• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium ragasztás

Sziasztok!
Előszor is köszöm hogy, itt lehetek!
Röviden magamról:
Régeben foglalkoztam az Aqvariusztikával, csak ugy hozta az élet hogy, sajnos abba kellet hagynom.
Na de most megint belevágtam és elinditottam egy 180 literes lazacos akit, kiseb nagyon sikerekel!
De viszont van egy kis problémám az akimal!
A hátso üvegem, meg puposodot, kb 0,5 cm fentről lefelé.
Anyut még tudni kell, hogy ez egy gyári akvárium ( JUWEL) és én a naiv fejemel, leszedtem a tetőt!
És utolag derült ki hogy az volt az aki merevitése!
Mit tudok most csinalni az aksimal ?
 
Sziasztok!
Előszor is köszöm hogy, itt lehetek!
Röviden magamról:
Régeben foglalkoztam az Aqvariusztikával, csak ugy hozta az élet hogy, sajnos abba kellet hagynom.
Na de most megint belevágtam és elinditottam egy 180 literes lazacos akit, kiseb nagyon sikerekel!
De viszont van egy kis problémám az akimal!
A hátso üvegem, meg puposodot, kb 0,5 cm fentről lefelé.
Anyut még tudni kell, hogy ez egy gyári akvárium ( JUWEL) és én a naiv fejemel, leszedtem a tetőt!
És utolag derült ki hogy az volt az aki merevitése!
Mit tudok most csinalni az aksimal ?
 
Ugy gondoltam hogy 8- as űvegből hatso falat végig , meg a front uvegre egy 50 cm darabot, ami ugy szinten 8- as üvegből
 
Minden hozzászólástól függetlenül én csak annyit jegyeznék még meg, hogy a hajlás mértékét nem úgy mérjük ahogy a fenti kép sejteti, úgy nagyobbnak látszik a baj. A középső púpon billenteni kell a vízmértéket, míg az üveg két végén egyforma (feleekkora) lesz a hézag és azt kell megmérni.
 
Gyari juwel rio 180 L
Domboru front üveges.
91*31*50
És 6- os üvegből készült.

180 liter 6mm-es üvegből necces, ráadásul mivel íves a front üveg, azt se tudod megmérni, hogy az oldalakhoz képest mennyire domborodik ki az üveg középen, kénytelen vagy a gyári adatok alapján tippelni. 5mm még tűrhető, de a hajlított üveg miatt nem fogod tudni mihez képest... A biztonság kedvéért mindenképpen merevíteném, meg addig is minél lejjebb tartanám a vízszintet, hogy kevesebbet feszüljön.
 
180 liter 6mm-es üvegből necces, ráadásul mivel íves a front üveg, azt se tudod megmérni, hogy az oldalakhoz képest mennyire domborodik ki az üveg középen, kénytelen vagy a gyári adatok alapján tippelni. 5mm még tűrhető, de a hajlított üveg miatt nem fogod tudni mihez képest... A biztonság kedvéért mindenképpen merevíteném, meg addig is minél lejjebb tartanám a vízszintet, hogy kevesebbet feszüljön.
Köszönöm az infot, kb most van benne 60-70 liter, de ugy dontotem lecserelem az akváriumot, nem merrem meg kockaztatni!!!!
Csak azt nem tudom hogy a növényeket, meg halakat hogy tartsam életbe, meg meg érkezik az ujj???!!! 😌
( az kb. 2- hét)
Ha valaki tudna okos tanácsot adni, nagyon örülnék neki!
Adig is szép napot
És jo halazást 🙂
 
Köszönöm az infot, kb most van benne 60-70 liter, de ugy dontotem lecserelem az akváriumot, nem merrem meg kockaztatni!!!!
Csak azt nem tudom hogy a növényeket, meg halakat hogy tartsam életbe, meg meg érkezik az ujj???!!! 😌
( az kb. 2- hét)
Ha valaki tudna okos tanácsot adni, nagyon örülnék neki!
Adig is szép napot
És jo halazást 🙂
Ne szedd addig szét az akváriumot, amíg nem érkezik meg az új, azt az 1-2 napos áttelepítést meg simán átvészelik a halak is meg a növények is egy vödör vízben (azért légpumpa és porlasztókő nem árt ha van a halaknak). Majd arra figyelj, hogy ne egyetlen párliteres vödörbe akard belerakni a 180 liternyi halat, nagyon rövid idő alatt civakodás lesz belőle.
 
Ne szedd addig szét az akváriumot, amíg nem érkezik meg az új, azt az 1-2 napos áttelepítést meg simán átvészelik a halak is meg a növények is egy vödör vízben (azért légpumpa és porlasztókő nem árt ha van a halaknak). Majd arra figyelj, hogy ne egyetlen párliteres vödörbe akard belerakni a 180 liternyi halat, nagyon rövid idő alatt civakodás lesz belőle.
Most jellenleg ott tart a dolog, hogy 22 cm magas viz van az akimba, mindenki benne van, aki szamit!!! 😄
Porlasztas van bent, meg egy szivacs szűrö ( tetra IN 600)
Co- t le kapcsoltam , villagitas megy a novemyeknek, de gondolom a tapozast most melozem?! ( carbo, mikor, makro)
 
Most jellenleg ott tart a dolog, hogy 22 cm magas viz van az akimba, mindenki benne van, aki szamit!!! 😄
Porlasztas van bent, meg egy szivacs szűrö ( tetra IN 600)
Co- t le kapcsoltam , villagitas megy a novemyeknek, de gondolom a tapozast most melozem?! ( carbo, mikor, makro)
Ha abbahagyod a CO2-t meg a tápozást, annak nagyon csúnya algásodás lesz az eredménye 1 héten belül.
 
Akkor a co menni fog 😁😀
Köszi a segitseget, es akkor vegul is tul fogjak elni a 2 hetet a lakok es nivenyek ?
Túl kell nekik, most az hogy kényszerből kétharmaddal kevesebb víztömeggel kell beérniük 1-2 hétig nem jelent túl nagy stresszhelyzetet, feltéve ha 180 literesen nem volt már alapból túltelepítve az akvárium, akkor a szivacs szűrő is kevésnek fog bizonyulni.
 
Akk
Túl kell nekik, most az hogy kényszerből kétharmaddal kevesebb víztömeggel kell beérniük 1-2 hétig nem jelent túl nagy stresszhelyzetet, feltéve ha 180 literesen nem volt már alapból túltelepítve az akvárium, akkor a szivacs szűrő is kevésnek fog bizonyulni.
[/QUOTE
Nem, nem volt tulepitve,de akkor ugy fogom csinalni hogy biztosra menjek..... 2- naponta cserelek egy 10-15 liter vizet.... es akkor talan ugy nem fogok nagy kart okozni az elovilgnak 🙃
 
Back
Oldal tetejére