• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium ragasztás

Jól gondolom, hogy a 120x34x34-es mérethez már nem elég a 6mm-es üvegvastagság? Csak azért kérdezem, mert olyanból csináltak nekem egy akvát, és szeretném tudni, hogy érdemes-e egyáltalán használatba vennem.
SZIA!
JÓL GONDOLOD,HA NINCS BENNE MEREVÍTÉS.
 
Jól gondolom, hogy a 120x34x34-es mérethez már nem elég a 6mm-es üvegvastagság? Csak azért kérdezem, mert olyanból csináltak nekem egy akvát, és szeretném tudni, hogy érdemes-e egyáltalán használatba vennem.

A magasság nem vészes, a hossz miatt lehet csak necces. Személy szerint egy óvatos feltöltést megpróbálnék és mérném a kihajlást. Egy 15 cm széles keresztmerevítő viszont mindent megoldana.
 
A magasság nem vészes, a hossz miatt lehet csak necces. Személy szerint egy óvatos feltöltést megpróbálnék és mérném a kihajlást. Egy 15 cm széles keresztmerevítő viszont mindent megoldana.
Hát mindenképpen jobban hangzik, mint az egész akvárium kukázása, meg eleve azért írtam ragasztás topikba hátha valami toldozás megoldaná a problémát - már amennyiben probléma és mint kiderült igen -, úgyhogy köszi a javaslatot. Ha kifejezetten a két hosszú oldallapot mondjuk lecserélném 8mm-es üvegre az is megoldaná a problémát? Tudom, hogy rengeteg meló lenne, de inkább, minthogy merevítőzni kelljen, úgy elég necces lenne a berendezés.
 
Hát mindenképpen jobban hangzik, mint az egész akvárium kukázása, meg eleve azért írtam ragasztás topikba hátha valami toldozás megoldaná a problémát - már amennyiben probléma és mint kiderült igen -, úgyhogy köszi a javaslatot. Ha kifejezetten a két hosszú oldallapot mondjuk lecserélném 8mm-es üvegre az is megoldaná a problémát? Tudom, hogy rengeteg meló lenne, de inkább, minthogy merevítőzni kelljen, úgy elég necces lenne a berendezés.

Igen, ilyen alacsony magasságnal a 8 mm üveg kihajlása elhanyagolható lenne.

Azonban... Gondoljuk végig, az akva üvegfelületeinek túlnyomó része a két hosszanti üveg. Szerintem a szétszedés és újraragasztas + a 8 mm-es üveg vásárlása alig lesz olcsóbb, de mindenképpen macerásabb, mintha csináltatnál egy full újat 8 mm-es üvegből. Magánvéleményem, hogy a 120 cm hosszban az a 15 cm merevitő alig akadályozna, kivéve persze ha valami nagyon nagy fát tennél bele, ami még ki is lógna.

B terv, hogy elosztod az akvat 4 részre uveglappal és csinálsz belőle osztott akváriumot garniknak ;)
 
Hát mindenképpen jobban hangzik, mint az egész akvárium kukázása, meg eleve azért írtam ragasztás topikba hátha valami toldozás megoldaná a problémát - már amennyiben probléma és mint kiderült igen -, úgyhogy köszi a javaslatot. Ha kifejezetten a két hosszú oldallapot mondjuk lecserélném 8mm-es üvegre az is megoldaná a problémát? Tudom, hogy rengeteg meló lenne, de inkább, minthogy merevítőzni kelljen, úgy elég necces lenne a berendezés.
A problémát nem annyira a kihajlásban látom – bár tény, hogy az a leglátványosabb – hanem az alul kialakuló hidrosztatikus nyomásban. Nem biztos, hogy ellenáll a kis felületű ragasztás. Ha nem riaszt el a látvány, akkor az élek kinyomása FBS-el minden képpen ajánlatos.
Engem borzasztóan zavart a középen beragasztott merevítő, mint látványban, mint funkcionálisan. Ezért kiszedtem, és egy "mobil" merevítőt tettem helyette, ami szintén nem emelte az esztétikai értéket, de nekem megfelelőbb megoldás volt.
 
