• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium ragasztás

Merevites nelkul necces! 🤭
Rudi be is lesz rendezve?
Majd a nyomáspróba után kiderül, hogy mennyire hasasodik! :rolleyes: ;)

Nem rendezem be. Ez csak szűrőakváriumnak készült. A skimmer vizét engedem át rajta. Egyelőre csak szivacsot gondoltam bele (TM45), de lehet, hogy perlon is lesz benne. Meglátjuk melyik válik be?
 
Hallod, úgy bedőltem, mint az ólajtó.

De miért épp szivacsot?!? Nem voltál ott a Régi idők akvarisztikája előadáson?
Ha nem, tessék bepótolni: Régi idők akvarisztikája ;)
Bocsánat, ha kicsit megtévesztettelek azzal, hogy nem írtam mértékegységet. Ha jól látom, a naplók elején, általában mások sem szoktak mértékegységet írni... :rolleyes:

Ez mát itt O.T. de a kérdésedre válaszolva:
Két okból szivacs.
- Könnyebb tisztítani, mint a homokkal bíbelődni
- Ezt az "akvárium"-ot fejjel lefelé használom!!! A szivacs kitölti az egészet. Felülre pumpálom a vizet, és alul kifolyik a szűrt víz. Majd esetleg készítek róla képet, ha kész lesz a végleges verzió, és felteszem a DIY topicba. Egyelőre a próba folyik, hogy az elv működik-e? Eddig minden OK. Úgy működik, ahogy terveztem. Csak sajnos a szivacs vágása nem lett tökéletesen merőleges (késsel vágtam) és így bántja a szememet. Ettől egyébként még tök jó... Kell csinálnom egy szivacsvágó készüléket, hogy szép legyen a vágási felület.

Sajnos nem voltam ott az előadáson, sőt, a feltöltött G.A. videót is csak átfutottam (eddig). Nem volt több időm rá a melók miatt. Viszont most végignéztem az első perctől az utolsóig. 😇 Nagyon megérte. Köszönöm szépen a linket. Nagyon sok olyan ketyerét mutatott, vagy említett Pasaréti úr, amit jómagam is használtam annak idején. Valamint több olyan dolgot is említett, ami teljesen ellene megy a mai trendnek, de Ő mai napig sikeresen alkalmazza... 👍

u.i.
Végére értem Dezse Tibor – Akvárium história -jának is. (még csak most) Kikérdezhetsz belőle. ;) Hálásan köszönöm a könyvet. 🙏
 
Orvosi szikével, vágd. A Lidlibe is lehet kapni hasonló készletet.
Köszönöm az ötletet. Orvosi szikém van, de túl kicsi a megvezető felület. Akkor már jobb a nagy felületű, éles konyhakés. Nem az a fő probléma, hogy cakkos lesz a felület, hanem hogy nem egyenes, vonalzó mellett vágva sem. Nem tudom a derékszöget tartani.
Úgy érzem egy izzószál lesz a jó megoldás. Csak hát az idő... :(
 
Köszönöm az ötletet. Orvosi szikém van, de túl kicsi a megvezető felület. Akkor már jobb a nagy felületű, éles konyhakés. Nem az a fő probléma, hogy cakkos lesz a felület, hanem hogy nem egyenes, vonalzó mellett vágva sem. Nem tudom a derékszöget tartani.
Úgy érzem egy izzószál lesz a jó megoldás. Csak hát az idő... :(
Élezd ki jól a kést, és NE nyomd a szivacsba, csak húzd. Minél hosszabb a kés, annál jobban tudsz egy húzással egyenest vágni.
 
Élezd ki jól a kést, és NE nyomd a szivacsba, csak húzd. Minél hosszabb a kés, annál jobban tudsz egy húzással egyenest vágni.
Jó, jó, de akkor se jó. :( ;) Olyan éles, hogy papírlap vágás teszten is átmegy. Szó szerint nyiszálom, nem nyomom, de sajna nem ez a jó út.
 
Sziasztok!
Előszor is köszöm hogy, itt lehetek!
Röviden magamról:
Régeben foglalkoztam az Aqvariusztikával, csak ugy hozta az élet hogy, sajnos abba kellet hagynom.
Na de most megint belevágtam és elinditottam egy 180 literes lazacos akit, kiseb nagyon sikerekel!
De viszont van egy kis problémám az akimal!
A hátso üvegem, meg puposodot, kb 0,5 cm fentről lefelé.
Anyut még tudni kell, hogy ez egy gyári akvárium ( JUWEL) és én a naiv fejemel, leszedtem a tetőt!
És utolag derült ki hogy az volt az aki merevitése!
Mit tudok most csinalni az aksimal ?
 
Sziasztok!
Előszor is köszöm hogy, itt lehetek!
Röviden magamról:
Régeben foglalkoztam az Aqvariusztikával, csak ugy hozta az élet hogy, sajnos abba kellet hagynom.
Na de most megint belevágtam és elinditottam egy 180 literes lazacos akit, kiseb nagyon sikerekel!
De viszont van egy kis problémám az akimal!
A hátso üvegem, meg puposodot, kb 0,5 cm fentről lefelé.
Anyut még tudni kell, hogy ez egy gyári akvárium ( JUWEL) és én a naiv fejemel, leszedtem a tetőt!
És utolag derült ki hogy az volt az aki merevitése!
Mit tudok most csinalni az aksimal ?
@Pecás biztos tud segíteni, ha egy kicsit több információt adsz az akváriumról, vagy valaki más aki benne van a témában!
 
Back
Oldal tetejére