• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Sushi 122L v2

Beraktam egy Catappa levelet. Mai mérés: TDS 199, KH 3, PH 6.8, CO2 15?, GH 6, NO2 0.1, NO3 5, PO4 0.1, Fe 0.05. hőfok 25C, CO2 kb 1.5 Bubi/mp
(Easy Ferro 5ml hozzáadva. Magyar matrica szerint 10ml/100L emel 0.5ppmet, kihajtható angol,német,francia papírja szerint 1ppm et emel.)
Jelenlegi halak: 2 KOI vitorlás, 8 neon, 7 zöld szumátrai, 3 villasfarku, 1 Oto és van bent 3 nagy, 4 kicsi Amano, 4 redcherry, 2 Sulawesi csiga
10 nap alatt elvesztettem 5 Otot és 1 szumit :-(
Halak fürgék, pötty, folt, dara, pikkely hiba, semmit nem látok rajtuk. Figyelek tovább .....
 

Attachments

  • DSC_1507.JPG
    DSC_1507.JPG
    421.1 KB · Megtekintések: 58
Utoljára módosított:
Sulawesi csigát van aki fogkefével megtisztitja? Vagy mindegy neki?
 

Attachments

  • DSC_1556.JPG
    DSC_1556.JPG
    227.2 KB · Megtekintések: 24
Mivel március eleje óta a heti víz cserék előtt két három nappal már zöld az algatol minden üveg és eszköz a vízben, elég sok macera a pucolas úgy gondoltam fokozom a kihívást, teszek be hátra még stemeket és füvesítek és máshogy fogok tápozni. Meglátjuk milyen eredmény lesz pár hét múlva.
 

Attachments

  • DSC_2005.JPG
    DSC_2005.JPG
    502.1 KB · Megtekintések: 16
Mivel március eleje óta a heti víz cserék előtt két három nappal már zöld az algatol minden üveg és eszköz a vízben, elég sok macera a pucolas úgy gondoltam fokozom a kihívást, teszek be hátra még stemeket és füvesítek és máshogy fogok tápozni. Meglátjuk milyen eredmény lesz pár hét múlva.
Egyszerre egy dolgon változtass.

Először azért rámérnék a foszfát szintre. Nálam annak hiánya okozta, hogy az akva oldalüvegei, meg a nyomó- ill. szívóág is kizöldült. Akkor egy ideig monotápot szórtam, és helyrebillent minden.
Ha Helyedben lennék, stemek be, és skubizom, hogy javul-e a helyzet.
Ha nem, akkor változtass a tápozáson. Különben most mit és mennyit adagolsz?
 
Egyszerre egy dolgon változtass.

Először azért rámérnék a foszfát szintre. Nálam annak hiánya okozta, hogy az akva oldalüvegei, meg a nyomó- ill. szívóág is kizöldült. Akkor egy ideig monotápot szórtam, és helyrebillent minden.
Ha Helyedben lennék, stemek be, és skubizom, hogy javul-e a helyzet.
Ha nem, akkor változtass a tápozáson. Különben most mit és mennyit adagolsz?
Köszi, mérem majd holnap. Most rendet kell tennem a környéken. Jajj csigusz neeeeeee.
 

Attachments

  • DSC_2010.JPG
    DSC_2010.JPG
    502.5 KB · Megtekintések: 18
  • DSC_2009.JPG
    DSC_2009.JPG
    301.1 KB · Megtekintések: 28
Egyszerre egy dolgon változtass.

Először azért rámérnék a foszfát szintre. Nálam annak hiánya okozta, hogy az akva oldalüvegei, meg a nyomó- ill. szívóág is kizöldült. Akkor egy ideig monotápot szórtam, és helyrebillent minden.
Ha Helyedben lennék, stemek be, és skubizom, hogy javul-e a helyzet.
Ha nem, akkor változtass a tápozáson. Különben most mit és mennyit adagolsz?
Bocs, de milyen monotápot? Eltudnád küldeni? A zöld porral tavaly óta küzdök, és hiába volt rendben a PO4 mindig visszatért….
 
Egyszerre egy dolgon változtass.

Először azért rámérnék a foszfát szintre. Nálam annak hiánya okozta, hogy az akva oldalüvegei, meg a nyomó- ill. szívóág is kizöldült. Akkor egy ideig monotápot szórtam, és helyrebillent minden.
Ha Helyedben lennék, stemek be, és skubizom, hogy javul-e a helyzet.
Ha nem, akkor változtass a tápozáson. Különben most mit és mennyit adagolsz?
Szia, megmértem, foszfat a JBL cseppteszt zöld színe alapján több mint a világosabb zöld 0.05 és kevesebb mint az eggyel felette lévő kék 0.1.
Eddig napi 4-4 pumpa GA makro és mikro ment bele. Most kipróbálok mást, mert nincs tapasztalatom még, hogy mi a különbség a különböző tápokkal.
 