A problémát nem annyira a kihajlásban látom – bár tény, hogy az a leglátványosabb – hanem az alul kialakuló hidrosztatikus nyomásban. Nem biztos, hogy ellenáll a kis felületű ragasztás. Ha nem riaszt el a látvány, akkor az élek kinyomása FBS-el minden képpen ajánlatos.
Engem borzasztóan zavart a középen beragasztott merevítő, mint látványban, mint funkcionálisan. Ezért kiszedtem, és egy "mobil" merevítőt tettem helyette, ami szintén nem emelte az esztétikai értéket, de nekem megfelelőbb megoldás volt.

Az alsó nyomás kizárólag a vizoszlop magasságatol függ, a 603035 cm-es standard méret is 6 mm üvegből készül. Az alsó ragasztásra ható húzóerő ugyanakkora a két akvárium méret esetén. Az uveglap közepén keletkező kihajlás miatti nyíróerő, ami az oldalsó ragasztásra és az üveg közepére hat, az ami a hossztól függ.
 
Nemcsak a szélesség (120), hanem a magasság is döntő az üvegvastagságot illetően, ami ebben az esetben nem olyan nagy. A 8-as üveg egyértelműen biztonságosabb lenne. Kérdés, hogyan van merevítve. Alulra hosszában mindenképp tennék még egy üvegcsíkot, hogy nagyobb felületen fogjon a ragasztó, illetve a felső részre is tennék merevítőt, amit két helyen össze is kötnék. Ebben az esetben használnám. Viszont így nem az lesz, amire (gondolom) vágytál. Mármint nem olyan edény, amit az ember egy növényes akváriumhoz megálmodik.
 
Igen, ilyen alacsony magasságnal a 8 mm üveg kihajlása elhanyagolható lenne.

Azonban... Gondoljuk végig, az akva üvegfelületeinek túlnyomó része a két hosszanti üveg. Szerintem a szétszedés és újraragasztas + a 8 mm-es üveg vásárlása alig lesz olcsóbb, de mindenképpen macerásabb, mintha csináltatnál egy full újat 8 mm-es üvegből.
Majdnem 30%-kal olcsóbb lenne.

Nemcsak a szélesség (120), hanem a magasság is döntő az üvegvastagságot illetően, ami ebben az esetben nem olyan nagy. A 8-as üveg egyértelműen biztonságosabb lenne. Kérdés, hogyan van merevítve. Alulra hosszában mindenképp tennék még egy üvegcsíkot, hogy nagyobb felületen fogjon a ragasztó [...]
Nem tudom mennyiben befolyásolja a szilikon stabilitását, de az alsó üveg nem az oldalsók által van közrezárva, hanem az alsó üveg tetejére vannak ragasztva az oldalak.
 
Ragasztanak így is, úgy is akváriumot, de az általad említett "ráépítős" megoldás a kevésbé erős megoldás, mert ilyenkor a ragasztó nyírásra van igénybe véve, nem húzásra. A ragasztók a húzást bírják jobban. Mindenképp kell a megerősítés alulra, ha ennél az edénynél maradsz.
 
Ragasztanak így is, úgy is akváriumot, de az általad említett "ráépítős" megoldás a kevésbé erős megoldás, mert ilyenkor a ragasztó nyírásra van igénybe véve, nem húzásra. A ragasztók a húzást bírják jobban. Mindenképp kell a megerősítés alulra, ha ennél az edénynél maradsz.
Értem. Akkor nem szórakozok vele, ha ez a felépítés alapból gyengébb, akkor az így is eléggé sekély akvárium alapjának a tovább emelése, meg a látványba belerondító és berendezést megnehezítő merevítő használata helyett csináltatok egy rendes 8mm-es akváriumot. Már csak azt nem tudom hol. Szombathelyen egyedül ezt az egy üvegest ismerem, akik rendszeresen csinálnak akváriumokat (is).
 
Ha nincs megbízható szaki a közeledben, aki elkészíti, akkor lehet jobb megoldás, ha akvarisztikai szaküzletben megrendeled és legfeljebb rászánod az utazást, ha elkészült. Vaaagy dobd fel a kérdést a bizonyos közösségi oldalon, hogy tud-e valaki ajánlani szakit a közeledben.
 
