• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Algásodás

Mohákat visszavágni. Monte Carlo? és parvula is elviselne egy nyírást.
A stemeket is vissza kellene vágni, de a felső hajtásokat ültesd el. Az alatta lévő rész levelei valószínűleg megadják magukat.

Dobd be az algaevőket is most nem sokat látni.
@viktorlantos még egy kérdés a mohát mennyire kell vissza nyírni és hogyan hogy nem menjen minden fele a moha?
 
Nekem az algabumm utan ugyanez a szorosodes jott elo. Ami nagyon gazos level volt azokat levagtam es az uj hajtasok mar szepek voltak Zoli. ;) Bar lehet hulyeseg de azota nincs... :)

Tapatalkkal küldve az én SM-A300FU eszközömről
 
Nekem az algabumm utan ugyanez a szorosodes jott elo. Ami nagyon gazos level volt azokat levagtam es az uj hajtasok mar szepek voltak Zoli. ;) Bar lehet hulyeseg de azota nincs... :)

Tapatalkkal küldve az én SM-A300FU eszközömről

Sok esetben ez a legegyszerűbb megoldás. Nem mindenki bírja az idegi harcot heteken, hónapokon át :)
 
Sok esetben ez a legegyszerűbb megoldás. Nem mindenki bírja az idegi harcot heteken, hónapokon át :)
A regeneralodas ugy vettem eszre h csupan 5-7 nap volt az elotte levo hetekig tarto (hozzateszem hiabavalo) kuzdelemmel szemben. :) most rozsaszin a renickii mini. [emoji14] vagy ciklamen...kinek mi... :) a kedvem meg kulonosen. :D

Tapatalkkal küldve az én SM-A300FU eszközömről
 
A regeneralodas ugy vettem eszre h csupan 5-7 nap volt az elotte levo hetekig tarto (hozzateszem hiabavalo) kuzdelemmel szemben. :) most rozsaszin a renickii mini. [emoji14] vagy ciklamen...kinek mi... :)

Tapatalkkal küldve az én SM-A300FU eszközömről

Ugyanezért szeretem a Blyxa Japonica-t. Szinte egy teljesen más növény lesz belőle nyírás után. A zöldes narancsból vöröses apróbb termetű verzió lesz.

Vannak olyan növények akik kifejezetten bajkeverők. Nélkülük az akvárium simán üzemelne alga nélkül. De a kínlódásuk és lassú alkalmazkodásuk csak a bajt hozza. Ilyenkor is jó a nyírás :)
 
Ugyanezért szeretem a Blyxa Japonica-t. Szinte egy teljesen más növény lesz belőle nyírás után. A zöldes narancsból vöröses apróbb termetű verzió lesz.

Vannak olyan növények akik kifejezetten bajkeverők. Nélkülük az akvárium simán üzemelne alga nélkül. De a kínlódásuk és lassú alkalmazkodásuk csak a bajt hozza. Ilyenkor is jó a nyírás :)
Hat akkor maris erdemes visszanyirni. :)en is meglepodtem ezen a szinvaltason. Azt a sokoldalu mindenet neki. :) hasznos tipp. ;) ha egyszer bekoltoztetem az egyik aquaba akkor emlekezni fogok a jotanacsra. :) koszi.

