• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Avar

09CFB306-AC55-453D-860F-E68ED513448E.jpegC46E986A-5F76-4B8A-8188-956021C6BC27.jpeg


Nos. Az irodai személyi létszám bővülése miatt meg kellett osztanom a szobámat a kollégámmal. Vett is egy több emeletes asztalt, amit összetoltunk az enyémmel. Hamar kiderült, hogy az az akvárium nem néz ki ilyenformán jól az én asztalomon, így feltettük az övére, immár az akril beömlőkkel. Így már jobban néz ki a szoba.

Viszont az én asztalomon így maradt egy üres hely… :LOL:
 
Na jó, meggyőztem magam. Akkor indítok egy minit a “nagy“ mellé. Itt fogom dokumentálni, nem nyitok új naplót. Faék egyszerűségű rendszert dobok össze.

Üveg: GA opti white 30x20x20
CO2: nem lesz remélhetőleg
Pilács: chihiros c351
Szűrő: resun cy20
Talaj: minden ami maradék a korábbi építèsekből egybeöntve masszívan gyökértápozva
Dekor: egy darab red moor (egylogós építkezés lesz)
Növények: Marsilea Crenata előtérnek
Crypto parva középtérnek
Reinecki mini háttérnek, ha már Avar :ROFLMAO:
Mini fissi a dekorra (a Parton-ban már jobbra-balra gurulnak a kavicson, mint valami ördögszekerek)
Élőlényeken még nem gondolkodtam.
 
Szóval egy kis háttér sztori. Az elmúlt pár hónapban egyre kevesebb időm volt. Egyedül a hálószobában levő tengerire jutott több idő. Ez is azért volt, mert a gyerkőc altatása után még tudtam egy kicsit figyelni. Az összes többi szinte magától ketyeg és semmi belenyúlást nem igényel. Ez részben jó is volt, mert a Mohaság magától megoldotta az algásodás problémáját, az Őszi éjjelben pedig becsukom a szemem a még az Anubiasokon levő zöld pont algáknál. Szóval minden megy magától és semmi kihívás nincs. Egy ideje megfogadtam már, hogy új üveget nem is indítok. Viszont munka közben néha elgondolkodtam az Avart nézegetve. Ez az egyetlen olyan üvegem, ami ténylegesen probléma nélkül magától megy jelenleg. Pár havonta lenyomok az emers növények gyökereihez a földbe egy a @tsokee -éktól kapott osmocote bogyeszt (a mai napig rohadt hálás vagyok a segítségükért, mert ennél jobb cuccal azóta sem találkoztam) és nem kell folyékony tápoznom sem, az üveg szinte azonnal (pár hét alatt) visszabillen a legegészségesebb algamentes formájába és magától megy hónapokon keresztül megint.
Ki szeretném próbálni, hogy co2 nélkül meg tudom-e ismételni ugyanezt. Mivel a lámpa túl erős, ezért teszek majd rá pár salviniát az elején, hogy ne legyen durva algásodás. Szívem szerint walstad üveget csinálnék, mert azt tartom mind közül (low/high energy és walstad) a legjobb metódusnak. Ugyanakkor arról pontosan tudom, hogy tökéletesen működne, és nem lenne nagy kihívás. Kíváncsi vagyok működik-e egyszerű növényekkel a dolog.
 
View attachment 157546Elindítottam. Occsó kínai szűrő még levegős. Ajánlom neki, hogy kidolgozza magát és néma legyen, mert pikk-pakk lecserélem a tidalra. A felső kő csak nehezék, majd idővel kiveszem. Akkor fogok mohákat tenni a fára is.
2-3x húzd ki a szűrőt a konektorból, és minden alkalomkor várj fél percet. Mikor újra bedugod, sok levegőt szokott még kinyomni magából. Ez a módszer, nálam segít. ;)
 
Bálint, neked miért nem nyúlik fel a crenata? Nekem állandóan nevel hosszú szárú leveleket, amivel felér a felszínig. 🙄
Ezek egyenlőre az emers levelek, remélem sokkal alacsonyabb lesz. Co2 nélkül eddig még nem volt creanatám, meglátjuk milyen lesz így.
 
Kis Avar ketyeg. Leszedtem az úszók nagy részét tegnap, meg cseréltem 3 liter vizet. ARM olyan amilyen, nem igazán törődök vele. Co2 nélküli üvegnek nem rossz. El akartam passzolni az irodában, de senki nem akarja hazavinni. Ennek a helyére szeretném tenni a tengerit.
59AEF228-DAD8-4397-8915-E5378CD9A377.jpeg

Nagy avart most már tényleg meg kellene nyírni. Tettem bele pár guppit.
F384AB35-0E13-490B-A5F9-B627F0A2F4A5.jpeg
C22DEB5E-F483-45C6-BD6C-89CAA5BE8F4A.jpeg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére