• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Apám emlékére! 2.0

Köszi.
Most csak árfutottam, a 9-12 oldalra fókuszálva, de még mindig nem világos a dolog. Úgy tűnik, ez egy 26 oldalas gyorstalpaló, amibe az összes tudomány belefér, a világítástól, a szűrésig, minden.
Továbbra is rejtély, hogy 0,02 Fe, 3 NO és 0 PO4 mellett, mitől nőnének a nem talajlakó növények? Az mondjuk elfogadható érv, hogy a talajban majd beinduló baktériumkultúra miatt, majd jut a vízbe is valami (lásd a 11. oldal felső képeit, ahol szápen benőtte a moha a fákat), csak a kérdés az, hogy egyáltalán marad-e még addigra valami, ami elkezdjen nőni? A Phyllanthus fluitans valóban gyönyörű, de mitől?
Egyébként valószínű az van, ahogy anno írták, hogy az első hetekben a gyökérzet nővesztessel, erősítéssel vannak elfoglalva ezért a tartalégból táplálkoznak és utána van a teljes táp kiegészítés.
 
Egyébként valószínű az van, ahogy anno írták, hogy az első hetekben a gyökérzet nővesztessel, erősítéssel vannak elfoglalva ezért a tartalégból táplálkoznak és utána van a teljes táp kiegészítés.
Hmmm... nagyon furfangos. Legyen így. Nyilván működik, csak nem értem a fára kötözött növények esetében. Kíváncsian várom a folytatást.
 
Utoljára módosított:
Szerintem a Brighty Mineralban vannak a szükséges tápanyagok. A Brighti K és Mineralt kezdetektől adagolni kell. Valami csak van benne, de nem energiabomba mint a macro-mikro. De nekem is ez az első kisérletem, csak azt nem tudom, hogy a nitrát szintet, hogy fogom nullázni
Mért kell nullázni a nitrit szintet? Állítólag 0,3-tól már jó, neked pedig <0,01, és várhatóan, még ez alá is mehet.
 
Használ valaki ilyen gumis garnéla védőt?
A kommenteket nézve elég vegyes a fogadtatás... tényleg kókányolni kell vele, vagy azóta javult a minősége?

https://greenaqua.hu/hu/greenaqua-gumis-szuro-vedo-13mm.html
Nekem olyan 1 hete van fent. Simán ráment a szívóágra. Elsőre mondjuk teljesen ráhúztam, s úgy nagyon lefojtotta a szűrőt. Mikor kihúztam, olyan 3 centit túllógott a cső végén, akkor jó volt a szívás. Nem nagyon masszív darab, de eddig minőségi gondom nem volt vele. Annyi a gond mindössze, hogy a kis rostaméret miatt rátapad a dzsuva, azt le kell szedni időnként, meg így azt nem szűri ki a szűrő - de nyilván nem is elvárható, ha bizonyos méretnek nem szabad már átférnie a rostán.
 
Nekem olyan 1 hete van fent. Simán ráment a szívóágra. Elsőre mondjuk teljesen ráhúztam, s úgy nagyon lefojtotta a szűrőt. Mikor kihúztam, olyan 3 centit túllógott a cső végén, akkor jó volt a szívás. Nem nagyon masszív darab, de eddig minőségi gondom nem volt vele. Annyi a gond mindössze, hogy a kis rostaméret miatt rátapad a dzsuva, azt le kell szedni időnként, meg így azt nem szűri ki a szűrő - de nyilván nem is elvárható, ha bizonyos méretnek nem szabad már átférnie a rostán.
Köszi!
 
Na kevés olyan bosszantó dolog van, mint pl. mikor bevásálolsz és ledöbbensz, hogy nem azt kaptad amit kértél... most s.o.s-ben valahogy visszamenni cserélni! 😩 Ugyan is már ott 2 terméket észrevettem, hogy bocsi az nem az enyém a harmadikról már nem feltételeztem. Erre de.
ADA Brighti K helyett Neutlak K-t kaptam. Kicsit bosszant... na mindegy holnap még egy kör, ha időben oda tudok érni.
 
Negyedik hét.
Újabb feketeleves!

ÉRTÉKEK.jpg

Itt a szitu ugyanaz... ezen nem variáltam csak a CO2 lett emelve a pH szint még is döbbenet a TDS érték szintén... ha csak nem az ECA dobta meg ennyire.
Itt a vízcsere ma lemaradt @ZaCK tanácsára, mivel lakókkal telepítettem be, ezért egy kicsit szokják a helyet ne legyen hírtelen változás.

Élőlények:
Amanda lazac (Hyphessobrycon amandae) 15db.
Zöld törperazbóra (Microdevario kubotai) 15db.
Süncsiga (Clithon corona) 6db.
Amano garnéla (Caridina multidentata) 10db.
CRS Mix (Cardina cantonensis sp.)

IMG_20210912_091645.jpg
IMG_20210912_091452.jpg
IMG_20210912_092232.jpg

Egy-két helyen megjelent a hajalga számítottam rá, legalább is eddig minden akvámba volt indításnál, de reggelre eltűnt minden... AMANO testvéreim serényen dolgoztak az éjjel 😁 a talajgomba is fogyóba látszik, szóval nem lesz itt baj.
Az áramlatot emeltem, holnap a CO2-tő is megy 3bps-re.
 
Back
Oldal tetejére