• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium ragasztás

Ezért írtam feltételes módban, mert az eredeti kérdés is erre engedett következtetni.

Biztos kivitelezhető csiszolva is csak gondolom elég idő igényes, és körülményesen megoldható, ami meg ugye extra költség. Itt látszik milyen brutális szakítószilárdsága van a jó minőségű és helyesen használt ragasztónak.
 
Biztos kivitelezhető csiszolva is csak gondolom elég idő igényes, és körülményesen megoldható, ami meg ugye extra költség. Itt látszik milyen brutális szakítószilárdsága van a jó minőségű és helyesen használt ragasztónak.
Sziasztok
Nemtubom járt e valaki a 80-as évek közepén az Örsvezér téren a gyalogos
felüljáro lábánál lévö halasnál. Ott voltak öt szögletű sarok akvák, és a legfelsö sor elsö lapja pedig kifelé dölt kb 30 fokos szögben.
Mivel nekem volt akkor négy akváriumom csináltam közé sarokakváriumot.
80 cm volt a két hátso a 40 cm a két oldalso az eleje 55 cm kb ,50cm magas volt.
8mm üveg böl szabták csodálkozot is az űveges ragasztást nem is válalta . A tetejében csak egy 30x40 szabad rész volt , nehéz volt benne bármit is csinálni. Az elölap élei nagyon pontossan voltak illesztve de csiszolva nem voltak a ragacs töltötte ki a rést,nem volt szép látvány közelröl.
A világitást kör fénycsövel oldottam meg , négy vagy öt évig üzemelt.
Érdekes volt nézelödni benne.
Ha nem zavar a ragaszto látványa, és a gyerköc sem akarja megnézni át lehet e szúrni a résen a kötötűt akkor simám működik adolog.
Boldog Karácsont
 
Üdv mindenkinek, és boldog újévet! Sikerült beújítanom egy nagyobbacska tartályt ami 132x53x40cm-es méretekkel rendelkezik. Sajnos eléggé viharvert állapotban van, és szét kell szedni darabokra, hogy újra lehessen ragasztani. Sajnos több helyen is látszik a ragasztón, hogy már elengedte az üveget, vagy csak még éppen tart valamennyit. A kérdéseim azok lennének, hogy 1, milyen ragasztót ajánlanátok? Én eddig csak az FBS ragasztót ismerem. Esetleg ha feketével szeretném ragasztani akkor mit vegyek? Amúgy ez az FBS ragasztó mennyire tartós nagyobb akváriumoknál? 2, Az elő és hátlap 8mm-es üvegből van mivel az előlap rettentően karcos, így gondoltam kicserélem. Viszont a merevítéseket le lehetne cserélni hosszanti merevítőkre? Jelenleg kereszt merevítők vannak benne, de azzal az a tapasztalatom, hogy nagyon idegesítő tud lenni ha ki kell szedni a halakat a vízből.
 
Szia!
A ragasztáshoz az FBS tökéletes. Kb 20 évig garantáltan bírja, ha rendesen volt zsírtalanítva az üveg ott, ahova a ragasztó kerül.
Ha szépen szét tudtad kapni, akkor ha frontüveget cserélsz, rendelj 130x5 cm-es széles élmerevítőt kettőt, ami a front és hátsó üveghez pont beilleszthető, vagy 132x5 cm-eset, amit a tetejére tudsz ragasztani, ezzel a sarkokat is merevíted.
 
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ, és a segítséget is! Fekete ragasztónak mit lehet használni?
Mármint milyen ragasztót? Esetleg autó szélvédőragasztó?
 
Nagyon szépen köszönöm a segítséget ismételten, sajnos fekete ragasztót nem kaptam, így vettem egy tubus F.BS-t Megrendeltem az üveget is, a két hosszmerevítővel. Remélhetőleg pár napon belül elkészülnek vele. Addig neki kell állni lerobbantani a hátteret...Kicsit sajnálom, mert nem lenne rossz háttér, de csemperagasztós háttér ami közvetlen az üvegre lett építve, így nem tudom másképp szétszedni az akváriumot, csak ha előbb leszedem a hátteret, ami viszont nem fog egyben maradni nagy valószínűséggel.
 