Szia, megmértem, foszfat a JBL cseppteszt zöld színe alapján több mint a világosabb zöld 0.05 és kevesebb mint az eggyel felette lévő kék 0.1.
Eddig napi 4-4 pumpa GA makro és mikro ment bele. Most kipróbálok mást, mert nincs tapasztalatom még, hogy mi a különbség a különböző tápokkal.
Kevés a foszfátod, igaz, nem tudni mennyi a nitrát. Mielőtt tápot váltasz, a jelenleg használttal próbál meg elérni az ideális 15:1 arányt.
Sommázva, maga a tápváltás nem nem alkalmas alga problémák kezelésére. Meg kell keresni a kiváltó okot.
Mivel egy akvában 3 fő tényező játszik: fény - CO2 - tápozás, ezeket kell indítás után finomhangolni. Amondó vagyok, hogy most az utóbbira fókuszálj. Ha a jelenlegi táppal nem megy, akkor mással sem fog.
 
Kevés a foszfátod, igaz, nem tudni mennyi a nitrát. Mielőtt tápot váltasz, a jelenleg használttal próbál meg elérni az ideális 15:1 arányt.
Sommázva, maga a tápváltás nem nem alkalmas alga problémák kezelésére. Meg kell keresni a kiváltó okot.
Mivel egy akvában 3 fő tényező játszik: fény - CO2 - tápozás, ezeket kell indítás után finomhangolni. Amondó vagyok, hogy most az utóbbira fókuszálj. Ha a jelenlegi táppal nem megy, akkor mással sem fog.
Köszi a tanácsokat, ma volt időm mérni. Ph 6.8, Kh 3, Gh 7, Fe 0.1, NO3=5/PO4=0.075 = 66 ?!
Sajnos nem tudom a gyári folyadék tápokban miből mennyi van vagy nincs, de fura, hogy pumpalom naponta és a víz 50%at cserélem hetente, mondván nehogy túl sok legyen és mikor mérek kevés. Valtoztatni szeretnék. Nem lehetne annyit adagolni, amennyi kell és nem kiönteni a csatornába hetente az akvárium felét ? Számok alapján most tehetek bele külön Kh/Gh plusz port, vasat, foszfort.
 
Köszi a tanácsokat, ma volt időm mérni. Ph 6.8, Kh 3, Gh 7, Fe 0.1, NO3=5/PO4=0.075 = 66 ?!
Sajnos nem tudom a gyári folyadék tápokban miből mennyi van vagy nincs, de fura, hogy pumpalom naponta és a víz 50%at cserélem hetente, mondván nehogy túl sok legyen és mikor mérek kevés. Valtoztatni szeretnék. Nem lehetne annyit adagolni, amennyi kell és nem kiönteni a csatornába hetente az akvárium felét ? Számok alapján most tehetek bele külön Kh/Gh plusz port, vasat, foszfort.
A nitrátot lődd be 10-15 közé a foszfát meg 1,0 legyen. :)
 
A nitrátot lődd be 10-15 közé a foszfát meg 1,0 legyen. :)
Próbálom, még sikertelen. Múlt héten két naponta adtam neki 2ml fosfot, de nem változott és szombaton részleges vizcsere után újra +10ml egyben belenyomva, hogy az arány változzon. Ma ismét mértem, a helyzet változatlan NO3 3 / PO4 0.05 , nem ment feljebb. (Ferro-t is adtam múlt héten összesen 20ml majd szombaton újabb 10ml és ugyanúgy csak 0.1 et mutat a cseppteszt ma.) Mennyi Fosfot kéne belelocsolnom a 100liter vízbe ? Leírás szerint 500Litert emel 10ml Fosfo 0.1-ppmel. Akkor nálam 10ml 0.5-ot kellett volna emeljen. Ezt mind feldolgozzák a növények két nap alatt? Ha NO3=3, akkor PO4et 0.2-0.3 közé kéne tenni. Olyan egyszerűnek tűnt és mégse mozdult meg eddig az arány. (Az nem lehet esetleg, hogy a Matrix és a jó bacik a külső szűrőben semlegesítik?)
 
Utoljára módosított:
Próbálom, még sikertelen. Múlt héten két naponta adtam neki 2ml fosfot, de nem változott és szombaton részleges vizcsere után újra +10ml egyben belenyomva, hogy az arány változzon. Ma ismét mértem, a helyzet változatlan NO3 3 / PO4 0.05 , nem ment feljebb. (Ferro-t is adtam múlt héten összesen 20ml majd szombaton újabb 10ml és ugyanúgy csak 0.1 et mutat a cseppteszt ma.) Mennyi Fosfot kéne belelocsolnom a 100liter vízbe ? Leírás szerint 500Litert emel 10ml Fosfo 0.1-ppmel. Akkor nálam 10ml 0.5-ot kellett volna emeljen. Ezt mind feldolgozzák a növények két nap alatt? Ha NO3=3, akkor PO4et 0.2-0.3 közé kéne tenni. Olyan egyszerűnek tűnt és mégse mozdult meg eddig az arány. (Az nem lehet esetleg, hogy a Matrix és a jó bacik a külső szűrőben semlegesítik?)
Ahogy Zsolti is írta, indítás után az aktív talaj behabzsolja a foszfátot.
Nekem anno azt tanácsolta egy fórumtárs, hogy adjak pluszba monotápot. Működött.
 
Kizárt. A talaj nyeli. Nagyon. Amikor telítődik, akkor vissza lehet majd venni az extra foszfátot. 😉
Ahogy Zsolti is írta, indítás után az aktív talaj behabzsolja a foszfátot.
Nekem anno azt tanácsolta egy fórumtárs, hogy adjak pluszba monotápot. Működött.
Értem, köszönöm, megfogadom. Ez az akváriumom már egy éves elmúlt, nem új a talaj benne. Az jutott eszembe, régen, gyerekkoromban apámék akváriumában is voltak növények, no nem ilyen szépek és változatosak, de voltak és a sok hal is ott volt és nem voltak ilyen spéci tápok és nem volt ilyen erős lámpa persze és számomra kész csoda volt amikor tanultuk a suliban a körforgást és volt otthon egy szép akvárium, ami működött éveken át. Lehet teszek még bele plusz halakat is :)
 
Szeretem a kihívásokat. Nagy levegőt vettem és próba cseresznye, Április 22 óta más tápokat használok, mint eddig. Kísérletezek. Naponta táblázatba írom mit adagolok, mennyit és ebben a két hétben naponta, két naponta mértem mindent :) WRGBII.Fény 6600K, 80%, 13-19, mától 13-20 között. Plusz látványnak 20-21 között 1% zöld. Szoftver frissítés volt pár napja, azóta újra hibátlanul kapcsol a lámpa és megy az app újra. Catappa levelet ma kiszedtem, levitte a PH-t két hét alatt 6.2-6.4 közé, bár nekem kifejezetten tetszett az enyhe teás színű, de tiszta víz. És aminek nagyon örülök, végre nem zöldült be az üveg, nem algásodtam be ebben a két hétben. Mondjuk a függöny is kicsit elé van húzva, árnyékban van már napközben mikor nem vagyunk itthon :) A fűnek szerintem több fény kéne, de még nem merek emelni rajta, így is eléggé beavatkoztam. Ma nyírni kellett a növényeket és szűrőt is tisztítottam óvatosan és beraktam a Seachem Purigen tasakot a perlon fölé. Folyt.Köv...
 

Attachments

  • DSC_2162.JPG
    DSC_2162.JPG
    223.1 KB · Megtekintések: 15
  • DSC_2156.JPG
    DSC_2156.JPG
    249.7 KB · Megtekintések: 20
Utoljára módosított:
Van a dolgozó szoba ablakában egy kis kocka amibe több,mint egy éve tettem kísérletképpen a levágott akvárium növényeket. Ma nyitottam ki harmadszorra és nekem ez egy csoda. Minden életben van a levegőben és majd kicsattannak. Van amelyik a dupla fóliát is áttörte. Két vörös levelűt kiszedtem és visszaraktam az akváriumba. Többi marad az ablakban tartaléknak. Ha valaki azt mondja nekem tavaly, hogy ezek egy év múlva életben lesznek, el se hiszem.
 

Attachments

  • DSC_2198.JPG
    DSC_2198.JPG
    298 KB · Megtekintések: 12
  • DSC_2203.JPG
    DSC_2203.JPG
    307.6 KB · Megtekintések: 12
  • DSC_2208.JPG
    DSC_2208.JPG
    379 KB · Megtekintések: 12
Back
Oldal tetejére