• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Apám emlékére! 2.0


0.nap 2021.08.16.
E napon megtörtént az indítás ADA módszerrel, napi 50%-os vízcserékkel. Méréseket minden héten 1x végzek majd, (ez holnap lesz esedékes) naponta nem érdekel.

Az akvárium adatai:
AKVÁRIUM:
Green Aqua 60x30x36cm, 6mm. (64l.)

VILÁGÍTÁS:
Chihiros WRGB 2 Slim 60, 45W 2400lm., Chihiros Wifi HUB vezérlővel

AKVÁRIUM SZŰRÉS:
OASE Biomaster 350, Seachem Matrix biólógiai szűrőanyag 6l., Seachem Purigen szűrőanyag 100ml., GA perlonvatta, Green Works üveg ki és befolyó 13mm., Ocean Free SurfClear Skimmer felszínleszívó


CO2:
OXITURRBO reduktor tűszeleppel és mágneskapcsolóval, nagynyomású Co2 palack 2kg., AquaCare 50 Co2 reaktor 12/16mm., GW üveg buborékszámláló, GW Drop Checker

KIEGÉSZÍTŐK:
EHEIM szimplacsap 12/16mm. 1db., EHEIM szimplacsap 16/22mm. 1db, EHEIM szűkítő 16/22-12/16mm. 2db., GA folyékony pillanatragasztó 20g., Chihiros Doctor

TALAJOK:
ADA Power Sand Advence (S) 2l., ADA Aqua Soil Ver,2 ált.növénytalaj 10l., ADA La Plata Sand dekorhomok 3l.

DEKORÁCIÓ:
GA Light Pagoda kő 28kg., Red Moor fa (s) 2db.

NÖVÉNYEK:
GA Rotala macrandra 'Red Mini' (zselés) 1db.
GA Rotala vietnam H'ra (zselés) 1db.
Dennerle - Riccardia chamedryfolia (graeffei) moha 4db.
Tropica - Phyllanthus fluitans TC (zselés) 2db.
Tropica - Alternanthera reineckii 'Mini' TC (zselés) 2db.
Tropica - Hemianthus callitrichoides 'Cuba' TC (zselés) 4db.
Dennerle - Micranthemum spec.´Montecarlo' - zselés (In-Vitro) 2db.
Dennerle - Bucephalandra spec. 'Mini Needle Leaf' - zselés (In-Vitro) 2db.

TÁPOZÁS:
ADA Green Brighty K 3ml./nap
ADA Green Brighty Mineral 3ml./nap
ADA Green Bacter Plus 3 csepp/vízcsere
Seachem Excel 2ml./nap
GA GH/KH Plus

IMG_20210817_090253.jpg

IMG_20210817_090313.jpg

A világítás napi 6 órában megy 85%-on, Co2 1bps 8 órában. A víz 24fok 142 TDS, pH 7.6
 
Utoljára módosított:

0.nap 2021.08.16.
E napon megtörtént az indítás ADA módszerrel, napi 50%-os vízcserékkel. Méréseket minden héten 1x végzek majd, (ez holnap lesz esedékes) naponta nem érdekel.

Az akvárium adatai:
AKVÁRIUM:
Green Aqua 60x30x36cm, 6mm. (64l.)

VILÁGÍTÁS:
Chihiros WRGB 2 Slim 60, 45W 2400lm., Chihiros Wifi HUB vezérlővel

AKVÁRIUM SZŰRÉS:
OASE Biomaster 350, Seachem Matrix biólógiai szűrőanyag 6l., Seachem Purigen szűrőanyag 100ml., GA perlonvatta, Green Works üveg ki és befolyó 13mm., Ocean Free SurfClear Skimmer felszínleszívó


CO2:
OXITURRBO reduktor tűszeleppel és mágneskapcsolóval, nagynyomású Co2 palack 2kg., AquaCare 50 Co2 reaktor 12/16mm., GW üveg buborékszámláló, GW Drop Checker

KIEGÉSZÍTŐK:
EHEIM szimplacsap 12/16mm. 1db., EHEIM szimplacsap 16/22mm. 1db, EHEIM szűkítő 16/22-12/16mm. 2db., GA folyékony pillanatragasztó 20g., Chihiros Doctor

TALAJOK:
ADA Power Sand Advence (S) 2l., ADA Aqua Soil Ver,2 ált.növénytalaj 10l., ADA La Plata Sand dekorhomok 3l.

