• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Apistogramma cacatuoides - Kakadu törpesügér

hát sajnos sikertelenül jártam ma :( két helyen is voltam és sehol nem volt rami :( egyik helyen a srác azt mondta hogy ha látok valahol is kakadut azonnal csapja le rá... mire célozhatott? :D
 
Háát, nekem is nehezen jött össze ez az állomány, heteket vadásztam, mert igen ritka itt is.
 
hát sajnos sikertelenül jártam ma :( két helyen is voltam és sehol nem volt rami :( egyik helyen a srác azt mondta hogy ha látok valahol is kakadut azonnal csapja le rá... mire célozhatott? :D
Boltba se veszik át vész esetén?
Nekem egyszer egy egyébként jó boltban azt mondták, hogy a magyar akvarista társadalom nincs felkészülve az apistogrammákra. :cool: (Igaz én mondtam el nekik, hogy amit árulnak az nem kakadu, hanem agassizi)
Ez mit jelent nem tudom, de attól tartok, ha valaki sügérről hall akkor az jut eszébe, hogy minden feltúr, mindent és mindenkit felzabál stb, stb... Mi tudjuk, hogy nem ilyenek, csak az "akvarista társadalom" nem tudja.
Lenne mit tenni ez ügyben!
 
Mindenki vegyen sügereket!!! :D amúgy érdekes amit írtál @pmiki66 múltkor azon gondolkoztam hogy mi értelme a halasboltokba tartani 30-40cm esetleg nagyobb sügereket? Szépnek szépek de szerencsétlenek 70-80 literes akvba 5-6 példány is van kicsit állatkínzásnak tartom...arról nem is beszélve hogy kitudja mikor viszik el szegényeket.Vagy ez normális? o_O
 
Fejlemények vannak mifelénk.
Múlt héten ki kellett vegyem az egyik hímet, mert miután a másikkal leívott az egyik lány, ezt kíméletlenül elkezdte hajtani a másik, a farokúszóját is megszaggatta.
Először csak egy nevelőketrecbe tettem az akváriumon belül, de egész nap őrizte a másik, enni se tudott, mert folyamatosan bóbitáztak egymásnak. Így a kicsi akváriumba kivettem az üldözöttet.
Este mutatnám páromnak, hogy na nézd, ezt ide kiraktam, hát a hal sehol. Kiugrott. Hát elkeseredtem kicsit, mert nagyon szép volt. Na de mondom, akkor megoldotta a kérdést, hogy hosszú távon mi legyen vele, mert nem biztos, hogy jó ötlet lett volna visszarakni. Párom azért elkezdte keresni, meg is lett. Hozzányúlt, már a pikkelyei álltak szanaszét, és megszáradt az úszója is...de élt! Vissza a vízbe, celofán az akira (más ötlet nem lévén hirtelen, mer ez egy frissen beszerzett karantén medence), 4 nap alatt rendbe jött!!! Na mondja valaki, hogy nem egy túlélő fajta! Pedig egy fél órát tuti volt kinn. Mindössze pár pikkely bánta az esetet.

A nagy akis fiú mellett meg úgy összevesztek a lányok ki csábítsa el azt az egy fiút, hogy kitaláltuk, kitesszük az újonnan beszerzett lányt a száműzött fiúhoz, azok talán nincsenek rokoni kapcsolatban. Nagy volt a szerelem, mára leívtak egy kókuszhéjba. A lány most folyamatosan kertészkedik az ikrák közt, elsőre azt hittem, eszegeti őket, de csak finoman csipkedi, nem bántja őket. Mivel ebben csak ők ketten vannak, ha minden jól megy, elképzelhető, hogy lesz egy szép kis család :)
 
Na 3 nap alatt annyit ápolta, hogy elfogytak az ikrák. Ennek a lánynak ez volt az első "alom". Visszatettem őket a nagy medencébe, s a másik fiút elcsuktam. Ezzel a kiugróssal ma azonnal leívott a másik nőstény (most nem az anubiasra, hanem egy bújkálóba). De mégsincs öröm, mert az anci megtalálta, és szerencsétlenek azt a nagy páncélt nem bírják elhajtani :(
 
Tanulság, társas akváriumban nincs esély (nagy) szaporulatra. Legalább nem kell agyalnom, hova vigyem a sok kis halat.
 
