• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Azt a fik@t tényleg érdemes leszedni a víz tetejéről, mert nem tud a gáz cserélődni a vízben, árt a növényeknek. 1-2 hét alatt elmúlik majd magától. Szerintem citromsavas co2 vel jobban járnál, de ha esetleg kipróbálod az élesztőset kíváncsian várom az eredményeket! (y)
Megfogadom a tanácsokat, fogok figyelni a hártyára. Ezeknek az "alternatív" CO2 dolgoknak utána fogok járni majd jobban, a citromsavas megoldás "DIY" látszata riaszt meg, még egyelőre nem tudtam semmit elrejteni, nincs még megfelelő bútor. Csak ezért szimpatikusabb egyelőre ez a bolti zselé-élesztő CO2. De majd jobban utána olvasok ezeknek természetesen, de ahogy ismerem magam lehet jobban járnék, ha kihagynám ezeket a lépcsőfokokat és belevágnék egy palackos rendszerbe.
(Szerk.: de persze a DIY megoldások sem zavarnának, ha esetleg hamarabb találok valami szép praktikus bútort)
 
Megfogadom a tanácsokat, fogok figyelni a hártyára. Ezeknek az "alternatív" CO2 dolgoknak utána fogok járni majd jobban, a citromsavas megoldás "DIY" látszata riaszt meg, még egyelőre nem tudtam semmit elrejteni, nincs még megfelelő bútor. Csak ezért szimpatikusabb egyelőre ez a bolti zselé-élesztő CO2. De majd jobban utána olvasok ezeknek természetesen, de ahogy ismerem magam lehet jobban járnék, ha kihagynám ezeket a lépcsőfokokat és belevágnék egy palackos rendszerbe.
(Szerk.: de persze a DIY megoldások sem zavarnának, ha esetleg hamarabb találok valami szép praktikus bútort)

Hát a palackossal sok fejfájástól kíméled meg magad! I
 
Kezd izgalmasabb lenni a dolog, támadnak az algák. Próbálok beszúrni 2 képet, sajnos nem csinál valami jó makró képet a telefonom. Az első képen (a lávakő körvonalán látszik) egy fonalalga féle kezd terebélyesedni, a második képen pedig most tűnt fel, hogy a növények mellett az oldal üvegen zöld pontalga vagy por alga? A világítást levettem 8 óráról a korábban tanácsolt 7 órára. A táp ugyanúgy 1-1ml micro/macro, 1ml easy carbo. A fonalalga félék, ahogy olvasom leginkább a co2 hiánya miatt lehet, ami ugye nálam elég könnyen megeshet. A másik alga ellen meg a fény idejének csökkentésével próbálom felvenni a harcot. Vízcserekor mindig át szoktam törölgetni papírtörlővel az üveget kívül-belül, látszik is, hogy a növények magasságáig szoktam lemenni vele. Ott meg is erősödött az alga, amit eddig nem láttam.
9kgH606.jpg
WBkvaDh.jpg
 
Kezd izgalmasabb lenni a dolog, támadnak az algák. Próbálok beszúrni 2 képet, sajnos nem csinál valami jó makró képet a telefonom. Az első képen (a lávakő körvonalán látszik) egy fonalalga féle kezd terebélyesedni, a második képen pedig most tűnt fel, hogy a növények mellett az oldal üvegen zöld pontalga vagy por alga? A világítást levettem 8 óráról a korábban tanácsolt 7 órára. A táp ugyanúgy 1-1ml micro/macro, 1ml easy carbo. A fonalalga félék, ahogy olvasom leginkább a co2 hiánya miatt lehet, ami ugye nálam elég könnyen megeshet. A másik alga ellen meg a fény idejének csökkentésével próbálom felvenni a harcot. Vízcserekor mindig át szoktam törölgetni papírtörlővel az üveget kívül-belül, látszik is, hogy a növények magasságáig szoktam lemenni vele. Ott meg is erősödött az alga, amit eddig nem láttam.
View attachment 64111
View attachment 64112

Semmit nem látni, de szerintem inkább ecset alga lesz az, ami a rossz áramlás miatt van. Kicsit vegyél vissza a flowból. A zöld pontok meg szerintem a sok táp miatt vannak.
 
Most nézem, hogy a második képen arra a csíkra gondolsz, mint alga? Ha igen, akkor nem éri természetes fény az akit abban a vonalban?
 
Sziasztok!

Tegnap este összeraktam az első low-tech növényes akváriumunkat. A már jól ismert Dennerle nano cube 20 a szoba dísze (még jelenleg az :) ). Nem ment könnyen a kövek elrendezése, sajnos nem tudtam megvalósítani azt, amit eredetileg szerettünk volna, ugyanis nem fért el a másik "szikla". Pontosabban elfért volna, hiszen lemértem vásárlás előtt, hogy mik az opciók, de túl sok növényt vettem ezért ki kellett hagynom. Egy Anubias Gold sajnos így is ment a levesbe, mert nagyon árnyékoltak a levelei és a világítás amúgy sem valami erős.

