• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akvárium vizének hűtése

Pontosan értem az elvet, de ha nem lehet tőle aludni, akkor nem érdekel.

Ahogy leírtam, az előző években időkapcsolóval használtam, de most le akartam tesztelni a vezérlővel is. Valamint, hogy nem csak a komoly kánikula lebeg a szemem előtt. Szóval olvass a sorok között, és amúgy is felesleges belelovallni magad. [emoji6]

Ami kimaradt információ: jelenleg egy Ista két ventillátoros eszközt használok a hűtéshez. 12V. Baromi hangos. Nem a kapcsolgatás, hanem a rotor.

Egyetlen opció, hogy kipróbálom egy 6V-os táppal... vagy kidobom az ablakon. [emoji13]
 
Utoljára módosított:
Ista és társai baromi hangosak.
Nekem is ilyen van (mmint ugyanez a minőség) a nagy akván csak 6 ventis kiszerelés, és cseréltem alatta tápot, fele krafttal megy de még így sem lehet mellette aludni.

Ha szépen meg tudnám csinálni, akril 12 centis PC ventikből fölé raknék vagy hármat, és az kussban lenne, nagyobb levegőszállítással, de nem tudom csak kókányolni, a nappaliban az meg csúnya.
 
Ista és társai baromi hangosak.
Nekem is ilyen van (mmint ugyanez a minőség) a nagy akván csak 6 ventis kiszerelés, és cseréltem alatta tápot, fele krafttal megy de még így sem lehet mellette aludni.

Ha szépen meg tudnám csinálni, akril 12 centis PC ventikből fölé raknék vagy hármat, és az kussban lenne, nagyobb levegőszállítással, de nem tudom csak kókányolni, a nappaliban az meg csúnya.
Szintén zenész, azaz zene-/zajhallgató vagyok.
Éppen kérdezni akartam, nincs-e valakinek ötlete, hogyan lehet kicsontozni ezeket a kis hajszárítókat, hogy éjjelente ne kapjak infarktust, vagy legalábbis pánikrohamot, amikor beindul az orkán. Igyekeztem törölni az emlékeimből a zajt, már nem is rémlik tavalyról, hogy miből ered a hangja: maga a "fújás" zúg a kialakításának köszönhetően túl öblösen, vagy esetleg rezeg a kütyü? Gyanítom az előbbi, és nincs mit tenni. De ha valakinek lenne egy korszakalkotó ötlete, hogy lehet elnémítani ezt a mini sugárhajtóművet, szóljon!!! :)
 
Az én 750 forintos 12 centis ventijeim is szépen zenélnek ám. Az én hibámból tanulva érdemes egy kicsit komolyabb ventiket venni. :D
 
Este teszek fel fényképet arról, hogy én hogyan rögzítem ezeket a 12cm-es ventiket. Ha tetszik, akkor tudok a rögzítésben segíteni.

Maga a ventilátor márkákban és típusokban nem vagyok otthon, meg hát ezek évről évre változnak is. Kb. 2000-2500 forintosokat használtam eddig, vásárlásnál természetesen néztem a decibeleket. Sőt, csak azt néztem. :) Viszont a teljesítményeket jegyeztem csak meg: a 0.05W-osoknak nulla hangjuk van, de nem is fújnak olyan nagy erővel. (talán 9 decibel) A 0.15W-osok viszont fújnak rendesen, de éppen csak lehet hallani, biztosan remekül lehet aludni mellette (talán 18 decibel). A garnélás állványon úgy oldottam meg, hogy kilenc ventilátor volt felszerelve. 23 fok fölött bekapcsolt 6 darab 0,05-ös és 23,5 fok fölött még 3 darab 0.15W-os. Úgy okoskodtam, hogy amíg a gyengébbek tudják tartani a hőmérsékletet nem kell a "hangosabbakat" járatni. De mivel a tapasztalatom az, hogy azok sem hangosak, így a mostani akváriumnál nem fogom ennyire bonyolítani. Nagy akváriumnál esetleg ilyesmivel is lehet játszani.

Egyébként én is nagyon utálom, ha bármi zúg, sokat kínlódtam a szűrőimmel is. Tehát nem arról van szó, hogy engem simán nem zavar, ami titeket igen.
 
A nagy átmérőjű pc ventillátorok eleve csendesebbek, (nállam CM van ami eleve csak suttogna) mint a kicsik, ha 9 volttal hajtod már hangja sincs. Ja és persze kerülni kell mindenféle terelőt, ami a jobb hűtés hangos ígéretével kecsegtet. ;)
 
Bakker, nagyon megingattatok! Hajlok a barkácsolásra, ha tudtok mutatni valami pofás tartókeretet. Köszi!
 
Utoljára módosított:
Nálam 25 foknál kapcsol be, 24 foknál ki. Nagyon ritkán megy, hűvös a lakás.
Az érzékelő közvetlenül a vízben van.
A doboz nincs beépítve, nem melegszik extrém módon.
Egy kis PC venti van 40 liter felett, teljesen hangtalan. Szinte mellette alszunk.
Én sem iktatnám ki éjszakára, hiszen akkor is felmelegedhet a víz.
 
