• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes ANGKOR, A KHMER TEMPLOMOK ŐSI VÁROSA

ha hím amano akkor szerintem csak 'kanos' volt. Ha csak keringett ész nélkül mindenfele akkor semmi baja. Időnként rájuk jön a dolog.
Igen, szoktak ilyet olykor, rájuk jön atán cikáznak össze-vissza, körbe-körbe :)

Szerintem nem kell miatta aggódni. Amíg nem látod úgy, hogy ki akarna mászni az akváriumból nem lehet nagy gond :)
 
ha hím amano akkor szerintem csak 'kanos' volt. Ha csak keringett ész nélkül mindenfele akkor semmi baja. Időnként rájuk jön a dolog.
Sajnos úgy tűnik a másik kettő megmurdált. Mindenesetre, lenyugodott, visszatettem. Sokszor kapkodott fel a felszínhez, de lehet egyébként tényleg csak kanos volt. Remélem a másik nőstény :)
Közben mértem amit tudtam
Kh7csepp

Ph 7,4

Mg 10 vagy nagyobb

Fe 0,2

Kálium 10v nagyobb

No3 30-60

Po4 0,05

SiO2 6, vagy nagyobb
 
Sajnos úgy tűnik a másik kettő megmurdált. Mindenesetre, lenyugodott, visszatettem. Sokszor kapkodott fel a felszínhez, de lehet egyébként tényleg csak kanos volt. Remélem a másik nőstény :)
Közben mértem amit tudtam
Kh7csepp

Ph 7,4

Mg 10 vagy nagyobb

Fe 0,2

Kálium 10v nagyobb

No3 30-60

Po4 0,05

SiO2 6, vagy nagyobb

az eredmények kiértékelését meghagyom a hozzáértőknek.

ha nem találtál hullát, akkor még meglehetnek. Kb egy alig berendezett akváriumban is képesek hosszabb ideig eltűnni.
Nálam mikor gond volt akkor nem csak felúszkáltak, hanem megkapaszkodtak a növények tetején, skimmeren és nem mentek lejjebb.
De így leírásból nem lehet 100%-ra megmondani.

A nagyobb példány esélyes hogy nőstény. Jóval nagyobbra nőnek a hímeknél.
 
az eredmények kiértékelését meghagyom a hozzáértőknek.

ha nem találtál hullát, akkor még meglehetnek. Kb egy alig berendezett akváriumban is képesek hosszabb ideig eltűnni.
Nálam mikor gond volt akkor nem csak felúszkáltak, hanem megkapaszkodtak a növények tetején, skimmeren és nem mentek lejjebb.
De így leírásból nem lehet 100%-ra megmondani.

A nagyobb példány esélyes hogy nőstény. Jóval nagyobbra nőnek a hímeknél.
Szerencsére a 3. Megvan, valószínűleg akkor a 4. Is ott lesz valahol :) köszönöm, hogy beneztél :) és az információt.
 
Ez a csepp teszt dolog...hát nem tudom. Ez eléggé ad-hoc. Vagy ilyen színe van vagy olyan....nem vagyok biztos benne, hogy jók teljes mértékben az adatok :(aki mér az mindenki ilyennel mér? Van ennek valami trükkje? Kell erről tudni valamit?
 
Sajnos úgy tűnik a másik kettő megmurdált. Mindenesetre, lenyugodott, visszatettem. Sokszor kapkodott fel a felszínhez, de lehet egyébként tényleg csak kanos volt. Remélem a másik nőstény :)
Közben mértem amit tudtam
Kh7csepp

Ph 7,4

Mg 10 vagy nagyobb

Fe 0,2

Kálium 10v nagyobb

No3 30-60

Po4 0,05

SiO2 6, vagy nagyobb

Az No3 értéke elég magas. 15-20 közötti bőven elég lenne. 30 fölött már az élővilágra negatív hatással lehet.
Én JBL teszteket használok, szerintem elég jól értékelhetőek.
Örülök, hogy közben előkerülnek az amanok!
 
a Nitrát, a kerepesi csapvíz sajátossága, csak ezért ennyi, mert ioncserélt az akvárium víz jó része. Egyébként magasabb lenne. A kerepesi nitrát érték a csapvízben a gyári adat szerint 43-om... Ehhez jön még a tápokban lévő és a halak meg egyéb élőlények altal kreált mennyiség ha minden igaz.... :(. Ha váltok RO vízre vagy hasonlóra és magam sózom vissza, akkor az lejebb megy.
 
