• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium bútor

A
Deee. Itt van a laborban.

A trespa lemez nem egy fekete műanyag lemez szines bevonattal?mi vízálló laminált FORGÁCSLAPRÓL beszéltünk.az viszont nincs szinesben.
Még egy dolog a vastagsága.a bútorlap 12-28mm vastagban létezik itthon.a kompakt lemezek vékonyabbak szerintem.+megmunkálni sem olyan egyszerű.
 
A

A trespa lemez nem egy fekete műanyag lemez szines bevonattal?mi vízálló laminált FORGÁCSLAPRÓL beszéltünk.az viszont nincs szinesben.
A trespa lemez valami műgyanta kötésű bevont valami, s vízálló. VAN színesben, erezettben. Nálunk elefántcsont színben van a laborokban, de lett volna erezettben is. Követelmény volt, hogy állja a sarat, fertőtlenítést. Az ára a normál Interspan vagy Falco lapokhoz hasonlítva 7-8-szoros.
Ezek sima forgácslapok, de lényegesen tömörebbek, s a laminátum rajta 0,7 mm. Ja, és nem csak fehérben van. Itt Magyarországon lapszabászatban nem láttam, de arrébb kapható.
 
A trespa lemez valami műgyanta kötésű bevont valami, s vízálló. VAN színesben, erezettben. Nálunk elefántcsont színben van a laborokban, de lett volna erezettben is. Követelmény volt, hogy állja a sarat, fertőtlenítést. Az ára a normál Interspan vagy Falco lapokhoz hasonlítva 7-8-szoros.
Ezek sima forgácslapok, de lényegesen tömörebbek, s a laminátum rajta 0,7 mm. Ja, és nem csak fehérben van. Itt Magyarországon lapszabászatban nem láttam, de arrébb kapható.

Akkor mégegyszer.mi nem a trespa lemezről beszéltünk,hanem BÚTORLAPRÓL.műgyantával összekevert forgácsból préselt lap laminálva.a trespa vagy kompakt lemezek 6-13mm vastagok.magukban nem alkalmasak bútor készítésére.burkolatként használhatóak fém vagy valami favázon.az ára pedig 24000-49000 ig vastagságtol függően.és ezért az árért még csak 1 oldalt szines.a hátso oldala és az éle fekete.igaz hogy hőálló,tűzálló,vegyszerálló,vízálló,de kb 10 új bútort lehet ennyi pénzből csinálni.nem vitatkozni akartam bocsi,de dolgozom ezekkel az anyagokkal.
 
Utoljára módosított:
Akkor mégegyszer.mi nem a trespa lemezről beszéltünk,hanem BÚTORLAPRÓL.műgyantával összekevert forgácsból préselt lap laminálva.a trespa vagy kompakt lemezek 6-13mm vastagok.magukban nem alkalmasak bútor készítésére.burkolatként használhatóak fém vagy valami favázon.az ára pedig 24000-49000 ig vastagságtol függően.és ezért az árért még csak 1 oldalt szines.a hátso oldala és az éle fekete.igaz hogy hőálló,tűzálló,vegyszerálló,vízálló,de kb 10 új bútort lehet ennyi pénzből csinálni.nem vitatkozni akartam bocsi,de dolgozom ezekkel az anyagokkal.

Én sem. :DOlvass el lassabban.:) A "VAN színesben, erezettben" bejegyzésem a vízálló forgácslapra vonatkozik, nem a trespára.
Nálunk sem trespa van, nem fehérben, hanem bútorlap, nem fehérben. Kiemelem: "Ezek sima forgácslapok, de lényegesen tömörebbek, s a laminátum rajta 0,7 mm.":) s vízálló, s két oldalról laminált, s nem prégelt.
Úsztatni még nem próbáltuk, de ötödik éve működik elég pancsos környezetben, igen durva fertőtlenítőszerekkel mossuk. Német cég hozta, nevére már nem emlékszem, valami wiseman vagy wessemann, vagy weisermann vagy wissenmayer, fene tudja már... A forgácslap olyan tömör, h szöget nem lehet beleütni, elhajlik. A Falco azért át is szakad.
off
 
Na, látom jól felpezsdült itt az élet.[emoji4]
Ez a bizonyos nagyon tömör, vízálló forgácslap ugyanaz mint amit a neten is lehet találni, aminek zöldes a belseje?
 
