• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ask, seek, knock

Azért vigyázz vele, mert gyorsan függővé tudnak tenni a tűszelepek, buborékszámlálók, diffúzorok... észre sem veszed és már tövig nyomod a gázt. :D Én az első pár hétben alig tudtam megállni, hogy ne csavargassam.

Hehe, tegnap már egy kicsit gyorsabban mentek a bubik :D + kicseréltem a fénycsöveket is, mert az egyik már nem világított rendesen.
És a nap csúcspontja az volt, amikor az egyik növény nekiállt bubikat eregetni, ráadásul az anubias petite??? :woot: Erősítsetek meg, hogy ez egy normális jelenség, de azt láttam, hogy a levelei alól 2 helyen is egy vékony csíkban rengeteg bubi úszik fölfelé.
 
Hehe, tegnap már egy kicsit gyorsabban mentek a bubik :D + kicseréltem a fénycsöveket is, mert az egyik már nem világított rendesen.
És a nap csúcspontja az volt, amikor az egyik növény nekiállt bubikat eregetni, ráadásul az anubias petite??? :woot: Erősítsetek meg, hogy ez egy normális jelenség, de azt láttam, hogy a levelei alól 2 helyen is egy vékony csíkban rengeteg bubi úszik fölfelé.
megsérülhetett, akkor jön folyamatosan a gáz
 
A fenébe. Akkor még mindig nem tudom, hogy milyen, ha bubizik egy növény.
lassú, és egy szép nagy buborék gyűlik össze (ahhoz képest legalábbis, amit most látsz). Nagyon szép egyébként, és sem nagyon láttam a low tech akváriumomban egy jó ideje, de most nemrég asszem véletlen kétszer tápoztam (ami jó sok, mert hetente nyomom csak neki), és ez lett a félig emers HC-n (persze a felszín alatt egy centire kb, ahova a légköri CO2 közvetlenül beoldódik):
10254362473_88d946d87d_c.jpg
 
Mondjuk ez nem feltétlenül igaz, mert nekem pl a pogok rendszeresen szoktak "gyöngynyakláncot" eregetni. Hosszú folyamatos bubicsík, rengeteg apró bubival. És nincs sérülés a levelén. A Hydro szokott szép nagy bubikat gyártani. Az "instant gyep" meg alattomosan a gyepben elrejtve valami giga bubit csinál, aztán nagy nehezen kiengedi. Olyan, mint a céged vizespalackok, amikor éppen vizet veszel. Jön a nagy gigabubi.
Szóval van mindenféle
 
Közel másfél hét után már kezdem látni a co2 hatását (y) Több növényen is látok változást, és ami külön öröm, hogy a növények gyökerei is megindultak. Egy másik topicban korábban írtam, hogy nem tudom miért, de sok növény gyökere egyszerűen elmállik. Na ezek most elkezdtek kapaszkodni lefelé, ráadásul sok új hajtás jelent meg. A ranunculus inundatus már kezdte feldobni a pacskert, de most sok új hajtás jött rajta. A hydro is kezdi magát összeszedni, ő is elég nyomorultul nézett ki az utóbbi hónapokban.
Alga szerencsére még mindig nincs, csak némi zöld pont 1-2 anubias levelén, de azokat majd leszedem. Nemsokára csattintok néhány képet is.
 
Elég rég írtam a naplómba, pedig azért történnek dolgok... Hogy csak a legutóbbit említsem, ma beszereztem az új szűrőt, egy Eheim Professionel 2071-et (y) Szóval az ex700 le lesz cserélve napokon belül. A nagynyomású co2 is szépen ketyeg, ott is volt egy kis upgrade, egy do!Aqua Music 20d diffúzor eregeti a bubikat egy hete :happy:
Nem tudom, hogy említettem e, a pettyes kalászhalak új gazdihoz költöztek, mert lelkibeteg volt az egész családom, amiért állandóan kiugráltak. Helyettük beköltözött 7 db ötöves díszmárna. Kedves kis állatok, velük együtt jött 7-8 sakura baba, akik mostanra szépen megnőttek. Reménykedek, hogy majd nálam is lesz szaporult, bár a márnák eléggé szemfülesek, és szeretnek vadászni...meglátjuk.
Nagyjából ennyi :)
Nagyon pici ecsetalga van a fákon, de ez 1 év alatt gyűlt össze, azt hiszem belefér. Majd egy po4 tesztet kellene vennem, mert van némi zöld pontalgám, mondjuk teljesen kezelhető, nem is zavaró igazából. Csak az ember jó dolgában már nem tud mit kitalálni :D
Na majd egyszer pattintok egy fotót, mert tényleg régóta ígérgetem...
 
A hátsó sarokban lévő bokrok még elég alacsonyak, mert karácsony előtt lettek beültetve. Illetve az elatine is akkor került be, de már szépen elkezdett terjeszkedni.