Tanulság, társas akváriumban nincs esély (nagy) szaporulatra. Legalább nem kell agyalnom, hova vigyem a sok kis halat.
Kicsiben is necces. Nálam egy 26 literesben van a hím három lánnyal, és folyamatosan van szaporulat, de azt vettem észre, hogy mintha csak egy almot hagynának meg. Egyik csapat úgy 5 milliméteres lehet, mikor egy másik nőstény ikrái kikeltek, és rengetegen voltak, de pár nap után nem volt egy se, valamint a napokban kicsit ritkitottam a bent lévő mohán, és az egyik alatta lévő fán ott voltak az ikrák, mára azt se látom, meg a belőle kikelhetett kishalat se.
Viszont mikor csak egy pár volt, (ezek szülei) azok becsületesen felnevelték a kicsiket.
 
Én ha továbbra se találnak jó helyet, kiteszek egy párt a kicsibe terv szerint. Csak most hamarosan elutazunk egy hétre, macerás két akit járatni. A nagy be van állva szépen, megy a napi kaja az önetetővel.... Majd utána próbálok megint játszani :)
 
Betegségre mennyire érzékenyek?
Volt egy nagyon szép párom, de valami darakór féleség elvitte őket egy éven belül...:cry:
A Romhalmazról írt naplómban láthatsz képet is a hímről.
Az irodalom szerint akkor élnek 5 évig, ha megfelelő körülmények között vannak.(lágy savanyú víz, jó kaja).Nálam még csak az élő vörös szúnyoglárvától betegedtek meg, igaz abba bele is pusztultak.
 
Üdvözlet! Jó hírem van! A mai napon sikerült szereznem egy pár ramit :happy::happy: Gyönyörű szépek szerencsére ahogy látom a harik befogadták őket báááár azért a hímmel előszeretettel kötekednek :D de nagyon minimálisan.Kakadu sajnos megint nem volt,kezdek róla lemondani:(
 
Az irodalom szerint akkor élnek 5 évig, ha megfelelő körülmények között vannak.(lágy savanyú víz, jó kaja).Nálam még csak az élő vörös szúnyoglárvától betegedtek meg, igaz abba bele is pusztultak.
Szúnyoglárvától és tubifextől már nekem is sok halam elpusztult.
Több éve szigorúan minőségi, lemezes száraztáp, heti kétszer fagyasztott artemia és cyclops. Néha egy koplalónap. Ja és heti 1x 30-40 százalék vízcsere.
Ez nekem nagyon bevált halegészségügyi szempontból.
 
A tubifexet úgy ahogy van el kell felejteni, kivéve, ha atombiztos és bevett forrásból tudsz szerezni. GERONIMO szennyezett kaja 99%-ban amit árulnak a kereskedésekben.
Vörös szúnyog is necces mert a bélgyulladásra érzékeny halaknak esélyesen nem tesz jót.

Amire én esküszöm: cyklops, artémia, fehér és fekete szúnyoglárva (élő és fagyasztott egyaránt). Élő vízibolha. Néha aprított krillrák. És emellé minőségi száraz táp kiegészítésnek.
 
Nnnna kéremszépen, meghoztam a videóimat a sügereimről:

A félig csíkos hím:

Ívás a nagy akváriumban (ezt ették meg az ancik):

Udvarlás a kicsi akiban:

Ikraápolós:

Az egyik hímtől sajnos meg kell válnom, már megvan hova megy, jó helyre... De nagyon vacillálok, nem tudom, melyik maradjon.
A félig csíkosnak gyönyörűek (lesznek) az úszói, cserébe kissé deformált szerintem maga a teste. A másik kevésbé színes, de formásabb, és nagyobb csábító. A félcsíkossal nem állt le a kapósabb lány, a másikat, amelyik nyomul rá, azt meg ködnek nézi. Nohát ami biztos, hogy itt nálam nem valószínű, hogy lesz értelmes szaporulat, ahova kerül az egyik, ott sanszosabb (és onnan lenne nekem a jövőben is utánpótlás). Szerintetek?

Plusz info: a végigcsíkos volt a kiugrós, nem látszik rajta semmi, hogy majdnem vége lett a dalnak... Bár nagyobb, mint a másik, mégis ez van sarokba szorítva, ha egy akiba kerülnek. A félcsíkos rettentő agresszív vele, ha kell, ha nem. Konkrétan vadászik rá egész nap.
 
Back
Oldal tetejére