a Nitrát, a kerepesi csapvíz sajátossága, csak ezért ennyi, mert ioncserélt az akvárium víz jó része. Egyébként magasabb lenne. A kerepesi nitrát érték a csapvízben a gyári adat szerint 43-om... Ehhez jön még a tápokban lévő és a halak meg egyéb élőlények altal kreált mennyiség ha minden igaz.... :(. Ha váltok RO vízre vagy hasonlóra és magam sózom vissza, akkor az lejebb megy.
Akkor nem kérdéses, hogy RO-ra kell átállnod. Stabilabb lesz minden vízparamétered, és a növények is jobban tudják majd hasznosítani a tápanyagokat, mert nem lesz ami "beleköpjön" a levesedbe akváriumodba. Szerintem.
 
a Nitrát, a kerepesi csapvíz sajátossága, csak ezért ennyi, mert ioncserélt az akvárium víz jó része. Egyébként magasabb lenne. A kerepesi nitrát érték a csapvízben a gyári adat szerint 43-om... Ehhez jön még a tápokban lévő és a halak meg egyéb élőlények altal kreált mennyiség ha minden igaz.... :(. Ha váltok RO vízre vagy hasonlóra és magam sózom vissza, akkor az lejebb megy.

Hát ja... azt, hogy még a csapból is tömény nitrát folyik, azzal sem tudnád kompenzálni, ha nem adnál nitrátos tápot, úgy is too much lenne.
 
Hát ja... azt, hogy még a csapból is tömény nitrát folyik, azzal sem tudnád kompenzálni, ha nem adnál nitrátos tápot, úgy is too much lenne.
És ez már a javított érték, pár éve cserélték a gerincet és a kiszolgáló dolgokat (kút, átemelő állomás stb. A magas nitrát tartalom miatt. Akkor ingyen adták a forrásvizet csecsemőknek. És gyerekeknek nem is lehetett inni a vizet, csak 5-6 éves fölött. Most a vízhálózat felújítás miatt elvileg már jó (illetve nemzetközi határ érték alatt van), de az oviba még mindíg ásványvizet viszünk :)
 
Ma két nagy dologra készültem. Miközben reggel normál tápozás ment 1,5 Macro és 1/2 Fe. 2ml ECarboval gyökérhez. Míg délelőtt, a tegnap újragondolt és mégis égetett polcrendszert festettem le...
3EBE62F5-0AFE-40C2-B0C1-3FBFD71B0AE5.jpeg
égetés után vissza csiszolt


68BBC0CA-359A-46F7-8484-835B331EE924.jpeg
kontraszt a festett és a csak égetett darab között és....

A3AD7F1F-E247-4099-ABBF-4AD67FBC4736.jpeg
Itt mindkettőre felkerült a mintázó festék.


Addig délután mikor azt hittem, hogy a gyerekek már alszanak, elkezdtem leengedni Angkor vizét. Teljes szűrő takarítás, csövekkel, mindennel. De a két nagy dolog igazából, a szűrő beömlő ág áthelyezése és 10Liter RO víz belöttyintése az akváriumba visszasózva. Sajnos a seachem GA+ szereinből nem pont azt tudtam beszerezni ami nekem
leginkább kellett, de ez is jó lesz. Előre kiszámoltam mennyit kell bele rakni, hogy 6GK-t kapjak. Ki mértem literre és beskáláztam egy 5L-es ionos víz palackot. Na itt a legnagyobb persze már előbújt a szobából, úgyhogy a további teljes mizériát a hatéves (hol professzor, hol tűzoltó, hol pedig építőmester és akváriumtudor) statisztálásával végeztem el. Majd elkezdtem leengedni a vizet egy nagy vödörbe. (Szerk: a vizet engedtem le legelőször, a fiam már akkor felébredt[na jó el se aludt]. Csak azután jött a mércézés, ahogy a köv posztban is szó van róla) Mikor elég víz lement átraktam a szűrőt és újra indítottam. Eddig semmi probléma nem volt, még csak egyszer borult meg a cucc és áztatta el a konyha ezen részét, de ezen már rutuinból lépek tovább. Megcsináltam a visszasózást, Első terv az volt, hogy kifogom az állatokat és utána leeresztem a teljes vizet... hát ez nem jött össze, pár garnélát és a kis csigát átemeltem egy műanyag dobozba. Természetesen feleségem csak úgy volt hajlandó vásárolni menni, ha megbizonyosodott, hogy a kis csiga biztonságban van.....De a halakat sehogy sem tudtam kicsalni hátulról :(.....Ezért haltudor és akváriumdoktor kis segédemmel úgy döntöttünk, hogy a járatlan utat választjuk a járt helyett és arra jutottunk, hogy...
 
