• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Algásodás

Ez ütős!
:)


asebestyen said:
Szia Beeex!
Megpróbálnám szemléltetni, mit csinálsz a növényekkel. Vegyük azt, hogy hosszútávfutó szeretnél lenni, méghozzá versenyző! Fogadsz egy edzőt, hogy kitapossa belőled a maxot, ez a fényed: 1W/l. Ez az edző (fény) hajt Téged minden körülménytől függetlenül. És van 1 táplálkozási tanácsadód is (ez vagy Te a növényeidnek), aki azt mondja, félünk a kajától, nehogy elhízzon szegény versenyző, csak keveset ehetsz. Kevés szénhidrát, kevés fehérje és összességében kevés tápanyag (ezek a macro és a micro). És biztos, ami biztos, a levegőből (co2) is elveszünk picit. Az edző meg hajt, mit sem érdekli őt, hogy táplálkozol. Mi történik? Mikor kiűrülnek a mobilizálható tápanyag-raktáraid, szépen elkezded bontani a saját szöveteid, hogy az edződ hajtását bírd. Bomlik az izom lefelé. A következő napnak rosszabb kondícióban állsz neki, mint tegnap, de az edződ ugyanúgy hajt tovább. Mi lesz a vége? Teljesítménycsökkenés! Ha tovább csinálod egészségkárosodás, betegség. Tehát nemhogy nem fejlődsz, romlik a teljesítményed.
Sok fény, kevés tápanyag, biztos szövetbontás, és jön alga-bácsi. ;) Ezért ajánlja Key és mindenki, hogy kicsit finomabban hajtani először (kevesebb fény), hogy tudjon alkalmazkodni szegény növény a terheléshez, és mindezt az észszerűség határain belüli max. tápanyag-ellátás (EI) mellett. Ha már alkalmazkodott a növény, akkor lehet emelni a terhelésen, emelni a fényt.
Remélem nem haragszik meg senki az effajta szemléltetésért! :ugeek:
:lol:
aseb
 
fejben OK vagyok: Especially the influence of light on the absorption speed is important: With a lot of light the plant will want to grow more and especially absorb more nutrients. The supply of nutrients can go too slow and the internal buffers will get empty. In this crucial moment nutrients are absorbed more and more out of the water and the demand increases strongly.

amúgy teljesen túlettem magam az első sokkon, sőt élveztem az akvárium, 3 hét utáni ismételt aprólékos átpucolását, átrendezését . annyira, hogy most az egészet teljesen át is fogom variálni a következő hetekben ha van alga, ha nincs.
tavaszig meg úgy is van időm hétvégente hogy ezzel bibelődjek. kiváló foglalatosság, hogy kihúzzam magamat a halom gyerek és feleség delegálta egyéb feladatok alól. "megőrültél drágám? nekem ki kell pucolnom az akváriumot nehogy megint bealgásodjon. vagy ezt akarod? hogy megint algás legyen?..."
 
beeex said:
"megőrültél drágám? nekem ki kell pucolnom az akváriumot nehogy megint bealgásodjon. vagy ezt akarod? hogy megint algás legyen?..."
Ez a beszéd! Egy-az-egyben olyan Nigro stílus !!! :) Mintha a blogját olvasnám. Byrom az ilyet. :)
 
Eltelt 1 hónap azóta, hogy algával kapcsolatban írtam, a helyzet valamiképp változott. A barnaalgám valamilyen oknál fogva egyik napról a másikra eltünt, mintha soha nem is lett volna .Viszont a staghorn elborította a HC-t, van a kövön is bőven egy kis pontalgával együtt. A növényekkel nincs gond még a HC-is szépen terjeszkedik a rotalát pedig hetente kell vágni. A világítást visszavettem most csak 24 watt megy, vízcsere heti 100% 10l/nap, micro-macro napi 4-4 ml, CO2 1 bubi/sec.
várnám a szakértői véleményeket.

