• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Algásodás

zsotyi said:
Három nap black out-tól nem lesz tápanyag hiányos egy növény.Annál azért lassabban alakul ki.
Igen, ezzel tisztában vagyok, de mégis 3 nap blackout után történik ez a növényeimmel. Már egyszer csináltam egy blackoutot BGA kezelésére, bár akkoriban kicsit visszafogottabban tápoztam(12ml mivel nettó vízmennyiséget számoltam), ezért az akkori tüneteket annak tudtam be, viszont most értetlenül állok a dolog előtt, annyit még érdekességképp hozzáfűznék hogy a második szűrőm beállítása után jelent meg leküzdhetetlen mértékben a fonalalga.
zsotyi said:
Mivel oldod be a co2-t,és hogyan?
Diffúzorral, az akvárium jobb oldalán, a szűrők esőztetői bal és jobb oldalon vannak, plusz jobb oldalon a hátfalon még egy koralia is pörgeti a bubikat a jobb beoldás érdekében.
 
Nagyon CO2 gyanús...
Esetleg érdemes lenne 2 diffit (vagy 1 reaktort) használnod. ;)
Amano a 120 cm, vagy annál hosszabb akiknál már javasolja.
Én biztos kipróbálnám.
 
Ha EI szerint tápozol (a 15 ml / 300 l GA táp heti 50% vízcsere mellett az), akkor nem növénytáp okozta tápanyaghiány-tüneteid vannak, hanem a fonalalga a CO2 hiány jele.

A már megjelent fonalalgát és algás leveleket el kell távolítani, javíts a beoldás hatékonyságán és módján, csökkents a fényen és légy türelemmel, mert a megoldás csak idő kérdese ezek után.
 
keymaker said:
A már megjelent fonalalgát és algás leveleket el kell távolítani, javíts a beoldás hatékonyságán és módján, csökkents a fényen és légy türelemmel, mert a megoldás csak idő kérdese ezek után.
Értem, köszi! Nincs más hátra, mint előre... külső reaktorra váltok :)
 
Vion said:
Értem, köszi! Nincs más hátra, mint előre... külső reaktorra váltok :)

arra azért vigyázz, hogy a külső reaktor 100%os beoldást csinál. azt gondolom, hogy ha hagyod a jelenlegi bubiszámot, halad rákod ha van, azok gyorsan az örök algamezőkre szenderülnek..
 
keymaker said:
Ha EI szerint tápozol (a 15 ml / 300 l GA táp heti 50% vízcsere mellett az), akkor nem növénytáp okozta tápanyaghiány-tüneteid vannak, hanem a fonalalga a CO2 hiány jele.

A már megjelent fonalalgát és algás leveleket el kell távolítani, javíts a beoldás hatékonyságán és módján, csökkents a fényen és légy türelemmel, mert a megoldás csak idő kérdese ezek után.

Még annyit azért hozzáteszek, hogy minden olyan növényt, levelet is tüntess el ami besárgult, kifakult, máladozik, egyszóval nem egészséges, mert egyébként igen hosszúra nyúlik az alga elleni harc.
 
Alga probléma: megszűnt. Mint korábban írtam a, az indítást követő egy - másfél hónapban az összes létező algafaj egyszerre dzsemborizott az akimban és ipari mennyiségben, de mára eltűntek. Kristálytiszta víz, kövek, növények, még a háttéren (van háttér..) sincsen semmi. Mivel mindent megpróbáltam és kipróbáltam, összeszedem majd mi is történt.
Egyetlen aprócska „de” van csak, a karácsony moha. Egy lapos fára van felerősítve, és jelenleg egy 25x20cm-es méretű 5cm vastag bunda. Viszont ez úgy működik mint egy belső szűrő, az áramló vízből az összes szmönyit megfogja. Ha megpiszkálom, sűrű felhőben jön ki belőle, pedig hetente porszívózom, de hiába. Gondolom a lokális rothadás és ammónia miatt, ezen viszont dúsan tenyészik valami szálas alga (Rhizoclonium?). Van 30-40 garnélám, pontosan azért hogy majd ők pucolják, de messze elkerülik. A sziámik, otok, algaevő csik szintén. Furcsán néz ki, hogy a többi növényen semmi, még a moha mellettieken sem, ezen viszont…
Van tipp, hogyan lehet tisztán tartani, egy ilyen bundát vagy más megoldás?
CO2 szint sz.tem ok, tápozás EL, a növények nőnek mint az őrült, nem győzök nyírni, 2 hetente egy szatyornyit.
 
Az lenne a nagy kérdésem, hogy az alga hardscape-ről ecsettel való eltávolítása ajánlott-e? Arra gondolok, hogy az ecsetelés során keletkező "algafelhőt" a szűrő egyből nem tudja leszűrni, és ahogy láttam olyan helyre is ülepedik belőle, ahol nem volt algám.
 
