• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ask, seek, knock

Félreértettél, nem 1 napos :) Kb másfél-2 éves.
Én csak azt nem értem, hogy egyik napról a másikra miért nem passzol rá a co2 cső. Levágtam belőle, hátha kitágult a cső, de nem, sípol a visszaf.g. mellett. Mert ha úgy megy tönkre, hogy átengedi a vizet, elreped, stb, azt megértem. De így...?

Fent írták a többiek a levágásos módszert. Említetted, hogy nem segített.

Lehet túlságosan megdagadt a cső a nyomástól és már nem tudja ellátni a feladatát.

De mielőtt cserélnéd ezt a darabot, tedd meg kérlek, hogy levágsz még egy pici darabot a CO2 csőből. Fogsz egy papírtörlőt és alaposan áttörlöd a visszafolyásgátló csatlakozásait. És a csövet belülről ahol csatlakozna rá a szelep.
Ha bármilyen folyadék, pára, bubiszámláló folyadék stb van a szelep és a cső között, nem tud rendesen légmentesen feltapadni a szilikon cső a szelepre.
 
@viktorlantos , igeeeeen :woot:
Tényleg ez volt a baj, így, hogy teljesen száraz volt a cső (hajszárítóval kicsit meg is melegítettem, hogy teljesen rásimuljon a cső), már rendesen ment a bubi, és nem dobta le a vf.gátlót. Köszönöm!!:shy:
Abban még tudnál segíteni, hogy az mitől van, hogy az utóbbi hetekben, amikor nem megy a bubi, reggelre egészen a számlálóig visszafolyik a víz, és a számláló teljesen megtelik?
Szerintem a számlálótól tovább is ment a visszafolyásgátlóig, és ez okozhatta a gondot, mert a visszafolyásgátlóban is volt víz. Lehet, hogy attól nedves lett a cső, és emiatt kezdett szökni a co2?
Mert akkor ez tényleg lehet a visszaf.g. hibája, és akkor érdemes lenne lecserélni?
 
@viktorlantos , igeeeeen :woot:
Tényleg ez volt a baj, így, hogy teljesen száraz volt a cső (hajszárítóval kicsit meg is melegítettem, hogy teljesen rásimuljon a cső), már rendesen ment a bubi, és nem dobta le a vf.gátlót. Köszönöm!!:shy:
Abban még tudnál segíteni, hogy az mitől van, hogy az utóbbi hetekben, amikor nem megy a bubi, reggelre egészen a számlálóig visszafolyik a víz, és a számláló teljesen megtelik?
Szerintem a számlálótól tovább is ment a visszafolyásgátlóig, és ez okozhatta a gondot, mert a visszafolyásgátlóban is volt víz. Lehet, hogy attól nedves lett a cső, és emiatt kezdett szökni a co2?
Mert akkor ez tényleg lehet a visszaf.g. hibája, és akkor érdemes lenne lecserélni?

Addig nincs gond, amíg a szelep megfogja a vizet. Ha tele van vízzel, de alatta nem ereszt, akkor nincs gond.
Víz csak akkor kerül a CO2 cső és a szelep közé, ha megbontod a rendszert. Egyébként nem.

A folyadék mozgása elég változó. Sok dologtól függ. Bubiszámláló helyzete stb. Lehet az is közrejátszott, hogy esetleg szivárgott a szelepnél a rendszer. Ez már inkább kísérletezés és megfigyelés. Lehet nagyobb nyomású reduktor miatt is stb.
 
Sajnos a probléma visszatért :(
Rendeltem egy új v.f.gátlót, remélem "csak" azzal van a baj. Amíg nincs co2, lejjebb vegyem a világítást? Mert most napi 4 órában 1.6 w/l süt fölötte, és nem akarok algát, ha már 2 évet lehúztam nélküle :)
 
@viktorlantos Abban még tudnál segíteni, hogy az mitől van, hogy az utóbbi hetekben, amikor nem megy a bubi, reggelre egészen a számlálóig visszafolyik a víz, és a számláló teljesen megtelik?
Nyomáskülönbség? Meglepő, de sokszor ki tud alakulni egy kis szívóhatás és ha a te akksid is gyakorlatilag színültig van vízzel, mint sok növényes, akkor nem sok kell, hogy az akvárium peremén "átbillenjen" az első pár vízcsepp. Ez aztán ahogy megindul lefele létrehoz egy szívóhatást, hacsak lentről nem gátolja ezt ellennyomás, de hát pont a nyomás hiánya miatt indult el...
 
Az akvárium ma este szétszedésre kerül, holnap pedig valami új kezdődik. Egyik szemem sír, mert szerettem ezt az elrendezést, de így a vége felé már kissé meguntam a dzsungel feelinget, szóval az új eléggé más lesz :whistle:
Légyszi tegyétek át a befejezett akváriumok közé, köszönöm! :)
 
Back
Oldal tetejére