutatást ad ahhoz, hogy ne csalódás legyen az akvarisztika.
Így találtam rá jelen felületre. Az itt található akváriumok képeit nézegetve rádöbbentem, hogy valami olyat kellene alkotni ami egy kicsit megközelíti az itt látottakat.
A terv a következő volt: akvárium csere, kell valami komolyabb szűrő, világítás, CO2, tápok, stb. Lassan elindul a gyűjtögetés. Lett külső szűrő, lámpa, GA táp, Carbo, pár új növény. De...
A kisebbik gyerek (másodéves joghallgató) kérésének nem tudtam ellenállni: - Apa, szeretnék a szobámba egy kicsi akváriumot, amelyben csak garnélák vannak, de ne pirosak legyenek, mert a tiedben már olyan van.
Lehet erre nemet mondani? Nem.
Ebbe az irányba indult a további gondolatok sora. Megépítettük a 30-as kockát, melyet a fórumról szerzett információk alapján próbáltunk kivitelezni. Innen ez talán már lehetne egy napló is?
 
Sziasztok! Tomor Endre vagyok Budapesten/Marcaliban lakom. OE KVK-n tanulok.
Az akvarisztikát most kezdtem.Az akvarisztika mellett a papagájok és az elektronika/automatizálás a hobbim.
Jelenleg az akvárium mellett 2 papagájom van.
Az akváriumot itt naplózom, megtalálható a fórumon. A csőrösről egy régebbi felvétel (Remélem befér ide, ha nem akkor mehet a delete):
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Tomor Endre vagyok Budapesten/Marcaliban lakom. OE KVK-n tanulok.
Az akvarisztikát most kezdtem.Az akvarisztika mellett a papagájok és az elektronika/automatizálás a hobbim.
Jelenleg az akvárium mellett 2 papagájom van.
Az akváriumot itt naplózom, megtalálható a fórumon, a csőrösről egy régebbi felvétel (Remélem befér ide, ha nem akkor mehet a delete):


Király a madár(y). Nekem egy nimfám van és fütyüli a boci bocit és a dzsingül bellsz-t.:)
 
Király a madár(y). Nekem egy nimfám van és fütyüli a boci bocit és a dzsingül bellsz-t.:)
Ő is biztos nagyon aranyos :D(y), nálunk is egyke madár volt. De most kapott egy társat, mert nem érünk rá annyit időt rászentelni mint kellene. :(
 
Sziasztok!

Somogyi Zsolt vagyok, 37 éves, Mohácson élek és 3 gyermek édesapja. A hétköznapokon a saját szekerem próbálom tologatni.
Mindig volt akváriumom kb. 10 éves koromtól kisebb-nagyobb megszakításokkal, igaz csak halas vonalon. Most is van egy a nappaliban csak sajnos üres idő hiányában. Ezt szeretném orvosolni és egy szép akváriumot létrehozni, ami a lakás dísze lehet. A fiaim mindig nézegették az akit, amikor még be volt rendezve. Mivel megvolt az első hsz-em gondoltam be is mutatkozok, mivel megtaláltam ezt a topicot is és mert így illik. És remélem a közelben felfigyel egy kertész, akivel felvehetem esetleg a kapcsolatot.
 
Sziasztok!

Várkonyi Dávid vagyok,15 éves , Nógrád megyében Csitár mellett egy tanyán lakom.Imádok horgászni, bár a tél beköszöntével egy kis szünetet kell tartanom.Az akvarisztikával, mint sokan mások egy 54 literes akvárium szettel ismerkedtem meg.Sajnos a szett technikai hibái miatt sorozatos kudarcok értek, így elment a kedvem e csodálatos hobbitól.De miután rátaláltam erre az oldalra eldöntöttem, hogy újraindítom az akit, persze megfelelő felszereléssel.Ebben kérnék majd segítséget,tanácsokat.
 
Sziasztok!

Várkonyi Dávid vagyok,15 éves , Nógrád megyében Csitár mellett egy tanyán lakom.Imádok horgászni, bár a tél beköszöntével egy kis szünetet kell tartanom.Az akvarisztikával, mint sokan mások egy 54 literes akvárium szettel ismerkedtem meg.Sajnos a szett technikai hibái miatt sorozatos kudarcok értek, így elment a kedvem e csodálatos hobbitól.De miután rátaláltam erre az oldalra eldöntöttem, hogy újraindítom az akit, persze megfelelő felszereléssel.Ebben kérnék majd segítséget,tanácsokat.
Szia Dávid!

