• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szerintem a várakozás közben barátkozz össze egy köszörűssel, mert kopni fog az ollód éle. ;)
Nincs ollóm! :) Intéznem kellene egyet lassan.
Próbáltam csipessze kiszedni az elbarnult hirsuta leveleket de jönne ki vele az egész csomó, rábízom az időre inkább. A szikla mögötti részen találtam megint szőr szerű algát, ma este vízcserekor leszippantottam és megvizsgáltam közelebbről. Sárgás barna nagyon gyenge szerkezetű, szét lehet kenni, “morzsolni”. Remélem egy ideig nem lesz ennél komolyabb gondom.
 
Nincs ollóm! :) Intéznem kellene egyet lassan.
Próbáltam csipessze kiszedni az elbarnult hirsuta leveleket de jönne ki vele az egész csomó, rábízom az időre inkább.

Ne az időre hagyd, viseljed Te a gondját a kis vízalatti kertednek.
Az olló és csipesz alapvető akvakertész kellék. Nem muszáj rögtön ADA felszerelést venned, van kedvezőbb árfekvésű is, csak nézz szét a GA webshopjában. De itt a fórumon is szoktak meghirdetni eladó ollót és csipeszt, stb.
 
Egy hét és tolhatod a növénytápokat, CO2-t ezerrel (y)
Hétvégén visszakapom a lámpát, hétfő-kedd futárral tudom küldeni.
Ez nagyon jó hír :) köszönöm! Tudok privát üzenetet küldeni mostmár. Majd ott le tudjuk beszélni a részleteket (y)
 
Ma beszereztem egy drop checkert, fel is tapasztottam. A lámpát feljebb helyeztem 5 cm-el (így kb. 10cm magasan van), mert a sziklán és az aljzaton is szaporodni látszik az alga. Kár, hogy az Eheim ilyen zöld csöveket ad a szűrőhöz... Egyre jobban kezd zavarni :(
image1.jpg
 
Utoljára módosított:
Ma beszereztem egy drop checkert, fel is tapasztottam. A lámpát feljebb helyeztem 5 cm-el (így kb. 10cm magasan van), mert a sziklán és az aljzaton is szaporodni látszik az alga. Kár, hogy az Eheim ilyen zöld csöveket ad a szűrőhöz... Egyre jobban kezd zavarni :(
View attachment 64265
Ez egy kezdeti kompromisszum, de el fog múlni. Ha elkap a növényes gépszíj, üvegre váltasz. A DC-vel már megtetted az első lépést. ;)
Ezért szoktam volt mondani, hogy a gyerekeket az akvarisztikával kell megfertőzni, és akkor tuti nem lesz egy fillérjük sem drogokra. :D
 
Ez egy kezdeti kompromisszum, de el fog múlni. Ha elkap a növényes gépszíj, üvegre váltasz. A DC-vel már megtetted az első lépést. ;)
Ezért szoktam volt mondani, hogy a gyerekeket az akvarisztikával kell megfertőzni, és akkor tuti nem lesz egy fillérjük sem drogokra. :D
Le fogom cserélni hamarosan üvegre, esztétikailag biztos nagyon nagyot dobna rajta. A szoba dísze, legyen minden rendben vele (a palack meg a szűrő és a kábel rengeteg kicsit belerondít még az összképbe az asztal alatt :D nem találtunk még jó (megfizethető) bútort, ami illene a nappaliba)
Ha esetleg valakinek lenne eladó üveg ki- és befolyó csöve nano méretben eladó ne tartsa magában! :)
 
Ma este lesz a héten a harmadik 50% vízcsere. Ha minden jól megy jövőhéttől már heti kettőt fogok és ha bírja akkor maradna is tovább az a rendszer.
Pénteken írtam, hogy kezd elszaporodni az alga. Hát hip-hop megsokszorozódott a mennyisége, nő mint a gomba a növényekkel együtt, amióta van CO2. De pozitívum benne, hogy így már valamivel könnyebb beazonosítani, szerintem ez a "HajalgaRhizoclonium".
A hajalgával kapcsolatban olvastam itt, hogy a tápanyag hiány, tápanyag ingadozás okozhatja. Most ezzel kapcsolatban azt jegyezném meg, hogy:
-elképzelhetőnek tartom a hiányt, mivel heti 3x cseréltem 50%-ot és 1-1 ml micro-macrot adagoltam. Közben szerencsére lett CO2 rendszer, ami hatására burjánzani kezdtek a növények. A táblázat szerint valahol 2-3 ml között kellett volna adagolni CO2 mellett mind a kettő szerből.
-elképzelhetőnek tartom a tápanyag ingadozást, mert szerintem súlyos hibát követtem el. A vízcseréket rendszerint este lámpaoltás előtt végzem el. A pihentetett vízbe teszek seachem prime előkészítőt és easy start bacikultúrát. És ennyi. Reggel tápozok vissza a világítás előtt (micro, macro, carbo). Lehetséges, hogy a vízcserekor lefelezett oldott tápanyag másnapi visszapótlása könnyen hozzájárul ehhez a hatalmas mértékű ingadozáshoz.
A következő lépéseket fogom tenni:
-emelem a tápanyag szintet 2-2 ml micro-macrora, hogy kizárhassam a tápanyaghiányt
-vízcsere után azonnal pótlom a tápanyagokat, hogy elkerüljem az ingadozást
-levágom az elhalt hirsuta leveleket
-hamarosan szeretnék beköltöztetni pár darab Amano garnéla, akik elvileg nagyon szeretik :)

Mindenesetre ma vízcserekor amennyire tudom megtisztítom a kockát az algától, sikerült szereznem egy jó kis kártyát (köszi a tippet @mmccannon :)) az üveg tisztításához (tulajdonképpen egy torta krém egyengető valami)
A Marsiela Hirsuta, aminek a legtöbb idő kellett, hogy észhez térjen, most nagyon szépen fejlődik. Nagyon sok új hajts van mindenfelé és van ahol már a magasba tört.
image1alga.JPG
image2alga.jpg
 
Utoljára módosított:
Szia ! Vegyél bele süncsigát, a táp, 20 literre, maradhat szerintem még 1 mili micro/macro .
Én 64 literre 150 watt hqi /co2 3 milit adok , és semmi alga.
Azt nem olvastam ,bocsi, hogy jelenleg milyen co 2 van, és mennyi bubi/ másodperccel megy, és mettől meddig megy, meg a fény mettől meddig, az érdekelne.
 
Szia! 500g palackos nagy nyomású co2 van, 1 bubi/8 másodperc, így az indikátor világos zöld, elég sokáig lent tartja az apró buborékokat az áramlat, körbe körbe kering. A co2 9:30-kor kapcsol be és 18:00-kor kapcsol ki a világítás 11:00-kor kapcsol be ls 19:00-kor kapcsol ki.
Rendben, maradok még akkor az 1-1 ml tápnál még, most vissza tápoztam egyből a vízcsere után.
Közben végeztem a vízcserével, meg kicsit ollóztam is az ültetéskor már barna hirsutákat. Íme:
image1clean.jpg
 
Szia! 500g palackos nagy nyomású co2 van, 1 bubi/8 másodperc, így az indikátor világos zöld, elég sokáig lent tartja az apró buborékokat az áramlat, körbe körbe kering. A co2 9:30-kor kapcsol be és 18:00-kor kapcsol ki a világítás 11:00-kor kapcsol be ls 19:00-kor kapcsol ki.
Rendben, maradok még akkor az 1-1 ml tápnál még, most vissza tápoztam egyből a vízcsere után.
Közben végeztem a vízcserével, meg kicsit ollóztam is az ültetéskor már barna hirsutákat. Íme:
View attachment 64510
Ha gondolod, és egy próbát megér neked , akkor 11:00-kor kapcsolna be a Co2 1bubi/4 mp , és 18:00-kor ki. A világítás 12:00-kor, és 19:00-kor kapcsolna ki.
 
Ha gondolod, és egy próbát megér neked , akkor 11:00-kor kapcsolna be a Co2 1bubi/4 mp , és 18:00-kor ki. A világítás 12:00-kor, és 19:00-kor kapcsolna ki.
1bubi/4 másodpercen volt már a CO2 és akkor nap végére majdnem sárga volt az indikátor, másnap reggel meg még zöld nem akartam kockáztatni a bacik miatt és kicsit zártam rajta így állt be az 1/8. Egy Ista márkájú buborékszámláló+visszacsapó szelepes dolog ez és elég nagy buborékokat kreál a számláló. De ha ez még nem gond, lehet bátrabban, akkor persze próbálkozhatok :) Be kell majd szereznem vízteszteket, hogy ne a sötétben tapogatózzak...
 
Ez a rhizo randa egy dög, marha gyorsan tud terjedni, ennek ellenére hamar ki lehet irtani. Amit tudsz mechanikailag távolíts el, majd H2O2-s kezelés után egy kis csapat garnéla is hamar meg tud birkózni vele. Nálam legalább is ez hatásos módszer volt.
Köszi a tippet neked is! A garniknak még várniuk kell kicsit még csak 2 hetes a kocka. De közben figyelek hátha lesz valakinek eladó 4-5 Amano-ja.
Szerk.: mechanikusan könnyen el tudtam távolítani még
 
Köszi a tippet neked is! A garniknak még várniuk kell kicsit még csak 2 hetes a kocka. De közben figyelek hátha lesz valakinek eladó 4-5 Amano-ja.
Szerk.: mechanikusan könnyen el tudtam távolítani még

Ez így van, nem nehéz eltávolítani, viszont egy nap alatt kétszer annyi képes visszanőni.
 
Sziasztok! Egy újabb mérföldkő az akvárium életében. @kmisi megszponzorálta a kockát egy másik Dennerle Power Led 5.0-val, amit ezúton is nagyon köszönünk neki! Érdekesség benne, hogy kicsit másabb a színe (kékes), mint a sajátomnak (sárgás). Kíváncsi vagy mi fog kisülni belőle, lehet így áll össze a tuti sterilizáló, algaölő, növénynövesztő fényspektrum :D Köszi még egyszer! (y)
IMG_3634.jpg
 
Sziasztok! Egy újabb mérföldkő az akvárium életében. @kmisi megszponzorálta a kockát egy másik Dennerle Power Led 5.0-val, amit ezúton is nagyon köszönünk neki! Érdekesség benne, hogy kicsit másabb a színe (kékes), mint a sajátomnak (sárgás). Kíváncsi vagy mi fog kisülni belőle, lehet így áll össze a tuti sterilizáló, algaölő, növénynövesztő fényspektrum :D Köszi még egyszer! (y)
View attachment 64568
A szponzorálást túlzásnak tartom, nálam a polcon pihent, nálatok jó célt szolgál.
A lámpa színéről érdemben nyilatkozni nem tudok, nincs összehasonlítási alapom, csak ez az egy darab volt ritkán használva.
A fényár miatt az algákkal vigyázzatok, továbbra is tetszik a kocka. Sok sikert hozzá!
 
Hogy muzsikál a co2?
Jól, emeltem a co2 adagoláson 1 bubi /8 másodpercről 1 bubi /6 másodpercre. A növények nagyon szépen nőnek, az eleocharis acicularis már kezd túlnőni mindent, majd kicsit meg kell nyírni hamarosan. Ezt a képet most csináltam fél órával a lámpaoltás előtt, ilyenkor nagyon nehéz hagyni, hogy lekapcsolódjon a világítás :) pont amikor néztem valahonnan géppuskaszerűen jött a buborék, de nem tudtam lefotózni.
DBDO2490.JPG
 
Back
Oldal tetejére