• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes ANGKOR, A KHMER TEMPLOMOK ŐSI VÁROSA

Persze, csak először beszúrnám a kezdeti képeket és az eddigieket a történetbe...de ahhoz fel kellene venni a kapcsolatot egy moddal :)
Ne vacakolj a visszamenőleges képekkel.
Most csinálj egy képregényt, oszt' jónapot. :)
Hát mégis mit gondolsz, meddig bírom?!? Olyan kíváncsi vagyok, hogy oldalam annyira lyukas, mint egy tésztaszűrő. :D
 
Utoljára módosított:
A továbbiakra már nem emlékszem pontosan mi mikor milyen sorrendben történt, illetve biztos van amit kihagyok. Kicsit összeszedem a dolgokat magamban. És jövök vissza még ma
 
Miután a növényzet elkopott teljesen, egyre kevesebb időt fordítottam a karbantartásra. Elmaradtak a vízcserék, a szűrő tisztítás. Ami már eleve problémás volt, mert a kis sarokszűrő belső szivacsa teljesen elhasználódott.. És Itt jött a dilemma. Mit csináljak vele????
 
A továbbiakra már nem emlékszem pontosan mi mikor milyen sorrendben történt, illetve biztos van amit kihagyok. Kicsit összeszedem a dolgokat magamban. És jövök vissza még ma
A fotók EXIF adata másodperc pontossággal elárulja a sorrendiséget. ;) Innen már csak a kognitív képességeiden múlik a dolog sikere. :D

Miután a növényzet elkopott teljesen, egyre kevesebb időt fordítottam a karbantartásra. Elmaradtak a vízcserék, a szűrő tisztítás. Ami már eleve problémás volt, mert a kis sarokszűrő belső szivacsa teljesen elhasználódott.. És Itt jött a dilemma. Mit csináljak vele????
Egyszerű a megoldás, mint a faék: a szűrő típusa ismeretében rendelsz pótszivacsot a GA-ból.
 
Miután a növényzet elkopott teljesen, egyre kevesebb időt fordítottam a karbantartásra. Elmaradtak a vízcserék, a szűrő tisztítás. Ami már eleve problémás volt, mert a kis sarokszűrő belső szivacsa teljesen elhasználódott.. És Itt jött a dilemma. Mit csináljak vele????
Nagyon remelem, hogy vettel helyette egy normalis szurot.
 
Nagyon remelem, hogy vettel helyette egy normalis szurot.
:) Arra jutottam, hogy küldő szűrő kell. De milyen? Olvasgattam és mindenhol azt láttam, hogy minél jobb. A választásom egy használt Eheim 2026-ra esett a ’klassz pecás’ apró oldalról. Adtak hozzá szűrő anyagot is. Kicsit macerás volt nekem a beindítása, meg lehet szerelt is valahol, ugyanis folyton levegősödött.

bár nem Ő az, de hasonló:
E2672E08-47DF-447D-AEC6-A3E31A822A46.jpeg
De szűrt. ( szerk: És mint most már tudom, ennek nem a szűrés a feladata :), hanem a baktérium kultúra életben tartása.) És az áramlás sem volt nagyon nagy úgy gondoltam.
azért az meglepett, hogy egy neves gyártó egy kifejezetten átlátszó üveg helyre, mint egy akvárium, iszonyat randa és bumszli zöld és barna még véletlenül sem átlátszó csövezést és set-up ot mellékel. kicseréltem a fán a mohát (még véletlenűl sem Mohács mint ahogyan a T9 akarja állandóan le írni a tabon :) ).

Megpróbálok nézni képet az állapotról, de itt már nem nagyon készült kép...
 
Utoljára módosított:
A fotók EXIF adata másodperc pontossággal elárulja a sorrendiséget. ;) Innen már csak a kognitív képességeiden múlik a dolog sikere. :D
Hát persze :) a sorrendiség megvan, csak kép készült kevés. Plusz ugye régen volt ezért a telefonban nagyon sokat kell görgeti, hogy kinyerjem őket.

Egyszerű a megoldás, mint a faék: a szűrő típusa ismeretében rendelsz pótszivacsot a GA-ból.
Áhhh. Pont az volt a probléma, hogy kicsi a teljesítménye. Akkor már ugye ott tartottam az utána olvasásokkal, hogy rájöttem a belső szűrő nem feltétlen alkalmas a célnak hiába ehhez az akváriumhoz gyártották. Pót lehetőség egy szűrő upgrade. Ezt a sarok szűrőt meg lehet duplázni. De akkor is csak egy sarok szűrő maradt volna és ahogy utána olvastam kb 2 havonta kellett volna cserélni a tulajdonképpen perlon (de akkor még nem tudtam mi az a perlon) belsőt. Ami jelentős pénzkidobásnak tűnt. Amit vettem gyakorlatilag 1 éven belül behozta így az árát, de lehet inkább fél éven belül ahhoz képest amennyiért vettem.
most kb ugyan itt tartok a lámpával is. Szintén a Dennerle akkor legújabb
lámpáját vettem bele, amit kifejezetten a cég ehhez adott. :
5D83028D-03F5-4832-AC67-39A08BF6DFAB.jpeg446588D0-1FEB-41E0-874A-DB4B1D6570C2.jpeg

most olvasom a másik topicban, hogy gyakorlatilag kidobhatom.
 
...no szóval került még be neon hal, és talán még Amand Lazac (de ebben nem vagyok biztos, nem tudom a pontos nevét). Túl jó képeket sajnos nem találtam. A telefonom nem igazán jó ilyen képek készítésére mint látszik, a fényképezőm pedig nem igazán volt bent a munkahelyemen. Néha mikor bevittem csináltam egy egy képet, de azok nem találtam :(. Pár kép össze vissza és itt az akvárium első fázisát be is fejezzük...

1587048275803.jpeg

1587048362172.jpeg


1587048318886.jpeg


1587048449608.jpeg


Tavaly ősszel a cég Gödöllői telephelyét felszámolta és beköltöztünk Budapestre. Az akváriumot szétszedtem, hazavittem tisztítottam, szűrő upgradet kapott....Majd pár napra rá mikor elkészült az új helyen a helye bevittem és


indult a.....
 
Szóval költözés előtt kapott egy upgrade szűrő ügyben. Mint a cég úgy én is költözés előtt állok és utána szeretnék otthonra is (vagy lehet, hogy csak otthonra) egy nagyobb 150es körüli akváriumot. Mivel szembejött egy Eheim prof4+ 350es így upgradeltem a szűrőt. Vagyis megvan mind a kettő de az új szűrő megy az akvárium alatt. azt betöltöttem kerámiával az egyik kosarát, meg matrixal a 2.at. Kapott új perlont se mivel viszonylag új volt ezért a szivacsos csak tisztítottam. Kapott az akvárium új köveket (vörös megkövesedett fát) új aljzatot (ugyan úgy dennerle. És most sajnos még többet szórtam bele mint első alkalommal....
 
....Növényeket, csak gyorsan válogattam párat Low-tech növényekből a baj, hogy nem nagyon ismerem miből mi lesz és ez meg is látszik a berendezésben . Az új szűrőhöz vettem tömlőt is mivel nagyobb az átmérője ezért csak egymásba toltam a csöveket Úgy szűkítettem. Nem akartam 22es üveget az akváriumba ezért kellett a szűkítés. Mert hát ha már szépen megcsinálom akkor most már lecseréltem a piszok ronda Eheim ki és beömlőkét üvegre. Kapott egy Popit. Aztán hirtelen ötlettől vezérelve egy nagynyomású Co2-t is. Mindent be a melóhelyre, 1 nap szabit kivettem és indulhatott a telepítés
1587103215562.png

1587103256285.png


aztán a fa végül nem került be...

