• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akvárium vizének hűtése

Kérdés: ti milyen táppal hajtjátok meg a 12 voltos ventiket?


Bármilyen óccókínai megteszi, ha 12V-os?
(3db 12 centis ventit akarok sorba kötni.)
 
Én egy régi pc-s kormányhoz való táppal most:D. De volt olyan hogy egy régi nokia telefon töltővel. Ha jól emlékszem 3,7V és 400mA volt. Szerintem simán megteszi a occó kinai is.
 
Kérdés: ti milyen táppal hajtjátok meg a 12 voltos ventiket?


Bármilyen óccókínai megteszi, ha 12V-os?
(3db 12 centis ventit akarok sorba kötni.)
3 ventinek kellhet az 1,2-1,3 Amper induló áramerősség, de azon felül ja, teljesen mindegy. Én egy 5V-os USB telefontöltőt használok ami 7,68V-ra van felszabályozva.
 
3 ventinek kellhet az 1,2-1,3 Amper induló áramerősség, de azon felül ja, teljesen mindegy. Én egy 5V-os USB telefontöltőt használok ami 7,68V-ra van felszabályozva.

Akkor veszek egy 12V 2A 24W tápot, óccókínait. :)
Az biztos elég.
 
Akkor veszek egy 12V 2A 24W tápot, óccókínait.
Nálam rá van kötve a TC420-ra a venti.
Valami 12V fogyasztód neked is van az akváriumnál, nem? Mert akkor annak tápjától le tudsz venni egy kis kraftot egy ilyen elosztóval, nem kell még egy újabb tápot hadirendbe fogni ;)

images?q=tbn:ANd9GcRMchrbMYf5jhud9KCNq7ndjymN95zb8vmlph8VMtwW4QCgkJou.jpg
 
Ezt most nem értem :) Ha nem 12V-os lenne, akkor nem akarna venni hozzá egy 12V tápot, nem?

Szerk: ja, jó, talán értem. Ha a termosztát 230V-os, a ventit magát akkor is be lehet kötni egy elosztóval, vagy nem?
 
Ezt most nem értem :) Ha nem 12V-os lenne, akkor nem akarna venni hozzá egy 12V tápot, nem?

Az egy gyakori konfiguráció, hogy 230V-os a termosztát, ami 230V-ot kapcsol. De a ventilátor 12 voltos, tehát a termosztát a 12v-os tápot kapcsolgatja.

------------
Akkor én is szerk.: Persze ha nem direkt a 230V-ot adja tovább a termosztát, hanem csak egy relét kapcsolgat, akkor tulajdonképpen megszakíthat 12V-os áramkört is. De ez már olyan terület, hogy aki ezt érti és meg tudja csinálni, az nem szorul a tanácsunkra, aki viszont nem érti, az inkább a mi ötletelésünk alapján jobb ha nem keveri a kétféle feszültséget.
 
Utoljára módosított:
Szerintem nem feltétlenül szükséges 2A.
Nekem 1 db. Voltcraft SNG-600 (600 mA; 3-12V, max 7,2 W.) kezel 2 db. ArcticF12-es ventillátort (0,25 mA).
Akkor szerencsésnek mondhatod magad, mert az induló áramerősség többszöröse a működésinek.
 
Akkor szerencsésnek mondhatod magad, mert az induló áramerősség többszöröse a működésinek.
Nem bíztam a véletlenre, mert eredetileg "1 adapter-1 ventillátor" volt a terv.
Meg is vásároltam, így maradt egy tartalék adapter...
 
Nem bíztam a véletlenre, mert eredetileg "1 adapter-1 ventillátor" volt a terv.
Meg is vásároltam, így maradt egy tartalék adapter...
Ja, a Voltcraft ráadásul márka (a Conrad elektronikai szaküzlet saját márkája ha jól tudom). De ha valami random kínai adaptert veszel, azt ajánlatos túllőni, mert tuti nem fog tudni annyit, mint amennyi rá van írva. Van például egy nyolcas elosztóm, 5 beépített USB porttal, amik névlegesen 2,4 Amperesek, gyakorlatban meg csak egy raspberri pi 2 van bedugva, ami annyira kevés áramot kap, hogy ha rádugok akár egy vezetéknélküli vevőt billentyűzethez, már ki is kapcsol. Ráadásul nem is annyira noname, mert Orico, amit az Anker mellett nagyon szeretnek venni kínából.
 
Back
Oldal tetejére