Nem üveg, de ragasztás.
Red Moor fákat ragasztottam FBS ragasztóval még szárazon. Szépen meg is fogta, de a víz alatt 1,5 hét után a legtöbb ragasztás elvált.
Kérdés: lehet valamivel víz alatt ragasztani, ami rugalmas marad?
Pillanat ragasztóval(gél) tudom, hogy lehet, de az merev.
 
Nem üveg, de ragasztás.
Red Moor fákat ragasztottam FBS ragasztóval még szárazon. Szépen meg is fogta, de a víz alatt 1,5 hét után a legtöbb ragasztás elvált.
Kérdés: lehet valamivel víz alatt ragasztani, ami rugalmas marad?
Pillanat ragasztóval(gél) tudom, hogy lehet, de az merev.
Nekem a neutrális sziló vált be erre a célra annak idején. Igaz hogy szétszedéskor már az is könnyen engedett!
 
Nem üveg, de ragasztás.
Red Moor fákat ragasztottam FBS ragasztóval még szárazon. Szépen meg is fogta, de a víz alatt 1,5 hét után a legtöbb ragasztás elvált.
Kérdés: lehet valamivel víz alatt ragasztani, ami rugalmas marad?
Pillanat ragasztóval(gél) tudom, hogy lehet, de az merev.
Az FBS-ről annyit azért tudni kell, hogy ha a ragasztandó felület(ek) nincs(enek) tökéletesen megtisztítva, zsírmentesítve, akkor előbb-utóbb elengedi. Jártam így pl a nappalinkban lévő akvánál, amikor több kilós köveket ragasztottam fel a hátsó üvegre: maradt valamennyi por rajta és amikor később megfogtam egészen kis erő kellett a leválásához.
Ha a kezed odafér, én inkább a vékony damillal kötözést próbálnám, esetleg egy próbát tegyél ragasztó pisztollyal, de ahhoz is száraz, tiszta felület kellene.
upload_2016-1-5_7-50-31.jpeg ilyesmire gondolok.
 
@Pecás ,@talachi
Az a baj fiúk, hogy az akvárium aljától úgy 5-7 centire kellene ragasztani. Ennyire le sem tudom engedni a vizet és még ha le is engedném, akkor sem lenne soha száraz a felület, hogy normálisan lehessen ragasztani. Ha ez nem lenne elég alig férek hozzá, így a csavarozás is kizárt:(
 
Ismételten szép estét! Idő közben felmerült egy olyan ötlet, hogy esetleg a karcos és cserélendő előlapot befognánk fenéknek, és kicserélnénk az oldalpaneleket, ha már úgy is szét van szedve az akvárium, akkor mind1... Viszont így a 275 liter helyett 356 literre nőne a kapacitásunk, azaz az eddigi 132X53X40 cm helyett lenne 132X53X52.5 a méretünk.
a kérdésem az, hogy az oldalpanelnak elég lenne a 6mm-es üveg? Ez ugye méretben 52.5X50.9cm a függőleges sarok ragasztásoknál gondolta lehetne egy keskeny üvegcsíkot is beragasztani, hogy nagyobb legyen a ragasztási felület, így maga a ragasztó elbírná az elő és hátlapra nehezedő nyomást. esetleg ha szükséges 8mm-es üvegből tudnék rakni bele merevítőt, és most az oldalfalra gondolok. Vélemények?
 
@Pecás ,@talachi
Az a baj fiúk, hogy az akvárium aljától úgy 5-7 centire kellene ragasztani. Ennyire le sem tudom engedni a vizet és még ha le is engedném, akkor sem lenne soha száraz a felület, hogy normálisan lehessen ragasztani. Ha ez nem lenne elég alig férek hozzá, így a csavarozás is kizárt:(
Egy kis gyorskötözőre van esély, hogy rá tudd húzni? Aztán egy növénnyel leálcázod (riccardia, anubias petite, buce)...
 
