• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akvárium vizének hűtése

Mardifunk

Főkertész
@Szépe Kálmán neked F12 "Silent" van
@Jopet neked meg F12 normál verzió

A silent nekem túl gyengének bizonyult, ezért vennem kellett egy normált. Az elsőnek tényleg semmi hangja nincs, de kevés a nyomása, a normál már elegendő levegőt nyom irányítottan, és csak enyhe, de még nem zavaró szélzaja van.

NTibi

Kertész szaki
Aki szeretne ilyet, az keressen meg privátban és megbeszéljük a méreteket, meg ilyesmit.
A múlt héten, röpke két nap alatt megérkezett @TZ kollégától az én ventilátoraimhoz való konzol. Ez úton is köszönöm Neki! A képen 8 és 12 cm-es átlátszó ventilátorokhoz készült a Ő tanácsára a fehér konzol, sőt a 6 mm-es üvegre készült konzolokhoz (remélem lesz még nagyobb akváriumom is) egy precíz L alakú betét is készült, hogy a jelenlegi 4 mm-es üvegen is használhassam. Annyira pontos öntés, hogy mozgatás közben ki sem esik a vájatból. Szóval boldogság van. Teszek fel egy képet róluk.

Attachments

elektrorudi

VIP kertész
A múlt héten, röpke két nap alatt megérkezett @TZ kollégától az én ventilátoraimhoz való konzol. Ez úton is köszönöm Neki! A képen 8 és 12 cm-es átlátszó ventilátorokhoz készült a Ő tanácsára a fehér konzol, sőt a 6 mm-es üvegre készült konzolokhoz (remélem lesz még nagyobb akváriumom is) egy precíz L alakú betét is készült, hogy a jelenlegi 4 mm-es üvegen is használhassam. Annyira pontos öntés, hogy mozgatás közben ki sem esik a vájatból. Szóval boldogság van. Teszek fel egy képet róluk.
Le a kalappal TZ előtt. Gyönyörű munka !
Lehet megkérem, hogy majd nyomtasson nekem egy 3D nyomtatót, ... és azzal én is tudnék nyomtatni ilyen remek dolgokat... :)

dhorvath

Főkertész

Meggondolandó kivitelezés, ha annyi akvárium van egy helyiségben, hogy megoldhatatlan egyenként ventiket rakni föléjük. Bár a hatásfoka nem valami jó, a semminél több.

dhorvath

Főkertész
Épp most dobták be facera nálunk:

Hát nem tudom mit szólnak azok a hanyatt fektetett ventik a 70% fölötti páratartalomhoz, de ahogy abból a technikából látom, nem okozna túl sok gondot a gyakori pótlásuk (vagy a cseréjük egy beugró árkategóriás klímára).

Meskó

VIP kertész
Nem vízhűtés, és nem is lehet 25 foknál kevesebbet elérni vele, és van még egy rakás kitétel, hogy működjön, de kevesebb diy kell hozzá, mint a venti szereléshez. :D

star67

Legenda
Nem törés, de megér egy bejegyzést ez a bénázás is: sikerült a múlt héten vásárolt Arctic PC ventit egy héten belül kinyírnom.
Mivel 24V-os tápra kötöttem, így sikeresen leégett!:banghead:

Ma újabb kísérletbe vágok, remélem ezennel szakember közreműködő segítségével, hogy hosszabb ideig használhassam.;)

Etele

Legenda
Én is leégettem az egyik tök bitang arctic cooling ventimet, nekem sikerült fordítva rákötnöm a tápra a polaritásokat. Durr, füst, halál. :D Pedig nem olcsó móka... na de ez van.

Oldal tetejére