Sziasztok.Zöld pontalgával küszködök.Akim;220l sajnos belső szűrőm van Fan3-as 700l/h co2 van tápozás-Happy Life carbo 5ml Happy Plant 4ml Tetra Plantamin 4ml/nap.Fény 4x21w ebből egy kék szinű,7h-tól megy 2x21w,9h-tól megy a másik 2x21w a kékkel és este 21h-kor van lámpaoltás.Halkaja száraz és fagyasztott vegyesen.Mi lehet a baj?A szűrőt le szeretném cserélni de nincs rá zs egyenlőre!Ha tennék bele gömbmohát amit úgy tudok,hogy maga is alga az üvegről visszahúzódna az alga?Üdv Jani.
 
Gömbmoha negatív...
Pontalga foszfát-hiánytól is lehet. A kék fény is az algásodást segítheti, cseréld le.
Egy (vagy kettő :) ) jó minőségű külső szűrő sem ártana...
 
Mégse lesz meg az a növénytáp amire számoltam, ezért utánaszámoltam fejben a mostani tápnak. De végül is szemre dolgoztam, megháromszoroztam a folyékony tápot, plusz kevertem porokból makrot, amit heti egyszer adok, úgy néz ki használ. Növényeken annyira még ne látszik, de az a kevéske algám ami van az már még kevesebb lett. Még annyit változtattam hogy kicseréltem a gyújtót+vasmagot elektronikus előtétre, szemmel láthatóan nagyobb fénye van a csöveknek.
 
Sziasztok!

Van valakinek tippje arra hogy mitől kezdte el felütni a fejét a zöld pont alga? Elvileg minden ugyan úgy működik az akiban, a mért értékek se változtak. Reggel kap egy kis napfényt az akvárium az évszak miatt. Tegnap vízcserénél bedobtam a szűrőbe aktívszenet és ahol a legnagyobb az áramlás ott szinte mára eltűnt.
 
Sziasztok!

Van némi algamizériám és nem nagyon tok tőle megszabadulni.
A helyzet a következő van BGA- STAGHORN ,FONÁLALGA-és barna algám. Nos napi takarítással a 90%-tól meg tudok szabadulni tőlük a fonál már visszaszorulóban van. De 3-nap után ha nem takarítom naponta ellep a barna alga meg a BGA.
Ez nem normális dolog, de mit tegyek ellene????

Az aki 2 hónapja üzemel.
64 lityi EX1200 szűri.Flow egyenletes kb 18X-os.
ADA táptalajjal Seiryu kövekkel- HC, Tenelus a növényzet.És bubiznak.
CO2-nagynyomású, difi bal oldalt , tartósteszt jobb oldalt Co2 szint jó.Indul 04-30-kor lekapcs 22-00kor.
Tápozás: ADA napi adagolás:-4nyomás-STEP1-Kálium-Brighty Special Lights -ECA 4 csepp- Easy Carbo 2ml/nap +Phyton GIt.
Világítás 72W compact 8 órában kb 10 cm-re az aki vízszintje felett.Napfény zéró!
Ammonia-Seaghem teszt szerint /SAFE/-biztonságos elméletileg jó.
Vízcsere 5 naponta 40 litert.

Szóval elméletileg minden jó de valami mégsem tökéletes :roll: .
Ha valaki megfejtené nekem a rejtéjt nagyon megköszönném!!!
SZÓVAL SEGÍTSÉGET SZERETNÉK KÉRNI TŐLETEK :!: :!: :!:

Üdv:w-rig!
 
Felmerült bennem egy kérdés, talán w-rig problémája is hasonló lehet.
Konkrétan arra gondolok, hogy a szűrőanyag mennyisége okozhat-e algásodást normál EI tápozás (GA makro-mikro 6-6 ml/nap heti 50% csere) mellett :?:
Az én esetemben 112 bruttó literes akira jut 19,5 liter minőségi szűrőanyag, kb. 25-30 szoros megforgatás. CO2 AM 1000-el halak pipálása alatt egy hajszállal beoldva világítás előtt 3 órával be-, leoltás előtt egy órával lekapcsolva. Jelenleg világítás napi 8 órára 0,5 w/l-re levéve.
Az a gondolatom, hogy az algáim (kevés stagh., rhizo) az alacsony makro elem szinttől alakulhatnak ki, mivel túl hatékony a szűrésem, a bacik "túlbontják" a nitritet-nitrátot, és ez vezethet algásodáshoz.
Valaki? Key :?: :?: :?:
 
w-rig said:
Sziasztok!...
Világítás 72W compact 8 órában kb 10 cm-re..

Sztem (nem newbie-okoskodni akarok) ő lesz a ludas. nekem a bga a világítás megemelésével hatalmasodott el rajtam, de valami brutál szinten, úgy hogy volt ott rendes áramlás. Nálad is ez bőven 1 w/l sőt eléggé több.
Nálam az 5 napos blackout viszont FULLra kinyírta. az egyetlen algafajta amit maradéktalanul felszippantott a blackout.
Sztem kb iszonyat fényérzékenyek.
És nigro blogját olvasva, neked a 8 óra már sok is.
Hogy mi a teendőd azt nem tudom, hisz newbie vagyok. :D
 
Back
Oldal tetejére