1587103336910.png

1587103528621.png

A kifolyó nem tudom miért van a front üvegnél. Ez a végleges verzióban átkerült hátra. De mivel, a szekrényt nem vágtam még szét (egy normál erős irodai szekrényre került rá, aminek dupla megerősített teteje volt. A szűrő csövek a front ajtón mentek be. Lehet a kifolyó még ezért volt elől mert éppen rendezés alatt volt. (Már nem emlékszem


1587103378511.png
 
Utoljára módosított:
A terv egy folyó kanyon létrehozása volt. Fehér Sera homokot kapott a folyó oldalt a talaj pedig előlre parvulát hátulra valamilyen nagyobbra növő nagy leveles növényt ültettem, középen pedig szerintem valamilyen reinikiit A színe miatt. Persze nem egy csomó a, hanem a középen lévő vittem hátrább is a hátsót középre is csak kisebb töveket. A kanyon ellentétes lejtést kapott az optikai hatás kedvéért. Jobb oldal hátrafelé emelkedett, a bal oldal fordítva, hátra lejtett. Illetve kisebb kövek elől és egészen kicsik a kanyon olyan helyein ahol átfolyhat a két talaj. Az egész scape jelentős lejtést kapott. Feltöltöttem, beüzemeltem a co-t. Amivel kicsit szenvedtem de működött. A szűrőt azonnal le tudtam levegőtleníteni. A másikhoz képest álom volt. A spin nagyon jól nézett ki és szenzációs volt, hogy semmilyen szűrke és zöld műanyag cső nem csúfította el az akvárium látképét. Már csak a fűtő ami rondítja az összképet. (Máig, de talán ma kiváltom. Ezt majd később)
 
Ohhhhh... most jut eszembe, mikor végig néztem a képeket újra, hogy miért van ott a Spin. Nem volt táppancsom, hogy megfogják, a spinén nem volt felfogató Pukli/tüske/vagymiaráknevevan amire a tapadó korong rámegy és nem volt olyan sem ami a csőre húzható rá....így a tető tartó clipsre lett ‘beszorítva’

. Miután átalakítottam a szekrényt, hogy hátul eldugva tudjam a csöveket a szűrőből az akváriumba bevezetni. Ekkor derült ki, hogy ezek a cuccok, mint a Spin törnek bizony. De jó volt mert rögtön mindkét kezembe volt egy fél. Szaporítottam :) úgyhogy kénytelen voltam egy másikat venni, amíg ezek meg nem nőnek újra :) (Reméltem, hogy olyanok mint a gyík és vissza növesztik a letört darabokat ) de ez már nem köralakú spin volt, hanem egy sima befolyó. (egyenlőre nem került kiváltására a merülő forraló ami az akváriumban van :) )
 
. Miután átalakítottam a szekrényt, hogy hátul eldugva tudjam a csöveket a szűrőből az akváriumba bevezetni. Ekkor derült ki, hogy ezek a cuccok, mint a Spin törnek bizony. De jó volt mert rögtön mindkét kezembe volt egy fél. Szaporítottam :) úgyhogy kénytelen voltam egy másikat venni, amíg ezek meg nem nőnek újra :) (Reméltem, hogy olyanok mint a gyík és vissza növesztik a letört darabokat ) de ez már nem köralakú spin volt, hanem egy sima befolyó. (egyenlőre nem került kiváltására a merülő forraló ami az akváriumban van :) )
Erre külön topikot is találsz, a Ma megint eltörtem valamit. Szinte mindenki posztolt már bele; nem vagy egyedül!:giggle:
 
Közben telt múlt az idő, meló helyen nem tudtam sokat törődni az akváriummal. De a növények nőttek mint a gomba. Kicsit túl is nőtték ezt az akváriumot. A metszés sem tudtam pontosan hogyan kell, próbáltam vissza vágni, próbáltam a leveleket kisebbre nyírni mint egy Bonsai-nál. Egyik sem
lett tül esztétikus. A parvula szépen terült, a többi meg már kijött az akváriumból. A nagyobb magasabb zöld növénynek elég rideg szára lett, kicsit rosszul nyúltam hozzá tört rögtön. A Betelepített garnélák sajnos kivesztek mind egy szálig. A halak azonban szerették a vizet. Galaxy Razbóra került bele. 2x eláztattam az irodát, mert a szűrőcsövet úgy kötöttem be, hogy csak bele toldottam a két csövet egymásba. Ez 2x szét ugrott. :(... aztán eljött a Karantén időszak Home Office.... és az akvárium haza vándorolt....
 
Back
Oldal tetejére