előre is kösz mindenkinek.
100_1440.jpg
 
algamentes kristályvizet kívánok 2010re mindenkinek aki hozzám hasonló elkeseredett magányos küzdelmét folytatja a különböző, minden irányból támadó barbár algahordákkal szemben, akinek mint felhők felett, az Olympus tetején tanyázó Istenek a Nigró, Key, Lantos, Levinen és mindenki aki bejutott az algamentes vizek mennyországába mert nekik már ott az örök mosoly az arcukon hiszen maguk mögött hagyták ezt a spórákkal teli csúf világot, aki a türelem és alázat útján az első botladozó lépéseket teszi és aki úgy álmodik egy tiszta tankról mint az utcán rongyaiba vackoló hajléktalan kisgyerek meleg pitéről és egy szebb jövőről

BUÉK
 
beeex said:
algamentes kristályvizet kívánok 2010re mindenkinek aki hozzám hasonló elkeseredett magányos küzdelmét folytatja a különböző, minden irányból támadó barbár algahordákkal szemben, akinek mint felhők felett, az Olympus tetején tanyázó Istenek a Nigró, Key, Lantos, Levinen és mindenki aki bejutott az algamentes vizek mennyországába mert nekik már ott az örök mosoly az arcukon hiszen maguk mögött hagyták ezt a spórákkal teli csúf világot, aki a türelem és alázat útján az első botladozó lépéseket teszi és aki úgy álmodik egy tiszta tankról mint az utcán rongyaiba vackoló hajléktalan kisgyerek meleg pitéről és egy szebb jövőről

BUÉK

Ezen hagonsan felröhögtem :D:D:D
B.A.É.K. Boldog, Algamentes Évet kívánok mindenkinek ;)
 
Sziasztok
Kérdésem az lenne ,hogy van egy 180cm hosszú 60 cm magas 50 cm széles akváriumom és rengeteg algával küzdök a növényeken.A nüvények ttul képpen csak vegetálnak.A levelükön sötét színű alga van.

Vil :3 db 150 cm hosszú T5 Aqua Medic 1 db Reef White 2db Plant Grow
szűrés külső hordós saját készítésü 2400l/h
növények :Anubias Barteri ,Anubias NANA,Valisneria Gigantea,Crypto
tápoldatoozni szoktam :Serra Florena
víz: 350 microsiemens,PH:7 (kb) 29 C
A leveleken sötét színű alga látható,majdnem fekete,csak a két Anubias fejlődik immel ámmal a többi nem.A valisnéria és a crypto tálba ültetve .Elöször serra talajba voltak (tálba) ,de már azt is kiszedtem azthittem az a baj.Utóbbi két növényen még hajtás sem jön.

üdv
 
Nem is értem mitől, amikor egy 15000 Kelvines tengeri aksihoz való csövet használsz? :D

Ennek algásító szerepe van, ami a tengerinél nem annyira hátrány.

Magyarul használhatod ezt is, de akkor nagyon jó tápozás és CO2 bevitel kel az aksidba.Cseréld le egy daylight-re, nem fogsz annyira algásodni.

Van egy erős világításod, és nincs megfelelő tápozásod és CO2 beviteled.

29 fok minek??
A Florena az önmagában sztem kevés.A Sera talajt kár volt kiszedni, annyira nem rossz az, ha ki is merül azért még maradhat az aksiban.
 
szi asztok
Köszi a gyors választ.
Melyik csövet cseréljem le 1-2-vagy mindet,milyen márkára ??
Mi a megfelelő tápozás??
Segítséget kérnék a CO2 bevitelhez
29 fok Diszkoszok
üdv
 
bolita said:
Sziasztok
Kérdésem az lenne ,hogy van egy 180cm hosszú 60 cm magas 50 cm széles akváriumom és rengeteg algával küzdök a növényeken.A nüvények ttul képpen csak vegetálnak.A levelükön sötét színű alga van.

Vil :3 db 150 cm hosszú T5 Aqua Medic 1 db Reef White 2db Plant Grow
szűrés külső hordós saját készítésü 2400l/h
növények :Anubias Barteri ,Anubias NANA,Valisneria Gigantea,Crypto
tápoldatoozni szoktam :Serra Florena
víz: 350 microsiemens,PH:7 (kb) 29 C
A leveleken sötét színű alga látható,majdnem fekete,csak a két Anubias fejlődik immel ámmal a többi nem.A valisnéria és a crypto tálba ültetve .Elöször serra talajba voltak (tálba) ,de már azt is kiszedtem azthittem az a baj.Utóbbi két növényen még hajtás sem jön.

