• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes ANGKOR, A KHMER TEMPLOMOK ŐSI VÁROSA

Gobbo

Kertész szaki
Ez az akvárium a 3. Próbálkozásom növényessel. Az első pár posztban megpróbálom bemutatni, honnan jutottam el idáig. Nagyon sok hibát elkövettem és most sem igazán tudom, jó irányba haladok-e? Ezért is indítom el a naplót, hogy legyen egy fórum ahol segítséget, mások véle,ényét tudom kikérni. Nem vagyok egy nagy fórumozó és viszonylagosan kevés időm van ezzel foglalkozni. A fórum pedig mostanra az én számomra behozhatatlanul sok információt tartalmaz. Nehéz ki válogatni belőlle ami valóban érdekes a számomra.
 
Az egész dolog úgy indult, hogy vettem egy Bettát a munkahelyemre az irodába. A Betta kapott egy kancsót (mert hát a boltokban is kis kockákban tartják. Egy kancsó meg mégis nagyobb jobb. Kis utána olvasás után, azonban gyorsan kiderült, hogy ez nem egy baráti megoldás. Legalábbis a Bettának nem az. Akkor viszon nézni kell egy kis akváriumot. Egy Bettát nem nehéz tartani, nem kell levegőztető sem neki. Kis keresgélés után eljutottam a GA oldalára, ahol egy 30-as Dennerle kockára esett a választásom.




A kancsó, a Dennerle nano és a Betta



És itt követtem el az első hibát. Jobb lett volna bemennem az Árkádba és a Noéban venni egy kis akváriumot. Akkor nem láttam volna meg ezt és ehhez hasonló akváriumokról képeket.






Most nem lenne fogalmam Micro-Macro tápozásról, Magnézium és Vas együttes hiányáról, nem tudnám mi az az Ammónia bumm. Fogalmam sem lenne külső és belső szűrők különbségéről. Matrix Tropról. Baktérium telepekről, időzítőről, üveg ki és befolyó csövekről. Co2-vel is csak a Kiss szódás üzemben találkoznék. Fogalmam sem lenne Parvuláról és Anubiasról, nem hallottam volna Amano mesterről. Nem lenne probléma, ha egy asztali lámpa világítaná meg a Bettát és nem egy Led reflektor. Nem kellene foglalkozni azzal, hogy 10 percel tovább menjen, vagy előbb kapcsolódjon le a lámpa, hogy össze legyen hangolva a COval, és reggel vagy délbe kerüljön Easy Carbo a vízbe.

Meg egyáltalán gondtalanul élne a kis Betta a kis akváriumban.



De nem én rátaláltam a víz alatti kertészkedésre és itt kezdődött a kálvária kisebb nagyobb szünetekkel. Nem írom, hogy teljesen beszippantott, mert akkor mára nem itt tartanék. Ha teljesen beszippant akkor már több éve nyitottam volna ezt a naplót és szegény akváriumomnak is jobb sora lett volna. Ha a volna ott nem volna



De ne rohanjunk így előre....
 
No jó engedve a fentebbi nyomásnak a képek szép sorjában....
3.hsz 1. Kép

1587017321785.png


majd megláttam szerencsétlenségemre ezt a képet:

1587017525947.png


majd még több ilyet nigro oldalán és mindenféle linkeken.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Az első két posztot (régebbi posztokat) már nem is tudom szerkeszteni?
-erre közben meglett a válasz. 90 perc. De akkor hogy fogom az első posztot aktualizálni?... na olvasok tovább a fórum működésével kapcsolatban....is... :)
 
Utoljára módosított:
Isten hozott a növényfejek világában, @Gobbo . :)
Relax, regisztrálás után én 4 évig csak olvasgattam. Most sem vagyok az akvakertészet királynője, de jó társaságban vagyok.
Ha valamiben bizonytalan vagy, vagy kérdésed merül fel, azt az adott topikban fel tudod tenni.

A 25 hozzászólás pikk-pakk összejön. Kitartást, és a legfontosabb: algamentes akvakertészkedést kívánok.
 
