• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ask, seek, knock

Szerintem simán fordítva raktad rá a visszafolyás gátlót :)
Lefelé mutat a nyíl, nem?
600x600_807012171.jpg
 
A nyíl a gáz utját mutatja célirányosan,de ha eddig áthaladt rajta akkor nem hiszem hogy ez a baj.Végig kellene menj a rendszeren ugy,hogy egyenként rakod vissza az "alkatrészeket".Reduktortól egész a diffi-ig.
 
Rakd össze újra a palacktól indulva
Neeeem tudom. Tavaly sem én raktam össze, hanem a srác akitől vettem a komplett rendszert. Mindig ez volt a parám, hogy valami történik vele, és én nem merem a palackot szétszedni, meg összerakni, tuti, hogy felrobbantam a lakást.

A nyíl a gáz utját mutatja célirányosan
Akkor lehet, hogy elrontottam, megyek újracsövezni.
 
A visszafolyásgátlót tényleg fordítva tettem rá :oops:
Viszont úgy látom, hogy pont ott szökik a gáz. A csövet felmelegítettem, mert másképp nem megy rá a műanyagra, de mégsem zár rendesen. Ha egy kicsit megmozdítom, rögtön elkezd szuszogni. Mivel lehet tömíteni?
 
A visszafolyásgátlót tényleg fordítva tettem rá :oops:
Viszont úgy látom, hogy pont ott szökik a gáz. A csövet felmelegítettem, mert másképp nem megy rá a műanyagra, de mégsem zár rendesen. Ha egy kicsit megmozdítom, rögtön elkezd szuszogni. Mivel lehet tömíteni?
A másik verzió az még,hogy maga a visszafolyásgátló lehet rossz.Ki kellene próbálni egy másikkal is a rendszert
 
Nem tágult ki nagyon a cső a vissz.folyásgátló mellett?
Én is erre gondoltam, ezért levágtam belőle, de így sem jó. Állítok a tűszelepen, egy pont után elkezd szuszogni a visszaf.g. mellett, ha nagyobbra állítom, akkor ledobja a csövet.
 
1 napos hasznalat utan nemigen mennek tonkre ezek. Mar elatdtznk par ezret belole, ezert is mondom.

Hasznalat kozben tonkremehet es ha igy van cserelni kell. De nagyon ritkan van ilyen
 
Én is erre gondoltam, ezért levágtam belőle, de így sem jó. Állítok a tűszelepen, egy pont után elkezd szuszogni a visszaf.g. mellett, ha nagyobbra állítom, akkor ledobja a csövet.
Nem akarok bele kotnyeleskedni, de nem fordulhat elő, hogy a csöved esetleg "öreg", mert a másik variáció, hogy picit nagyobb az átmérője, mint kellene az kilőhető, ha csak melegítve tudod rátolni.
Esetleg kicsit óvatlanul melegítetted, és ennek következtében veszítette el a rugalmasságát.
Ha egy bizonyos nyomásnál nem megy, valamivel nagyobbnál meg "szuszog" és még mindig nem megy, az azt jelenti, hogy a cső rugalmasságából adódó tömítésed -ahogy rászorul a visszafolyásgátló csonkjára- kisebb, mint az a vízoszlop, meg a rendszer ellenállásából adódó nyomás, amit le kellene győznie. Erre utal az is, hogy egy bizonyos nyomásnál, még mielőtt megindulna a bubi, ledobja a csövedet.
Ahogy nézem a GA oldalán durván 2000 pénz a visszafolyásgátló, de a cső sem lehet csillagászati összeg.
Az is lehet, hogy ha egyszer véletlenül fordítva raktad össze, ezzel a szelepben valami elmozdult, ami lezárta a gáz útját, mintha a vizet akarta volna megállítani, most meg nem áll vissza a "gyári" pozícióba.
Nem volt még ilyen ketyerém, csak józan paraszti ésszel próbálom végiggondolni az eddig leírt infók alapján. Ha rossz irányban indultam el, akkor elnézést kérek.
 
1 napos hasznalat utan nemigen mennek tonkre ezek
Félreértettél, nem 1 napos :) Kb másfél-2 éves.
Én csak azt nem értem, hogy egyik napról a másikra miért nem passzol rá a co2 cső. Levágtam belőle, hátha kitágult a cső, de nem, sípol a visszaf.g. mellett. Mert ha úgy megy tönkre, hogy átengedi a vizet, elreped, stb, azt megértem. De így...?
 
Back
Oldal tetejére