• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes ANGKOR, A KHMER TEMPLOMOK ŐSI VÁROSA

A hazaszállították akváriumot kicsit meggyomláltam.
1587217954516.png
Rendeltem növényeket egy-két felszerelést. Első körben a Monte Carló és Cuba érkezdett meg plusz kibontottam a Dennerle kavicsokat. Tekintve, hogy a fehér folyómeder már nem volt sem fehér sem egyenletes azzal mindenképpen kezdenem kellett valamit. Első lépésben megkapta a kavicsokat. Kivettem a nagy növényt. Bal oldalra a helyére pedig pedig beültettem a Monte Carlot...

1587218067561.png

1587218131499.png

Ugyan ez lámpával :)
1587218172008.png

Pröbáltam a számomra ismeretlen nagy növényt valamilyen szinten megmenteni. Eldaraboltam, hátra bal és jobb oldalra is jutott belőlle 2-2 tő így. Volt amelyiken volt gyökér, mert száron növesztett, de a
legnagyobbat csak ledugtam. (Ez egyébként később gyökeresedett, de a végén kikerült sehogy nem tudtam a talajban tartani mindig valami kitúrta, kimosta, vagy kipiszkálta (ez általában én voltam :) )

1587218373025.png
 
Lehet kapni műanyag átalakító csövet, ami szűkít és atombiztosabb, mint a csöveket egymásba dugni. A család sem fog örülni, ha eláztatod a lakást.

igen, de akkor nem volt a boltban ahova jártam aztán meg nem kellett mert megoldottam. A fura, vagy lehet nem az csak nekem, hogy csak az egyik cső jött szét. A másik cső pár szépen beleszorult egymásba. De az egyiken egy filmes réteg (talán ez a biofilm?) alakult ki. Ami kb 3 havonta szétcsúszott. Mikor hazavittem a Monte Carlo és Cuba vételénél vettem szűkítő is így már azzal üzemel valóban atom biztosan :)
 
Érkezett 10 Red Cherry egy Sulawesi és még 5 kis Galaxy Rasbora a meglévőket kiegészíteni. A vörös Khmer osztag azonban hamar elkezdett hullani. És sajnos gyorsan lefeleződtek. Majd észrevettem, hogy a maradék is fent hasal a felszínhez közel. A Galaxyk is elkezdtek pipálni. Azonnal kimenekítettem őket a háború és fertőzések sújtotta területről. Mire kimentettek őket-2 garnéla és -1Galaxy. Elkezdtem agyalni mi lehetett a probléma...az átszállításnál az akvárium és a szűrők kb 4 de lehet, hogy 5 órát is álltak. Aztán az átrendezésnél és nagy szűrő takarításnál szintén kb 2-3 órát nem ment a szűrés, végezetül saját bal...fingságom okán, az időzítőbe dugtam be a szűrőt véletlenűl így este szintén állt vagy 3-4 órát. Sok rothadó és szennyező növény+az elhullott állatok. Tuti ammónia bumm és elhalt a baci kultúrám.

Még akkor nyitva volt a Vadvilág. Vettem Domestost (csak mocsok drágán és nem a nagy zöld kiszerelés volt, hanem ADA felirat volt rajta), Seachem baktérium indítókat pristine és stability egy 100ml Seachem Purigen, Jött Anubias és Wavy Green Buce és vettem melléjük ragasztót is és talajt az átalakításhoz.
 

Attachments

  • 1587242687276.png
    1587242687276.png
    32.4 KB · Megtekintések: 39
  • 1587243655200.png
    1587243655200.png
    774.3 KB · Megtekintések: 33
  • 1587243705144.png
    1587243705144.png
    867.2 KB · Megtekintések: 28
  • 1587243736832.png
    1587243736832.png
    815.4 KB · Megtekintések: 26
Utoljára módosított:
A terv, hogy kiszedem a betett kavicsokat, megcserélem a bal oldali köveket a kicsi előre a nagyobb hátra. A közérső részt pedig feltöltöm, megcsinálom terasznak és beültetem Cubával. A sziklák repedéseibe mennek a ragasztós növények. A füvet kiszedtem szétszedem és a jobb oldalra teszem be újra, a most beültetett Monte Carlót szintén kiveszem és előlre is kihúzom a folyó helyére amit szintén feltöltök.