Isten hozott a növényfejek világában, @Gobbo . :)
Relax, regisztrálás után én 4 évig csak olvasgattam. Most sem vagyok az akvakertészet királynője, de jó társaságban vagyok.
Ha valamiben bizonytalan vagy, vagy kérdésed merül fel, azt az adott topikban fel tudod tenni.

A 25 hozzászólás pikk-pakk összejön. Kitartást, és a legfontosabb: algamentes akvakertészkedést kívánok.
[/QUOTE

Igen én is kb 4-5 éve regisztráltam... de ne szaladjunk ennyire előre :) szép lassan majd töltöm fel a többi infót is. Kérdésem... más sincs csak kérdés-kérdés hátán. Pl az említett vas-magnézium hiány kombót, főleg a magnézium oldalát mivel lehet korrigálni? Mert nem nagyon találtam a GA oldalán szert kifejezetten Magnézium hiányra.
 
Igen én is kb 4-5 éve regisztráltam... de ne szaladjunk ennyire előre :) szép lassan majd töltöm fel a többi infót is. Kérdésem... más sincs csak kérdés-kérdés hátán. Pl az említett vas-magnézium hiány kombót, főleg a magnézium oldalát mivel lehet korrigálni? Mert nem nagyon találtam a GA oldalán szert kifejezetten Magnézium hiányra.
Akkor szerintem EBBEN A TOPIKBAN tedd fel a kérdésedet. Szerintem azt is írd le, miből gondolod, hogy Mg hiány lehet a gond. ;)
 
...na hol is fejeztem be?

Ja igen.... a GA-tól megérkezett 2016.07.20-án rendelt akvárium. Azt tudom, hogy az akváriummal megérkezett két zselés doboz. Egy Cuba és egy Monte Carlo. Természetesen, ha már megláttam azokat a képeket szebbnél szebb növényes akváriumokról, elkezdtem nézelődni. Rátaláltam videókra Amano Mesterről, ahogy ül és w vagy 6 embert és egy mérhetetlen akváriumot építenek. Láttam videókat, hogyan kell ültetni, stb. Rátaláltam termékekre és kezdett körvonalazódni bennem mit is akarok. Illetve azt hittem. Ezért rendeltem még növényeket valami gyep félét ha jól emlékszem, meg valami bokornak valót is. meg 1 vagy 2 gyapotba ültetett tővet is. (Dennerle Juncus repens, Dennerle Eleocharis parvula mini, Tropica Cyperus Helferi ). Ezt 6 napra rá 26.-án. Érkezett 9l (8liter utólag javítva :) ) dennerle föld meg táptalaj. Plusz mivel kollégám közben beígért egy pár Red Cherry garnélát, így az akváriumhoz gyárott gyári dennerle sarok szűrőt is megrendeltem a csomaggal. Szedtem köveket a hévsínek mellől. Bazaltot használnak nem meszes. Kapott sav fürdőt és jól kifőztem. De mivel Nekem messze van a GA, így rátaláltam a Vadvilágra a 16. Kerületben. Két fiatal srác viszi a boltot. Próbáltak segíteni, de elmondták, hogy ehhez bizony utána kellene olvasni. Méghozzá elég sokat. Én gondoltam nem kell nekem annyira komoly cucc. Csak az irodába csak, hogy szép legyen :) a cucc. Nem akarok én meg egy hobbit a nyakamba venni :). Hát itt van az egyik alap probléma. Mindent hirtelen és gyorsan szeretnék, de utánajárni gyakran lusta vagyok. Aztán azt is mondták, hogy lámpa bizony már kezdéstől kell. Upps, a keretet már a duplájával túltoltam. Majd jövő hónapban. Mondták, hogy nemneeem. Kezdéstől. Mit volt mit tenni, az irodai lámpa helyére venni kellett egyet. (A dennerle saját lámpájára esett a választásom ami direkt ehhez és a 60as akváriumhoz lett tervezve) Közben szegény Sziámi kikerült a medencéből, amibe az akvárium megérkezése után került és újra a kancsó ban találta magát. Kezdődött az ültetés. A talajt nedvesítettem, mindent úgy csináltam ahogyan a videókban. De nekem nem nagyon akart bent maradni a növények. (Mondjuk ezzel meg most is szívok) indítás után pár nappal, használtan sikerült becserkésznem a lámpát is. Valahogy Így nézett ki az akvárium, miután ‘beletoltam a Scapet’. Plusz már túl voltam a bejárason is, hiszen itt már vagy 10 red Cherry rohangált. A növényzet itt már kezdett kikopni elolvadni.