Bakker, nagyon megingattatok, hajlok a barkácsolásra, ha valami pofás tartókeretet tudtok mutatni.
Kezdetnek veszel egy Phobya Blender-t a ventilátorod méreteinek és darabszámának megfelelő méretben a ventilátorok egymáshoz rögzítésére, utána meg rögzítheted a ventiket tartóra. Az én megoldásom nem pofás, de 180 forint volt össz-vissz, binder csipeszekre raktam rá a ventiket, azért arra, mert szögbe lehet állítani, a szárait meg ki lehet venni miután felraktad a ventit.

A lehetőségek tárháza kimeríthetetlen, vehetsz egy ilyet is:

ventilator_tarto_alternativa.jpg

aztán miután elgörbítetted a megfelelő szögbe, ráragasztod a fentebb említett keretbe foglalt ventiket, és kész.
 
Utoljára módosított:
Milyen értéket állítottatok be a célhőmérsékletre (F1) Mennyi lehet a reálisan elérhető alsó hőmérsékleti érték egy 60-as akváriumnál két ventillátorral a nyári csúcs-kánikulában 31 fokot is elérő tetőtérben, hogy még legyen értelme a termosztát használatának és ne direktbe kössem be? Tudom, ez kicsit költői kérdés...
Nalunk 24,7-nel kapcsol be es 23,7-nel ki. Kb 4-5 fokot tud minuszban hozni a kanikulaban a szobahomersekletbol, azaz ha a szobaban 31 fok van akkor 27 korulre tudja levinni (szoval 24/7-ben fog menni)
Mit nyomtatok a min. hőmérséklet különbségre,
az indítási késleltetésre (F3), kellett a hőfokot kalibrálni (F4)? Nálam 1.2 Celsius-szal többet mutat, mint a higanyos hőmérők.
Kesleltetes nalunk 5 perc, de nagyon nincs ertelme, mert nem kompresszorral hutunk ez az opcio meg nekik keszult. Egyaltalan nem kellett kalibralni, a higanyos nalunk is tobbet mutat, de a TDS es a PH mero stickkel ugyanannyi, mint amit az STC mer.
Közvetlenül vízbe meríthető ez a hőmérő szonda, vagy kívülről az akvárium üvegéhez ragasztandó?
Meritos, de erre mar kaptal valaszt.
Milyen kapcsolási rajzot követtetek?
Kepet csatoltam, de mar nincs meg a kapcs rajz.
Lehet időkapcsolót tenni a betáp elé, hogy éjjelre kiiktassam?
Lehet, nem felejti el a beallitast.
Mennyire hajlamosak ezek a zárlatra? Itt merjem hagyni a nyaralás idejére?
Nalunk a szerkrenyben van, ha a szenzornak van drip loop, akkor nem lesz vele gond.
Normális, hogy 45-50 fokra felmelegszik az STC-1000 burkolata? Minél többet dolgoztatja a ventillátort, annál forróbb.
Valoban melegszik, de nem akadt vele gond ennek ellenere sem.
Bakker, nagyon megingattatok! Hajlok a barkácsolásra, ha tudtok mutatni valami pofás tartókeretet. Köszi!
Keress ra, hogy "Rotating Pole Double Clamps"
 

Attachments

  • stc.jpg
    stc.jpg
    206.8 KB · Megtekintések: 9
A képen látható kis tartó cuccokat magam nyomtattam. Igénytelenül fa csavart gányoltam bele, de rozsdamentes metrikus csavarral kulturáltabb.
Aki szeretne ilyet, az keressen meg privátban és megbeszéljük a méreteket, meg ilyesmit.


IMG_20180530_185252.jpg

IMG_20180530_204233.jpg
 
Csatolom ide stl-ben, de csak saját felelősségre használjátok! :)
 

Attachments

  • FanHolder.zip
    48 KB · Megtekintések: 16
Aki hasonló cipőben jár mint én, és óccó kínai nyomtatója van, ami nem képes kinyomtatni @TZ designját, mert többszáz hibát dob még előtte, annak itt egy egyszerűsített verzió 6mm-es üvegvastagsághoz.
 

Attachments

  • FanHolder_6mm_occo_kinai.zip
    14.4 KB · Megtekintések: 6
Aki hasonló cipőben jár mint én, és óccó kínai nyomtatója van, ami nem képes kinyomtatni @TZ designját, mert többszáz hibát dob még előtte, annak itt egy egyszerűsített verzió 6mm-es üvegvastagsághoz.

Nem a design a hibás, hanem akkor a fálj formátummal nem oké valami. Majd hétvégén eljátszom vele.
 
Nem a design a hibás, hanem akkor a fálj formátummal nem oké valami. Majd hétvégén eljátszom vele.
Nem a designnal meg nem is a formátummal van a gond, hanem a nyomtató képességeivel. Kapásból azzal kezdi a szoftver, hogy 253 él van, ami túl rövid, vizsgáljam meg a modellt. Szóval a lekerekített éleket el kellett távolítanom. Ennyit tud ez a nyomtató. :p
 
Back
Oldal tetejére