Sosem gondoltam volna, hogy egyszer akváriumba vízinövényeket pillanat ragasztóval fogok sziklákhoz ragasztani :) De ezt is meg kellett élnem. :)

Megkezdtem a munkát... akvárium leenged amennyire csak lehet. Közben ki szippantottam a homokot. Kihúzkodtam minden elhaló félben lévő növényt megkerestem minden gyökér maradványt ami bent maradhatott. A sziklákat megvártam míg megszáradnak. Nem is kellett sokat várni a száradásra. Mire ezzel végeztem és szétszedtem a bucet és az Anubias petite-t utána ragaszt hátam is fel. Viszonylag jól ment. Azt hittem nehezebb lesz. A fű szintén egyszerű volt. Sosem gondoltam volna, hogy ennyire könnyű lesz. Eddig mindíg meg szenvedtem az ültetéseket. Mindíg csodálkoztam a videókon, hogy megy ennyire könnyen.csak beleszúrják és ott marad. Most már sejtem mi miért volt. A talaj a jobb oldalon éppen hogy nedves volt. Egyszerű volt ültetni. A bal oldalon az MC-nél pedig sokkal nedvesebb szinte állt a víz. Fel is jöttek állandóan. A bal oldalt kudarc volt. A középső domb megint egyszerű volt. Míg a MC-t előtte kézzel szedtem szét és szenvedtem. Most ollóval vágtam a Cubát 3 részre. Két nagyobbat ragasztottam a 3. legnagyobb részt pedig újra felosztottam és elvágtam 9 fele. Úgy tudtam ültetni mint az álom. A Zselé is könnyen lejött, nagyon lágy volt, csak öblíteni kellett.

1587244064236.png
1587244091235.png
1587244113339.png
Belepumpáltam egy nagy adagot a baci indítókból és elkezdtem az indítási fázist 1 hétig kb adagoltam annak megfelelően. Közben a felszín is nagyon elkezdett olajosodni. Igy leadtam a maradék növényekre és skimmerre a megrendelést a Green Aquaba.


Utána pár napra meg is érkezett a csomag az Aquából Érkezett még növény: Stau Repens, Reinekii Mini, Rotala indica, egy garnéla etető tál, egy Seachem ammónia teszt, és ő:
1587244006584.png
 
Na gyors összefoglaló mi történt azóta...
2020.04 ... hiánytünetek.. vas-mg-hiányra utalnak... megemelem a Plantert 1 nyomással. Seachem Iront elkezdek adagolni 0,5ml/nap 1 nap szünettel
2020.04.12:kb felfedeztem egy kis Sulawesi-t. Nagyon szép példány. Gyönyörű házzal, sárga testtel.

1790E22E-FE7F-4B5A-BA1C-AD7561A45B91.jpeg

2020.04.15:Az egyik red Cherry sajnálatosan feladta az algával való harcot. Valószínűleg kipukkadásig ehette magát mert megdöglött. :( a Vörös Khmerek elvesztettek egy újabb harcost.

2020.04.17: erősödik a fekete pont alga. Beette magát az elülső sziklákra a Cubára és a bucera.
471D21D1-8A9F-4368-BEB2-31D7FA492F9B.jpeg

2020 04 18: visszavettem a tápozást a TF-ből gyárira. A vas megy ugyan úgy 1/2 ml. Planter semmi, macro pedig 1,5 nyomás.

2020.04.19. Akvárium takarítás.
vízcsere 5liter (3 liter ion 2 liter csapvíz) elfelejtettem a klórkezelőt (a vízhez utólag adagoltam ) Kikotortam a skimmer alatti részt, skimmert kivettem lemostam a szűrőjét. Utána vissza. (Most szépen bemerül kisebb vízszintnél is, de ezt később jobban meg kell csinálni. Átporszívóztam a talajt (lehet a kis csigát is kiporszívóztam, vagy elástam? :( ). Megmetszettem a felső Reinikiit 3 kis tövet vissza ültettem.