DEKORÁCIÓ:
GA Light Pagoda kő 28kg., Red Moor fa (s) 2db.

NÖVÉNYEK:
GA Rotala macrandra 'Red Mini' (zselés) 1db.
GA Rotala vietnam H'ra (zselés) 1db.
Dennerle - Riccardia chamedryfolia (graeffei) moha 4db.
Tropica - Phyllanthus fluitans TC (zselés) 2db.
Tropica - Alternanthera reineckii 'Mini' TC (zselés) 2db.
Tropica - Hemianthus callitrichoides 'Cuba' TC (zselés) 4db.
Dennerle - Micranthemum spec.´Montecarlo' - zselés (In-Vitro) 2db.
Dennerle - Bucephalandra spec. 'Mini Needle Leaf' - zselés (In-Vitro) 2db.

TÁPOZÁS:
ADA Green Brighty K 3ml./nap
ADA Green Brighty Mineral 3ml./nap
ADA Green Bacter Plus 3 csepp/vízcsere
Seachem Excel 2ml./nap
GA GH/KH Plus

View attachment 153501

View attachment 153503

A világítás napi 6 órában megy 85%-on, Co2 1bps 8 órában. A víz 24fok 142 TDS, pH 7.6
Figyu, amíg nincs élőlény, addig feltekerheted a gázt, amíg a reagens limezöld nem lesz. :)
 
Figyu, amíg nincs élőlény, addig feltekerheted a gázt, amíg a reagens limezöld nem lesz. :)
Ha már elkezdtem a leírás szerint, akkor végig csinálom úgy ahogy ők kitalálták. 😊 két dolgot nem úgy csinálok, az pedig a világítási idő... nem tolom 10órát és második nap kivettem az aktívszenet.
 
Utoljára módosított:
Második hét.

ÉRTÉKEK.jpg

A világítás szintén kilett tolva, itt is 7óra 85%-on. A pH-nak nem tudom,hogy örüljek e most, a 7-es jobb lenne a Co2 növeléséig. Az ammónia sokat fogyott.
A steemek növekedésbe kezdtek, a Cubán nem látok változást... a Motecarlo viszont rohad! Nem volt szép akkor sem mikor felaktam, remélem azért magához tér. Az úszó növények viszont gyarapodtak (tele a karika 😁 )

IMG_20210829_080632.jpgIMG_20210829_081623.jpg
IMG_20210829_081656.jpg
IMG_20210829_082026.jpg

A macro képek valamiért elmosódnak. :(

IMG_20210829_081934.jpg
IMG_20210829_081925.jpg
IMG_20210829_081752.jpg
IMG_20210829_081826.jpg

Kíváncsian várom a folytatást..... Vajon merjek már algázókat telepíteni? :unsure: Bár mindegy mert jöv.héten tudok csak menni értük.
 
Harmadik hét.

ÉRTÉKEK.jpg

Az algázókat jó lett volna már berakni, azért remélem a jövő hét sem lesz neki késő.... bár akkor már teljes telepítés lesz. Sajnos CBS nincs a GA-ban így CRS lesz helyette.

IMG_20210905_111457.jpg

A Cuba még mindig stagnál, de szerintem egy 3 hét mire beindul... addigra megkapja a szükséges fény és co2 mennyiséget.

IMG_20210905_112126.jpg
IMG_20210905_112137.jpg
IMG_20210905_112902.jpg

A Phyllanthus fluitans egész mesésen néz ki.... gyönyörű. Tartsa meg jó szokását és maradjon ilyen! 😁

IMG_20210905_111537.jpg

Sajnos a Riccardia chamedryfolia rohad. Érdekes módon nem minden helyen. Úgyan így a Bucephalandra spec és a Alternanthera. nem igazán akar magához térni.

IMG_20210905_111852.jpg

A Montecarlo kezd magához térni, szerintem befogja lepni az elképzelésemet.

IMG_20210905_111656.jpg

Viszont a talajon az a sok fehér akármi nem tudom mi lehet. Gondolom gomba az is... de csak a jobb oldal ilyen, remélhetőleg a garnélák felzabálják. Ha valaki tud nekem erről infót az megoszthatja velem. :)

IMG_20210905_112844.jpg

És itt is felütötte a fejét a "zöld lámpás" :)

IMG_20210905_111923.jpg

A világítás szintén kilett tolva, itt is 8óra 85%-on.
 
Harmadik hét.