üdv

hasonlókkal küzdök én is, szintén elég nagy akiban, 400l. volt, hogy egyszerre volt barna algám, Rhizoclonium, zöld pont algám és valami Cladophora szerű. a növények szenvedtek (pedig nőttek mint az őrült, csak merő alga volt mindegyik), egy rémálom az egész. többször szétszedtem, újrakezdtem, és megint. pedig van palackos CO2, már 3 külső szűrő összesen 3000l/óra, és osram 865 ill 885, EL tápozás
nos. mióta Nigro blogján megjelent az aktív szenes cikk, az együk külső szűrőbe raktam vagy 3/4 kilót, azóta sokat javult a helyzet, főleg a barna alga maradt meg a többi nem jött vissza. most pár napja újabb nagy pucolást követően UV szűrőt is beraktam, és jelenleg algamentesen reménykedem.
egyszóval: sok próbálkozás és kudarc után aktív szén és uv szűrő lett a vége.
 
Sziasztok!
Kérdésem még az lenne ha kicserélem a 3 csövet melyik csőböl tegyek kettöt 865 6500k (1600Ft) vagy a 880 8000K(3000Ft) .Trafóm 80w tehát a csövek is .
Ja még valami minden cső fölött van reflektor
Még egy kérdés 3 boltot hívtam csak rendelésre van ilyen cső(Bécsi Út ,Béke Út,Bulcsú utca) esetleg tudtok valami más forrást?


üdv A
 
Mindhárom cső lehet 865-ös ;) Én innen rendeltem rendben megjöttek a csövek, gond nélkül.
 
bolita said:
Sziasztok!
Kérdésem még az lenne ha kicserélem a 3 csövet melyik csőböl tegyek kettöt 865 6500k (1600Ft) vagy a 880 8000K(3000Ft) .Trafóm 80w tehát a csövek is .
Ja még valami minden cső fölött van reflektor
Még egy kérdés 3 boltot hívtam csak rendelésre van ilyen cső(Bécsi Út ,Béke Út,Bulcsú utca) esetleg tudtok valami más forrást?


üdv A

Én mind a kettőt próbáltam csak magában, jelenleg keverve a kettőt. Egy különbség biztosan és szemmel jól láthatóan van: milyen szín árnyalatot csinál az aksiban. A 880 (8000K)-től a növények nagyon friss zöldek lesznek, a 865-től sokkal sárgásabb minden, ha van barnaalgád, vagy a leveleken sárgás barnás elszíneződés, akkor az ettől sokkal jobban látszódni fog, a 880-nál a haragosabb zöld lesz domináns. A két cső nagyon nagyon eltérő színvilágot produkál.
 
Sziasztok!

Segítségetek szeretném kérni alga ügyben, adott egy bruttó 300 literes akvárium, naponta 15-15ml Green Aqua Micro/macro+12.5ml easy carbo, nagynyomású széndioxid, bubiszámról fogalmam sincs, (képtelen vagyok megszámolni a szinte egybefüggő buborékokat :) ) de a DC szerint mindenhol elégséges széndioxid van a vízben, néhány helyen már inkább sárga mint lime zöld, a szűrést egy JBL cpe1500 és egy Tertatec EX1200 végzi, előbbiben lávakő utóbbiban egyelőre gyári szűrőtöltet, a világításom 4x54watt T5 napi 9h,a problémám pedig nem mást mint a fonalalga, megküzdöttem már rhizocloniummal, BGA-val, staghornnal, de a fonalalgát képtelen vagyok lenyomni, csináltam egy 3 napos blackoutot (jelenleg 4 órát világítok naponta egy hétig, Nigro ajánlása szerint), hátha... de nem hogy kevesebb lett, nekem még úgy tűnik hogy több is nőtt blackout alatt, viszont a növényeim tápanyag hiányos tüneteket produkálnak ezalatt a 3 nap alatt, rotaláim levelein apró lyukak jelennek meg, parvulám besárgul majd elrohad, a marsilea levelei is ugyanúgy, és ezek "jótékony" hatása miatt ugyanott vagyok ahol a part szakad, az akvárium most 3 hónapos, kérlek segítsetek, hol hibázok?!
 
Back
Oldal tetejére