• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Apám emlékére! 2.0

Hali srácok! Gondban vagyok a CRS-ek etetésével. Van valami szupi kaja amit megesznek?
A vízben nem oldodó Denerle King Shrimp, nem kell nekik... mellesleg 2nap alatt még is kiázik aztán penészedik. Ma raktam salátát semmi eredmény. Olyan kéne ami 100%, hogy elfogy valamint könnyen beszerezhető legyen.
Köszi!
 
Hali srácok! Gondban vagyok a CRS-ek etetésével. Van valami szupi kaja amit megesznek?
A vízben nem oldodó Denerle King Shrimp, nem kell nekik... mellesleg 2nap alatt még is kiázik aztán penészedik. Ma raktam salátát semmi eredmény. Olyan kéne ami 100%, hogy elfogy valamint könnyen beszerezhető legyen.
Köszi!
Azt kéne megtudni mit ettek korábban :) én főt cukkinit, répát, uborkát szoktam adni a dennerle táp mellett. 3 naponként etetek, ezeket felváltva. + mindig van az akiban szárított mandula levél :)
 
Azt kéne megtudni mit ettek korábban :) én főt cukkinit, répát, uborkát szoktam adni a dennerle táp mellett. 3 naponként etetek, ezeket felváltva. + mindig van az akiban szárított mandula levél :)
Azt olvastam, hogy a répát nem eszik. Uborkán gondolkodtam, de nem tudom, hol nincs agyon vegyszerezett. Levélféléket se vágom, hol lehet beszerezni. Cseresznye, dió és eper levél, ezek már nem zöldek...
 
Uborkán gondolkodtam, de nem tudom, hol nincs agyon vegyszerezett.
Aldiban van bio. Meg Budapesten van a Mammutban bio zöldséges, s a lidl-nek, auchannak is van pár bio zöldsége. Nálam szerintem ég van zöld levél a fákon, megnézhetem holnap, ha nem vagyok túl messze (úgyis leesne :D ). Ha hosszabb távon akarsz ilyesmit, akkor egy naposabb ablakpárkányon tudsz magad is nevelni bio levélzöldséget magokból (biokiskert.hu, a vegyszermentes kínálat olcsóbb). A spenót elég egyszerű, de nem tudom, mennyire rossz az oxálsav tartalma a garniknak. Meg sem kell várni, hogy teljesen megnőjön. Megjegyzés: ez csak a kertészeti rész, a garnélák mitevéséről lövésem sincs, nálam a jó sok algával elvannak, a berakott táp nem kell nekik. Mivel azon elélnek, nem erőltetem.)
 
Aldiban van bio. Meg Budapesten van a Mammutban bio zöldséges, s a lidl-nek, auchannak is van pár bio zöldsége. Nálam szerintem ég van zöld levél a fákon, megnézhetem holnap, ha nem vagyok túl messze (úgyis leesne :D ). Ha hosszabb távon akarsz ilyesmit, akkor egy naposabb ablakpárkányon tudsz magad is nevelni bio levélzöldséget magokból (biokiskert.hu, a vegyszermentes kínálat olcsóbb). A spenót elég egyszerű, de nem tudom, mennyire rossz az oxálsav tartalma a garniknak. Meg sem kell várni, hogy teljesen megnőjön. Megjegyzés: ez csak a kertészeti rész, a garnélák mitevéséről lövésem sincs, nálam a jó sok algával elvannak, a berakott táp nem kell nekik. Mivel azon elélnek, nem erőltetem.)
Hát a mamut nem jön szóba a lidl meg az auchan ok. A sját termesztést meg hagyjuk, mert virágokat se locsólgatok, így nem lenne belőle semmi 😁
 
Aldiban van bio. Meg Budapesten van a Mammutban bio zöldséges, s a lidl-nek, auchannak is van pár bio zöldsége. Nálam szerintem ég van zöld levél a fákon, megnézhetem holnap, ha nem vagyok túl messze (úgyis leesne :D ). Ha hosszabb távon akarsz ilyesmit, akkor egy naposabb ablakpárkányon tudsz magad is nevelni bio levélzöldséget magokból (biokiskert.hu, a vegyszermentes kínálat olcsóbb). A spenót elég egyszerű, de nem tudom, mennyire rossz az oxálsav tartalma a garniknak. Meg sem kell várni, hogy teljesen megnőjön. Megjegyzés: ez csak a kertészeti rész, a garnélák mitevéséről lövésem sincs, nálam a jó sok algával elvannak, a berakott táp nem kell nekik. Mivel azon elélnek, nem erőltetem.

Nekem sincs lehetőségem növénytermesztésre, bio dolgokat veszek én is meg. Eddig nem volt gondom velük.

Azt olvastam, hogy a répát nem eszik. Uborkán gondolkodtam, de nem tudom, hol nincs agyon vegyszerezett. Levélféléket se vágom, hol lehet beszerezni. Cseresznye, dió és eper levél, ezek már nem zöldek...
Az én garnéláim lehet nem olvasták ezt XD kb. egy cm vastag karikát szoktam megfőzni, reggelre mindig kirágják a belsejét XD
 
Nekem csak amanok meg Red cherryk vannak a halak mellett, de ezek rámennek mindenre, ami eljut hozzájuk, szúnyoglárva, tubifex, nem vegák egyáltalán 🤣 én külön zöldséget nem is szoktam nekik adni. Párhavonta ha eszembe jut berakok egy catappa levelet, azt gondolom elrágcsálják, mert egy idő után eltűnik 😆
 
Nekem csak amanok meg Red cherryk vannak a halak mellett, de ezek rámennek mindenre, ami eljut hozzájuk, szúnyoglárva, tubifex, nem vegák egyáltalán 🤣 én külön zöldséget nem is szoktam nekik adni. Párhavonta ha eszembe jut berakok egy catappa levelet, azt gondolom elrágcsálják, mert egy idő után eltűnik 😆
A Neocaridinák(RC) eredeti hazájukban dögevő funkciót is betöltenek. Éntőlem se kapnak speckó menüt. Ami a halakéból hullik arra rabolnak. 🙂
 
A Neocaridinák(RC) eredeti hazájukban dögevő funkciót is betöltenek. Éntőlem se kapnak speckó menüt. Ami a halakéból hullik arra rabolnak. 🙂
És még a halak, csigák ürülékét is eszik (ezt nem csak olvastam, láttam is itthon).

Ha nem találsz zöldet, akkor meg boltban tuti van bio saláta, répa stb... a lényeg hogy jó puhára főzd, de azért még egyben maradjon, és akkor tuti eszik.
Elsőre úgy tűnt nálam is, hogy nem szeretik a salátát, leveleket, de 1-2 alkalom és rákaptak.
 
És még a halak, csigák ürülékét is eszik (ezt nem csak olvastam, láttam is itthon).

Ha nem találsz zöldet, akkor meg boltban tuti van bio saláta, répa stb... a lényeg hogy jó puhára főzd, de azért még egyben maradjon, és akkor tuti eszik.
Elsőre úgy tűnt nálam is, hogy nem szeretik a salátát, leveleket, de 1-2 alkalom és rákaptak.
A salit kivettem mert nem volt érdeklődés iránta, majd megnézem a répát meg a zöldborsót. Ha bedurranok akkor feketeborsót kapnak 😁 ha meg ilyen sok zöldséget kapnak, akkor megvan az alapanyag 60l húslevesre... 😂😂😂
 
A faleveleket nálam nem nagyon ették meg a garnélák. A lágyszárú gyomok viszont beváltak. Most lehet találni tyúkhúrt, libatopot, gyermekláncfű zsenge levelét. Interneten meg tudod nézni, hogy néznek ki ezek a növények. Elég jellegzetes mindegyik. Biztos van a közeledben nagyobb park vagy elhanyagolt gazos terület, távol az autóforgalomtól. Szerintem mindháromból lehet találni néhány perc alatt. A leveleket 1-2 percre forró vízbe kell tenni, hogy megpuhuljanak. Szerintem egy próbát megér a dolog :)
 
Hali srácok! Gondban vagyok a CRS-ek etetésével. Van valami szupi kaja amit megesznek?
A vízben nem oldodó Denerle King Shrimp, nem kell nekik... mellesleg 2nap alatt még is kiázik aztán penészedik. Ma raktam salátát semmi eredmény. Olyan kéne ami 100%, hogy elfogy valamint könnyen beszerezhető legyen.
Köszi!
Ha tudsz, szerezz vagy termessz spenótot, de csalánt biztosan tudsz szedni valahol. Ezeket jellemzően szokták szeretni a garnélák. A Dennerle dolgaival kapcsolatban nálam is mérsékelt volt a siker, inkább a Glasgarten eledelei fogytak jobban. De lényeg, hogy próbálkozni kell, mi az amit szeretnek!
 
Kicsit más téma....
Mit szólnátok hozzá, ha nyitnék egy új topikot Chihiros világítás profilok címmel?
Mivel elég sokunknál terjed ez a lámpatipus egy táblázatba bekerülne a nektek tetsző beállítás ami bevált. Nagy általánosságba gondolkodom nem ilyen időbeli szín ugrabugrálásokra.
Priviben elküldenétek a saját sémátokat valamint, hogy milyen típust használtok.

Így nézne ki.... egy egyszerű gyűjteményben:

Prrrofilok.jpg
 
Back
Oldal tetejére