• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium ragasztás

Nem, nem volt tulepitve,de akkor ugy fogom csinalni hogy biztosra menjek..... 2- naponta cserelek egy 10-15 liter vizet.... es akkor talan ugy nem fogok nagy kart okozni az elovilgnak 🙃
Ha nincs közötte garnéla, akkor nem fogsz gyakori vízcserével kárt okozni.
CO2 mennnyiségét annak megfelelően állítsd, hogy mi a véleménye a drop checker-nek a CO2 koncentrációról.
 
Sziasztok!
Előszor is köszöm hogy, itt lehetek!
Röviden magamról:
Régeben foglalkoztam az Aqvariusztikával, csak ugy hozta az élet hogy, sajnos abba kellet hagynom.
Na de most megint belevágtam és elinditottam egy 180 literes lazacos akit, kiseb nagyon sikerekel!
De viszont van egy kis problémám az akimal!
A hátso üvegem, meg puposodot, kb 0,5 cm fentről lefelé.
Anyut még tudni kell, hogy ez egy gyári akvárium ( JUWEL) és én a naiv fejemel, leszedtem a tetőt!
És utolag derült ki hogy az volt az aki merevitése!
Mit tudok most csinalni az aksimal ?
Megvan még a tető? Vissza tudod tenni? Az lenne a legegyszerűbb megoldás. Ha leereszted a víz 50-70%-át akkor visszamegy annyira az üveg, hogy a tetőt visszarakd.
Ha nincs meg, akkor egy hosszmerevítő üveget kell csináltatni és beragasztani (leeresztett víznél !!!).
Nézz meg hasonló akváriumokat (nem Juwel-t), hogy azoknál hogy csinálják.
 
Megvan még a tető? Vissza tudod tenni? Az lenne a legegyszerűbb megoldás. Ha leereszted a víz 50-70%-át akkor visszamegy annyira az üveg, hogy a tetőt visszarakd.
Ha nincs meg, akkor egy hosszmerevítő üveget kell csináltatni és beragasztani (leeresztett víznél !!!).
Nézz meg hasonló akváriumokat (nem Juwel-t), hogy azoknál hogy csinálják.
Igen meg van a tető.
De képzeld el hog.... igy pupozodva is siman vissza ment a tető, tehát a tetjén nem is ment el az aki, hanem fentrol lefelé mérve,,, kb: 10-15 cm- nél szinte kajak középen let nwki egy 0,5 cm pup!
Nagyon tartok adtol hogy nem tudom normalisan meg ragasztani, mivel én még nem csináltam merevítést!!!
Érdemes szerinted neki állnom?????
Tudatlan, nem hozzá érte fejjel 🤪🤪🤪🤪🤪
 
Ja, és azt elfelejtettem mondani, hogy... hiába van le engedve a viz már lassan,2- napja több mint a feléig a puklim semmit nem engedet vissza!!! 😁
 
Meg igábol a leg nagyon problémam, hogy Németországba élek, és már 3- űvegesel beszéltem es nem válakták hogy 2 db merevitőt levágjanak 😌
 
Meg nem tudomh olbastad e, az elozo beszelgeteseket, de ez egy gyari juwel 6- uvegbol, es rá adásul... domboru űvegbol, es igy az igazi puposodat nem is tudom, mivel nem tudom hogy az elje ment el valamenyit ebbe az esetbe.... 🤨🤨🤨
 
Igen meg van a tető.
De képzeld el hog.... igy pupozodva is siman vissza ment a tető, tehát a tetjén nem is ment el az aki, hanem fentrol lefelé mérve,,, kb: 10-15 cm- nél szinte kajak középen let nwki egy 0,5 cm pup!
Nagyon tartok adtol hogy nem tudom normalisan meg ragasztani, mivel én még nem csináltam merevítést!!!
Érdemes szerinted neki állnom?????
Tudatlan, nem hozzá érte fejjel 🤪🤪🤪🤪🤪
Azt kellene valahogy megnézni, hogyha rajta van a tető, akkor egyáltalán nekifeszül-e az üveg? Tehát tart-e valamit a keret? Ebben nem tudok segíteni, mert nincs Juwell akváriumom.
Az érthető, hogy nem felül a legpúposabb, hiszen felül a víznyomás nulla. A legnagyobb a víznyomás alul, ott viszont fogja a fenéklap.
Viszont, hogy nem megy vissza a púp, az nagyon érdekes! Az üveg rugalmas (egy pontig). Én még nem hallottam olyat, hogy nyomás után megmaradjon az alakváltozás. Lehet, hogy selejtes? Jó lenne, ha egy másik Juwell-es válaszolna.
 