Utoljára módosított:
Oké állatok bent maradnak, tehát nem tudom le ereszteni a biztonságos ülteteshez a vizet. Semmi gond, majd megcsinálom így.... Először is az első nagyobb dologhoz láttam hozzá... mégpedig a szűrő beszívo ágat a bal oldalra úgy átteni, hogy azt be tudjam teljesen meríteni. Ehhez kb 5-10 cm-t kellett a talajban úgy bemélyeszeni, hogy ne tudjon aztán később visszafolyni a föld. Erre egy mécsestartó poharat használtam. Be ástam úgy, hogy kb 1 cm perem állt ki a talajból. A bal oldali szikla és az üveg közé. Kicsit necces mert az Aquarebell eléggé belóg. Féltem, hogy a szikla miatt nem tudom eléggé balra tolni. Elég nehéz volt beszuszakolni a poharat, de a végén bent volt. Majd következett a két növény ültetése..... azaz következett volna, hiszen úgy felkavarodott a talaj, miközben ’Építős’ segédemmel a földmunkát végeztük, hogy a 4 cm-es vízben semmit nem lehetett látni :( No nem baj, addig megcsináltuk az ROnak szánt palack osztásait, kimértük fél literenként a vizet És berajzoltuk. Kiszedtem a szűrőt az akvárium mögötti ‘szekrényből’. szétszedtem elkezdtem átmosni....1 harmadik műanyag edényben klórtalanított csapvizet és ion vizet meg a szűroben lévő akvárium vizet használtam erre a célra. Közben üvegek le folyadékba be. Szűrőt átmostam kiöblítettem majd az akvárium leengedett vizében újra indítottam. Közben természetesen még vagy két-háromszor kiborítottam, hol ezt, hol azt a vizet. Majd végül a felmosó vödörben lévő vízzel áztattam el mindent. Itt már 3 segítségem volt, Gyakorlatilag az egyik kezemben az egy éves lányom, a másikban felmosó és vagy fordítva. Szerencsére itt már befutott a feleségem is. Heveny fertőtlenítés után vállt vállvetve harcoltunk a kétfrontos háborúban. Ő a gyerekekkel én az elemekkel küzdöttem. Eddigre letisztult a víz az ültetéshez. Kivettem a köveket és kibontottam a növényeket. A minden PártHovaTartozásNélkül a jobbikkal kezdtem. A Rotala Bonsai gyönyörű Tropica csomag volt. Rengeteg volt benne. 5 felé bontottam. Ment a jobb oldalra stem-nek, hátra két csokor. Remélem kinő akkorára, hogy a hegy mögül látni is lehet majd és a pohár köré került két csokorral. Remélem lent maradnak majd. Közben el is felejtettem néhány dolgot Ami már előbb megtörtént.
1 még minden előtt betoltam a csomag Seachem Flourish Tab-ot,
2 az alsó köre ragasztott Cuba elengedte a ragasztást.
3 a jobb oldalon lévő parvula rendre elkezdett kijönni. Gyakorlatilag szinte az egészet újra kellett ültetnem.

Az elengedett cubát vissza ragasztottam, immár alul és felül is megfogva. A parvulával az egész művelet alatt Szélmalom harcot folytattam.

A második csomag növény egy Montecarlo volt. ugyanúgy bontatlan Tropica egy-kettő, de ez szinte csak félig volt. Míg annakidején a cubát rengeteg felé tudtam vágni, ezt nem lehetett nemhogy vágni, de tulajdon képpen, mire lemostam a zselét azt sem tudtam hol van a fent meg hol van a lent...ugyanis nem volt gyökere!!!! Ez így normális ennél? Szétszedtem pár cafatra és benyomkodtam a földbe....valahogy. Remélem ott marad....valahogy. :( (Zárójelben jegyzem meg, hogy a Montecarlo is gyönyörő állapotban volt, sehol sárgulás, vagy rothadás nyomok.... csak mintha nagyon siettek volna Tropicaék, hog ez még bekerüljön a csomagba amit magyarországra küldenek az Éheseknek. Mintha olyan növény lenne, aminek még nem fejlődött ki gyökérzete a nyírás után. És tekintve, hogy nem volt elég, csak félig tömték meg a dobozt......”Mindegy a Hungryknak ez is jó lesz” alapon. Ezután feltöltöttem és kész is. Mentek vissza az üveg dolgok, a co2 cső kapott új Ada tappancsokat ( az U csövet már le kellene cserélnem). Most ugrik a majom a vízbe....befér e vajon az Aquarebell?

És itt jött a fekete leves. Szerencsére nem volt teljesen fekete, csak tejes kávé. A pohárba bele ment a tappancsok az akvárium üvegének magasságába vannak....csakhogy ferdén tudom csak beletenni, csak az egyik tappancsot tudom az üvegre nyomni. Azt a R.....@#€&#@-&.t poharat arrébb kell majd valahogy varázsolnom.

