• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Algásodás

Egy kicsit kevés az info.

Elnezest a hianyossagokert.
Co2 beoldas nincs.

Halak: Betta, neon, rezlazac, platti, algaevo harcsa, Panda pancelos harcsa.

Alga: Nem tudom pontosan, de korulirom. Eloszor a tereptargyak feluleten vettem eszre, dragon ko oldala ill. red moor gyoker vekonyabb again. Mostanaban vettem eszre a novenyek magasabb levelein de a tereptargyak kozeleben inkabb, amin megjelentek. Vekonyszalu zoldes rovid szorszalak, igen lassu terjedes lathato. Ha hazaerek tudok kepet kesziteni.
Szerintem nem fonal alga.
 
Elnezest a hianyossagokert.
Co2 beoldas nincs.

Halak: Betta, neon, rezlazac, platti, algaevo harcsa, Panda pancelos harcsa.

Alga: Nem tudom pontosan, de korulirom. Eloszor a tereptargyak feluleten vettem eszre, dragon ko oldala ill. red moor gyoker vekonyabb again. Mostanaban vettem eszre a novenyek magasabb levelein de a tereptargyak kozeleben inkabb, amin megjelentek. Vekonyszalu zoldes rovid szorszalak, igen lassu terjedes lathato. Ha hazaerek tudok kepet kesziteni.
Szerintem nem fonal alga.

Nem szeretnéd naplózni az akváriumot? Így könnyebb lehet kitalálni, mi okozza az algásodást.

Ami még számíthat, hogy milyen talajod van, illetve mennyi/milyen növény. Kép segíthet.
 
Utoljára módosított:
Elnezest a hianyossagokert.
Co2 beoldas nincs.

Halak: Betta, neon, rezlazac, platti, algaevo harcsa, Panda pancelos harcsa.

Alga: Nem tudom pontosan, de korulirom. Eloszor a tereptargyak feluleten vettem eszre, dragon ko oldala ill. red moor gyoker vekonyabb again. Mostanaban vettem eszre a novenyek magasabb levelein de a tereptargyak kozeleben inkabb, amin megjelentek. Vekonyszalu zoldes rovid szorszalak, igen lassu terjedes lathato. Ha hazaerek tudok kepet kesziteni.
Szerintem nem fonal alga.

Ez alapján zöld szőrnek tippelem, de majd a fotót megmondja. Nitrogénben nem lehet hiányod, talán némi foszfát pótlás mehetne egyedül, a többi elemet a tápod tartalmazza, viszont a fény sok CO2 nélkül, az teljesen biztos. Bettát nem zavarják a plattik?
 
Nem szeretnéd naplózni az akváriumot? Így könnyebb lehet kitalálni, mi okozza az algásodást.

Ami még számíthat, hogy milyen talajod van, illetve mennyi/milyen növény. Kép segíthet.

Van naplom itt a forumban, akkor ott folytatom majd, koszi szepen. Csinalok kepeket.
 
Ez alapján zöld szőrnek tippelem, de majd a fotót megmondja. Nitrogénben nem lehet hiányod, talán némi foszfát pótlás mehetne egyedül, a többi elemet a tápod tartalmazza, viszont a fény sok CO2 nélkül, az teljesen biztos. Bettát nem zavarják a plattik?

Zavarni nem zavarjak, etetesnel kicsit hatterbe szorul, igyekszem a szaja ele rakni a falatot mert a plattik furgen zabalnak :)
 
Csak erdekessegkent :)

Carbos fecskendezes elott:

eef42448417abf3d0a2d6cd8a3bcbc5a.jpg

Es utana:

7373efa3aaf1576b3c85b41b3b46c86f.jpg

Valahol meg tetszik is ez a szin... :D
 
Sziasztok!

Újabb érdekes problémával állok szemben, természetesen ez is egy algafaj. :rage:
Alga ellen a legjobb módszer egy erős szűrés biztosítása, ha jól tudom. Na most mi van ha az alga konkrétan a szűrést támadja? o_O Nálam ez lehetséges sajnos a Mattenfilter miatt, zöld szőralga jelent meg egy kb 200 Ft-os érményi felületen a szivacson. Ide carbot nem szívesen nyomnék rá mert gondolom haza vágná a bacikat is... de ilyen esetben mit lehet tenni? Úgy olvastam az ilyen szőr algát a garnélák leeszegetik, de mivel több alga is megtalálható az akváriumban erősen gondolkodom egy pár amano garnéla hadrendbe állításán is, ők megeszik a legtöbb alga fajtát nem?

Hasznos infók:
Fényt már így is lejjebb vettem, ennél jobban nem szeretném mert a sessiliflora növekedése eléggé lelassult, már azt is kezdi belepni az alga és az alsóbb levelek "elolvadnak".
Heti 3 ml Profito megy egyben
Napi 1 ml Carbo
Világítás 8 óra, 4 órás blokkokban köztük 2 órás szünet.

A képért bocsi de a fényképező nem nagyon tudott mit kezdeni a helyzettel, az élénkzöldes algáról lenne szó:
upload_2017-2-8_18-47-39.png
 
Sziasztok! Egy gyors ellenőrzést kérnék hogy jól járok-e el:
Szóval Nano akva, CO2, GA-MICMAC (lásd aláírásban a naplót), alacsony szinten lassan növelve CRS-k miatt. Jött a zöld ecset, meg egy kis zöld por. Korábban észleletem a PO4 alacsony szintját, emiatt extra PO4-t adtam. Tegnap este Mindenféle N és PO4 szint is 0. Ez lehet az extra PO4 miatt (gondolom így már el tudták fogyasztani az NO3-t).

Helyes-e ha most megnöveltem a GA MICMAC-t kb 50%-kal (a hivatalos adagolási értékre, eddig kb 2/3-a volt)?
Ha a világításon csökkentek akkor mi a jobb? Fényerő, időtartam (most 7 óra, lecsökkentve 8-ról), vagy mindkettő?
 
Sziasztok! Egy gyors ellenőrzést kérnék hogy jól járok-e el:
Szóval Nano akva, CO2, GA-MICMAC (lásd aláírásban a naplót), alacsony szinten lassan növelve CRS-k miatt. Jött a zöld ecset, meg egy kis zöld por. Korábban észleletem a PO4 alacsony szintját, emiatt extra PO4-t adtam. Tegnap este Mindenféle N és PO4 szint is 0. Ez lehet az extra PO4 miatt (gondolom így már el tudták fogyasztani az NO3-t).

Helyes-e ha most megnöveltem a GA MICMAC-t kb 50%-kal (a hivatalos adagolási értékre, eddig kb 2/3-a volt)?
Ha a világításon csökkentek akkor mi a jobb? Fényerő, időtartam (most 7 óra, lecsökkentve 8-ról), vagy mindkettő?
Szia!
Bocsi, de zöld ecsetröl en meg nam hallottam, nem sima ecsetalgat akartal irni?
Ha PO4-et adagolsz, akkor azt jo ideig valoszinöleg a talaj fogja meg felvenni. En ugy tudom egyebkent, hogy PO4 a zöld pontalga elleni hrcban szokott segiteni, nem ecset es zöld por ellen, de lehet tevedek.
Tehat, ha napi szinten adagolsz foszfatot, akkor meg jo ideig 0 lehet a szinted, mig a talaj felveszi.
Konkretan milyen algad van, azt lenne jo tudni.
 
Szia!
Bocsi, de zöld ecsetröl en meg nam hallottam, nem sima ecsetalgat akartal irni?
Ha PO4-et adagolsz, akkor azt jo ideig valoszinöleg a talaj fogja meg felvenni. En ugy tudom egyebkent, hogy PO4 a zöld pontalga elleni hrcban szokott segiteni, nem ecset es zöld por ellen, de lehet tevedek.
Tehat, ha napi szinten adagolsz foszfatot, akkor meg jo ideig 0 lehet a szinted, mig a talaj felveszi.
Konkretan milyen algad van, azt lenne jo tudni.

Igen, tudom hogy a talaj fogja felvenni, azért kevés a GA MAC-ban lévő. Arra gondoltam hogy az NO3 azért fogyott el, mert már az adagolt extra PO4 miatt el tudták fogyasztani (előtte PO4 szintén 0 volt, NO3 meg 10-15), előtte viszont a növények foszfát hiányában már nem vették fel.

Alga: Zöld szakállalgának is hívják (GBA), meg hajalgának is. Itt az algás szekcióban nem találtam neki direkt topicot. http://aquariumalgae.blogspot.hu/2006/03/beard-algae.html
 
Szia!
Bocsi, de zöld ecsetröl en meg nam hallottam, nem sima ecsetalgat akartal irni?
Ha PO4-et adagolsz, akkor azt jo ideig valoszinöleg a talaj fogja meg felvenni. En ugy tudom egyebkent, hogy PO4 a zöld pontalga elleni hrcban szokott segiteni, nem ecset es zöld por ellen, de lehet tevedek.
Tehat, ha napi szinten adagolsz foszfatot, akkor meg jo ideig 0 lehet a szinted, mig a talaj felveszi.
Konkretan milyen algad van, azt lenne jo tudni.
Akkor próbáld belőni a foszfátot 0,8-1,0 mg/l közé,a nitrátot meg 15-20 mg-ra. A fénnyel kapcsolatban egyenlőre csak időt csökkentenék. Fényerőt akkor, ha durva az algásodás.
 