Azt kellene valahogy megnézni, hogyha rajta van a tető, akkor egyáltalán nekifeszül-e az üveg? Tehát tart-e valamit a keret? Ebben nem tudok segíteni, mert nincs Juwell akváriumom.
Az érthető, hogy nem felül a legpúposabb, hiszen felül a víznyomás nulla. A legnagyobb a víznyomás alul, ott viszont fogja a fenéklap.
Viszont, hogy nem megy vissza a púp, az nagyon érdekes! Az üveg rugalmas (egy pontig). Én még nem hallottam olyat, hogy nyomás után megmaradjon az alakváltozás. Lehet, hogy selejtes? Jó lenne, ha egy másik Juwell-es válaszolna.
En szerintem ezt a meg mentő prozsektet elegedem.... 😏
Tul sok a ?- jel ebbe a témába, de köszönök mindenféle segitséget meg informáciot mindenkinek !!!!!!
Neki vagok egy ujjnak 🙃🙂
 
Csak egy gyors kérdés: mi oldja az akváriumragasztót? Van itthon egy törött akváriumom, elég régi és elég kicsi (15-20l-es lehet), újra nem ragasztanám viszont tetőt fabrikálnék belőle a többi akváriumomra. Szétfeszegetni próbáltam, de elég jól meg van ragasztva és nem szeretném hogy törés esetén levágja a fél karomat:D Jó lenne valami itthoni oldószerrel megoldani...
 
Csak egy gyors kérdés: mi oldja az akváriumragasztót? Van itthon egy törött akváriumom, elég régi és elég kicsi (15-20l-es lehet), újra nem ragasztanám viszont tetőt fabrikálnék belőle a többi akváriumomra. Szétfeszegetni próbáltam, de elég jól meg van ragasztva és nem szeretném hogy törés esetén levágja a fél karomat:D Jó lenne valami itthoni oldószerrel megoldani...

Szerintem vágnod kellesz.
Nekem a sniccer pengéje már nem fért a két üveglap közé, ezért egy hézagmérő 0.15mm-es lapját használtam.
 
Köszi. Ugyan hézagmérőm nincs itthon, talán borotvapengével megpróbálom. A sniccer pengéje nekem sem fért be, azt már próbáltam...
 
Köszi. Ugyan hézagmérőm nincs itthon, talán borotvapengével megpróbálom. A sniccer pengéje nekem sem fért be, azt már próbáltam...

Ha síkosítod a pengét, úgy könnyebb. Nekem szilikonolaj volt kéznél, de gondolom akármilyen olaj jó.
 
Köszi. Ugyan hézagmérőm nincs itthon, talán borotvapengével megpróbálom. A sniccer pengéje nekem sem fért be, azt már próbáltam...
Nekem borotvapengével simán ment, a maradék szilikont is le lehet vele szedni, csak vegyél fel kesztyűt. Én mindenfélét kipróbáltam amiről írták hogy oldja de egyik se volt túl hatékony, talán az alkohol jó volt arra hogy a lekaparás útáni maradékot leszedje.
 
Sziasztok! Sajnos a még üres akvárium élére ráesett egy körömlakk és kb 5 forintos méretű sérülés keletkezett rajta. Olyan kagyló forma, köríves..Ha van rá esély,szeretném megmenteni. Egy merevítéssel lenne esély szerintetek? Vagy a belső oldalra ragasztanom kellene egy plusz üveget,hogy a külső üvegről levegyek vmennyi terhelést? (64 literes akvárium) Köszi előre is a segítséget! Ui.: bocsi a táblázat miatt,sehogy sem tudom eltűntetni.. :oops:
 
Back
Oldal tetejére