Ettől jobb helyet nem találsz ahhoz, hogy megfelelő módon tudd indítani az akváriumot.
Én közel egy éve olvasója vagyok jelen fórumnak, de csak két hete indítottuk a gyerek 30-as kockáját. Mellette 1 éve ketyeg egy halas aránylag sok növénnyel.
Az eltelt idő alatt gyűjtöttem az infókat, valamint a szükséges eszközöket. A technika mellett nagyon fontos a kellő türelem.
Nagyon fontos a megfelelő szűrő kiválasztása, melybe célszerű a lehető legtöbb biológiai szűrőanyagot tömni.
Nálunk 27 litert szűr egy 500l/h teljesítményű külső szűrő Seachem Matrix töltettel.
A növények igényeihez igazodva adagolható CO2, továbbá a világítás sem elhanyagolandó.
Tápozás, vízcserék, vízparaméterek ellenőrzése, stb. Nem szeretnék novellát írni, szerintem olvass sokat, a kérdéseidre bizonyára professzionális szakik fognak válaszolni. (Ez nem én vagyok.)
Okos dolog egy napló indítása, melyet a fórumtagok olvasnak és segítenek, véleményezik a fejleményeket.
Kívánok sok sikert az akvárium indításához.
 
Hello ,üdv itt a fórumon.Végre még egy akvakertész aki az ország déli régióját erősíti.Ugyis kevesen vagyunk még errefele;)

Hello!
Egyenlőre nem erősítem, csak itt vagyok. Az akidat elnézve te tényleg erősítesz.
Tényleg nagyon közel vagy. Örülök. Szerintem kevés környékbeli van. Járok többször felétek, egyszr dumálhatnánk.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok.
Henriknek hívnak,40 éves férfi vagyok 21 éve házas 3 nagy fiú édesapja egészségügyet tanultam dolgoztam benne egy pár évet.Ukrajnában születtem,12 éves koromban költöztünk Magyarországra,innentől Pesten nőttem fel, a katonaság után vidéki szikra lobbant lángra és vettünk a kedvesemmel egy tanyát az alföldön.Tíz év alatt kisebb lovarda különféle háziállatok sokasága lett az elfoglaltságunk tartalmas része.Közben dolgoztam kertépítőnél,megismertem a növényeket,a bajaikat,a vegyszeres ill. biologiai védelmüket. 2001-ben pályát változtattam és filmszakmában helyezkedtem el az egyik családtagom vállalkozásában.Egyre több és több munka volt,és egy idő mulva azon kaptam magam,hogy szinte külön életet élek a szeretett családomtól mivel pestre kellett feljárnom 130km-re a kis tanyánktól.Életünk nagy lépése,mindent felszámoltunk és felköltöztünk Óbudára egy albérletbe jobb élet reményében.Szeretett állatkáinkat eladtuk és nem néztünk hátra.2006 óta lakunk itt a III. kerületbe,cégünk hatalmassá nőtte ki magát rengeteg munka van és hála az égnek jól döntöttünk.
Unalomból a hobbik ezrein is képes járni az ember esze ezért régebbi afrikai csiga tenyésztésből megmaradt akváriumomat (az egyiket) berendeztem halaknak.Persze növény is kell bele.Jött a google és megláttam a növényes akváriumokat: 'szerelem első látásra' mint amikor a kedvesemet megpillantottam...Ilyen növény-olyan növény kell mig a google kiadott egy fórumot ahol egy kedves házaspár olcsón adta a gyönyörű és szép nagy mennyiségű növényeket, itt vannak Ők is Luigi13 néven és persze a növényekhez rengeteg tartási jó tanács,és persze,hogy regisztráljak fel ide mert itt mindent megtalálok ezzel a témával kapcsolatban.Mégegyszer köszönöm ez valóban fedi a valóságot.Természetes azt nem mondták,hogy a szabadságom minden percét ezzel fogom tölteni,és 1-2 hét és az akváriumom alatt palack,csövek,kábelek,időzítő és mindenféle hálózat lesz de egy biztos: ennek még messze a vége és ezt csak imádni lehet.Számomra ez egy új világ és mindig van szebb és mégszebb csak alkotni kell :)
Köszönöm,hogy itt lehetek.
 