Előtte:
A5CF8B19-A9FA-4422-A454-5F3B90E518C4.jpeg

Utána:
5E0BB409-DF45-49E2-BE3B-3EEA35940E6A.jpeg



Megmetszettem a Stau-t is.
7B8A04D5-024D-4113-939E-5F3717157358.jpeg
Utána:
615939CD-46D5-4806-A13E-2A9D15F6D6FB.jpeg
30FF5CE2-E42E-4075-9C87-C9B39F508C78.jpeg

Azokat is vissza ültettem. Lehet ezt jobban visszább kellett volna vágni.
Utána feltöltöttem a fenti keverékkel az akváriumot.

2ml Easy Carbo + 2ml víz elegy eloszlatva a fekete algás területeken. Fél óra múlva a szűrőt újra indítottam. Kb 3/4 órát állt.

Este kicsit megtisztítottam a befolyót. Levettem a pipe végét, leszedtem a filmréteget.
 
Utoljára módosított:
Ma reggel...
8:45 szűrő leállít 2ml Easy Carbo+2ml víz elegye bespriccelve lenti Cuba és a mellette lévő Buce-ra


1,5 (2ml) nyomás TF Macro
0,5 ml Seachem Iron
9:20 szűrő újra indítás fél gőzzel.

Délután bementem a Vadvilágba. A srácok bent voltak. Hoztam tőlük egy Tip-top kis lámpát, némi seachem tápcsaládot, GH növelőt, hoztam RO vizet, Hőmérőt, TDS mérőt. Egy kevés vörös megkövesedett fát, törni a dennerle kavicsok kiváltására. Pótlásnak egy kis növényt, MonteCarlot sajnos beolvadt és bonsait, amit a csiga kitúrt vagy csak úgy feljött :( meg egy új külső radiátort :). Utóbbit nem lövöm még be, mert a hőmérő szerint inkább hűtőt kellettvolna :( 24-25 fok között mutat és 21-22 fok közé van állítva az Atman, ami most be sem kapcsol. Bezzeg tegnap ment majdnem egész nap.
Holnapra várok még egy pár dolgot a GA-ból is, jön többek között teszt végre. Utana ha minden jól meg indítom a seachem tápcsaládot az előírás szerinti heti adagolással. De csak, ha tényleg megérkezik a teszt és tudok mérni minden fontos paramétert.

És a lámpa:
E5634701-18A2-4A73-895F-1794501843B3.jpeg
Nagyon király, mintha más akvárium lenne, persze a kép nem adja vissza, de ezt gondolom, itt már mindenki tudja :)
 
Utoljára módosított:
Na, gyorsan kiegészítettem az előző két posztot még képekkel.

Az asszony ma feltúrta egy fakanállal az akváriumot. Ki is kotort egy frissen vissza ültetett ARM-et, majd kijelentette, hogy megöltem a kis csigát mert nem találja. Így már nem is tetszik neki az akvárium.

Remélem előkerül, mert csúfos vége lesz.... :)
 
Ja... el is felejtettem amiért személyesen mentem be. Egy Vörös Khmer különítmény érkezett a városromhoz. 10 sakura személyében. Kaptak egy kis Seachem Stabilityt-t nyugtatónak, meg egy kis Spirulinát, hogy lássák milyen jó fej vagyok, de holnaptól munkára fogom őket. Van mit kajálni az akváriumban :)
 
Ha bár kinek van ötlete, mit lehetne még csinálni, vagy mi az ami nem jó az akváriumban ossza meg. Minden segítséget köszönök. Még annyi, hogy a staut illetve a renickii-t meddig lehet vissza vágni, nagy leveleket le lehet szedni róla, hogy oldal irányban kisebb legyen? Illetve a staunál az oldalsó szárakat levágni és azokat. vissza ültetni? ( A képen látszik, hogy oldal irányban is nagy szárkezdemények vannak kis levéllel a végén.)
Vagy az már túl sok lenne a kis növénynek?
 