Ismételten szép estét! Idő közben felmerült egy olyan ötlet, hogy esetleg a karcos és cserélendő előlapot befognánk fenéknek, és kicserélnénk az oldalpaneleket, ha már úgy is szét van szedve az akvárium, akkor mind1... Viszont így a 275 liter helyett 356 literre nőne a kapacitásunk, azaz az eddigi 132X53X40 cm helyett lenne 132X53X52.5 a méretünk.
a kérdésem az, hogy az oldalpanelnak elég lenne a 6mm-es üveg? Ez ugye méretben 52.5X50.9cm a függőleges sarok ragasztásoknál gondolta lehetne egy keskeny üvegcsíkot is beragasztani, hogy nagyobb legyen a ragasztási felület, így maga a ragasztó elbírná az elő és hátlapra nehezedő nyomást. esetleg ha szükséges 8mm-es üvegből tudnék rakni bele merevítőt, és most az oldalfalra gondolok. Vélemények?
Ekkora akit én 10-esnél vékonyabb üvegből nem csinálnék!!
 
Ekkora akit én 10-esnél vékonyabb üvegből nem csinálnék!!
Nem azért, hogy sokkoljalak, de nálam a maximum 6-osból (igaz, az alja 8-as volt) 165x50x50-es volt, az igaz, hogy a merevítésekkel nem fukarkodtam: él két soron és két kereszt.
Mondták is a barátok, hogy "kicsit" adrenalin függőnek tartanak, de berendezve, színültig töltve vízzel bírta a próbát, aztán meg évekig a kiképzést, új gazdák (két ilyenem volt egyszerre) sem jelentkeztek, hogy vegyek új szőnyeget náluk.
Merevítés nélkül viszont én sem vállalnám 10-esnél vékonyabból.;)
@Wiking az eredeti szélessége az 53 cm? Mert egy 53 széles, 40 magas akva az tök jó lenne, berendezésnél is lennének lehetőségek.:)
 
A magassága az 53cma szélessége az 40 jelenleg. Épp ezt lehetne most bővíteni ha a régi előlapot befogom fenéknek a kidobás helyett. Szóval akkor nem lesz gond a 6mm-es üveggel az oldalfalon?
 
Ismételten üdözlet mindenkinek! :) Lssan lassan elkezdjük összeállítani a tartályt, viszont még egy technikai kérdés felmerült. Mégpedig az lenne a kérdés, hogy az akvárium belsejében a ragasztót mikor érdemesebb elhúzni? Összeállítás közben körülményes lenne belebújni, meg matatni benne, ráadásul nagyon könnyen ki is lehet lökni olyankor még az oldalakat, de legalábbis könnyen elmozdulhatnak. Technikailag működik az a verzió is, hogy a száradást követően a kifolyt, kipréselt ragasztót kivágnánk, és belülről újra körbe nyomnánk az egészet ragasztóval, amit utána szépen el lehet húzni anélkül, hogy elmozdulhatna bármi. Valamint ekkor szeretném beragasztani a merevítőket alulra és felülre is. Így működne a dolog maradéktalanul?
 
Ismételten üdözlet mindenkinek! :) Lssan lassan elkezdjük összeállítani a tartályt, viszont még egy technikai kérdés felmerült. Mégpedig az lenne a kérdés, hogy az akvárium belsejében a ragasztót mikor érdemesebb elhúzni? Összeállítás közben körülményes lenne belebújni, meg matatni benne, ráadásul nagyon könnyen ki is lehet lökni olyankor még az oldalakat, de legalábbis könnyen elmozdulhatnak. Technikailag működik az a verzió is, hogy a száradást követően a kifolyt, kipréselt ragasztót kivágnánk, és belülről újra körbe nyomnánk az egészet ragasztóval, amit utána szépen el lehet húzni anélkül, hogy elmozdulhatna bármi. Valamint ekkor szeretném beragasztani a merevítőket alulra és felülre is. Így működne a dolog maradéktalanul?
A ragasztást követő napon -ahogy írtad- vágd ki a kitüremkedett ragasztót, ragaszd be a merevítőket, majd újabb egy nap után a merevítők beragasztásakor kifolyt ragasztót szintén vágd ki, utána jöhet a kikenés.
Van direkt erre készített műanyag lap, de egy lejárt bankkártya is kitűnő a célra.
Ne feledkezz meg arról, hogy minden ragasztás előtt zsírtalanítás!!!
 
Back
Oldal tetejére