• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium ragasztás

Ezt aszineződést már máshol is olvastam, csak nem értem. Nagyon rég volt igy ragasztva akim, de a sziló nem szineződött el. Max rátapadt az algacsek, bio film, lepedék, de le lehetett tisztìtani, amit rendszeresen meg is tettem. A fekete, gondolom, ugyanùgy szineződik, max nem látni. Akkor az azt jelenti, h nem kell takarìtani? De kell. Nyálkás réteg keletkezik rajta.
 
Üdv az uraknak! Én szándékosan feketével ragasztottam be a merevítőt... a színtelen ragasztó elszíneződik egy idő után és akkor aztán remek látvány tud lenni... Nem mellesleg nekem a tető úgy van tervezve, hogy kitakarja majd a merevítőt....
Ezt eddig nem tapasztaltam. A jelenleg működő akksijaim közül a legöregebbet 2000 elején üzemeltem be és még azon sem látni elszíneződést.
Ezt aszineződést már máshol is olvastam, csak nem értem. Nagyon rég volt igy ragasztva akim, de a sziló nem szineződött el.
Ez így van, illetve amit írtál -alga- azon kívül egy baleset tud megtörténni: a metilénkék, illetve a malachit zöld képes befogni a szilót, de normál üzemben nem fog elszíneződni.

Más: azért egy 120x40x50-es akva nem nagy durranás, hacsak nem berendezve vitted.
 
10-es üvegből, úg 50 kg. Cementtel nem ügy. A fogás nem épp ergonomikus. Berendezve? Persze, levegővel :)
 
Ma végre kifugáztuk az akváriumot...holnap vízpróba...Ki mire fogad? :D Én remélem hiba nélkül záródik a nap....
 
1320X525X525mm a mérete azaz 360Liter. Annyi viszont történt, hogy a hátsó merevítő szinte pontosan a közepén megroppant. Úgy látszik hát nem úszom meg és kénytelen vagyok betenni egy kereszt merevítőt a közepére. Így viszont stabil és biztonságos lesz.
 
1320X525X525mm a mérete azaz 360Liter. Annyi viszont történt, hogy a hátsó merevítő szinte pontosan a közepén megroppant. Úgy látszik hát nem úszom meg és kénytelen vagyok betenni egy kereszt merevítőt a közepére. Így viszont stabil és biztonságos lesz.
Azt a 7 meg a 8. Hogy a brutálba? Feltöltve?
 
Mi is a kérdés pontosan? Természetesen fel volt töltve mikor elrepedt, hogy mikor pontosan azt nem tudom, mert nem voltam ott. Kint van a műhelyben én meg bent vagyok a lakásban.
 
No, ezért kell alaposan zsírtalanítani a ragasztandó éleket:
12705439_985424658209161_4412477782159603734_n.jpg
Szerencsére nem saját, most bányásztam a netről;)
 
Mindenesetre aki elszenvedte annak úgy tűnik volt ideje még egy gyors fotót is lőni, nem lehet egy kapkodós alkat :D
Szerintem kínjában nem tudhatta, hogy nevessen, vagy sírjon.
No meg ha úgy tett, mint sokan közülünk, hogy a scape építését, az ültetést lépésről-lépésre fotózta, akkor még a technikáért sem kellett messze mennie.
Azért a belezuhant üvegtetőt elnézve, itt ez-az történhetett a folyáson kívül is...
 
Srácok!

Van ez az akváriumom: https://akvakertesz.hu/threads/zen-and-the-art-of-crs-breeding.4625/#post-195327

Két méterrel arrébb kellene költöztetni, de nem szeretném teljesen lebontani. A víz nagy részét leengedném, de a talajt, a lakókat benne hagynám a mutatvány alatt. A bútor alatta über gagyi, béna műanyag lábakkal, ezért nem merem a bútor együtt mozgatni, mert ha kitörik a lába, akkor hogyan szerelem meg miközben tartom az egészet a levegőben? :)

Szóval az a kérdésem, hogy mennyit bír egy ilyen akvárium? Levehetem a talajjal együtt a helyéről és átrakhatom egy asztalra?
 
Back
Oldal tetejére