• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Apám emlékére! 2.0

Akinek van úszónövénye, dobhatna egy infót... Én most használok először, de hogy használjátok a skimert mellette?
Az a problémád, hogy a skimmer köré gyűlnek? Ettől még szerintem a felszíni hártyát leszedi a skimmer. persze az elhullott növénydarabokat nem mindet...
Takarításkor meg minden úszónövényt kiveszek. Addig a skimmer leszedi az apró törmelékeket is. Aztán csak kb 1/3-át rakom vissza, annyira szaporák.
A Limnobium laevigatum szerintem is jó ilyen szempontból. bár én nem kötözöm ki, de gyorsan növeszt hosszabb gyökereket és kiköt a stem növényeken.
Phyllanthus fluitanst vettél ha jól látom. annak talán nem elég hosszú a gyökere ehhez, cserébe szebb :D
 
Az a problémád, hogy a skimmer köré gyűlnek? Ettől még szerintem a felszíni hártyát leszedi a skimmer. persze az elhullott növénydarabokat nem mindet...
Takarításkor meg minden úszónövényt kiveszek. Addig a skimmer leszedi az apró törmelékeket is. Aztán csak kb 1/3-át rakom vissza, annyira szaporák.
A Limnobium laevigatum szerintem is jó ilyen szempontból. bár én nem kötözöm ki, de gyorsan növeszt hosszabb gyökereket és kiköt a stem növényeken.
Phyllanthus fluitanst vettél ha jól látom. annak talán nem elég hosszú a gyökere ehhez, cserébe szebb :D
Nálam egy 24ben mennek a skimerek, de az úszónál lekapcsoltam. Ezért éedekelne valami szupi megoldás
 
Clin ablaktisztítóval. Annyi különbséggel, hogy a rongyra fújom a cuccot és nem az üvegre, így véletlenül sem kerül az akiba.
Az első akvázásomnál olvastam erről, hogy ne használjunk hagyományos ablaktisztítót, helyette tükörtisztítót alkalmazzunk. Hamar elpárolog és újlenyomat mentes lesz. Be is vált, de mivel most már nem kapható, kell egy B terv. 😊
 
Back
Oldal tetejére