• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Sushi 122L v2

Nyaralásnak sajnos vége, újra itthon. Lámpa, co2, automata kaja adagoló bekapcsolva, de mikro és makro, excel egyáltalán nem ment bele. Két hét után ilyen maradt, rosszabbra számítottam. Na kezdem is a pucolast meg a víz cserét nemsokára.
 

Attachments

  • _20210807_134047.JPG
    _20210807_134047.JPG
    455.8 KB · Megtekintések: 154
Két hét megint elrepült. Algaevő és neon 1-1 minusz sajnos. Egy kis alga kaparás és 40% vízcsere, fél vödörnyi növény gyomlálás. Mivel kivettem jó egy nagy darab követ egy hónapja, a TDS 130-150 tartható.
 

Attachments

  • Screenshot_20210822-182659.png
    Screenshot_20210822-182659.png
    {memory} MB · Megtekintések: 72
Elég sok növényt kiszedtem, mert nem tudtam takarítani az akváriumot és kapott antibiotikum kezelést, mert megjelent a ciano mindenhol. Remélem most rendeződik majd....
 

Attachments

  • DSC_2891.JPG
    DSC_2891.JPG
    450.4 KB · Megtekintések: 51
Vettem GA ban Matrixot és kicseréltem az alsó kosárban a Mechpro műanyag darabokat és kapott új szivacsot a szűrő. Pár hét múlva cserélem a felső kosárban lévő eredeti golyókat is. Viz mintha átlátszóbb lenne már egy nap után. De lehet szubjektív.
 
Vettem GA ban Matrixot és kicseréltem az alsó kosárban a Mechpro műanyag darabokat és kapott új szivacsot a szűrő. Pár hét múlva cserélem a felső kosárban lévő eredeti golyókat is. Viz mintha átlátszóbb lenne már egy nap után. De lehet szubjektív.
Nem hinném. A mátrix valóban nagyságrendekkel jobb a mechpronál. Az új szivacs is sokat javíthat.
Ha meg Seachem Purigen is lenne benne, azt hinnéd, nincs is víz az akváriumodban.
 
Eltűnt minden alga látszólag. Érdekes, hogy a co2 mérő folyadék sárga színű lett, miközben nem is ment a három napos sötétség alatt. Biztos ami biztos kicseréltem a folyadékot most.
 

Attachments

  • DSC_3101.JPG
    DSC_3101.JPG
    448.1 KB · Megtekintések: 31
Érdekes, hogy a co2 mérő folyadék sárga színű lett, miközben nem is ment a három napos sötétség alatt
Az lehet, de sötétben a gazok is CO2-t gyártanak. A jobb féle oxigéntermelők a testünkben is tárolják a nappali produktumot és éjszaka onnan használják, nem a vízből. Nyilván 3 napos éjszakára nem készültek fel. 😃
 
Mivel eltörtem a CO2 Bubi számláló üveg csövet , bementem GA venni újat. Vettem új Dennerle L porlasztót is. Összeraktam és most látom, jé a Dennerle eleve olyan, hogy látni benne a buborékokat. Nem is kellett volna cserélni az olajjal töltött üveg Bubi számlálót, ki lehetett volna hagyni. Nem tudtam (ezt se)
 

Attachments

  • DSC_0104.JPG
    DSC_0104.JPG
    389.7 KB · Megtekintések: 25
Beköltözött egy csapat zöld szumátrai díszmárna :) első fél óra megszeppenve , majd azóta is folyamatos fogócska és kergetozes. :) a többiek csak pislognak kik ezek a suhancok?
 

Attachments

  • Screenshot_20211220-141832.png
    Screenshot_20211220-141832.png
    {memory} MB · Megtekintések: 20
  • Screenshot_20211220-141906.png
    Screenshot_20211220-141906.png
    {memory} MB · Megtekintések: 30
leszedtem a két twinstart és felkerült az új Chihiros WRGB II :) haaaa, mennyivel más, azta paszta. A vitorlás halaknak színe lett és tök jól lehet állítani a mobilos appal. Nagy a különbség. Gyerekek kikapták az irányítást kezemből és a leglehetetlennebb beállítások is előkerültek.
 

Attachments

  • Screenshot_20220210-195042.png
    Screenshot_20220210-195042.png
    {memory} MB · Megtekintések: 18
  • Screenshot_20220210-195101.png
    Screenshot_20220210-195101.png
    863.9 KB · Megtekintések: 28
Elég erős a tükröződő, szóródó fény a szobában. Következő beszerzés a gyári Shade árnyékoló lapok. Illetve ha lenne valahol jó lenne, de nincs. Vadászom.
 
Akváriumban minden oké látszólag, de sajnos kb 10 nap alatt 5 Oto halt meg. Nem voltak felfújva, uszonyok rendben, pöttyök nem voltak rajtuk, látszólag egészségesek voltak. Én nem láttam rajtuk semmi bajt. Nem értem. Többi hal jól van, virgoncok. Sőt ma a takarítás közben pirosra kapcsoltam a fényeket este és a bokor alól előjött három Amano, nagyon rég láttam őket, mert el tudnak bújni a szikla mögött a bokor alá és elképesztően nagyok lettek, kb 6cm. Két hete visszaraktam az egyik Twinstart a Chihiros mögé, külön időzítővel az is bekapcsol, így kb 90watt most a 120literes akvariumra fullban.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére