• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Apám emlékére! 2.0

Nézegetem a naplód és félek, hogy ebből komoly algásodás lesz.

Az ADA módszer alapja a rengeteg növény a nulladik naptól. A növényválasztásuk is elég tudatos. Szóval nem csak a látványra mennek, hanem a hard scape-hez tudják mikor milyen növényeket párosítanak egymással és a talaj mennyiségéhéz igazítják a növények mennyiségét is. A növények minősége és kondija is azonnal akváriumbiztos. Ha megnézel egy ADA-s videót, mindjárt érted mire gondolok. Ha a növények mennyisége, párosítása és minősége nem felel meg az ADA módszernek, akkor abból hamar baj lehet.

A tápanyagban gazdag talajrendszerük a gazdag és tudatos növényválasztásra épül (ez az alfája és az ómegája az egésznek), ahogy a világításuk, a tápozásuk és a CO2 adagolásuk is. De még a szűrésük is.

Még véletlenül sem szeretnék huhogni, csak az ADA egy kényes módszer. Kényes minden részletre.

Kíváncsi leszek a fejleményekre. Hajrá :)
 
Nézegetem a naplód és félek, hogy ebből komoly algásodás lesz.

Az ADA módszer alapja a rengeteg növény a nulladik naptól. A növényválasztásuk is elég tudatos. Szóval nem csak a látványra mennek, hanem a hard scape-hez tudják mikor milyen növényeket párosítanak egymással és a talaj mennyiségéhéz igazítják a növények mennyiségét is. A növények minősége és kondija is azonnal akváriumbiztos. Ha megnézel egy ADA-s videót, mindjárt érted mire gondolok. Ha a növények mennyisége, párosítása és minősége nem felel meg az ADA módszernek, akkor abból hamar baj lehet.

A tápanyagban gazdag talajrendszerük a gazdag és tudatos növényválasztásra épül (ez az alfája és az ómegája az egésznek), ahogy a világításuk, a tápozásuk és a CO2 adagolásuk is. De még a szűrésük is.

Még véletlenül sem szeretnék huhogni, csak az ADA egy kényes módszer. Kényes minden részletre.

Kíváncsi leszek a fejleményekre. Hajrá :)
Én nem mondom, hogy nem lesz, nem is vagyok derülátó főleg, hogy nem jungelbe gondolkodtam. Szombaton voltam a GA-ban rá is kérdeztem, hogy lesz ez algamentes, mert szerintem sehogy... azt mondták teljesen normális paramétereim vannak kis idővel beáll. Mondja ezt egy profi az amatőrnek 😁 na de ez van, én is kíváncsi vagyok a fejleményekre.
 
Ötödik hét.

ÉRTÉKEK.jpg

Itt se remekelt a 202es ppm... viszont itt minden állomány megvan nem történt elhullás. Vízcsere itt is megtörtént ezt se sóztam, így 125ppm lett, 1 óra múlva 131. Növényeken egyenlőre csak a rotalákon látok változást azok beindultak. Egyenlőre ennyi.
 
Sziasztok!
Kéne egy kis infó, mert én ilyen jelenséggel még nem találkoztam.
Ebben az akvában is beindult az amano hullás. Hétfőn egy elment... Éjszakás vagyok, reggel jöttem haza idultam etetni és egy amano a hátán fekve kapálózott a színe igen kékes volt. Kivettem és átraktam a másik akvába. Lefeküdtem aludni, nem rég keltem megyek megnézni él e még... Magához tért a színe is a normál barnászöld volt, viszont megint lett egy kapálozó amano... most azt is átraktam. Mindenki más jól van.
Mi lehet ez? Van tippetek?
 
Magához tért a színe is a normál barnászöld volt, viszont megint lett egy kapálozó amano... most azt is átraktam. Mindenki más jól van.
Mi lehet ez? Van tipp?
A válasz a vízben lehet. A másik akvában magához tért, színe is visszajött... 🤔 Valami az amano számára a toxicitás határértékét súrolja. CO2 hiánytól inkább megpróbált volna szökni, magas Ph-tól szintén. Valami bomlástermék lehet a talajban, ami szivárog és idegméreg jellegű... Ammónia, kénhidrogén....gondolom szagra semmit nem érzel a vízből.
 
Sziasztok!
Kéne egy kis infó, mert én ilyen jelenséggel még nem találkoztam.
Ebben az akvában is beindult az amano hullás. Hétfőn egy elment... Éjszakás vagyok, reggel jöttem haza idultam etetni és egy amano a hátán fekve kapálózott a színe igen kékes volt. Kivettem és átraktam a másik akvába. Lefeküdtem aludni, nem rég keltem megyek megnézni él e még... Magához tért a színe is a normál barnászöld volt, viszont megint lett egy kapálozó amano... most azt is átraktam. Mindenki más jól van.
Mi lehet ez? Van tippetek?
Amanoknál a kék szín asszem komoly stresszt jelent... de hogy mitől lehet, az passz. Nem kerülhetett valami réztartalmú cucc a vízbe? Bár akkor nem csak egy-kettőn látszódna... Próbáld meg lekapcsolni a világítást (stresszcsökkentés) és esetleg adagolj egy kis Prime-ot a vízbe, ha van valami nem megfelelő akkor csökkentse.
Esetleg még az lehet, hogy vedlene, de valamiért nem tud...
Gondolom az nem lehet, hogy egyszerűen túl idős példányok már.
 
A válasz a vízben lehet. A másik akvában magához tért, színe is visszajött... 🤔 Valami az amano számára a toxicitás határértékét súrolja. CO2 hiánytól inkább megpróbált volna szökni, magas Ph-tól szintén. Valami bomlástermék lehet a talajban, ami szivárog és idegméreg jellegű... Ammónia, kénhidrogén....gondolom szagra semmit nem érzel a vízből.
nem lehet, hogy inkább a co2 sok neki? mert a másikba nincs és ott tért magához... picit sárgás volt a DC... vagy az úszó növényben van valami mérgező, mert némelyik lóg rajta ( Phyllanthus fluitans)? Bár ezt sem tudom elképzelni. A CRS-eknek semmi baja, ammónia nincs a vízben. :unsure:
 
Amanoknál a kék szín asszem komoly stresszt jelent... de hogy mitől lehet, az passz. Nem kerülhetett valami réztartalmú cucc a vízbe? Bár akkor nem csak egy-kettőn látszódna... Próbáld meg lekapcsolni a világítást (stresszcsökkentés) és esetleg adagolj egy kis Prime-ot a vízbe, ha van valami nem megfelelő akkor csökkentse.
Esetleg még az lehet, hogy vedlene, de valamiért nem tud...
Gondolom az nem lehet, hogy egyszerűen túl idős példányok már.
RO vízbe Prime-ot nem rakok... felesleges. A példányok fiatalok 2hete vettem friss szállítmányból, még elég picik.
 
Akkor lehet tényleg a CO2 volt túl sok, vagy valami miatt a vedlés nem megy...
kettő vedlett mert láttam bőrt... aztán lehet, hogy pont ők voltak, csak nem tudom mit csinálnak vedlés után... még nem láttam olyankor őket. Bár azt se tudom elképzelni, hogy a hátukon vergődnek utána.
 
Back
Oldal tetejére