70507F9A-BAF9-4CDA-A294-17218E8A9D93.jpeg

DD9A4D8A-2F3A-41E4-BD60-D0838D479894.jpeg

5A626D9B-8107-4F46-889F-88EDE75F450B.jpeg










D137AF29-64E8-4F1C-B83C-AC5141CA36F6.jpeg
 
Az egész mizéria, úgy kb két órán át tartott...a végeredmény kis bosszankodás és kristály tiszta víz. Eg gyors TDS mérés.....:oops: 386 o_O.... 10 liret RO víz cserével a 25 literből??? Jól sejtem, hogy itt valami nem stimmel??? Gondolom a TDS mérő megbolondult, csak a drágábbat kellett volna megvennem... kimegyek RO víz mér.... 80TDS. Nem jó, de nem is tragikus, visszasózás 6GAra történt, plusz ....nemtudom mi. Az itthoni csapvíz egyébként szintén annyi majd számra pontosan.

szóval csapvíz vs RO viz 1:1
 
Ma reggel nem kap tapot az akvárium, aztán mégis meggondoltam magam. Egy nyomás a TF macrobol és 2ml az ECarboból. Plusz a 1/2 ml Schem iron.. a folytatáson még gondolkodom. Nagyon lelombozott a tegnapi RO eredmény
 
Kis összefoglaló a mai állapotról...
Ma arra keltem, hogy feljött a Rotala egyik csomója, meg a nagy növényből....kaptak tápozás Mai nap ment Planter is a Macro mellé, ECarbo kezelés és a vas... Aztán a bonsai másik két csomója is kijött. Délelőtt utána megcsináltam a polcokat...
D604C520-E59C-41CE-A340-4C0EB4C0C60F.jpeg
172ED110-3522-49F6-AC94-253DE962ABA8.jpeg
ADA stílusú szekrény.... ja nem Gobbo stílusú. Hát nem vagyok egy vérbeli mester ember az már biztos :)..,

aztán belekezdtem a végzetembe :) megcsináltam az Aquarebell-t. Betúrtam a poharat a hegy alá, hog a skimmet egyenesen tudjon állni. A csatát megnyertem, de a háborút lehet hogy elvesztettem. Kimozdult a hátsó szikla és ami biztos, hogy összeomlott a terasz. Ebből lehet, hogy Rescape lesz....




.image.jpg
image.jpg
 
Miközben ezt leírtam nagy nehezen már tisztult a kép. A rombolás nyomai szembetűnőek, a fensík egy része talán menthető, de sok munka lesz. Kimozdult több kis kő is. Mindenhol a földrengés nyomai. Angkor majdnem belesülyedt a vízba. A Vörös Khmerek riadtan rohangálnak és söprögetnek mindenhol. Mindent beterít a por és az üledékes föld.

image.jpg

image.jpg
 
Újabb földrengés volt. A pohár megint megmozgatta a földet. Kicsit áthelyeztem , hogy az Aquarebellt hátulról tudjam az akváriumba meríteni. Tekintve, hogy a szikla már kimozdult, így elfér mellette is és nem kell alá rakni, ezért kivettem alóla és még így is jól belemegy a skimmer alja, ami szintén elég széles. Viszont így már a pohár pereme nem süllyed a föld alá és nem megy majd állandóan tele földdel. A Cuba nagy része kijött, az ARM-talán megmarad. A stauból is elég sok bentmarad és szinte ki sem tudom venni. Ennek örülök. Most kb 1,5 lietr RO vít ment be visszasőzás nélkül. Megpróbálom kicsit lejebb vinni a TDS-t. Aztán megnézek majd GHt is ha tudok. A Cuba ha minden jól megy még beültethető. . Leengedem a víz egy részét. Lehet ezzel is kellett volna kezdeni, de nem akartam, hogy a szűlő közben tudjon járni...
 
Megvolt a restaurálás, a Khmer osztag szépen dolgozik. Miközben ezt írom, szépen újra tisztul a víz. A teraszt szinte teljesen újra kellett ültetni, a sziklákat nagyjából visszatoltam. A hátulját felöntöttem némi földdel és a terasz is kapott. A teraszt sikerült újra ültetni, az ARM fele bent maradt a többit vissza ültettem. A bonsaiokat nem tudtam csak hátra. Azok remélem bent maradnak. A többi, ki-ki jött. Majd a feltöltés után, ha kicsit letisztult ujra megpróbálom. Ment bele visszasózatlan RO víz kb 1,5 leter eddig. A TDS 352.. nem sok változás, de nem is annyira rossz talan. Még kb 1,5 litert belerakok aztán újra mérek.
image.jpg

image.jpg
ami fura volt, hogy a leszívott részen grasszáltak az Amanok. Folyamatosan jöttek ki a vízből és mentek át a nedves, de nem vízben lévő sziklán (ezen)image.jpg
a másik oldalra, úgy, hogy a szikla kb 1,5 cm-t kiállt a vízből.
 
Back
Oldal tetejére