Közben a Vadvilágban beszerzett Fa kapott Mohács is, bekerült egy hőmérő és egy Atman fűtő (remélem jól írtam). Indításhoz Seashem Flourisht használtam és Easy Carbo ment napi szinten. Itt még oda figyeltem a vízcserékre is. Az akvárium aVadvilágbol kapott egy red Moor és Moha kombó ‘Bonsait’, fehér kavicsbol álló patakot és rengeteg földet. Majd mind a 8 litert bele lőttem. Ezt sajnos még máig nem tudtam levtkőzni :(. Sőtt, majd meglátjátok.



http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=289000660D3_10B3_46E2_AF3.png

itt már kikerült a Betta, bekerült a scape. Sőtt már a bejáratát időszak is vége volt, mert már a növényzet majdnem teljesen beolvadt sajnos :( illetve a 10 Red Cherry már bent van az akváriumba.

1587017744926.png


ami volt benne biztosan és elolvadt: az Cuba és Monte carlo. A parvulából itt ott még fellelhető pár tő. A bal oldali fán a moha sem érzi magát teljesen jól. Bár ő rendbe jött a végére és csak volt valami zöld foltja az akváriumnak. Sőt később másik Mohát kapott mert... de ez majd később
 
Utoljára módosított moderátor által:
Szóval ahogyan írtam is, az akvárium indítása után bekerültek Red Cherry garnélák. Aztán Squabby a Sziámi harcos, ahogyan az tervben is volt. Sajnálatos módon a Vörös Khmer különítmény azon mód visszavonulót fújt. Pedig a Harcos nem bántotta őket fizikailag. Leginkább kivancsi volt. De a Vörösöket nem érdekelte inkább felszóvódtak. Kb 1 hét múlva szerencsétlen Lakás tulaj kénytelen volt ismét kiköltözni. Az albérlő garnélák csak napok múltán szivárogtak vissza. Világos volt hogy bár ő volt az akvárium tényleges ura, nem költözhet vissza a birodalmába. Így őt magára is hagyjuk-e történetben.
 
Na de akkor mi legyen, kik legyenek a vizek urai? Ismét bújtam a képeket oldalakat, nézegettem halakat, garnélákat és úgy mindent ami szóba jöhetett.... A választás reá esett (remélem a Green Aqua nem orrol meg mert elloptak egy képüket. Viktorék utólagos engedelmével közzé teszem a saját fórumokon. De ez volt az a kép ami megfogott) sajnálatos módon maga a halacska nem lett ennyire szép de azért majdnem :)
p_gertrudae_weipa_gs.jpg
 
Mivel a GA halakat nem szállít házhoz (teljesen érthető okokból) így aztán irány újra a Vadvilág a 16. Kerben. Ott vettem is belőlük egy adagot. Teljesen lelombozódtam, mikor megláttam őket fel sem lehetett ismerni a színpompás képen lévő halat azokban a kis szinte színtelen halakban. Aztán a srácok megnyugtattak, hogy ha nem is olyanok lesznek, de azért sokkal jobban fognak hasonlítani a képre (hála istennek így is lett. Szépen kifejlődött az iszonyú! Megjelentek a híreken a pettyek és még a kék színt is lehetett látni bizonyos megvilágításban. Illetve szép sárgás színe lett a felső kis antenna úszonyoknak is.beszereztem még tőlük egy Sulawesit illetve két Amano-t. Így lett volna Teljes az összkép....
 