Sziasztok, bocs, ha már volt ez a kérdés, de beállási szakaszban itt is megjelennek az algák, majd eltűnnek, mint a tengerinél? Vagy optimális esetben itt megúszható az algásodás? Pl. megfelelő bacikultúra adagolásával, illetve biológiai szűréssel?
köszönöm
 
Sziasztok, bocs, ha már volt ez a kérdés, de beállási szakaszban itt is megjelennek az algák, majd eltűnnek, mint a tengerinél? Vagy optimális esetben itt megúszható az algásodás? Pl. megfelelő bacikultúra adagolásával, illetve biológiai szűréssel?
köszönöm
Szia. Ha mindent megteszel annak érdekében, hogy az algásodásnak kedvező dolgokat megszünteted, vagy elő sem idézed, elég jó aránnyal elkerülheted az algákat. Könnyen megúszható igen. A tengerinél nem tudom mi a sztory de szerintem azt meg Te tudod.
 
Szia. Ha mindent megteszel annak érdekében, hogy az algásodásnak kedvező dolgokat megszünteted, vagy elő sem idézed, elég jó aránnyal elkerülheted az algákat. Könnyen megúszható igen. A tengerinél nem tudom mi a sztory de szerintem azt meg Te tudod.
A tengerinél nem nagyon megkerülhető az algaváltás. Amíg a baktériumegyensúly beáll az idő...és addig jönnek mennek az algák. De addig élőlényt is csak korlátozottan teszünk az aksiba. Akkor ez jó hír, hogy itt azért vannak opciók a nagyobb algásodás elkerülésére.
 
Sziasztok!
Mitől van hogy a zöld szőr alga a lillyvel szemközti oldalon van?
Tényleg zöld vagy kis fekete csomók? Honnan jön a CO2 a lily-ből reaktoron keresztül?

Idézet a Green Aqua honlapról:

Zöld szőr alga – Oedogonium (Fuzz Algae)

A fonalas algák alapvetően CO2 hiányra, vagy CO2 fluktuációra (egyenetlen CO2 szint, rosszul beállított időkapcsoló, stb.) utalnak. A szőr alga is ilyen. Vékony, finom, pár mm-es zöld színű szálak nőnek a növények levelein. A növények szenvedésére utal (helyi bomlásra), első sorban tápanyaghiányt jelez. Öreg, sérült leveleken is megjelenhet. Az algaevő halak és garnélák könnyen eltüntetik.

A teljes kiirtásához a növények problémáját kell megkeresni. Állítsuk be a megfelelő CO2 szintet, időzítsük megfelelően a CO2 befecskendezést - a világításnak megfelelően. Vegyük figyelembe az egyéb természetes fényforrásokat is - például azt, hogy a növények CO2 igénye akár egy délelőtti erősebb napfény miatti beszűrődő megvilágítás miatt is megemelkedhet, bár a lámpánk még nem kapcsolt be.
 
Sziasztok!

Van egy 55l, kb. 2 hónapos low akim, egy hete növeltem a világítás fényerejét 1800 lumenre, napi 9 órát megy, heti 1x 5ml Easy Profito, napi 1ml Easy Carbo, heti 20l vízcsere. Carbo-t csak néhány napja adagolok. Az üvegen, a sziklákon, a növény leveleken, apró kis szőr féleség kezd nőni. Mit tudok ellene tenni?
Üdv Gy
 
Sziasztok!

Van egy 55l, kb. 2 hónapos low akim, egy hete növeltem a világítás fényerejét 1800 lumenre, napi 9 órát megy, heti 1x 5ml Easy Profito, napi 1ml Easy Carbo, heti 20l vízcsere. Carbo-t csak néhány napja adagolok. Az üvegen, a sziklákon, a növény leveleken, apró kis szőr féleség kezd nőni. Mit tudok ellene tenni?
Üdv Gy
Szia!

2 honapos az akvárium lehet meg nem allt be a szures. En elso korben csokkentenem a vilagiasi idot es megneznem erre hogy reagal az akvárium.
 
Back
Oldal tetejére