Utoljára módosított:
Üdv a fórumon és valóban a legjobb helyen vagy ha növényes akváriumot szeretnél @Luigi13 -ék jó helyre irányítottak. Itt minden segítséget megkapsz, csak kérdezz és mindig van aki segít. A legegyszerűbb ha nyitsz egy naplót.Sok sikert az akváriumhoz és algamentest.:)
 
Nagyon szépen köszönöm a jó kívánságokat szükség is lesz rá :)
Még nem tudom hogyan kell naplót kezdeni de hamarosan arra is rá jövök.Most még pár dologban korlátozva vagyok mert új reges vagyok de eljön majd az ideje hogy mindent tudok használni.
Kellemes estét.
 
Naplót nyithatsz csak a privát üzi. és a keres vagy eladó rovat a korlátozott. Belépsz a naplókhoz és új téma jobb felső sarok katt.
Neked is kellemes estét.:)
 
Sziasztok!

Magamról kicsit: Heves Viktornak hívnak, 41 éves soproni családos (2 gyermek) férfi vagyok. Sok év kihagyás után pár hónapja újra elhatároztam, hogy újrakezdem az akvarisztikát, ezúttal a növényes vonalon. Jelenlegi munkahelyemen (egy épülő klinika) rengeteg időm van tervezgetni, olvasgatni, így a napi 24 vagy 16 órás szolgálatokból 8-10 órát is eltöltök olvasgatással.

A GA webshopról találtam ide, már rezgett a léc, hogy elhamarkodottan vásárlok:)
Nem szeretnék rossz döntést hozni a kezdésnél és sajnos nulláról indulok, az összes régi akváriumomat és felszerelésemet eladtam. Ámulok csak, hova fejlődött a hazai akvakertészet, mennyi szakmai anyag és elérhető felszerelés van jelenleg. Naplózi szeretném a kezdeteket, közösen a csalláddal, akár saját magunk számára, akár a többiek számára tanulságként, legfőképpen a ti szakmai tudásotokat igénybe véve.
Jelenleg a legjobb ötletnek egy listakészítést tartok (felszerelések), körvonalazódik a fejünkben a cél, sajnos a rendelkezésre álló hely és az anyagi lehetőségek korlátozottak.

Köszi, hogy létrehoztátok a fórumot öröm számomra egy helyen ennyi felhalmozott tudást átrágni:)
 
Sziasztok!

Magamról kicsit: Heves Viktornak hívnak, 41 éves soproni családos (2 gyermek) férfi vagyok. Sok év kihagyás után pár hónapja újra elhatároztam, hogy újrakezdem az akvarisztikát, ezúttal a növényes vonalon. Jelenlegi munkahelyemen (egy épülő klinika) rengeteg időm van tervezgetni, olvasgatni, így a napi 24 vagy 16 órás szolgálatokból 8-10 órát is eltöltök olvasgatással.

A GA webshopról találtam ide, már rezgett a léc, hogy elhamarkodottan vásárlok:)
Nem szeretnék rossz döntést hozni a kezdésnél és sajnos nulláról indulok, az összes régi akváriumomat és felszerelésemet eladtam. Ámulok csak, hova fejlődött a hazai akvakertészet, mennyi szakmai anyag és elérhető felszerelés van jelenleg. Naplózi szeretném a kezdeteket, közösen a csalláddal, akár saját magunk számára, akár a többiek számára tanulságként, legfőképpen a ti szakmai tudásotokat igénybe véve.
Jelenleg a legjobb ötletnek egy listakészítést tartok (felszerelések), körvonalazódik a fejünkben a cél, sajnos a rendelkezésre álló hely és az anyagi lehetőségek korlátozottak.

Köszi, hogy létrehoztátok a fórumot öröm számomra egy helyen ennyi felhalmozott tudást átrágni:)
Szia!
Légy üdvözölve a fórumon! Jó helyre találtál, itt mindenki segít, tanácsokkal lát el. Ha kérdésed van válaszolnak normál hangnemben.
Én egy éve olvasgatom az oldalt, csak most lettem "aktív" tag. Eddig csak figyeltem, okosodtam. Tanácsom semmit ne kapkodj el akvárium építéssel.
Sok sikert!:);)
 
Back
Oldal tetejére