• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akvárium vizének hűtése

Bőr bútorunk nekünk sincs, csak textilbőr. :)
Szobaventi hangos, és csak kavarja a meleg levegőt. :( Halak vizét a párologtatás elvén hűti, és az élettérközegük hőmérsékletét csökkenti. :) Szóval ami nekik szuper, nekünk nem biztos. :)

De nem akarok én senkit sem megtéríteni. Három évig én is elutasítottam a klímát, de utána legyűrtek a nyári 40+ fokok. Pedig a ház nem éppen vékony téglafalas, rajta 10 centis nikecell szigeteléssel, prémium hőszigetelésű ablakokkal...
Téged is nagyjából ugyanúgy hűt, az izzadtságodat párologtatja, ami hűsít. Persze közben emeli is a szobahőt 1-2 fokkal, ez teljesen igaz.

A mi falunk nem tudom milyen vastag, láttam már vékonyabbat Sümegen. :D De gyakorlatilag teljesen mindegy, mert inkább benntartja a meleget mint kint, a számítógép itt mellettem olyan szépen csinálja a +2 fokokat, hogy ihaj, pedig egy irodainál nem sokkal nagyobb teljesítményű. Ez az egyetlen előnye annak, hogy még nem sikerült beszereznem gyakorlatilag egyetlen kényesebb halat sem, ami tervben volt. Paradicsomhalnak mindegy, Amano garnélákat az sem érdekli, ha 3 hétig feléjük sem nézek, stb.

Ha komoly halállományom lesz, akkor biztos vagyok benne, hogy komolyan fontolóra fogom venni a klímát is. :) Addig meg megy venti a hátamra, meg az akváriumokra is.
 
Sziasztok

Lenne egy furcsa ötletem,egy kis hűtőszekrényt venni (csak erre a célra) és belerakni a szűrőt ,a vezérlés meg ahogy a ventilátoroknál,amikor akvába melegszik a víz bekapcsol a hűtő.
Nekem 375L akvát kéne hűteni ventilátorokkal szinte lehetetlen.
Szerintetek őrült ötlet
 
Sziasztok

Lenne egy furcsa ötletem,egy kis hűtőszekrényt venni (csak erre a célra) és belerakni a szűrőt ,a vezérlés meg ahogy a ventilátoroknál,amikor akvába melegszik a víz bekapcsol a hűtő.
Nekem 375L akvát kéne hűteni ventilátorokkal szinte lehetetlen.
Szerintetek őrült ötlet
Szia!
Ezt az egyik fórumtárs megvalósította, és a megvalósítást képekkel illusztrálva (talán ebbe a topikba) fel is rakta a fórumra.
Arra emlékszem, hogy Tetra szűrőt használt és oldalt fúrta meg a hűtőszekrényt.
Tehát egyáltalán nem őrült az ötlet.
 

Ezen már gondolkoztam én is, volna is egy fölösleges 22 literes hűtőm, de azzal szerintem csak akkor érnék el számottevő eredményt, ha több méter csövezést vezetnék át rajta. Kifolyó csövet nyilván nem, mert a pumpa emelési magasságát túllépné, a kérdés az, hogy a befolyó csövezést megtoldva bírná-e a pumpa? Amíg bizonytalan a kimenetel, addig nem szeretnék pénzt költeni rá, meg megfúrni egy hűtőt.
 
Sziasztok

Lenne egy furcsa ötletem,egy kis hűtőszekrényt venni (csak erre a célra) és belerakni a szűrőt ,a vezérlés meg ahogy a ventilátoroknál,amikor akvába melegszik a víz bekapcsol a hűtő.
Nekem 375L akvát kéne hűteni ventilátorokkal szinte lehetetlen.
Szerintetek őrült ötlet
Az ötlet jó, de számolj vele, hogy a hűtőszekrény melege a szobádat fogja melegíteni (mint ahogy ez már többször elhangzott itt is). Egyébként ez minden olyan hűtőberendezésre vonatkozik, aminek a fűtő felülete nem a szabadban van.
 
A hűtőgép is fűti a nappalit mégis alkalmazzuk. Szerintem kis teret kell hűteni kis teret melegít.
Már nézem is ezeket a kis hűtőket... csak az olcsó pertier elemes, gondolom a drágábbak a kompresszorosak. Na bújni kell a használt cuccos oldalakat. :)
 
Régi hűtőkben freon volt ha jól tudom, ami nem volt túl környezetkímélő meg egészséges, a mostaniak mivel mennek az tudja valaki?
Mert barkácsolás után fel is kell valamivel tölteni a rendszert. :)
 
Régi hűtőkben freon volt ha jól tudom, ami nem volt túl környezetkímélő meg egészséges, a mostaniak mivel mennek az tudja valaki?
Mert barkácsolás után fel is kell valamivel tölteni a rendszert. :)
Tetrafluoretán. Gázpalackban is árulják, de szerelő is fel tudja tölteni neked a helyszínen.
 
Szerintetek vizes processzorhűtő jó lehet akvárium hűtésére? Ha jól tudom réz belsejű radiátoron keresztül folyik a víz...az baj lehet?
Az akvárium hűtésnek az a célja, hogy szobahőmérséklet alá vigye a víz hőmérsékletét, szobahőmérséklet alá a PC vízhűtés nem megy, mert a szoba levegőjével hűti a ventilátor a vizet zárt rendszerben (a ventilátor akvárium fölött kizárólag azért hűt szobahőmérséklet alá, mert párolgást okoz, és a párolgás hűt). De még ha menne is:
- a réz garnélákra, puhatestűekre mérgező
- az akváriumvíz azzal a rengeteg adalékanyaggal, főleg a CO2-vel korrodálja a radiátort
- akváriumvízzel idővel eltömíted a rendszert

Szóval egyáltalán nem alkalmas erre a felhasználási célra, még akkor sem, ha réz helyett alumínium radiátort használsz.
 
Most nem azért, a 14.000 havi villanyszámla nem is olyan sok...
Nekünk több és nem 130nm csak 100... Mondjuk van szárítógép, két kisgyerek mellett (télen van hogy napi kétszer megy :) ), plusz télen a pinyóban az akvákat is fűteni kell.

A klíma a brutál nyári melegekben aranyat ér, tudsz aludni, nem ragadsz rá a kanapéra, etc... és egy inverteres klíma bőven nincs +7000 forint havonta.
Nem akarok vajkalni en sem senkinek a penztarcajaban, de mig Magyarorszagon laktunk, 30-33.000 Ft között volt a villanyszamlank, a normal haztartasi gepekkel (semmi extra), klima nelkül.
Igaz, hogy volt a nappaliban egy 550 literes terrarium viziagamakkal, meg 10+ Terrarium a pinceben, ahol nyaron is max. 20 fok volt, kellett fütenem, föleg a tropusi es sivatagi fajoknak....asszony kicsit morgott, de en nem sokalltam azt az összeget erte.:D
 
Na kész vagyok.
Nyilván az egyik 12 centis AC ventit a kapkodásban fordítva kötöttem a csatira, el is pukkant a motorja, kuka. :(
A 12 centisekről nem lőttem képet, de mindegyik ventinék ilyen csatikkal oldottam meg a tápellátást, és vettem hozzá 5-ös és 3-as elosztót is:
41836185275_da1fec709d_z.jpg2018-06-11_04-41-18 by Attila Szántó, on Flickr

És a 300-ason ketyegő 14 centis AC silent ventik:
42686318232_bc8a71c810_z.jpg2018-06-11_04-32-57 by Attila Szántó, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére