• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium ragasztás

Nehogy félbe kelljen hagyni és ragasztóért menni. @Pecás
Úgytudom a GA akváriumok nincsenek fugázva vagy rosszul tudom @Victor
Jól tudod, legalábbis amiket láttam nincsenek.
Ha csak az összeragasztásról beszélünk, kb két ilyen akvát meg kell tudj ragasztani 300 ml FBS-el. No para.
Ha nem pazarolsz, az egynél a fugázásra is elég kellene legyen: 6x45 + 2x120 = 510 cm-t kell kinyomnod, nem túl vastag, kb 3-4 mm-es hurkában, ez töredéke a 300ml-nek;)
 
Jól tudod, legalábbis amiket láttam nincsenek.
Ha csak az összeragasztásról beszélünk, kb két ilyen akvát meg kell tudj ragasztani 300 ml FBS-el. No para.
Ha nem pazarolsz, az egynél a fugázásra is elég kellene legyen: 6x45 + 2x120 = 510 cm-t kell kinyomnod, nem túl vastag, kb 3-4 mm-es hurkában, ez töredéke a 300ml-nek;)
Különben miért van ,hogy valaki fugázik valaki meg nem?
Köszönöm a választ és bocs ,hogy téged zalkattalak vele de adok a szavadra!
 
Különben miért van ,hogy valaki fugázik valaki meg nem?
Köszönöm a választ és bocs ,hogy téged zalkattalak vele de adok a szavadra!
A fugázás egy biztosítás: nagyobb felületen fogja a ragasztó az üveget, viszont sokan esztétikai szempontból nem szeretik.
Kérdezz nyugodtan, amire tudok, szívesen válaszolok.
 
Köszönöm szépen a válaszokat! Mi is így terveztük az összeállítást, de ezek szerint nem volt hibás a gondolatmenet...
Sajnos elég sok idő eltelt és nehezen akartak összeállni a dolgok, hogy eljussunk idáig is, de most már csak zsírtalanítani kell és ragasztani. Vettem 2 tubus ragasztót, remélhetőleg elég lesz, bár én szerintem 1 tubusnak is elégnek kell lennie a ragasztáshoz.
 
Nehogy félbe kelljen hagyni és ragasztóért menni. @Pecás
Úgytudom a GA akváriumok nincsenek fugázva vagy rosszul tudom @Victor
GA-ban vett 243-asom (120x45x45) nincs fugázva. Kb 10 éve van akváriumom, akkor a fugázást azzal indokolták, hogy az alga elleni védvonalat képzi, és ha a ragasztó alá is mászik, akkor se az üveglapok közé megy be egyből .
 
Utoljára módosított:
Üdvözlet! Ugye jól sejtettem, hogy kell valami távtartó ragasztás közben, hogy ne nyomódjon ki a ragasztó teljesen az üvegek közül?
1mm ragasztási hézagot hagytunk amit maradéktalanul kitölt a ragasztó. Csak abból indultam ki, hogy a jelenlegi akváriumomon nem látom szemből a csatlakozó üveget, viszont a ragasztás közben ha összenyomtuk az üveglapokat, akkor teljesen látszódott az üveglap...szinte az összes ragasztót kinyomta.
 
Ismételten üdvözlet! Úgy nézem az előző kérdésemre nem nagyon kapok választ... A fugázást követően mennyit kell várni a vízpróbával?
A ragasztás 4-5 napos, az alsó merevítők másnap kerültek be, a felső merevítők harmadnap, a fugázást pedig ma csináltam meg, azaz 01. hó 26. napján. A vízpróbát szeretném holnap azaz 27.én megcsinálni.( ez igazából már ma van :D )
 
1mm ragasztási hézagot hagytunk amit maradéktalanul kitölt a ragasztó

Teljesen jó.

A fugázást követően mennyit kell várni a vízpróbával?

Nekem anno az üveges 1mm/1 napot mondott, vagyis nyolcas üveget ragasztott és azt mondta nyolc napot várjak. Én persze csak kettőt vártam :D A 4-5 napos ragasztás már tuti terhelhető.
Egyszer meg újraragasztottam egy 6mm-es akva hátlapját reggel és este már fel is töltöttem. Azóta is jó;)
 
Nem üveg, de ragasztás.
Red Moor fákat ragasztottam FBS ragasztóval még szárazon. Szépen meg is fogta, de a víz alatt 1,5 hét után a legtöbb ragasztás elvált.
Kérdés: lehet valamivel víz alatt ragasztani, ami rugalmas marad?
Pillanat ragasztóval(gél) tudom, hogy lehet, de az merev.
Ez fura,nekem szépen meg fogta,már fél éve,hogy ragasztottam és még mindig fogja,ráadásul fuji kőhöz lettek ragasztva,ami elég poros..:confused:
 