Technika:
- Eheim 2213 250 bio töltettel
- Dennerle power led 5.0 5W
Aljzat, dekor:
- Dennerle Scaper's soil
- lávakő
Növények:
- gömbmoha (elöl)
- Marsilea hirsuta (elöl)
- Eleocharis acicularis mini (elöl)
- Ammania Sp. Bonsai (hátul)
- Eleocharis acicularis (hátul)
Táp:
- Green Aqua Micro, Macro
- Easylife carbo

Tanácsokat szívesen olvasnék, szeretném ha nem pusztulna ki az összes növény, ha már CO2 hiánya és a gyengécske fény miatt burjánzás biztosan nem lesz, de megelégednék a lassú növekedéssel is :) Pár hét múlva néhány garnéla is fog benne lakni, ha minden jól megy.

Üdv,
Ádám

1. nap képek:

View attachment 63580

View attachment 63581
View attachment 63582

View attachment 63583

View attachment 63584

View attachment 63585


szép lávakövet találtál ...
 
Most nézem, hogy a második képen arra a csíkra gondolsz, mint alga? Ha igen, akkor nem éri természetes fény az akit abban a vonalban?
De igen a napokban oda süt a nap kicsit, de közvetlen nem éri az üveget, de ez egy nagyon jó meglátás! A többi oldalán nincs.

szép lávakövet találtál ...
Köszi! Nem nagyon volt választék, a másikat amit vettem kalapálgatnom kellett, hogy érdekesebb legyen, de végül nem fért el.


A vízcserékkel hogy állsz?
A múlt héten minden nap volt ugye 50%, tegnap volt az első nap amit kihagytam.

Most fél órája cseréltem 50%-ot. A kőről a pár szál szőr szerűséget le tudtam szippantani vízcserekor a csővel, az üveg oldaláról meg egy fogkefével le tudtam seperni a zöld algát könnyen. Igazából inkább por szerű dolog volt, tényleg nagyon könnyen lejött szerencsére. De ugye ez nem jelenti azt, hogy nem fog visszajönni.
A CO2 témán már két napja elmélkedek amikor van időm ezzel törődni, valószínűleg egy 2kg-os palackos rendszert fogok kialakítani.
 
Utoljára módosított:
Elképzelhető, hogy a gömbmohától lassan búcsúznunk kell, mert állandóan rossz helyre gurul és árnyékolja az acicularist. Most is elég sokat szenvedtem vele, hogy a kő tövében maradjon. Ha sikerül megpuhítanom a barátnőm, hogy váljunk meg a gömbtől, akkor majd elajándékozzuk. Hátha kell valakinek, elég nagy :)
 
Elképzelhető, hogy a gömbmohától lassan búcsúznunk kell, mert állandóan rossz helyre gurul és árnyékolja az acicularist. Most is elég sokat szenvedtem vele, hogy a kő tövében maradjon. Ha sikerül megpuhítanom a barátnőm, hogy váljunk meg a gömbtől, akkor majd elajándékozzuk. Hátha kell valakinek, elég nagy :)
Fog piszkalo. Szurd bele felig, a masikfelet meg a barhova. Lehet megszunik a vandorlas.
 
A kőről a pár szál szőr szerűséget le tudtam szippantani vízcserekor a csővel, az üveg oldaláról meg egy fogkefével le tudtam seperni a zöld algát könnyen. Igazából inkább por szerű dolog volt, tényleg nagyon könnyen lejött szerencsére. De ugye ez nem jelenti azt, hogy nem fog visszajönni.
A CO2 témán már két napja elmélkedek amikor van időm ezzel törődni, valószínűleg egy 2kg-os palackos rendszert fogok kialakítani.

Valószínűleg GDA telepedett az üvegre. Az üvegről könnyebb és egyszerűbb egy plasztik kártyával (lejárt törzsvásárlói, vagy bankkártya) letolni az algát. A fogkefével nekem volt, hogy a sörték nem egyenletesen érintkeztek az üveggel, így nem volt teljesértékű a karbantartás.
 
Eljött az idő, hogy egy kicsit komolyabb legyen a technika. Tanácsoltátok a CO2-t, így hát ma délelőtt beruháztam egy CO2 rendszerbe. Próbálgatom jelenleg. A buborékszámláló nagyon nagy buborékokat csinál, nem tudom, hogy ez így normális vajon. Legelőször a szűrő nyomóággal szemben helyeztem el, ahogy javasolták a cikkben, de így csak fél kört tettek meg a buborékok és egy részét elnyelte a szűrő szívócsonk, ami elvileg nem tesz jó a baktérium kultúrának. Így az esőztető alá helyeztem. Ennek az lett most az eredménye, hogy a difit elhagyva az apró buborékok egyből a szívócsonkkal ellentétes irányba kezdenek el forogni az áramlattal, így akár teljes kört is úsznak vagy akár többet. Az esőztetőt jobban lenyomtam a felszín alá pár centivel, hogy visszairányítsa a buborékokat illetve ne fodrozza annyira a felszínt.
A beállítással még bajban vagyok. Szoknom kell, jelenleg 3 buborékot számolok 1 perc alatt, ami elég viccesen hangzik, de ha 1bubi/1másodpercre állítom akkor olyan sűrűn buborékos a kis kocka, mint egy felrázott ásványvizes palack.
lVrQdp5.jpg

U8gE5Vd.jpg
 
Ameddig nem lesz erősebb fény addig a micro-macro táp maradhat 1-1ml/nap így co2 mellett igaz? Az easy carbóban nem vagyok most biztos, hogy kell-e abból az 1ml/nap a co2 mellé.
 
Back
Oldal tetejére