Első körben én lehet elhagynám a második szűrőt, mivel a GA-s táblázat szerint a JBL-nek is el kell bírnia az akváriumot
http://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-szuro-valasztasi-tajekoztato
Főleg azért is, mert ha a felsoroltakat mind bepakolod (2 szűrő, CO2 palack reaktor stb) , akkor semmi helyed nem lesz, ha egyáltalán befér. Én az ADA stílusú mellett teszem le a voksom, mivel volt több részre osztott Juwel SB121-es mintára készült a 240 literesem alatt és abba a 2080-asom bele sem fért. Hely hegyek 120x45-ös akvárium alatt ;):
View attachment 2725

Egy 120 x 50 -es bútort tervezem, eddig a Juwel Sb125 ben gondolkodtam, de a látottak alapján tényleg jobb választás lehet ami a képen van. Nagyon profi, és elfér benne minden! Van erről szabásminta? Kb mennyiből jött ki?
Köszönöm a választ!
Jocó
 
Egy 120 x 50 -es bútort tervezem, eddig a Juwel Sb125 ben gondolkodtam, de a látottak alapján tényleg jobb választás lehet ami a képen van. Nagyon profi, és elfér benne minden! Van erről szabásminta? Kb mennyiből jött ki?
Köszönöm a választ!
Jocó
Sajnos nem találom! De nekem 120x45-ös alapterületű az akváriumom, illetve a bútort is 80 centi magasra terveztem. Úgy 2 éve 25 ezerben volt, 2mm-es élzárással, és az ajtókat és a hátfalat kivéve ,minden lap nálam 25mm-es bútorlap, illetve a szintező lábak is nagyteherbirású befúrhatóak, ezeknek is valahol 600Ft volt darabja
Ha te is 25-ösben gondolkodsz, akkor arra vigyázz, hogy akkor csak közézáródós ajtókkal tudod megcsinálni szépen, mert ilyen vastag laphoz nincs ráütődős kivetőpánt
 
Köszönöm! Tulajdonképpen a képeken látszik a szerkezete, a láb típusát meg tudod adni?
https://img1.indafoto.hu/1/1/141691...19371_298beedd699ced1f0306f3555bce5ac3_xl.jpg
Nekem ebből az imbuszkulcsos 305-ös van, de úgy emlékszem vágtam le belőle egy kicsit, mert nem akartam teljesen átfúrni a bútorlapot. Kell hozzá egy 28-as süllyesztős fafúró, és én úgy csináltam, hogy tettem a lap alá egy vaslemezt, így csak a hegye ért át, majd ott, a másik oldalról, lépcső fúróval szépen átfúrtam az imbuszkulcsnak megfelelő méretre. Azért ezzel, mert ez finoman dolgozik, nem szakítja hirtelen át a lapot. Mielőtt pedig beütöd a helyére a lábakat, előtte érdemes a 28-as furat szélét alaposan megreszelni, még jobb ha van feslőmarógéped, és valami csapágyas szerszámmal lekerekíted az élét, enélkül hajlamos megrepedni, felpúposodni a furat körül az erezett mintás rész a bútorlapon, mikor ütöd be .
1_39916859.jpg
 
Előzetesen kb 600kg-ig számolok el, a 25mm bútorlapnak bírnia kell ! A Juwel SB125 900kg- re van specifikálva, de nem 25mm bútorlapból van ... az ára 60000 Ft, annyiból ki lehet hozni egy szekrényt
 
Ráütődő, bármire fel lehet tenni. Rohadtul drága.
Sajnos nem találom! De nekem 120x45-ös alapterületű az akváriumom, illetve a bútort is 80 centi magasra terveztem. Úgy 2 éve 25 ezerben volt, 2mm-es élzárással, és az ajtókat és a hátfalat kivéve ,minden lap nálam 25mm-es bútorlap, illetve a szintező lábak is nagyteherbirású befúrhatóak, ezeknek is valahol 600Ft volt darabja
Ha te is 25-ösben gondolkodsz, akkor arra vigyázz, hogy akkor csak közézáródós ajtókkal tudod megcsinálni szépen, mert ilyen vastag laphoz nincs ráütődős kivetőpánt
 

Attachments

  • DSC_1910.JPG
    DSC_1910.JPG
    58.4 KB · Megtekintések: 15
Back
Oldal tetejére