Az áramlásban is kérnék segítséget. @i
A lámpa remélem, beválik.
A talaj szerintem RENGETEG! A fele is bőven elég lenne.
Ezek az anubiasok túl nagyok ide.
Ha újra kikopna a vörös csapat, tőlem vihetsz majd utánpótlást, a munkahelyi kockában durván elszaporodtak.
Remélem nem fognak kikopni :). Az Anubias pinto nana. Kisebb már csak a bonsai ugye?. Sajnos igen a talajjal tisztában vagyok. Sőt már problémám is volt vele ugye a skimmerrel. Meg egyáltalán jobb lenne, ha az egész berendezés vagy 5-10cm-rel lejebb kerülne. De ez itt már sajnos nem megy. Majd a következőnél már máshogy csinálom. Féltem nehogy a fedő talaj túl kevés legyen a termőn :) nem lett :)
 
Ma szintén ment a tápozás. 1,5 nyomás TF macro, 2ml Easy Carbo +2ml víz elegye a kőre ragasztott khmmm ültetett Montecarlora. Kb 30 percet pihent a szűrő. Változást egyenlőre nem tapasztalok a montecarlon, de majd ha mindjárt felkapcsolódik a lámpa meglátom történt e valami. Igaz a lámpa miatt azért eleve máshogy néz ki.

Közben délelőtt összedobtam egy hevenyészett kis polcot a tápoknak.

nem fektettem bele túl sokat 2 hónapit kell kibírjon. Még annyit sem, hogy előbányásszam a fúrót :).
1A89E74B-6950-4D69-A221-FBF1995CB66E.jpeg
Kapott egy réteg pácot
CC606E92-FB94-40F3-B04C-644F11CB64B8.jpeg
Aztán mintázó festékkel áthúztam. szerencsétlen festék is már a végét járja kő szilárdságról higítottam és próbáltam összemorzsolni a szemcséket, inkább kevesebb mint több sikerrel. De szerencsére ennél a festéknél mindegy, hogy szemcsés e vagy homogén. Úgyis spaklival kell felhordani :)
49E7ECB2-0D61-4DFB-A057-77935C7C7FB2.jpeg
délután berakom a helyére :).
ja közben megérkezett a teszt is :) úgyhogy méricskélés is lesz remélem :)
 
Ohhh... most jut eszembe. Nem is pácolni kellett volna. Inkább pác nélkül megsütni :)... illetve égetni. Legalább kipróbáltam volna az új égető pisztolyt... de most már mindegy
 
Ohhh még valami.. összetörtem kis kövecskékre “sziklákra” az újonnan hozott vörös fa követ, de sajnos csalódás volt. A kő olyan kis darabokra tört amilyet szerettem volna. Nem a formával volt a gond, hanem azzal, hogy belül teljesen más a mintázata/színe. Belül a letört darabok gyönyörű szép kristályosan csillogó fehér szinű, nem pedig a vörös rozsda szín ami nekem kellett vona :(
image.jpg


image.jpg
persze, így is maradtak a szélről használható darabok, de ennél sokkal jobbra számítottam. :(
 
Ma reggel 6:50 kor félálomban beöntöttem a TF macro és a vas adagot, illetve leállitottam a szűrőt és benyomtam a szokásos easy carbot a szokásos helyekre, 7:30 kor mikor visszakapcsoltam, láttam, hogy a rákok mennek a felszínre. 2 sakura kapott a carbóból telibe. Probáltam őket elhessegetni, de nem igazán mentek. Viszont most inkább Amano és sakura volt ami felfelé ment. De az egyik amano nagyon be volt indulva. Beindítottam a szűrőt. A sakura még 1x-2x feljött de aztán ő megnyugodott. Az Amano viszont nem. Kivettem külön raktam előbb gyorsan egy befőttes üvegbe, majd egy műanyag dobozba kapott friss vizet, meg néhány növényt. Kapott egy kis kaját es Stabilityt is. Most karanténban van. Felkapcsoltam a lámpát. Még egy Amanot találtam és 2 páncélt. Illetve remélem csak vedlett páncélok és nem csappant meg az Amano állományom négyről, kettőre. A 4. Legnagyobb példány semmi tünetet nem mutat. Az elkülönített viszont még most is izgága, és folyamatosan vagy kötrbe körbe megy, vagy felszín közelben van. Remélem időben kivettem vagy nem tudom. Lehet vissza kellene raknom. :(

vajon a carbo kavart be, vagy valami más probléma lehet? Tesztelni még nem teszteltem, az ammonia teszt viszont sárga (már ha működik egyáltalán)

91681899-AC8E-40C9-9CEA-D7FEC15E7F3C.jpeg

viszont mikor megnéztem az egyik páncélt találtam valami mást is mellette...
9E8C9FA7-6E3B-4676-A00C-5386A7422398.jpeg
 
Back
Oldal tetejére