Szépen kifejlődött az iszonyú! Megjelentek a híreken a pettyek és még a kék színt is lehetett látni bizonyos megvilágításban. Illetve szép sárgás színe lett a felső kis antenna úszonyoknak is.beszereztem még tőlük egy Sulawesit illetve két Amano-t. Így lett volna Teljes az összkép....
Óooooo a T9szótár nagy barátom. Már nem tudom szerkeszteni sem. Tehát a mondat így hangzik szépen magyarul nem úgy ahogyan azt a prediktív szövegbevitel szeretné:

Szépen kifejlődött az uszonyuk! Megjelentek a pettyek és még a kék színt is lehetett látni bizonyos megvilágításban. Illetve szép sárgás színe lett a felső kis antenna úszonyoknak is. Beszereztem még tőlük egy Sulawesit illetve két Amano-t. Így lett volna Teljes az összkép....
 
......és így folytatódik.... a már letisztult látképű akváriumba (letisztultat értsd úgy, hogy kipusztult növényzetű) vettem valahol egy növényt. Fogalmam sincs mi volt és honnan. A lényeg, hogy új lakók érkeztek vele. S megkezdődött az iszonyatos csiga invázió. Egy ideig próbáltam a csigákat és a petéket kiszedni. A Betta akváriumába szépen mentettem is át jópárat belőlük. De egy idő után feladtam a harcot. Mikor már mindenhol a kis csigák úsztak és peték sorakoztak drasztikus megoldást választottam. Sulawesi ki az akváriumból Predátorok pedig be....
 
...no akkor a növény gondok és tápozási, vízminőségi kérdések után, térjünk vissza a projektre. Illetve annak előéletére.

...tehát predátorok...
Elmentem segítséget kérni csiga ügyben, illetve utána olvastam kicsit hogyan lehet az elszabadult népességet megreformálni. Így jutottam el Szép Helénához. Rögtön kettőt vettem belőlük. Azt monták, nem igazán szapora fajta, de azért biztos ami biztos, többet nem mertem nehogy túlnőjék a feladatukat. Szépen ahogyan kell ketten eltakarították az irdatlan csiga inváziót.nem telt bele talán 1 hónap sem. Bent hagytam őket még egy kis ideig, aztán forgó. Szép Helénák ki Nyúlcsiga be.
S hogy mitől szép Helénák a Helénáim? Hát.... mire rájöttem miért a Sulawesiből már csak egy meglékelt csigaház maradt. Az ifjú Helénák pedig bírtokba vették illetve Ették az akváriumot. Nem is Predatorok ezek, hanem Alienek. Nem voltak több pár milliméternél mikor észre vettem őket, de akkor már átrágták magukat szegény Jar Jar páncélján. ;(
 
...no akkor a növény gondok és tápozási, vízminőségi kérdések után, térjünk vissza a projektre. Illetve annak előéletére.

...tehát predátorok...
Elmentem segítséget kérni csiga ügyben, illetve utána olvastam kicsit hogyan lehet az elszabadult népességet megreformálni. Így jutottam el Szép Helénához. Rögtön kettőt vettem belőlük. Azt monták, nem igazán szapora fajta, de azért biztos ami biztos, többet nem mertem nehogy túlnőjék a feladatukat. Szépen ahogyan kell ketten eltakarították az irdatlan csiga inváziót.nem telt bele talán 1 hónap sem. Bent hagytam őket még egy kis ideig, aztán forgó. Szép Helénák ki Nyúlcsiga be.
S hogy mitől szép Helénák a Helénáim? Hát.... mire rájöttem miért a Sulawesiből már csak egy meglékelt csigaház maradt. Az ifjú Helénák pedig bírtokba vették illetve Ették az akváriumot. Nem is Predatorok ezek, hanem Alienek. Nem voltak több pár milliméternél mikor észre vettem őket, de akkor már átrágták magukat szegény Jar Jar páncélján. ;(
Teljesen együtt tudok veled érezni. Nekem 5 cappucino lávacsigába került megtanulnom, hogy a helenák a náluk sokkal nagyobb csigákat is megölik. Söt... ha egy hal megsérül, és aföldön fetreng, arra is rámennek.
Ettöl függetlenül nagyon hasznosak. Igaz, az akvárium teljesen kiirtani öket nem könnyü, de én inkább nézegetek párszép helenát, mint egy millio ronda hólyagcsigát.

Már meg van a 25 hozzászólásod, így elvileg tölthetsz fel képeket. :) Láthatjuk az akváriumod?
 
Back
Oldal tetejére