Tapatalkkal küldve az én SM-A300FU eszközömről
 
Sziasztok! Múlt heti vízcsere előtt teljes körű vízparaméter ellenőrzést tartottam. Gyanítottam, hogy valami ptobléma lehet, mert el kezdtek stagnálni a növények, és megjelent tödd féle alga.
Akvárium adatok: 125l
. szűrés: 500 l/h
. világítás: 2x24W, időtartam: 10h
. ProFito: 1,8 ml
. Fluorish Excel: 2,8ml
Vízparaméterek: Hőmérséklet: 24C
. Ph: 7,6
. NO2: 0,05 mg\l
. K: 7 mg\l
. Ammónia: 0 mg\l
. GH: 15 mg\l
. PO4: kevesebb, mint 0,02 mg\l
. NO3: kevesebb, mint 10 mg\l
A foszfát, és a nitrat kevés... El keztem adagolni EasyLife Fosfot és Nitrot. Először csak 0,5 ml-t, aztán 1ml-t, utána 1,5 ml-t mind a kettőből. Aztán észrevettem, hogy nem csak a növények kezdtek el megindulni növésben, hanem az algák is. Ellenőriztem a paramétereket este majdnem villanyoltás előtt: NO3, 10 mg\l, PO4: 0,05 mg\l. Minimálisan növekedtek csak az értékek, de visszavettem egy kicsit a Nitroból, és Fosfoból 1-1 ml-re.
Úgyhogy folyik a kisérletezés... Hétvégén megejtek egy teljeskörű takarítást, metszést, újraültetést, csinosítást, kertészkedést. Remélem használni fog. Tudtok esetleg valami tanáccsal szolgálni, hogy hogyan kéne kezelnem ezt a helyzetet?
 
Sziasztok! Múlt heti vízcsere előtt teljes körű vízparaméter ellenőrzést tartottam. Gyanítottam, hogy valami ptobléma lehet, mert el kezdtek stagnálni a növények, és megjelent tödd féle alga.
Akvárium adatok: 125l
. szűrés: 500 l/h
. világítás: 2x24W, időtartam: 10h
. ProFito: 1,8 ml
. Fluorish Excel: 2,8ml
Vízparaméterek: Hőmérséklet: 24C
. Ph: 7,6
. NO2: 0,05 mg\l
. K: 7 mg\l
. Ammónia: 0 mg\l
. GH: 15 mg\l
. PO4: kevesebb, mint 0,02 mg\l
. NO3: kevesebb, mint 10 mg\l
A foszfát, és a nitrat kevés... El keztem adagolni EasyLife Fosfot és Nitrot. Először csak 0,5 ml-t, aztán 1ml-t, utána 1,5 ml-t mind a kettőből. Aztán észrevettem, hogy nem csak a növények kezdtek el megindulni növésben, hanem az algák is. Ellenőriztem a paramétereket este majdnem villanyoltás előtt: NO3, 10 mg\l, PO4: 0,05 mg\l. Minimálisan növekedtek csak az értékek, de visszavettem egy kicsit a Nitroból, és Fosfoból 1-1 ml-re.
Úgyhogy folyik a kisérletezés... Hétvégén megejtek egy teljeskörű takarítást, metszést, újraültetést, csinosítást, kertészkedést. Remélem használni fog. Tudtok esetleg valami tanáccsal szolgálni, hogy hogyan kéne kezelnem ezt a helyzetet?
Egy pár kép hozzá. Egyébként a növények is szépen elkezdtek nőni. Van egy csomó új hajtás. Csak az algákat kéne leállítanom. Próbálkozzak esetleg black out-tal? Még sosem próbáltam.
WP_20161110_20_06_26_Pro.jpg WP_20161110_20_08_32_Pro.jpg WP_20161110_20_08_56_Pro.jpg WP_20161110_20_09_43_Pro.jpg WP_20161110_20_12_15_Pro.jpg
 
Szisztok. Már egy ideje foglalkozom a akváriumal. Viszont most szeretnék segítséget kérni. Kb 2 hónapja indítottam az akváriumot. Denerle nano cube 60l, szürés JBL C.P. 701, fény compact fénycső 2x24w philips 6500K napi 7 órát világít. Co2 kb 2 bubi/ sec. JBL atomizerrel beoldva GA Mikro makro 2-2ml/nap + carbo 2ml/nap. Aljzat Tropica Aquarium Soil. Köveken lassunövésü moha az aljzatban parvula és pogostemon helferi. Heti vizcsere kb 40% A víz 70% esővíz a többi csapvíz. Van 9db amandám és 2 oto. A gond az hogy a pogostemon csak szenved nem nő szinte semmit a parvula beindult viszont valamilyen barnás finomszövésü alga nő a szálak közöt. A köveket lassan beborìtja kb 1cm hosszú zöld szálu alga amely már a mohákon is megjelent. Szóval szerintetek hol lehet a hiba ?
 
