• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium ragasztás

Az új 240 literes akváriumom bal szélső üvegén belülről egy majdnem S alakú karcot véltem felfedezni. Na most nekem halvány lila gőzöm sincs, hogy az hogy kerülhetett oda, de elég megijedtem most, hogy a 10 mm-s üveg nem bírná el a víz terhét és megrepedt esetleg? Lenne valamilyen ötletetek? Biztos vagy kizárt a magától való megrepedés? :mad::mad::mad:
 
Sziasztok. Nem vagyok benne biztos milyen üvegvastagság felelne meg nekem merevítők nélkül. Egy 60x40x60cm magas akvárium lenne, 8-as vagy 10-es üvegből? Köszi előre is!
 
Sziasztok. Nem vagyok benne biztos milyen üvegvastagság felelne meg nekem merevítők nélkül. Egy 60x40x60cm magas akvárium lenne, 8-as vagy 10-es üvegből? Köszi előre is!

A magasság és a problémamentesség érdekében én a 10-est választanám! ( Úgy látszik ma minden kérdésedre én válaszolok. :))
 
Igaz, majd' egy hetes a kérdés, de én 8-asból bevállalnám.
105x45-ös alapterülettel, 40-es magassággal 6-osból merevítés nélkül nem volt 1 cm "kihajlása" az üvegnek.
Hónapokig használtam így gond nélkül, később -ivadéknevelő lévén- több rekeszre osztottam, így az elhatároló üveglapok ellátják a merevítés feladatát.
Én a 8-asra szavaznék tehát, a biztonság oltárán esetleg a sarkokra ragasztanék egy-egy 5 cm-es háromszöget (a derékszögű háromszög befogója lenne az 5 cm), de ez nélkül sem nyomná szét a víz.
 
Honnan lehet tudni, hogy egy akvárium alkalmas-e tengerinek? Arra gondolok, hogy az akvárium szetteknél a leírásban sehol sem említik meg, hogy bírja-e a ragasztó a sós vizet, rendszerint csak a színét. Az eheim akváriumok bírják pl? Vagy más gyártó, nem csillagászati árú akváriuma?
 
Szerintem nincs különbség tengeri és édesvizi akvárium ragasztása között!
Azt tudom, hogy van. A sós vizűhöz úgy tudom, hogy UV, lúg és saválló ragasztót használnak, és a tengeris ragasztók szinte mindegyike fekete színű, míg az édesvizű akváriumokhoz egyre gyakrabban használnak átlátszót. Persze a színből nem lehet kiindulni...
 
Sziasztok,

Van egy 150x40cm alapterületű 50cm magas akváriumom 10mm-es üvegből. A front üveget szeretném kicserélni, mert nagyon karcos és ritkítanék a merevítésen is, mert duplán van merevítve körbe és keresztbe is. Szerintetek milyen lehet az ideális merevítés egy ekkora akváriumhoz?
 
Lehet kapni hat-nyolcszög alapterületű medencéket is. Hogyan oldják meg az oldalüvegek illesztését? Nem egyenes elemekből dolgoznak, és az üveglapot valamekkora szögben vágják el?
 
Lehet kapni hat-nyolcszög alapterületű medencéket is. Hogyan oldják meg az oldalüvegek illesztését? Nem egyenes elemekből dolgoznak, és az üveglapot valamekkora szögben vágják el?
Ha gyári (értsd: nagy sorozatban gyártott) akváriumokról van szó, előfordulhat a levágott üveglapok megfelelő szögbe csiszolása, bár ez az árán valószínűleg dob egy keveset.
Ha egyedi akvák, akkor csak símán a ragasztó vastagságával oldják meg, pláne ha nem túl nagy medencékről van szó.
(nekem van egy aszimetrikus sarokpolcra készített medencém, aminek egyetlen derékszöge van, 2000 év elején készült, ott így van, azóta hibátlan és annyira nem zavaró a változó ragasztó vastagság látványa sem)
 
Ha gyári (értsd: nagy sorozatban gyártott) akváriumokról van szó, előfordulhat a levágott üveglapok megfelelő szögbe csiszolása, bár ez az árán valószínűleg dob egy keveset.
Ha egyedi akvák, akkor csak símán a ragasztó vastagságával oldják meg, pláne ha nem túl nagy medencékről van szó.
(nekem van egy aszimetrikus sarokpolcra készített medencém, aminek egyetlen derékszöge van, 2000 év elején készült, ott így van, azóta hibátlan és annyira nem zavaró a változó ragasztó vastagság látványa sem)

Én még nem láttam olyan 6-8 szög alapterületű akváriumot ahol szögbe voltak csiszolva az oldalak, pedig úgynevezett panoráma akváriumot láttam már kb. 800 literest (tengeri) is 80 cm magassággal. Ott is a ragasztó vastagsága volt a megoldás.
 
Én még nem láttam olyan 6-8 szög alapterületű akváriumot ahol szögbe voltak csiszolva az oldalak, pedig úgynevezett panoráma akváriumot láttam már kb. 800 literest (tengeri) is 80 cm magassággal. Ott is a ragasztó vastagsága volt a megoldás.
Ezért írtam feltételes módban, mert az eredeti kérdés is erre engedett következtetni.
 
Back
Oldal tetejére