View attachment 154261

Az algázókat jó lett volna már berakni, azért remélem a jövő hét sem lesz neki késő.... bár akkor már teljes telepítés lesz. Sajnos CBS nincs a GA-ban így CRS lesz helyette.

View attachment 154262

A Cuba még mindig stagnál, de szerintem egy 3 hét mire beindul... addigra megkapja a szükséges fény és co2 mennyiséget.

View attachment 154263
View attachment 154265
View attachment 154266

A Phyllanthus fluitans egész mesésen néz ki.... gyönyörű. Tartsa meg jó szokását és maradjon ilyen! 😁

View attachment 154267

Sajnos a Riccardia chamedryfolia rohad. Érdekes módon nem minden helyen. Úgyan így a Bucephalandra spec és a Alternanthera. nem igazán akar magához térni.

View attachment 154269

A Montecarlo kezd magához térni, szerintem befogja lepni az elképzelésemet.

View attachment 154273

Viszont a talajon az a sok fehér akármi nem tudom mi lehet. Gondolom gomba az is... de csak a jobb oldal ilyen, remélhetőleg a garnélák felzabálják. Ha valaki tud nekem erről infót az megoszthatja velem. :)

View attachment 154275

És itt is felütötte a fejét a "zöld lámpás" :)

View attachment 154276

A világítás szintén kilett tolva, itt is 8óra 85%-on.
Érdekes ez az "ADA módszer". Hol lehet róla bővebben olvasni? Eddig csak felületesen foglalkoztam vele (vagy inkább sehogy). Jól vettem le, hogy a módszer lényege az, hogy a vízben kevés tápanyag van, és alapvetően a talajból veszik fel a tápot, ami kb. 1 év alatt kimerül? A logikáját szeretném megérteni. Az OK, hogy a talajba ültetett növényeknél ez működhet, de a fára kötözött növények esetében mi van? Ha se mikro, se makro elemed sincs a vízben, akkor azok mitől nőnek? :unsure:
 
Érdekes ez az "ADA módszer". Hol lehet róla bővebben olvasni? Eddig csak felületesen foglalkoztam vele (vagy inkább sehogy). Jól vettem le, hogy a módszer lényege az, hogy a vízben kevés tápanyag van, és alapvetően a talajból veszik fel a tápot, ami kb. 1 év alatt kimerül? A logikáját szeretném megérteni. Az OK, hogy a talajba ültetett növényeknél ez működhet, de a fára kötözött növények esetében mi van? Ha se mikro, se makro elemed sincs a vízben, akkor azok mitől nőnek? :unsure:
 
Köszi.
Most csak árfutottam, a 9-12 oldalra fókuszálva, de még mindig nem világos a dolog. Úgy tűnik, ez egy 26 oldalas gyorstalpaló, amibe az összes tudomány belefér, a világítástól, a szűrésig, minden.
Továbbra is rejtély, hogy 0,02 Fe, 3 NO és 0 PO4 mellett, mitől nőnének a nem talajlakó növények? Az mondjuk elfogadható érv, hogy a talajban majd beinduló baktériumkultúra miatt, majd jut a vízbe is valami (lásd a 11. oldal felső képeit, ahol szépen benőtte a moha a fákat), csak a kérdés az, hogy egyáltalán marad-e még addigra valami, ami elkezdjen nőni? A Phyllanthus fluitans valóban gyönyörű, de mitől?
 
Utoljára módosított:
Köszi.
Most csak árfutottam, a 9-12 oldalra fókuszálva, de még mindig nem világos a dolog. Úgy tűnik, ez egy 26 oldalas gyorstalpaló, amibe az összes tudomány belefér, a világítástól, a szűrésig, minden.
Továbbra is rejtély, hogy 0,02 Fe, 3 NO és 0 PO4 mellett, mitől nőnének a nem talajlakó növények? Az mondjuk elfogadható érv, hogy a talajban majd beinduló baktériumkultúra miatt, majd jut a vízbe is valami (lásd a 11. oldal felső képeit, ahol szápen benőtte a moha a fákat), csak a kérdés az, hogy egyáltalán marad-e még addigra valami, ami elkezdjen nőni? A Phyllanthus fluitans valóban gyönyörű, de mitől?
Szerintem a Brighty Mineralban vannak a szükséges tápanyagok. A Brighti K és Mineralt kezdetektől adagolni kell. Valami csak van benne, de nem energiabomba mint a macro-mikro. De nekem is ez az első kisérletem, csak azt nem tudom, hogy a nitrát szintet, hogy fogom nullázni
 
Back
Oldal tetejére