Na kérem! Megtörtént a vízpróba! Heves vödörhordozgatással és merítgetéssel zárult sajnos. :( A fenéklap (6mm) hosszában ívesen elrepedt. Én úgy gondolom, hogy teherbírási probléma volt. Mit javasolnak a hozzáértő urak, Mekkora fenéklapot vágassak? 8mm vastag üvegre gondoltam, és akkorát, hogy a köré építéses módszerrel bele tudjam építeni a már összeragasztott oldallapok közé. Vagy maradjak a ráépítéses módszernél és ugyan akkora lapot vágassak mint amilyen volt eddig, csak ugye 8mm-est. Én az első verzióra gondoltam, mert a leírások szerint az biztonságosabb....A hátfalam még mindig 6mm-es üveg maradt, ezzel biztos nem lesz gondom a jövőben? a két oldallapon (elő és hátlap) összesen 3mm hasasodás jelentkezik, de a hátfalon nagyobb mint az előlapon.
 
20mm-es lépésálló hungarocel, Viszont nem feküdt fel teljesen a tartály, csak a két vége volt inkább az asztalon. Így mivel nem volt megfelelően alátámasztva, nem bírta a nyomást és megadta magát...Legalábbis szerintem.
 
20mm-es lépésálló hungarocel, Viszont nem feküdt fel teljesen a tartály, csak a két vége volt inkább az asztalon. Így mivel nem volt megfelelően alátámasztva, nem bírta a nyomást és megadta magát...Legalábbis szerintem.
:(
Lassan pedig kéne az üveg, mert 12-én kapsz 1-2 vödör növényt! ;)
 
Na kérem! Megtörtént a vízpróba! Heves vödörhordozgatással és merítgetéssel zárult sajnos. :( A fenéklap (6mm) hosszában ívesen elrepedt. Én úgy gondolom, hogy teherbírási probléma volt. Mit javasolnak a hozzáértő urak, Mekkora fenéklapot vágassak? 8mm vastag üvegre gondoltam, és akkorát, hogy a köré építéses módszerrel bele tudjam építeni a már összeragasztott oldallapok közé. Vagy maradjak a ráépítéses módszernél és ugyan akkora lapot vágassak mint amilyen volt eddig, csak ugye 8mm-est. Én az első verzióra gondoltam, mert a leírások szerint az biztonságosabb....A hátfalam még mindig 6mm-es üveg maradt, ezzel biztos nem lesz gondom a jövőben? a két oldallapon (elő és hátlap) összesen 3mm hasasodás jelentkezik, de a hátfalon nagyobb mint az előlapon.
Mekkora lett végül az akva?
Anno, amikor rossz felfekvés miatt egyszer hasonló gond volt nálam (tanultam is a hibából egy életre!), én nem vettem ki a fenék üveget, hanem telibe alá ragasztottam egy 10-es üveget, utána még évekig használtam hibátlanul.
Ha a felfekvés ennyire nem jó, akkor a minél puhább polisztirol, vagy ami még jobb, a polifoam (ebből is a vastagabb, látszólag kicsit keményebb) a jó választás. (pl valami ilyesmi: http://www.obi.hu/decom/product/Polifoam_hablemez_15_mm/1117209?template=PDP&box=box3) A GA választékában sajnos a legnagyobb csak 120x50 cm-es, amiről lelóg az akvád:(, pedig azok az alátétek pont ilyen helyzetekre vannak kitalálva.
Ez az összesen 3 mm hasasodás azt jelenti, hogy a 132 cm-en az előlap és a hátlap összesen ennyit tért ki az egyenestől, tehát pl előlap 1 mm + hátlap 2 mm = 3 mm hasasodás? Ha igen, akkor gond egy szál sem.
 
A hasasodás nagyjából így alakult igen. Szemmel sokkal rosszabbnak tűnt mint mérve az biztos. A szerelőpadon próbáltuk az akváriumot a műhelyben, így megúsztam a lakásúsztatást, viszont ennek nem tökéletes a síkja, mivel nem erre lett kialakítva. Sajnos a hungarocell nem idomodott annyit amennyit kellett volna, így ez lett a baj. A köré építéses módszert választottam, és már meg is rendeltem a 8-as üveget hozzá. valamint a legközelebbi próbánál a már meglévő acél állványt fohom használni ami már rég várja, hogy rákerüljön az akvárium. A végleges méretek így 1320x525x525mm lettek.
 
No, ebben majd ki lehet bontakozni!(y)
Törésmentes (ismételt) beüzemelést kívánok és remélem, hogy a merevítéseid is rendben lesznek hosszú távon is.;)

Én is nagyon remélem, hogy nem lesz vele már több gond, mert már nem ingyen van...sőt...az eredeti akváriumból már csak 1 üveglap maradt meg...
 
Back
Oldal tetejére