Szisztok. Már egy ideje foglalkozom a akváriumal. Viszont most szeretnék segítséget kérni. Kb 2 hónapja indítottam az akváriumot. Denerle nano cube 60l, szürés JBL C.P. 701, fény compact fénycső 2x24w philips 6500K napi 7 órát világít. Co2 kb 2 bubi/ sec. JBL atomizerrel beoldva GA Mikro makro 2-2ml/nap + carbo 2ml/nap. Aljzat Tropica Aquarium Soil. Köveken lassunövésü moha az aljzatban parvula és pogostemon helferi. Heti vizcsere kb 40% A víz 70% esővíz a többi csapvíz. Van 9db amandám és 2 oto. A gond az hogy a pogostemon csak szenved nem nő szinte semmit a parvula beindult viszont valamilyen barnás finomszövésü alga nő a szálak közöt. A köveket lassan beborìtja kb 1cm hosszú zöld szálu alga amely már a mohákon is megjelent. Szóval szerintetek hol lehet a hiba ?

Jönnek majd a válaszok, hogy az esővíz az oka... ;) Pedig nem. A szűrő tök új volt, igaz? Használsz baktériumkultúrát? A barnás alga hajalga, vagy "rizo", a zöld 1 cm-es zöld szakállalga azt hiszem. Egyrészt a szűrés talán még nem állt be, ezért ammónia van a vízben. Másrészt a Tropica talaj iszonyatos mennyiségű foszfátot képes megkötni, ami miatt a nitrát/foszfát arány nagyon elszáll, és a magas nitrát önmagában is zöldalgát okoz. A helyedben adagolnék +foszfátot, és vennék 8-10 db amano garnélát, utóbbiak megeszik a meglévő algát, előbbi pedig hozzájárul, hogy több ne képződjön. A hajalgát pedig tessék szépen kiszedegetni hurkapálcával :)

Ja, azért megkérdezem: az esővíz honnét van? Csinálsz valami előkezelést?

Edit: Fotó is jöhet, úgy könnyebb a diagnózis.
 
Jönnek majd a válaszok, hogy az esővíz az oka... ;) Pedig nem. A szűrő tök új volt, igaz? Használsz baktériumkultúrát? A barnás alga hajalga, vagy "rizo", a zöld 1 cm-es zöld szakállalga azt hiszem. Egyrészt a szűrés talán még nem állt be, ezért ammónia van a vízben. Másrészt a Tropica talaj iszonyatos mennyiségű foszfátot képes megkötni, ami miatt a nitrát/foszfát arány nagyon elszáll, és a magas nitrát önmagában is zöldalgát okoz. A helyedben adagolnék +foszfátot, és vennék 8-10 db amano garnélát, utóbbiak megeszik a meglévő algát, előbbi pedig hozzájárul, hogy több ne képződjön. A hajalgát pedig tessék szépen kiszedegetni hurkapálcával :)

Ja, azért megkérdezem: az esővíz honnét van? Csinálsz valami előkezelést?

Edit: Fotó is jöhet, úgy könnyebb a diagnózis.
Szia! Tettem fel pár képet. Inditás előtt ki kellett mosnom a szűrőt mert tele volt csigával. Az első 4 hétben adagoltam biodigest bacikat. Lehet hogy veszek pár amanot de nem szivesen, nem igazán tetszenek[emoji4] szerinted az áramlás befolyásolja az algásodást? Ugy tünt az elején mintha ott jobban terem ahol megfordúl a víz. A pogostemonról mi a véleményed?
 
Szia.
Szerintem az eső vizeddel lehet a gond. :p (csak vicc)
Dexkill mindent leírt megerősítve!!! A pogod szerintem nem rossz. Kicsit világos de ez lehet a fényképeződ fény kompenzációja is. Nem egy gyors növény. Akkor van para ha dobálja a leveleit.
 
Az esővizet olyankor szoktam gyűjteni amikor legalább egy napig esik. Mi a véleményetek hogy kell adagolni a foszfátot? Vagy van gyári leirás?

Tapatalkkal küldve az én SM-A500FU eszközömről
 
Back
Oldal tetejére