• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akvárium vizének hűtése

@Szépe Kálmán neked F12 "Silent" van
@Jopet neked meg F12 normál verzió

A silent nekem túl gyengének bizonyult, ezért vennem kellett egy normált. Az elsőnek tényleg semmi hangja nincs, de kevés a nyomása, a normál már elegendő levegőt nyom irányítottan, és csak enyhe, de még nem zavaró szélzaja van.
 
Aki szeretne ilyet, az keressen meg privátban és megbeszéljük a méreteket, meg ilyesmit.
A múlt héten, röpke két nap alatt megérkezett @TZ kollégától az én ventilátoraimhoz való konzol. Ez úton is köszönöm Neki! A képen 8 és 12 cm-es átlátszó ventilátorokhoz készült a Ő tanácsára a fehér konzol, sőt a 6 mm-es üvegre készült konzolokhoz (remélem lesz még nagyobb akváriumom is) egy precíz L alakú betét is készült, hogy a jelenlegi 4 mm-es üvegen is használhassam. Annyira pontos öntés, hogy mozgatás közben ki sem esik a vájatból. Szóval boldogság van. Teszek fel egy képet róluk.
 

Attachments

  • konzol.jpg
    konzol.jpg
    271.6 KB · Megtekintések: 12
A múlt héten, röpke két nap alatt megérkezett @TZ kollégától az én ventilátoraimhoz való konzol. Ez úton is köszönöm Neki! A képen 8 és 12 cm-es átlátszó ventilátorokhoz készült a Ő tanácsára a fehér konzol, sőt a 6 mm-es üvegre készült konzolokhoz (remélem lesz még nagyobb akváriumom is) egy precíz L alakú betét is készült, hogy a jelenlegi 4 mm-es üvegen is használhassam. Annyira pontos öntés, hogy mozgatás közben ki sem esik a vájatból. Szóval boldogság van. Teszek fel egy képet róluk.
Le a kalappal TZ előtt. Gyönyörű munka !
Lehet megkérem, hogy majd nyomtasson nekem egy 3D nyomtatót, ... és azzal én is tudnék nyomtatni ilyen remek dolgokat... :)
 
Épp most dobták be facera nálunk:

Hát nem tudom mit szólnak azok a hanyatt fektetett ventik a 70% fölötti páratartalomhoz, de ahogy abból a technikából látom, nem okozna túl sok gondot a gyakori pótlásuk (vagy a cseréjük egy beugró árkategóriás klímára).
 
Nem vízhűtés, és nem is lehet 25 foknál kevesebbet elérni vele, és van még egy rakás kitétel, hogy működjön, de kevesebb diy kell hozzá, mint a venti szereléshez. :D
 
Nem törés, de megér egy bejegyzést ez a bénázás is: sikerült a múlt héten vásárolt Arctic PC ventit egy héten belül kinyírnom.
Mivel 24V-os tápra kötöttem, így sikeresen leégett!:banghead:

Ma újabb kísérletbe vágok, remélem ezennel szakember közreműködő segítségével, hogy hosszabb ideig használhassam.;)
 
Én is leégettem az egyik tök bitang arctic cooling ventimet, nekem sikerült fordítva rákötnöm a tápra a polaritásokat. Durr, füst, halál. :D Pedig nem olcsó móka... na de ez van.
 
Back
Oldal tetejére