Ha nincs megbízható szaki a közeledben, aki elkészíti, akkor lehet jobb megoldás, ha akvarisztikai szaküzletben megrendeled és legfeljebb rászánod az utazást, ha elkészült. Vaaagy dobd fel a kérdést a bizonyos közösségi oldalon, hogy tud-e valaki ajánlani szakit a közeledben.
Ők elvileg azok, de nem vállalják a hagyományos ragasztást, csak ezt a ráépítős dolgot, ami ezek után, hogy azt hazudták, hogy ugyanolyan stabilitású, még akkor sem kellene, ha újra megcsinálnák az egészet nyolcas üvegből ingyen ér bérmentve.
 
Sziasztok!
Lenne egy alkalmi vásár, gondoltam bedobom a kérdést, segítsetek!
@Pecás téged külön megidézlek ha nem gond!
Szóval olcsó lenne az akvárium, tulaj szabadulna tőle. Egyenlőre még a pontos mérteteit nem tudom, illetve nem is biztos, hogy nekem befog férni a neki szánt helyre. Nem láttam még előben sem, ennek tudatában kérdezek!
Szóval a hirdető azt írja, hogy nem ereszt, nem repedt viszont a felső merevítést újra kellene ragasztani. Így érsemes lehet vele foglalkozni? Itthon meg tudom oldani magamnak?
Az ára igen jónak mondható, 20e ft.
Köszi a segítséget előre is! 🙂Screenshot_20190726_103125_com.schibsted.iberica.jofogas.jpg
 
Így érsemes lehet vele foglalkozni? Itthon meg tudom oldani magamnak?
Az ára igen jónak mondható, 20e ft.
Nem a kérdésedre válaszolok, máshonnan közelítek. Ez egy sarokakvárium, roppant előnytelen több szempontból. Hová tennéd a szűrőcsöveket (lilyt)? Meg amúgyis, megfelelő áramlást ebben kialakítani elég szopó. Első hegyesszögű sarkokat tisztán tartani agyrém lehet. Ha lámpát (v. bútort stb.) szeretnél hozzá, szinte kizárólag DIY játszik.
Gondold meg szerintem.
 
Szia!
Ideális eset: merevítő újra használható. Ebben az esetben ragasztó takarítás, üveg megtisztítása, egy kartus ragasztó beszerzése, ragasztás.
Kevésbé ideális eset: nem felhasználható merevítő. Ebben az esetben a fentieken kívül üveget is vágatnod kell. Plusz pénz.
Az is kérdés milyen állapotú a frontüveg. Használt akváriumnál ezzel is számolni kell. Egy-két karcot itt-ott elviselsz?
 
Egyben válaszolok úgy egyszerűbb most nekem.
Az akvárium komplett, világítás, bútor.
Tisztában vagyok minden hátrányával de ennek tudatában is azt mondom, hogy kell ez az akvárium mert más opció nem játszik. Vagy sarok akva, vagy semmi.
Nem tudtok róla lebeszélni🙂
 
Egyben válaszolok úgy egyszerűbb most nekem.
Az akvárium komplett, világítás, bútor.
Tisztában vagyok minden hátrányával de ennek tudatában is azt mondom, hogy kell ez az akvárium mert más opció nem játszik. Vagy sarok akva, vagy semmi.
Nem tudtok róla lebeszélni🙂
A hatteret ki vakarod belole? Emlekeim szerint legutobb egy csunya algasodas utan bontottad a novenyesedet. A hatter vonzza az algakat. Szereted a kihivasokat? Sarok akvabol lattam mar ennel sokkal szebbet olcson, mert kevesen keresik igy nem lehet olyan ara mint egy teglatest vagy kocka akvanak. Szerintem aludj ra.
 
A hatteret ki vakarod belole? Emlekeim szerint legutobb egy csunya algasodas utan bontottad a novenyesedet. A hatter vonzza az algakat. Szereted a kihivasokat? Sarok akvabol lattam mar ennel sokkal szebbet olcson, mert kevesen keresik igy nem lehet olyan ara mint egy teglatest vagy kocka akvanak. Szerintem aludj ra.
Nézegetem már egy ideje a sarok akvákat. Ennél olcsóbban még nem láttam. Használtan is 60-80e amit kérnek érte ennél rosszabb állapotban lévőkért is.
Egyrészt igen a folyamatos algásodás miatt bontottam a növényest, nagyobb részt pedig az új hobby miatt. Összetett dolog ez😁
 
Back
Oldal tetejére