11665481745_088305bdc5_b.jpg


Ezzel a képpel búcsúzom, és kívánok Mindenkinek Boldog, Békés és CSODASZÉP új évet :happy:
 
Januári bejegyzés.
Kicsivel több, mint 1 éve indult az aki, talán már írtam, hogy mik voltak az előzmények. Októberben a 4 éves unokaöcsém talált egy kicsi, üres akváriumot a szekrényemben, és kérte, hogy tegyünk bele halat. Vagy legalább vizet.
Megígértem neki, hogy majd csinálok egy akváriumot, de nem ebből az üvegből...Onnantól hetente hallgattam, hogy mikor, mikor? :whistle: Eldöntöttem, hogy csinálok egy kicsi valamit Gergőnek, max 15-20 ezret szánok rá.
Egy év elteltével mondhatom, egy nullával több lett :nailbiting: Ősszel megérkezett a nagynyomású co2, a szűrő is cserélve lett decemberben, és januárban lecseréltem a világítást is. Így most 6 órát megy a 0.8 w/l világítás, 2 órán keresztül 1.6 w/l. Ebből egy fénycső még növényes, de mivel 2 hét alatt egyáltalán nem lett algabumm, azt hiszem ezt is kicserélem daylight-ra, és majd emelek az időtartamon is. A bonsai felső levelein látom a változást, szép pirosak, illetve a blyxa is egészségesebbnek tűnik.
Néha elgondolkozok, hogy kellene valami új scape. Aztán rájövök, hogy nagyon szeretem a mostanit :happy:
 
Ősszel megérkezett a nagynyomású co2, a szűrő is cserélve lett decemberben, és januárban lecseréltem a világítást is. Így most 6 órát megy a 0.8 w/l világítás, 2 órán keresztül 1.6 w/l. Ebből egy fénycső még növényes, de mivel 2 hét alatt egyáltalán nem lett algabumm, azt hiszem ezt is kicserélem daylight-ra, és majd emelek az időtartamon is. A bonsai felső levelein látom a változást, szép pirosak, illetve a blyxa is egészségesebbnek tűnik.
Ezekkel a változásokkal rövid időn belül tuti kis dzsungeled lesz az biztos,garatula az akváriumhoz (y)
 
Ezekkel a változásokkal rövid időn belül tuti kis dzsungeled lesz az biztos,garatula az akváriumhoz
Köszönöm :)

A mai bejegyzésem semmi különösről nem fog szólni, csak elmondom, hogy mennyire remekül van az akvárium. A technikát már nem tudom tovább fejleszteni, nem is lenne értelme bolygatni a rendet és a békét.
Mióta növeltem a fényerőt, a növények még szebbek, gyönyörű zöldek, a blyxa végre makk egészséges leveleket hoz. A reineckii mini csudaszép, a helferi is olyan, amilyennek lennie kell.
10-es skálán az algamennyiség 0,1 - nagyon minimális zöld pont, és kicsi ecset néhány levélen (látványosan ott, ahol a lily kifolyója van, illetve ahol a skimmer nyomja a vizet). Azokat a leveleket leszedem (csak, hogy mégis csináljak valamit :happy:) és több hét, mire egy kicsit is újra előjön.
Amit már egy másik topicban írtam, és különös, hogy a zöld pont az anubias nana levelein szokott látszódni, de nem azon a bokron, ami a vízfelszín közelében van, a lámpától 20 centire (az a kis tő gyönyörű, algának semmi nyoma), hanem az alsó, sötétebb részen lévő leveleken. Pedig tudtommal ezt az algát pont a fény hozza elő. Na mindegy :)
A hydrák eltűntek, a scutariella-t sikeresen kezeltem. Halak garnélák remekül vannak, a sakurák szaporodnak, biztos érzik a tavaszt :woot:
A quad lámpa éjszakai fénye gyönyörű, a halak is élvezik, olyankor nagyon beindul az élet.

Azt hiszem mára ennyi.

Ja igen, még annyit akartam -de tényleg csak hogy valami icipici negatív is legyen- hogy a növényeket bubizni soha nem láttam még. Azt kicsit hiányolom.
 
Help, valami baj van a co2 rendszerrel, nem jön a bubi. Állítok a tűszelepen, akkor egy idő után a bubiszámláló, és a visszafolyásgátló között kettéesik, mintha a nyomás miatt ledobná. De ha fogom, hogy ne jöjjön le, akkor sem indul el a difiből a bubizás. Mi lehet a baj? A reduktor szerint 2 bar nyomás ok, a másik mutató pedig 50-en áll.
 
Az előbb egy picit elindult a csőbe, de azt a rövid részt lecseréltem, ahol ledobta, és most egyáltalán nem megy. Akármerre csavarom, semmi :(
Mindjárt leveszem a difit, hátha amiatt van, de nem hiszem. ADA difi, 1 hete tisztítottam, tegnap még tökéletesen működött.
 
Az előbb egy picit elindult a csőbe, de azt a rövid részt lecseréltem, ahol ledobta, és most egyáltalán nem megy. Akármerre csavarom, semmi :(
Mindjárt leveszem a difit, hátha amiatt van, de nem hiszem. ADA difi, 1 hete tisztítottam, tegnap még tökéletesen működött.
Igazándiból pofon egyszerű.
 
Back
Oldal tetejére